Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:18:33 pm »
Wg mnie obecnie kolekcja traci czytelników niż ich zyskuje.


Nie piszcie tu takich rzeczy bo to są sprawy oczywiste.


Tak samo jak w stanach spada sprzedaż zeszytówek po numerze pierwszym.


Dla mnie inny fakt jest bardziej interesujący - który to już tom kolekcji ? 120 ? Czy to nie jest przypadkiem jakiś rekord w komiksowym światku w polsce ? Egmont wydał jakiś tytuł na przestrzeni lat, który byłby w stanie konkurować z tą liczbą nie licząc wydań zeszytowych typu Kaczory Donaldy ?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:39:02 pm »
Dla mnie inny fakt jest bardziej interesujący - który to już tom kolekcji ? 120 ? Czy to nie jest przypadkiem jakiś rekord w komiksowym światku w polsce ? Egmont wydał jakiś tytuł na przestrzeni lat, który byłby w stanie konkurować z tą liczbą nie licząc wydań zeszytowych typu Kaczory Donaldy ?


"Gigant Poleca" ma już 206 numerów (plus ok. 50 z czasów, gdy ukazywał się pod nazwą "Komiks Gigant"). I jak mi zaczniesz wciskać, że tomiki po 250 stron to zeszytówki, to podziękuję bardzo  :smile:


"Klub Świata Komiksu" Egmontu dobija właśnie do 1200 komiksu (sorki, ale jeśli traktujesz WKKM - zbiór różnych historii z wszechświata Marvela - jako jeden "tytuł", to nie widzę powodu, by nie użyć tego przykładu).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:46:34 pm »
Ja się zastanawiam czy WKKM objętościowo przebiła już całe superhero z TM-Semic+Fun-Media+Dobry Komiks. Komuś się chce policzyć strony?  :smile:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:52:13 pm »

"Gigant Poleca" ma już 206 numerów (plus ok. 50 z czasów, gdy ukazywał się pod nazwą "Komiks Gigant"). I jak mi zaczniesz wciskać, że tomiki po 250 stron to zeszytówki, to podziękuję bardzo  :smile:


"Klub Świata Komiksu" Egmontu dobija właśnie do 1200 komiksu (sorki, ale jeśli traktujesz WKKM - zbiór różnych historii z wszechświata Marvela - jako jeden "tytuł", to nie widzę powodu, by nie użyć tego przykładu).


O Gigantach też pomyślałem pisząc to ale to jednak są "mini" komiksy typu digest więc trochę nie teges porównanie.


Czyli wychodzi na to, że Hachette w 5 lat zapisał się na stałe w wielu rubrykach księgi rekordów  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:00:41 pm »
Czyli wychodzi na to, że Hachette w 5 lat zapisał się na stałe w wielu rubrykach księgi rekordów  :smile:
Nigdzie się nie zapisał, bo WKKM to nie seria, ponieważ każdy tom opowiada o czym innym, jest to raczej Antologia, więc rekord cały czas należy do Spiderman. Garf dobrze porównał to do Klub Świata Komiksu, ale ten argument olałeś w typowy dla siebie sposób.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:05:51 pm »
Chyba też najdłuższa kolekcja w PL  :smile:

Ja się zastanawiam czy WKKM objętościowo przebiła już całe superhero z TM-Semic+Fun-Media+Dobry Komiks. Komuś się chce policzyć strony?  :smile:
Myślę że będzie coś koło 20 tyś. Liczyć średnio 6 (ale chyba byłoby więcej) zeszytów na tom to wychodzi 720  :smile: To chyba TM-Semic i inni łącznie mieliby podobny wynik. Ale jeszcze 30 (albo więcej  :smile: ) tomów WKKM to na pewno przebiją.

Nigdzie się nie zapisał, bo WKKM to nie seria
W takim razie Spider-Man od TM-Semic tak samo bo to nie był tylko np Amazing  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 01:46:44 pm wysłana przez JanT »

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:38:01 pm »
Chyba też najdłuższa kolekcja w PL  :smile:
Myślę że będzie coś koło 20.000 tyś.


Aż 20 milionów?  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipiec 23, 2017, 09:50:20 pm »


Nie piszcie tu takich rzeczy bo to są sprawy oczywiste.


Tak samo jak w stanach spada sprzedaż zeszytówek po numerze pierwszym.


Dla mnie inny fakt jest bardziej interesujący - który to już tom kolekcji ? 120 ? Czy to nie jest przypadkiem jakiś rekord w komiksowym światku w polsce ? Egmont wydał jakiś tytuł na przestrzeni lat, który byłby w stanie konkurować z tą liczbą nie licząc wydań zeszytowych typu Kaczory Donaldy ?
za chwilę będzie doganiał MN masz 3 tomy na miesiąc, DCR 4 na miesiąc, daje 48 na rok, wiec w 4 lata będzie,

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:07:07 pm »
Ale to będzie przechodzić w co innego jak Nowe DC w Rebirth. Marvel NOW chyba u nas nawet do 100 nie dobije.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:59:50 pm »

