Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 63751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 14, 2017, 02:43:57 pm »
Dolaczam sie. Sam dodalem juz kilka rzeczy. Super opcja! ;-)

A czy możesz mi potwierdzić, czy po moim zatwierdzeniu pozycje prawidłowo dodały się do Twojej kolekcji? Bo tego nie testowałem na wersji produkcyjnej, a nie mam informacji w bazie czy pozycja dodała się z automatu czy ręcznie musiałeś jeszcze raz klikać. Zależy mi na tej funkcji, aby osoba, która doda komiks nie musiała jeszcze potem go dodawać do kolekcji tylko zostanie to powiązane z kontem dodającego od razu - jeśli dodający będzie miał takie życzenie.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline wilk

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 14, 2017, 03:35:28 pm »
A czy możesz mi potwierdzić, czy po moim zatwierdzeniu pozycje prawidłowo dodały się do Twojej kolekcji? Bo tego nie testowałem na wersji produkcyjnej, a nie mam informacji w bazie czy pozycja dodała się z automatu czy ręcznie musiałeś jeszcze raz klikać. Zależy mi na tej funkcji, aby osoba, która doda komiks nie musiała jeszcze potem go dodawać do kolekcji tylko zostanie to powiązane z kontem dodającego od razu - jeśli dodający będzie miał takie życzenie.
Dodawałem ostatnio do bazy danych z zaznaczoną tą opcją Metabarona i o ile dobrze pamiętam to dodał się automatycznie do mojej kolekcji, gdy nota została zatwierdzona. Więc wydaje mi się, że ta funkcja działa prawidłowo.

Offline donTomaszek

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 14, 2017, 11:52:54 pm »
A czy możesz mi potwierdzić, czy po moim zatwierdzeniu pozycje prawidłowo dodały się do Twojej kolekcji? Bo tego nie testowałem na wersji produkcyjnej, a nie mam informacji w bazie czy pozycja dodała się z automatu czy ręcznie musiałeś jeszcze raz klikać.
Dodalo sie z automatu. To w ogole jest bardzo fajna opcja. Zaoszczedza wyszukiwania i klikania czyli jakies 30 sekund zycia. :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Amer

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 15, 2017, 10:06:59 am »
Bardzo przejrzysta jest ta strona. Wszelkie katalogi powinny takie być. Ale mam parę pytań, uwag. Czy zwykły użytkownik (jeszcze się nie rejestrowałem, więc nie mogłem niczego sprawdzić) może dodawać poprawki? Bo zauważyłem, że raz jest informacja o wydawcy oryginału, raz nie ma. Czasem jest to, a nie ma tamtego. Z chęcią poprawiłbym parę, dosłownie parę, serii. Poprawiłbym, czyli uzupełnił dane.


Z kosmetyki: strony są policzalne, więc raczej "Liczba stron". Ale ten błąd jest nagminny chyba nawet w księgarni PWN, więc... Z drugiej strony dlaczego mamy powielać błędy? Technikalia, parametry umieściłbym koło siebie (tzn. obok oprawy, format, liczbę stron, druk i papier). EAN i ISBN tuż nad informacjami o wydaniu oryginalnym. Byłoby chyba czytelniej?


Zastanawiam się też, czy jest możliwe pogrupowanie tych serii, które wydawane były przez dwa i więcej wydawnictw. Taki Corto Maltese ( http://www.komiksy24.pl/seria/komiksy-europejskie/corto-maltese/ ). Gdybym nie wiedział, o co chodzi, to bym się w tym pogubił. Wiem, że to tylko katalog, a jak już się wchodzi w dany wynik, to pewnie wie się, gdzie się wchodzi, ale lepiej wyglądałby podział w takich przypadkach na dwa wydawnictwa. Czyli na zalinkowanej stronie najpierw po kolei komiksy wydane przez Post, a następnie przez Egmont. Przedzielone kreską albo okładki tej drugiej serii na szarym tle, albo wprost napisane już tam POST, a później EGMONT.


