Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 333297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #990 dnia: Maj 20, 2017, 11:38:40 pm »
@Up
Co do ostatniego zdania to pełna zgoda. I właśnie dlatego tak fajnie mi się czyta Pająka.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #991 dnia: Maj 20, 2017, 11:52:26 pm »
Moim zdaniem "Pajęcza Wyspa" była błaha, przeciętna i do zapomnienia - a jeśli komiks ze Spider-Manem jest zmuszony stawiać na armię golasów i żarty o pajęczym tyłku (na to jestem przeczulony od "Strażników Galaktyki 2", którzy mocno nadwerężyli moją tolerancję na taki humor), żeby wykrzesać jakiś pierwiastek komiczny, to raczej dobrze nie jest. Choć może gorycz po "One More Day" tak mnie ciągle zatruwa, że zniekształca mój osąd.

Dodatkowo Ramos znowu szaleje z rysunkami i o ile nie mam nic przeciwko bardziej "kreskówkowemu" wyglądowi, a nawet jestem mocno za nim (jako fan choćby Cooke'a czy Wieringo), tak tutaj po prostu niektóre rzeczy wychodzą szkaradnie (zerknijcie choćby na buźkę Dagger w walce superherosów ze Spider-impostorami w pierwszej części albo na MJ, gdy odkrywa w sobie pajęcze moce i ratuje ludzi z kościoła pw. NMP).

To, co mi najbardziej przypadło do gustu, to wątek Agenta Venoma i Anty-Venoma (znów: nie za dobrze w tomie o Spider-Manie  :doubt: ) oraz jeszcze interakcje Petera z Kaine'em (szkoda tylko, że takie krótkie).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #992 dnia: Maj 21, 2017, 12:17:22 am »
Rysunki zbywam milczeniem, bo to zwyczajnie nie moja bajka (Ororo wyglądająca na jednej z plansz jak po chemioterapii, tylko z peruką - fuj). Traktuję je jako "dobrodziejstwo inwentarza" lat nastych XXI wieku. Może jeszcze z nich wyrośnie (wiek XXI znaczy się).
Natomiast teksty Parkera w zw. z przypadłością J.J.J. mnie rozbroiły.
A co do wątków, interakcji, itp. to na cały ten komiks patrzę tylko i wyłącznie przez pryzmat telenoweli i relacji Peter`a i M.J. (na zasadzie toku myślenia takiej bardziej infantylnej gimnazjalistki, tzn. "Dlaczego oni nie mogą być znowu razem?" "Przecież są dla siebie stworzeni!"  :sad: :biggrin: ).
I to jedno im się udało (że aż może powinno mi być wstyd). Cały Manhattan w stawonogach, rysunki kreskówkowe, a człowiek irytuje się na scenarzystów, którzy zafundowali typowy chwyt tasiemcowy...  :roll:
Taaak. Trzeba to przyznać: wstyd się przyznać.

"Strażnicy Galaktyki 2" jakoś nie przekonali mnie do siebie. Liczyłem na to, że na koniec oboje Smurfy przyłączą się do ekipy i seria zyska na pazurze. Zamiast tego idiotyczna patetyczna śmierć Yondu. Bleh.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 26, 2017, 03:04:06 pm »

Pytanie do osób, które czytał (spadaj 8azyl).


Czytałem ostatnio Gniew Pantery i Deathloka. Bardzo spodobały mi się takie klasyczne historie na obrzeżach świata Marvela (lub zupełnie poza nim), w których narracja nie męczy aż tak bardzo. Czy ktoś mógłby polecić z nadchodzących komiksów obu kolekcji Maervela coś podobnego typu?


Edit: w końcu ta kolekcja!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 26, 2017, 03:12:08 pm »
Nie mogę wam podać listy i kolejności tomów polskiego przedłużenia nr 3, ale uczulam was na fakt, że jeśli poniższe komiksy was interesują to musicie je kupić poza kolekcją, bo Hachette ich nie wyda ani w WKKM, ani w SBM. W WKKM #121-150 będzie 5 komiksów z Marvel NOW!, których nie było ani na liście tomów UK, ani w ofercie i dotychczasowych planach Egmontu.

