trawa

Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 63026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:14:25 am »
2000 mang wrzuconych, ja akurat mam jedną i jej nie ma ;) Green Blood (5 tomów).
Pozdrawiam.

Może jest, tylko sa jakieś fluktuacje wyświetlania. Dziś rano nie było w katalogu połowy rzeczy które dodałem sobie do kolekcji. Teraz znów są i nawet pojawiły się takie których wczoraj nie było.
Cierpliwości, na razie szacun dla autorów.

Offline radef

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:26:01 am »
Mam teraz bardzo ważne pytanie.
Dlaczego w bazie nie ma dat poszczególnych wydań?
Przez to by sprawdzić które wydanie jest które [okładki są takie same, ale kolorowanie zupełnie inne, format ciut też]
http://www.komiksy24.pl/katalog/komiksy-europejskie/asteriks-6-asteriks-i-kleopatra-miekka-egmont-4.html
http://www.komiksy24.pl/katalog/komiksy-europejskie/asteriks-6-asteriks-i-kleopatra-miekka-egmont.html
Musiałem skopiować ISBN-y i poszukać w Google'u.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:00:24 pm »
Będzie to uzupełnione. Większość komiksów nie ma konkretnych dat w obecnych bazach - część ma sam rok, część miesiąc i rok - nie da się trzymać takich dat w systemie aby dało się to realnie filtrować - a nie chciałem aby wszystkie bez miesiąca weszły w 1 stycznia.
Nie każdy pamięta w jakim miesiącu wyszło 2 wydanie Tytusa a części wydawnictw już nie ma. A te które są tez nie za bardzo są skore do współpracy z udostępnianiem danych zbiorczych.


Na razie datę mają mangi (większość) - reszta dat będzie doimportowana.
http://www.komiksy24.pl/katalog/manga/ajin-1-ajin-miekka-studio-jg-1.html


Proszę, żebyście sie nie dziwili, ze nadal kilku rzeczy jeszcze nie ma - to naprawdę nie jest proste - ogarnięcie tego tematu aby to było poprawnie uzupełnione - o większości problemów wiemy - ogłoszę oficjalnie jak juz wszystko co nam przyjdzie do głowy uzupełnimy i poprawimy i wtedy będzie czas na zgłaszanie ostatecznych braków i poprawek.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline gobender

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:06:09 pm »
Ależ nikt się nie dziwi! :) Chcemy pomóc


Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:15:39 pm »
Może jest, tylko sa jakieś fluktuacje wyświetlania. Dziś rano nie było w katalogu połowy rzeczy które dodałem sobie do kolekcji. Teraz znów są i nawet pojawiły się takie których wczoraj nie było.
Cierpliwości, na razie szacun dla autorów.

Ta seria jest.
http://www.komiksy24.pl/seria/manga/green-blood/

Myślę, że problem leży w tym, że raz patrzycie na katalog (domena www.komiksy24.pl) a raz na swoją kolekcję (domena TwojNick.komiksy24.pl) - przy tej drugiej opcji nie widzicie całego katalogu, a jedynie to co macie w swojej kolekcji. Wtedy zawsze wystarczy kliknąć w logotyp portalu i już macie znowu całość i możecie dalej dodawać.

Albo może macie jakieś filtry założone pod kategoriami.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:21:06 pm »
Ależ nikt się nie dziwi! :) Chcemy pomóc

To ja przepraszam ...

A zatem może kolega radef albo ktoś inny przygotuje listę komiksów Disneya wg zaproponowanego formatu, ew. podeśle jakiś spis skąd najłatwiej te informację uzyskać. Łącznie z datami :) Bo mi będzie ciężko gdyż nie zbieram i nawet nie wiem ile i jakie serie wychodzą.
Wg jego stopki nie powinno to przysporzyć żadnych problemów.
Pytanie od razu dodatkowe - utworzyć do tego osobną kategorię główną? Jeśli tak to jaką?
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Wyszu

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:21:26 pm »
Z moich spostrzeżeń, fajnie byłoby dodać po wejściu w szczegóły komiksu dodatkową skalę typu - "moja ocena".

W tej chwili po dodaniu oceny komiksu, pojawia się tylko średnia uzyskana przez dany tytuł i informacja już oceniłeś ten tytuł. Dobrze byłoby umieścić dwie skale - średnia użytkowników + ocena indywidualna użytkownika zalogowanego. Dzięki temu można by wyciągnąć np. top danego użytkownika. Fajna opcja bo w jakimś stopniu wizualizuje preferencje indywidualne użytkowników, a dla mnie samego stanowi przypomnienie jak oceniłem ten komiks.

Da radę wprowadzić ?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:17:05 am »
Da.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Wyszu

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 24, 2017, 05:19:38 pm »
Bardzo się cieszę :)

Proszę nie odbieraj mojej uwagi jako czegoś negatywnego, uważam że robicie kawał dobrej roboty której brakuje i mocno kibicuje projektowi.

W przypadku rankingowania ( top 100 czy inny) chcecie zastosować model średniej ważonej ? Analogiczny do modelu np. filmweb ?