Nie krytykuję, a jedynie radzę, bo strona bardzo fajna, a dla takiego laika jak ja bardzo pomocna. Mogę szybko sprawdzić w jednym miejscu, kto, co i jak do tej pory wydawał.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 15, 2017, 11:18:18 am »
Na ten moment nie przewiduję możliwości aktualizacji wpisów przez użytkownika, ale jeśli masz życzenie - wyślij mi listę zmian w excelu - postaram się wgrać, ale nie ukrywam, że to jest bardzo żmudna praca i będzie rozłożona na pewno na wiele miesięcy, aby to było jak najspójniesze - mówię ogólnie o uzupełnianiu tej bazy. Już włączenie dodawania pozycji pokazuje, że nie każdemu się chce np. poszukać opisu na stronie wydawcy, czy przykładowych stron i ten katalog będzie zawierał coraz mniej informacji. Jak udostępnie zmiany, to obawiam się, że stracę nad tym zupełnie kontrolę.


Liczba stron - zmienione.


Parametry - obniżyłem ean i isbn, ale reszta kieruje się pewną logiką - najpierw są parametry definiujące konkretne wydanie - seria, tom, wydanie, wydawca, oprawa i wykończenie - potem są autorzy, którzy w mojej ocenie są ważniejsi niż ilość stron czy rodzaj druku, a potem technikalia i dane dotyczące oryginału. Na ten moment tak pozostawię.


Co do serii - akurat w Corto zaznaczyłem znacznik Zbiorcze - nie był zaznaczony w tomach egmontu, więc dlatego były tomy wymieszane - teraz już jest lepiej.
Ale często są sytuacje inne kiedy wydawca wydaje tomy kontynuując je jak np. XIII, czy Largo Winch i wydaje mi się, że jednak jest lepiej jak to idzie tomami. Ale to ciekawa sugestia - może niech się wypowiedzą także inni użytkownicy - technicznie mogę zmienić, aby najpierw szło wydawnictwo, a potem tomami, tylko nie zawsze mam date wydania, co powodowałoby, że np. czasami miałbym np. najpierw tomy wydane później bo nazwa wydawcy zaczynałaby się na wcześniejszą literę.


Dzięki za konstruktywne uwagi - nawet jeśli przybiorą one czasami formę krytyki, czego akurat tu nie widzę, to się nie obrażę :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline perek82

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 15, 2017, 11:20:03 am »
Zalogowałem się właśnie i super to wygląda. Bardzo szybko dodałem własną kolekcję (bo i też nie tak bardzo liczną). Kilku komiksów nie znalazłem i spróbuję dodać w najbliższej przyszłości.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline misiokles

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 15, 2017, 11:24:39 am »
Zanim się nauczyłem obsługi, to nierozważnie dodałem Batmana do kolekcji i dzięki temu wszystkie numery TM-Semic automatycznie się dodały [a nie posiadam żadnego]. Ręczne usuwanie trochę mi zajęło. Jest opcja masowego usuwania z kolekcji po tytule/wydawnictwie/kolekcji itd.?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 15, 2017, 11:38:01 am »
niestety nie ma takiej opcji i na szybko nie widzę możliwości, żeby się pojawiła ze względu na konstrukcję portalu - zawsze w wynikach najpierw pojawia się seria - więc jedyne co mogłoby się pojawić, to kasowanie całej serii z kolekcji - ale uważam, że to są tak sporadyczne przypadki, że nie wiem czy jest sens dodawać jakieś kolejne przyciski, które tylko zaburzą czytelność i będą przeszkadzać nowym użytkownikom i wprowadzać tylko dodatkowy zamęt
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline misiokles

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 15, 2017, 12:23:17 pm »
Jak nie ma to nie ma, spytałem tylko. Im więcej siedzę na portalu i uczę się jak działa, tym więcej robię wszystko z głową ;]

Offline Funny

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 15, 2017, 06:03:58 pm »
Czy będąc w swojej kolekcji , mogę zmienić sposób jej wyświetlania, nie mam na myśli kategorii ale to czy np mogły komiksy być jeden pod 2 np w 2 rzędach i z mniejszą miniaturką?