HAWKEYE: MY LIFE AS A WEAPON
UNCANNY AVENGERS: RED SHADOW
FANTASTIC FOUR: VOYAGERS
GUARDIANS OF THE GALAXY: COSMIC AVENGERS
AVENGERS ARENA: KILL OR DIE
MS. MARVEL: NO NORMAL
THE AMAZING SPIDER-MAN: SPIDER-VERSE
DEADPOOL'S SECRET SECRET WARS
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 1
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 2
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 3
SECRET WARS, PART 1
SECRET WARS, PART 2
HOWARD THE DUCK
DEADPOOL: KILLERS, GODS AND VAMPIRES
DEADPOOL: HEY, IT'S DEADPOOL!
THE INFINITY GAUNTLET

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 26, 2017, 03:14:16 pm »

AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 1
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 2
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 3
SECRET WARS, PART 1
SECRET WARS, PART 2
Hi hi hi.


HOWARD THE DUCK
THE INFINITY GAUNTLET
I Błażej zapłakał.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 26, 2017, 03:24:29 pm »
No nieźle się zapowiada. Dużo zbędnych dubli wyleciało.

Heh Bazyli piał przy każdej okazji, że Secret Wars od Hachette 4 miesiące wcześniej niż od Egmontu a tu zonk i nie będzie :wink:

Najbardziej żałuje braku Rękawicy ;( Ale za to na liście nie ma Days of Future Past i Captain Britain :wink: Także może wydadzą  :wink:

Cytuj
W WKKM #121-150 będzie 5 komiksów z Marvel NOW!, których nie było ani na liście tomów UK

No ciekawe co :wink:

Fajnie, że w końcu Hachette nie zrobiło prostego kopiuj i wlej i pozmieniało dużo. Czekanie na kolejne zapowiedzi będzie ekscytujące bo nie wiadomo czego się spodziewać na dobrą sprawę
 
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 03:34:17 pm wysłana przez bogi1 »

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 26, 2017, 03:38:12 pm »
Ciekawe, że nie wydają Deadpoola. Wydawało mi się, że te historie z Egmontu i Wkkm to były bestsellery. Ale pewnie Egmont wyda to w Classic Marvel (jak uda się wydać tyle tomów).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 26, 2017, 04:05:22 pm »
Eeeeee - ale jak to nie będzie TRO i Secret Wars?? Przecież to bez sensu. Można by utrzeć nosa polskiemu Egmontowi a tu taki zawód. Kto za tym stoi i komu to służy?? W poniedziałek piszę maila do Hachette, bo tak nie może być.

Trzeba bedzie sobie dokupić egmontowego Hawkeye'a i Ms Marvel. Na szczęście został mi Czerwony cień w Kolekcji. A Kosmiczni Avengers są słabi. Skandal, że nie będzie Avengers Arena i Secret Secret Wars. Brak Spider-Verse przeboleję, bo będzie Spider Gwen. Na szczęście zostają podwójne tomy o Kapitanie Ameryce i Superior Spider-Manie. Oraz Infinity w dwóch tomach i grubszy Original Sin. Ale tym bardziej - to czemu kurde nie ma Secret Wars??

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 26, 2017, 04:10:32 pm »
Cytuj
Skandal, że nie będzie Avengers Arena i Secret Secret Wars

Napiszę w twoim stylu ;) Secret Secret Wars będzie ale sam wiesz od kogo ;) A Arena ? Wiele razy tu było pisane, że wydanie tylko pierwszego tomu jest bez sensu bo nic nie zrozumie się z historii. Dobrze, że wyleciał.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 26, 2017, 04:29:15 pm »
Zobaczymy czy będzie od wiadomo kogo. Ten wiadomo ktoś niech dorzuci w takim razie Infinity Gauntlet do Klasyki Marvela na przyszły rok. A ja znowu powtórzę, że wolę chociaż 1 tom premierowego komiksu, niż 0 tomów. No i nie rozumiem czemu poleciały z listy premiery - FF Voyages, Avengers Arena Secret Secret Wars. Znaczy zdaję sobie sprawę z zerowania FOXa, ale szkoda Czwórki. Tym bardziej, że Świat Avengers i New Avengers zostali. Mam nadzieję, że te nowe 5 MN to będzie coś dobrego.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 26, 2017, 04:34:01 pm »
Cytuj
A ja znowu powtórzę, że wolę chociaż 1 tom premierowego komiksu, niż 0 tomów.