Obliczenie listy oparte jest na poniższym wzorze:

średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S
gdzie:
s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (min. np. 25 )

Brak wprowadzanie minimalnej liczy głosów może spowodować pojawienie się dziwnych pozycji w topach.
I w przypadku zachowań których nie rozumiem ale występują(obniżanie oceny pozycji na złość) wyważają one stosunek ilości głosów do oceny.
Dodatkowo możliwość oceny tylko przez użytkowników zarejestrowanych.

Jest już pomysł na takie topy ?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 24, 2017, 07:51:30 pm »
Nie odebrałem - jestem oszczędny w wypowiedziach. Po prostu to już zrobiłem zamiast o tym pisać:) Może rzeczywiście było to zbyt ascetyczne i mogło być źle odebrane.
Co do ocen - mam mnóstwo pomysłów, ale na razie mamy za mało użytkowników i ocen, aby robić średnie ważone, tym bardziej liczone od minimalnej liczby osób. Na ten moment jest 240 użytkowników, z czego nie wszyscy są (jeszcze) aktywni.
Na razie fakt że oceniony komiks nie będzie miał oceny póki nie osiągniemy np. ilości ocen 25 będzie działał zniechęcająco do głosowania. Na razie tylko 2 produkty osiągnęły "zabójczy" poziom 7 ocen - Strażnicy i Zabójczy żart.
Jak pojawią się w miarę realne i pełne dane to będziemy mogli to analizować bardziej szczegółowo - jest planowany dashboard zarówno całości jak i kolekcji. Na razie priorytet to dokończenie importu tych brakujących większych kategorii - PL i TM-Semic. A potem zaczniemy się bawić w dalsze rozbudowy - są różne fajne pomysły[/size][size=78%]. [/size]


Dzisiaj dodałem np. bardziej szczegółowe statystyki - pod wykresem jest tabelka z procentami.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline kenji

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:07:13 pm »
240 użytkowników... hmmm chyba trochę nas mało. cóż - kolejnym krokiem chyba będzie rozpropagowanie strony?
ciekawy jestem czy SilentBob - który stworzył genialny program MyComicCollector- ma takie dane, które pozwalają mu stwierdzić ile osób ściągnęło jego program


tak czy inaczej - mackey- bardzo fajna inicjatywa, jeszcze dużo pracy przed Tobą , ale po tym co zrobiłeś teraz i po tym jak szybko reagujesz na nasze potrzeby , wiem , że produkt końcowy będzie bardzo ciekawy i zadowalający. tak więc życzę WYTRWALOSCI::) działaj

Offline kelen

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:10:51 pm »
Kurczę, co wchodzę, to mam te ogromne okładki, a ctrl+r niestety nie daję skutków. Jest na to inne rozwiązane?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:39:11 pm »
Wyłączyłem na razie ten widok i dodałem info o oprawie w tekście.
Na razie tak będzie - może dodam widok 3d do opcji w ustawieniach konta.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Zakrza

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:59:52 pm »
Wszedłem na chwilę potestować. Kilka uwag na szybko, co zauważyłem:

1. Wyszukiwanie jest straszne. Wpisałem "New Avengers" (bez cudzysłowu) i znalazło mi wszystkie komiksy z "New" i "Avengers" w tytule, a to nie o to przecież chodzi. Pomyślałem więc, że spróbuję jak w Google - z cudzysłowem. Nic nie znalazło. Aż strach pomyśleć przez ile pozycji trzeba by się przekopać gdyby tytuł był trzy lub więcej wyrazowy.

2. Znikające gwiazdki. Jeśli średnia komiksu nie jest liczbą całkowitą to na grafice mamy liczbę gwiazdek zaokrągloną w górę. Wystarczy jednak najechać na gwiazdki, a wtedy jedna z nich znika. Dziwne to. Nie lepiej zrobić tak, że świecą się też połówki?

3. Fajnie, że nie trzeba wchodzić w dany tom, żeby go dodać do kolekcji. Przydałoby się też takie coś z dodawaniem do listy życzeń.

4. Na listach przydałaby się opcja zwiększenia pozycji na jednej stronie oraz przyciski pozwalające od razu przenieść się na ostatnią i pierwszą stronę, a nie tylko kolejną i poprzednią.

Ale poza tym całkiem fajny portal. Ładny, przejrzysty wygląd. Podoba mi się!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 03:04:16 pm wysłana przez Zakrza »
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 12, 2017, 10:30:08 pm »
Była mała przerwa w aktualizacjach, bo byłem chory, ale już pomału wracam do życia i będziemy realizować także zgłoszone uwagi.

Zostały dzisiaj wgrane komiksy polskie, książki o komiksie i magazyny + ziny. Na pewno wielu jeszcze brakuje, ale zakończyliśmy etap importu głównych kategorii (jeszcze będą dogrywane brakujące TM-Semic), wiec teraz pomału będziemy je niwelować (te braki znaczy się). Dodałem także spóźnione premiery lutego. Jutro dołożę premiery PL, bo chciałem najpierw zaimportować te starsze tytuły. Miłego klikania! Jeśli znajdziecie jakieś błędy - piszcie na FB lub na maila info@komiksy24.pl
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...