I teraz najważniejsze dla mnie: czy planujesz możliwość dodawania dodatkowych zdjęć i opisów w komiksach będących w mojej kolekcji? Sporo pozycji mam z autografami czy rysografami i fajne byłoby je w ten sposób dodać aby do danej pozycji np zrobić adnotację w nazwie - że w komiksie jest autograf lub rysograf danego autora i wrzucić dodatkową fotkę tego wrysu.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2017, 06:30:15 pm wysłana przez Funny »

Offline tomek_p9

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 16, 2017, 06:27:22 am »
...Już włączenie dodawania pozycji pokazuje, że nie każdemu się chce np. poszukać opisu na stronie wydawcy, czy przykładowych stron i ten katalog będzie zawierał coraz mniej informacji. ...

czuje, że to uwaga m.in. do mnie, OBIECUJE POPRAWE
Usprawiedliwiając się mogę tylko powiedzieć, że w wielu przypadkach ciężko o przykładowe plansze na stronach wydawcy, a skany/zdjęcia robione osobiście... prawa autorskie i te sprawy...

Swoją drogą portal super.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 16, 2017, 10:41:19 am »
Czy będąc w swojej kolekcji , mogę zmienić sposób jej wyświetlania, nie mam na myśli kategorii ale to czy np mogły komiksy być jeden pod 2 np w 2 rzędach i z mniejszą miniaturką?


I teraz najważniejsze dla mnie: czy planujesz możliwość dodawania dodatkowych zdjęć i opisów w komiksach będących w mojej kolekcji? Sporo pozycji mam z autografami czy rysografami i fajne byłoby je w ten sposób dodać aby do danej pozycji np zrobić adnotację w nazwie - że w komiksie jest autograf lub rysograf danego autora i wrzucić dodatkową fotkę tego wrysu.

Ad. 1 - jest drugi widok widoczności listy w formie tabelki. Na ten moment nie planuję 3, ale mogę go teoretycznie zrobić jeśli takich głosów będzie więcej, tylko wolałbym bardziej szczegółowe oczekiwania.

Ad. 2 - będą 2 rodzaje zdjęć - zdjęcia ogólne całej kolekcji. Tam będzie można sobie wgrać zdjęcia półek. I one mają być na stronie startowej użytkownika. Generalnie myślę nad zbudowaniem właśnie strony startowej gdzie bedą jakieś ogolne informację o użytkowniku - w sensie własnie jego kolekcja - może w jakiejś skondensowanej formie - lista najnowszych nabytków. Co chcielibyście widzieć ew. na takiej stronie?
Drugim rodzajem zdjęć bedą zdjęcia konkretnych albumów - i one bedą rozróżnione na 2 typy - autorgrafy / rysografy oraz zdjęcie realne, celem np. wystawienia go na sprzedaż.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 16, 2017, 10:43:44 am »
czuje, że to uwaga m.in. do mnie, OBIECUJE POPRAWE
Usprawiedliwiając się mogę tylko powiedzieć, że w wielu przypadkach ciężko o przykładowe plansze na stronach wydawcy, a skany/zdjęcia robione osobiście... prawa autorskie i te sprawy...

Swoją drogą portal super.

nie pisze tego w formie pretensji - wiem ile czasu to zajmuje - wgranie pakietu egmontu zajmuje od 1 do 1.5h - niby tylko raz na miesiąc, ale czasami nawet tyle czasu nie ma jak sie ma pracę, własną firmę, 2 dzieci i jeszcze różne hobby. napisałem to bardziej w formie wyjaśnienia czemu to nie jest takie proste do wdrożenia - ale może fajnie byłoby jednak dać komuć możliwość poprawy albo chociaż szybkiego zgłoszenia błedu z sugestia co na co poprawić.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline tomek_p9

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 16, 2017, 04:30:35 pm »
...ale może fajnie byłoby jednak dać komuć możliwość poprawy albo chociaż szybkiego zgłoszenia błedu z sugestia co na co poprawić.


jestem za

Offline niuklik

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 17, 2017, 10:29:36 am »
Świetna sprawa z tym portalem! Naprawdę super robota! :D

Mam pytanie (być może padło już wcześniej): czy jest brana w przyszłości pod uwagę opcja dodawania komiksów obcojęzycznych (np. po angielsku, tak na początek  ;-))?