Ale w przypadku Areny masz chyba dokładnie połowę historii a nie jeden zamknięty story arc. Jaki jest sens oglądać film do połowy na przykład

A co się będę produkował. Umysłu tego mitycznego stworzenia nikt nie pojmie... Może Bazyliszki wolą oglądać godzinę filmu z dwóch bo przecież dzienna liczba postów na forum sama się nie napisze :wink:

A co do tych 5 nowych tomów z Marvel NOW to ciekawe czy będą one ekskluzywne tylko dla Polski. ''Poland'' będzie się wyróżniać w zakładce ''International Exclusives'' na wiki ;)
 
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 04:39:11 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 26, 2017, 05:16:42 pm »
To jeśli będzie dobra historia to sobie doczytam resztę na comixology czy czymś. A jak słabsza to nie warto. Dla mnie zawsze 1 tom będzie lepszy niż zero tomów i premiera lepsza od nawet dobrego dubla. Dlatego szkoda, że ŚA i NA zostali a Voyages i Arena poleciały.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 26, 2017, 05:57:32 pm »
To w ten sposób zostało potwierdzone u nas:

Uncanny X-Men: Days of Future Past

Captain Britain: A Crooked World

 :smile:

i chyba jeszcze Deadpool: Team-Ups and Downs

Ciekawe co z tego Marvel NOW dodali  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 06:33:45 pm wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 26, 2017, 05:59:29 pm »
Nie mogę wam podać listy i kolejności tomów polskiego przedłużenia nr 3, ale uczulam was na fakt, że jeśli poniższe komiksy was interesują to musicie je kupić poza kolekcją, bo Hachette ich nie wyda ani w WKKM, ani w SBM. W WKKM #121-150 będzie 5 komiksów z Marvel NOW!, których nie było ani na liście tomów UK, ani w ofercie i dotychczasowych planach Egmontu.

HAWKEYE: MY LIFE AS A WEAPON
UNCANNY AVENGERS: RED SHADOW
FANTASTIC FOUR: VOYAGERS
GUARDIANS OF THE GALAXY: COSMIC AVENGERS
AVENGERS ARENA: KILL OR DIE
MS. MARVEL: NO NORMAL
THE AMAZING SPIDER-MAN: SPIDER-VERSE
DEADPOOL'S SECRET SECRET WARS
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 1
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 2
AVENGERS: TIME RUNS OUT, PART 3
SECRET WARS, PART 1
SECRET WARS, PART 2
HOWARD THE DUCK
DEADPOOL: KILLERS, GODS AND VAMPIRES
DEADPOOL: HEY, IT'S DEADPOOL!
THE INFINITY GAUNTLET

Czyli miało być 30 tomów z MN. Wiemy, że 13 wylatuje, a 5 wchodzi. Mamy więc 22 komiksy.
Do tego zpowiedziane: Warlock x 2, Dr Strange, Punisher Circle of Blood.
Zostają więc 4 miesjca na komiksy spoza MN.

W ekskluzywach zagranicznych mamy:
Cap Britain x2 (Moore+Vampire), Deadpool x2 (Suicide Kings + Teams-Ups) i X-Men... 5 komiksów (z czego 2 - Deadpool i Cap Britain - mają być w SM... ale Puni też ma być, a jest w WKKM) - 4 miejsca... coś mi się zdaje, że doczekamy się tego Capa Moore'a  :biggrin:  i Xów (i będzie zagwozdka - czy kupować, skoro mam w Essentialu...).

Anion, a co w tym Capie Moore'a nie pasowło w wersji bytyjskiej... zdaje się, że początku runu przed Moorem nie dali?


EDIT: JanT mnie trochę ubiegł z konkluzjmi, choć ja bym tak definitywnie sprawy nie stawiał, bo jeszcze nic potwoerdzone nie zostało (le to mocno prawdopodobne na moje oko)  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 06:02:49 pm wysłana przez mack3 »