Ale to będzie przechodzić w co innego jak Nowe DC w Rebirth. Marvel NOW chyba u nas nawet do 100 nie dobije.
ok napisze inaczej seria wydawnicza rozpoczęta przez MN, z w miarę aktualnymi trejdami Marvela.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1240 dnia: Lipiec 24, 2017, 07:12:49 am »
Ach dzień bez narzekania na kolekcję byłby dniem straconym :wink:

"Nie rozumiem jak tak bardzo dobrego komiksu jak Warlock można pakować w oprawę z panoramą, jak to postawić teraz na półce, kiedy nie zbiera się gniotów wydawanych w kolekcji takich jak np. AvX. Taki komiks zasługuje zdecydowanie na coś lepszego. To jest klasyka, którą każdy interesujący się kosmosem Marvel powinien znać, ale nie wydawanie drugiej części od razu po pierwszej jest karygodne, jak ta można. Teraz jak sobie przypominam Infinity War wydane w MM przez TM-Semica, to po lekturze Warlock wiele rzeczy jest dla mnie bardziej jasne. Szkoda że kolekcja (albo wydawca) olewa wznowienie Infinity War, przecież tyle już zdublowano w tej kolekcji, ale nie musi się trzymać jakiś list z UK i to też jak mu się podoba nie wydając nic z moimi ulubionymi X-menami, bo ja bym chętnie wrócić do tego. Nie dobry to wydawca. Patrząc szerzej widać, że Starlin dobrze czuje się w temacie, a pisanie kosmosu daje mu także dobre miejsce na umieszczanie satyry, która na pierwszy rzut oka nie jest widoczna. Zresztą kosmos w jego wykonaniu jest ogromny i dziwny. Nie jest to bieda kosmos jaki obecnie pisze/pisał Bendis np. w Strażnikach Galaktyki z Marvel Now. Ja zdecydowanie polecam, po mimo okropnego wykonania, bo jak można szpecić komiks panoramą, to zdecydowanie zacna lektura. Komiks ma jedną wadę jest drogi, no sorry ale 40 zł, kiedy obecnie można kupić komiksy objętościowo takie same dużo taniej. Nie wiem jak tak można zdzierać z czytelnika i dodawać tą brzydką panoramę jeszcze." :wink: *

W takim razie Spider-Man od TM-Semic tak samo bo to nie był tylko np Amazing  :smile:
To nie wiem czy coś takiego jest, bo Batman, Superman, X-men, Punisher mają identycznie. Ale WKKM nie traktowałbym jak wymienione komiksy.
 
* EDIT: widzę że niektórzy nie łapią satyr, ale spoko, nie mam im tego za złe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 10:15:11 am wysłana przez mkolek81 »

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1241 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:04:29 am »
Wszystko w kosmosie Marvela co dobre zaczęło się od tej serii Warlocka

Bez tego nie ma nie tylko Infinity War, ale już Thanos Quest, Infinity Gauntlet i w ogóle prawie całego Silver Surfer vol 3

O reperkusjach dla współczesnego Marvela nie wspominając

Tak, nie tylko akcja i metafizyka ale też satyra. Typowy Starlin na najwyższym poziomie
Nienawidziłem Marvelowskiego kosmosu, a potem przeczytałem tę historię.

Zmieniła mnie, może niekoniecznie jako człowieka, ale jako wyznawcę Marvela.
Ja uwielbiam ją!!!! Wy to teraz wiecie!!!!

Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1242 dnia: Lipiec 24, 2017, 11:25:07 am »
Nie, no bardzo udana parodia.
I nowatorska satyra....

Jeśli chcesz nowatorskiej satyry kolego, to się postaram i dam ci coś nowego.
To będzie coś o kolekcji co daje dobrego, pomimo tego ile w niej jest złego.
Nie będę pisał o panoramie, bo to tylko wody lanie.
Bo Warlock to zacna lektura, a nie żadna jak AvX marvelowa bzdura.
Tu pięknie Starlin pokazuje, jak dobrze kosmos czuje.
To nie są bendisowskie farmazony, tu satyra bije prawie z każdej komiksu strony.
Bo u niego kosmos wielki żyje, a nie jak obecnie że w Marvelu gnije.
Bo jak sam napisałeś kolego, to podstawa do wszystkiego obecnie z niego znanego.
Polecam wszystkim, którzy nie czytali, a chcą być w komiksie super bohaterskim obeznani.
Teraz coś stworzyłem bardziej kreatywnego, niż pisanie jak bazyl tego samego.
Tylko co z tego, że stworzyłem coś innego, jak to nie dotrze do jego mózgu małego.
Mam nadzieje że chociaż ty się dobrze bawiłeś czytając te rymy i że kiedyś się na piwie zobaczymy.

{upuszcza mikrofon i odchodzi pozostawiając forum do godziny 16}

{zaproszenie na piwo jak najbardziej szczere jeśli będziesz w tym roku na MFKiG w Łodzi}
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 11:45:48 am wysłana przez mkolek81 »

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1243 dnia: Lipiec 24, 2017, 11:55:52 am »
Doskonała recenzja!

Chapeau Bas!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1244 dnia: Lipiec 24, 2017, 12:04:45 pm »
Świetne! :D