trawa

Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 63546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bobo

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2016, 01:26:05 pm »
Które pozycje będą się łapać na stronie głównej jako Nowości ? Z ostatniego miesiąca, dwóch, trzech, najnowsze 100 ?

Offline Mawer

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2016, 01:57:16 pm »
Według mnie dobrą opcją byłoby dodawanie pozycji przez użytkowników, oczywiście według odpowiedniego wzorca żeby nie robił się bałagan.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2016, 02:00:31 pm »
Według mnie dobrą opcją byłoby dodawanie pozycji przez użytkowników, oczywiście według odpowiedniego wzorca żeby nie robił się bałagan.

Z doświadczenia pracy nad podobnym (przynajmniej w pewnym bardzo minimalnym zakresie) projektem powiem, ze to zły pomysł.
A przynajmniej gdy udostępnić taką opcję wszystkim.

Co najwyżej kilku osobom sprawdzonym, gdy autor upewni się, że rozumieją o co mu chodzi...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2016, 02:48:55 pm »
Z doświadczenia pracy nad podobnym (przynajmniej w pewnym bardzo minimalnym zakresie) projektem powiem, ze to zły pomysł.
A przynajmniej gdy udostępnić taką opcję wszystkim.

Co najwyżej kilku osobom sprawdzonym, gdy autor upewni się, że rozumieją o co mu chodzi...

Lubie to!
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2016, 02:51:59 pm »
Które pozycje będą się łapać na stronie głównej jako Nowości ? Z ostatniego miesiąca, dwóch, trzech, najnowsze 100 ?
Strona główna będzie całkowicie przebudowana - będzie trochę statystyk, wspomniane rekomendacje i chyba link do najnowszych pozycji - ilość pozycji mogę szybko zmieniać - to mój silnik - w pełni elastyczny - zobaczymy jak będzie nam wszystkim wygodnie. To co jest teraz to na szybko, aby nie była pusta strona.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2016, 02:55:48 pm »
Nie rozumiem, czemu nie można rozbić swojej kolekcji na 2 systemy - polski katalog (mój), który będzie dzięki zawężeniu pełny i zagranica - na pewno są systemy które pozwalają na katalogowanie wydań zagranicznych - nie róbmy czegoś co już jest.


Spoko. Rozumiem to. Niestety w takim razie nie będę korzystał z Twojej strony wbrew wcześniejszej deklaracji z mojej strony.

Tak czy inaczej, powodzenia.
perły przed wieprze

Offline mummu

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2016, 03:09:04 pm »
Super pomysł.

Czekam, aż zacznie działać.

Offline Damballa

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2016, 03:56:42 pm »
Świetny pomysł. Już od dłuższego czasu myślałem o skatalogowaniu kolekcji. A dzięki takiemu rozwiązaniu, powinno być to łatwe i przyjemne.

Offline juras9

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 15, 2016, 05:10:43 pm »
Wygląda na to, że jednak narobię konkurencji. Alternatywa pojawi się na przełomie grudnia i stycznia. Mam nadzieję, że do tego czasu nie przejmiesz 100% rynku :D.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 15, 2016, 07:09:52 pm »
Spokojnie - jestem przyzwyczajony do konkurencji. Mam sklepy z LEGO - a LEGO można będzie już niedługo kupić nawet na stacji benzynowej :) I żeby nie było - uważam, że konkurencja jest bardzo potrzebna - leniwy ludzki gatunek bez niej nie miałby żadnej motywacji do postępu. Co prawda uważam, że na tak małym rynku jak nasz prowadzenie 2 takich portali mija się z celem, bo nikt nie będzie prowadził spisów komiksów w 2 miejscach, to będzie bez sensu i jeden lub drugi w końcu zacznie być coraz rzadziej aktualizowany albo zrobi się śmietnik, jeśli będą wprowadzać dane użytkownicy. Ale wtedy zakładam, że wygra lepszy. Oczywiście podejmuje wyzwanie! Tym bardziej, że odzew w postaci ilości już zarejestrowanych klientów (biorąc pod uwagę alfe) jest naprawdę bardzo budujący! I poza brakiem komiksów zagranicznych nie mam żadnych uwag negatywnych - czemu Tobie portal nie podszedł nie wyjawiłeś :)


A teraz kilka ogłoszeń z dnia dzisiejszego:
  • Odezwali się już pierwsi wydawcy i mamy już pierwsze materiały
  • Co najważniejsze - udało mi się zdobyć bardzo dużą bazę komiksów - myślę, że jest to 90% wydanych w Polsce komiksów. Będą one popoprawiane i zaimportowane jednym rzutem. Co prawda nie wszystkie dane będą w nich kompletne, ale to już ogarniemy z osobami, które deklarowały pomoc - wyeksportuje swoje komiksy partiami, uzupełnimy je o brakujące dane i zaktualizujemy zwrotnie. Ale co najważniejsze jest duża szansa, że będzie można już od początku przyszłego tygodnia tworzyć swoje kolekcje!
  • Zaczynam mięknąć jeśli chodzi o dodawanie komiksów przez użytkowników (głównie zagranicznych) - pracuję nad rozwiązaniem - jeśli je wprowadzimy to na pewno nie byłaby budowana baza komiksów wszystkich, a jedynie te posiadane w kolekcjach - w sumie wychodzi ich multum, ale większość do chłam, którego nikt do Polski nie sprowadza - nie ma sensu tego trzymać w bazie. Będę informował na bieżąco - sprawdzam jeszcze różne rozwiązania techniczne - między innymi jak wyświetlać komiksy - założyłbym chyba osobny filtr - z listą wyboru na język. Domyślnie tylko PL, ale można doznaczyć inne języki. I tu na pewno szukałbym pomocy jakiś adminów akceptujących wprowadzone przez użytkowników komiksy. Bo fizycznie nie starczy mi na to czasu.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2016, 08:48:34 pm »
No mnie ten "mały" defekt w postaci braku komiksów zagranicznych eliminuje z udziału w tej zabawie. Wydania oryginalne to trzon mojej kolekcji, nie bardzo chce mi się robić katalogi dla tej części, która jest w sumie dodatkiem.

Offline juras9

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2016, 09:07:18 pm »

czemu Tobie portal nie podszedł nie wyjawiłeś


Brakuje mi funkcji eksportu spisu, aby ludzie mogli łatwo przejść do nowego portalu.

JanT

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2016, 09:16:30 pm »
Proponowałbym jeszcze dodać nazwę drukarni np "wydrukowano w:" jakby nie było ważna rzecz  :smile:

Offline AvengerGT

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2016, 09:30:11 pm »
Oj, wygląda obiecująco. Już nie raz myślałem o skatalogowaniu kolekcji, a tu dojdzie jeszcze całkiem sporo przydatnych funkcji. Strona wygląda profesjonalnie i schludnie. Kibicuję gorąco.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2016, 09:33:23 pm »

Brakuje mi funkcji eksportu spisu, aby ludzie mogli łatwo przejść do nowego portalu.

Nie czytałeś dokładnie informacji która rozpocząłem ten wątek. Eksport będzie choć nie będzie pełny aby nikt po prostu mi nie wykradł całej bazy. Ale podstawy będą. Chodzi mi po prostu o listę atrybutow komiksu które dołączę do eksportu. Wszystkie Twoje komiksy z tytułem wydawca i np oprawa będa w tym eksporcie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 09:42:02 pm wysłana przez mackey »
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

 

anything