Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 62995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 19, 2016, 09:03:44 pm »
Tytuł oryginału dodany do listy cech komiksu.
Razem z wykończeniem oprawy:

ze skrzydełkami
z obwolutą
slipcase
płócienna
skórzana
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Foxio

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 20, 2016, 08:13:33 pm »
Trzymam kciuki za rozwój stronki. Świetna robota :)

Offline FloreK9

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 20, 2016, 09:26:51 pm »
Czy do bazy trafią komiksy wydawnictwa TM-Semic??

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 21, 2016, 06:42:43 am »
nie wiem czy już ktoś o tym wspominał ale proponowałabym poszerzyć listę wydawców, bo obecna jest straszenie uboga (brak Nasza Księgarnia, Mandragora, Manzoku, Centrala, Kubusse, Studio Lain, Blik Studio itd.)

druga sprawa to czy portal będzie przeznaczony tylko dla wydań zbiorczych / albumów czy też znajdzie się miejsce na zeszytówki?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 21, 2016, 07:50:41 am »
nie wiem czy już ktoś o tym wspominał ale proponowałabym poszerzyć listę wydawców, bo obecna jest straszenie uboga (brak Nasza Księgarnia, Mandragora, Manzoku, Centrala, Kubusse, Studio Lain, Blik Studio itd.)

druga sprawa to czy portal będzie przeznaczony tylko dla wydań zbiorczych / albumów czy też znajdzie się miejsce na zeszytówki?

Lista wydawców jest uboga, ponieważ była wprowadzona testowo - wpisanie komiksu z nowym wydawcą automatycznie ja poszerzy.
Co do zeszytówek i TM-Semic - tak - będą.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Ryba2111

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 21, 2016, 07:59:07 am »
Zeszytówki również w wersjach wariantowych?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 21, 2016, 08:16:57 am »
Garść nowych informacji:


Trochę popracowaliśmy nad wyglądem okładek - mam nadzieję, że się spodoba, tym bardziej, że głównym celem było to, aby było od razu widać rozróżnienie w oprawie - a docelowo może i w formacie i grubości - ale to już dopracujemy potem.
Działa już logowanie i po zalogowaniu poprosiłbym aby każdy wszedł w zakładkę Ustawienia (Górne menu) i tam aby każdy sobie ustawił poziom prywatności - jest mi to potrzebne do pracy nad systemem znajomości - konta prywatne będą ukryte.
Działa już tworzenie kolekcji - można komiksy dodać do kolekcji, usunąć, a Twoja subdomena będzie wyświetlać tylko Twoje komiksy.
Działa wyszukiwarka - szuka po tytule, serii i autorach.
Pod kategoriami są filtry, które zawężają się już do wybranych parametrów i subdomeny - czyli jak ktoś wejdzie w Komiksy polskie, to filtry np. wydawcy są tylko Ci którzy wydają komiksy polskie. A jak jesteście dodatkowo na swojej kolekcji (nieważne czy zalogowani czy nie), to dodatkowo tylko Ci wydawcy, których komiksy macie - ale jeszcze nie działa samo filtrowanie po nich po kliknięciu.
Na karcie projektu dodałem boks z ocenami - na razie pewne rzeczy są losowe (gwiazdki) - głosować się jeszcze nie da i z tego boksu jeszcze nie da się dodać do kolekcji. Ale widać już w ilu kolekcjach jest komiks (także procentowo co jest bardziej wiarygodne)
Pod avatarem jest informacja o ilości komiksów w kolekcji


Niestety nie udało mi się popracować nad samymi komiksami, ale to jest kwestia kilku najbliższych dni, aby pojawiła się obiecana baza startowa.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 21, 2016, 08:18:24 am »
Zeszytówki również w wersjach wariantowych?
W Polsce zjawisko praktycznie nie występuje i polskie będą wprowadzane, natomiast komiksy zagraniczne będą wprowadzane przez użytkowników i będą takie komiksy jakie wprowadzicie.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 21, 2016, 08:37:29 am »
W Polsce zjawisko praktycznie nie występuje i polskie będą wprowadzane, natomiast komiksy zagraniczne będą wprowadzane przez użytkowników i będą takie komiksy jakie wprowadzicie.


Czyli jednak. Super.


To jeżeli nie zostanę uznany za szukającego dziury w całym, Mackey, jak będzie rozwiązana sprawa wszystkich komiksów wydanych DIY i ewentualnych komiksowych zinów?
perły przed wieprze

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 21, 2016, 08:41:21 am »

Czyli jednak. Super.


To jeżeli nie zostanę uznany za szukającego dziury w całym, Mackey, jak będzie rozwiązana sprawa wszystkich komiksów wydanych DIY i ewentualnych komiksowych zinów?

Polskich - postaramy się wprowadzić sami na podstawie zgłoszeń użytkowników. Na razie w formularzu dodawania przez użykowników bedą tylko kategorie obcojęzyczne. Tych pozycji jest tak mało, ze powinniśmy dać radę je wpisać.

Zagraniczne - zasada taka sama jak wszystkich komiksów zagranicznych - wpiszecie to będą :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 21, 2016, 08:42:21 am »
W Polsce zjawisko praktycznie nie występuje
z tym się do końca  nie zgodzę, seria Biały Orzeł i seria Lis są tego najlepszym przykładem, nawet Bler (choć u niego okładki zmieniają się podczas kolejnych wznowień i są to raczej albumy niż zeszytówki, ale są)

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 21, 2016, 08:44:19 am »
z tym się do końca  nie zgodzę, seria Biały Orzeł i seria Lis są tego najlepszym przykładem, nawet Bler (choć u niego okładki zmieniają się podczas kolejnych wznowień i są to raczej albumy niż zeszytówki)

Widać inaczej rozumiem pojemność pojęcia "praktycznie"
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Ryba2111

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 21, 2016, 08:46:44 am »
W takim razie masz nowego użytkownika :cool:  Zeszytówki, również w wersjach wariantowych, stanowią znaczną część mojej kolekcji. Powodzenia w dalszym tworzeniu. Czekam na efekt końcowy.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline misiokles

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 21, 2016, 08:50:47 am »
Z tego co czytam, to nie ma co czekać, tylko wprowadzać:)

Offline Ryba2111

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 21, 2016, 09:06:20 am »
Na razie baza ma 7 komiksów, nie mogę dodać swoich pozycji, zmienić avatara. Możliwość logowania to za mało, aby już teraz korzystać :wink:  Czekam na obiecane funkcje i wtedy kataloguję wszystko co mam.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

 

anything