Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1185 dnia: Lipiec 15, 2017, 08:46:50 pm »
Pierwszy tom Warlocka trzyma poziom :) bardzo przyjemnie się czytało. Świetnie, że kolejny tom niedługo. Jeżeli ktoś się waha, a podobał mu się Kapitan Marvel to brać!  :wink:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1186 dnia: Lipiec 15, 2017, 11:11:56 pm »
Ten "Original Sins", który ma wyjść tylko w ramach WKKM - opłaca się brać, jakoś ciekawie uzupełnia "Original Sin"? Na goodreadsie oceny słabiutkie...

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1187 dnia: Lipiec 16, 2017, 05:22:41 am »
Ten "Original Sins", który ma wyjść tylko w ramach WKKM - opłaca się brać, jakoś ciekawie uzupełnia "Original Sin"? Na goodreadsie oceny słabiutkie...
Totalna zapchajdziura. Zerowy wpływ na fabuły głównego eventu. Każdy zeszyt to 2-3 krótsze historię ukazujące różnych bohaterów.Jedynie historia z Young Avengers ciągnie się przez wszystkie zeszyty, pozostałe to oneshoty skupiające się na pojedynczych bohaterach między innymi J.J. Jameson, Inhumans, Black Knightcie, Deathloku itd.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1188 dnia: Lipiec 16, 2017, 10:28:31 am »
Totalna zapchajdziura. Zerowy wpływ na fabuły głównego eventu. Każdy zeszyt to 2-3 krótsze historię ukazujące różnych bohaterów.Jedynie historia z Young Avengers ciągnie się przez wszystkie zeszyty, pozostałe to oneshoty skupiające się na pojedynczych bohaterach między innymi J.J. Jameson, Inhumans, Black Knightcie, Deathloku itd.


Dzięki, czyli odpuszczam.
A nie wiesz może czy te tie-iny z Hulkiem i Thorem od Egmontu to jakościowo dobre historie czy też nie ma co wydawać na nie kasy?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1189 dnia: Lipiec 16, 2017, 11:28:57 am »
Jeśli ktoś chce zakupić ten event to lepiej od Egmontu i w ten sposób zaoszczędzi kasę.

Tie-iny do Original Sin w sumie nic nie wnoszą do głównego eventu. Oba jakie zapowiedział Egmont są takie sobie, choć Thor & Loki jest wg mnie lepszy, tym bardziej jeśli ktoś czyta obecnie Thora Aarona. Problem jest z nimi taki, że w przypadku Thor & Loki warto znać serię Loki: Agent of Asgard (przynajmniej pierwszy zbiorczy tom, aby orientować się w statusie jaki obecnie ma Loki w uniwersum), a w przypadku Original Sin: Hulk vs. Iron Man, poznać serię Iron Man ze wzgledu na postać Arno Stark, niestety obydwie serie nie zostały wydane. Tylko że seria Loki wg mnie jest warta zainteresowania tak seria z Iron Manem już nie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2017, 12:02:56 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1190 dnia: Lipiec 16, 2017, 11:35:27 am »
Wielkie dzięki za opinie, pewnie wewnętrzny zbiercz we mnie nie pozwoli odpuścić tych historii (tym bardziej, że jak piszesz nie wnoszą wiele do głównego eventu)... zobaczymy

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1191 dnia: Lipiec 17, 2017, 07:53:43 pm »
Mając wreszcie trochę czasu usiadłem wczoraj do "AvX".
Po wszystkich opiniach jakie tutaj przeczytałem podchodziłem do tej historii jak do jeża, ale przyznam szczerze, że po lekturze nie do końca rozumiem tych, którzy przysłowiowe czworonogi wieszali na tej bijatyce. Jakoś wyjątkowo głupie (na tle innych naparzanek Marvela) to to nie było, nie czytało się gorzej niż "Tajna inwazja" czy "Wojna domowa" i na dodatek "fabuła" (wiem, duże słowo) raz zaskoczyła.
Co prawda końcówka jak dla mnie zupełnie niewiarygodna (tzn. pytanie ile wytrzymają zanim znowu wyrzucą własną deklarację do kosza), temat też już nie pierwszej świeżości i nie tak pasjonujący jak za czasów TM-Semic ( ;) ), ale żeby to był jakiś wyjątkowy gniot to tego napisać nie mogę.
A na to się nastawiałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1192 dnia: Lipiec 17, 2017, 08:36:43 pm »
Swoje walory rozrywkowe posiada natomiast samo założenie tego komiksu jak wyjątkowo głupiutkie nawet jak na historie o ludziach w rajtuzach strzelających laserami z oczu.No i sam fakt, że tej "fabuły" rzeczywiście jest niewiele nie pomaga też. Do "Wojny Domowej", która nie dość, że jest pięć razy lepiej napisana to i ma dosyć rozsądnie rozpisaną intrygę nie ma nawet co porównywać. Do "Tajnej inwazji" można ta historia też jest strasznie prosta.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1193 dnia: Lipiec 17, 2017, 08:59:04 pm »
Być może będę musiał sobie "Domową..." odświeżyć, bo żywcem nie pamiętam, żeby to było pięć razy lepiej napisane...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1194 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:14:34 pm »
Pisał Millar, więc niejako z urzędu nie mogło być pięć razy lepiej napisane.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:09:15 am »
Tydzień do premiery kolejnego tomu, a na Gildii brak kolejnych pozycji w przedsprzedaży...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:23:30 am »
Oni biorą z fanpage na FB a tam jeszcze nie było  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:59:42 am »
A na fanpage'u zapowiedzi pojawią się dopiero jak infolinia oficjalnie poda polski tytuł tomu z Silver Surferem.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:21:45 am »
Thorzyce muszą dać i koniec  :smile:

Będzie na 110% :)



@DOWN
No to już zadanie dla Egmontu - 2 tom i kolejne i Unworthy Thor. Tyle osób mówi tutaj że Kolekcje są niepotrzebne, więc co będą odwalać całą robotę? :D Niech inni też trochę popracują.
Chyba że w tych 5 nieznanych tytułach z Marvel Now co mają się u nas pojawić zamiast TRO i SW znajdzie się Unworthy Thor. To by było niezłe. Ale 3 Thory w jednej 30-stce? Jakoś tego nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 09:31:59 am wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:26:45 am »
Najbardziej ucięta historia jak tylko może być  :smile: A co najlepsze drugi tom też by się zmieścił w Hachettowym wydaniu (tak jak Superior 2 tomy) a jeszcze Annuala można pominąć.