Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:50:21 pm »

Myślę, że przy okazji nadchodzących filmów z Avengers Egmont w Klasyce Marvela powinien wydać jednym ciągiem trzy albumy - "Warlock by Jim Starlin: The Complete Collection", "Silver Surfer: Rebirth of Thanos" i "The Infinity Gauntlet", bo te trzy historie prowadzą jedna do drugiej.
Aj, zapomniałem, że w przyszłym roku film.
Byłoby super, gdyby ktoś podszepnął taką trylogię p. Tomaszowi. Choć szanse niewielkie, to może dostaniemy prezent...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:18:44 am »
Chodzi mi o to, że jeszcze tuż startem WKKM wiele osób wygłaszało opinie, także na tym forum (a może powinienem napisać "przede wszystkim na tym forum"), że w Polsce popyt na komiks superbohaterski jest mały, że wydawanie takich komiksów w kioskach to samobójstwo i w ogóle kto by chciał czytać komiksy o gościach strzelających promieniami z dupy poza garstką zapaleńców, którzy się tym jarają.

A później okazało się, że popyt jest duży i teraz mamy na rynku prawdziwe zatrzęsienie historii z trykociarzami.

Uważam, że twoje obawy co do słabej sprzedaży komiksów Marvela sprzed dwudziestu, trzydziestu czy nawet czterdziestu lat (czyli nie dalej jak z połowy lat 70.) są przesadzone i skazane na porażkę. Jest wiele dobrych komiksów sprzed lat, które pod względem jakości scenariusza i rysunków mogą spokojnie konkurować z pozycjami najnowszymi. Jeśli Egmont postawi na odpowiednie tytuły, nie będzie problemów ze sprzedażą.
Chodzi mi o to że sporo tych tytułów jest ciężko strawnych, powtarzam te kolekcje są dla nas przy okazji, a dla nowego czytelnika niezbyt udane wybory. Mimo wszystko narracje w latach dziewięćdziesiątych dość mocno się zmieniły, część komiksów jest bardziej przystępna.
Nikt nie neguje sensu kolekcji, choć starsze tytuły fajnie jak by wychodziły w formie jako Essentiale, DC A, trochę budżetowo, ale rozgraniczone.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:39:43 am »
Kontrowersje na temat "klasyków" tym razem skomentuję może tak:

"Kree/Skrull War" to historia, której daleko do tzw. "szacownego klasyka". Wciąż czuć w niej życie, nerw oraz radość twórców z realizacji własnych pomysłów i nurkowania w głębiny młodego, ale już dość rozległego uniwersum. Trudno przy tym oprzeć się - bardziej lub mniej przypadkowym - podobieństwom z "The Korvac Saga". Późniejszy o 6 lat "Korvac" jest oczywiście dojrzalszy, ambitniejszy w swojej problematyce moralnej, za to w "Kree/Skrull War" jest więcej szaleństwa. A jeśli historię tę porównać z naiwną superbohaterską balangą, jaką były starsze o 3 lata "Narodziny Ultrona", widać oczywisty postęp, który na przełomie lat 60. i 70. się dokonywał.
Trochę obawiałem się o rolę, jaką w komiksie tym ma odegrać Rick Jones. Została ona jednak objaśniona w sposób oryginalny i na swój sposób intrygujący. Sama postać Ricka (która kiedyś mnie głównie irytowała) po raz kolejny okazała się dobrym "miernikiem skali": przedstawiając historię częściowo z jego perspektywy, lepiej wchodzimy w świat superherosów, gwiezdnych konfliktów i innych cudów.

Rysunki Sala Buscemy są jak zawsze świetne - ekspresyjne i klarowne. Dzięki WKKM przekonałem się, że jeden z moich ulubionych twórców jest bodaj najbardziej konsekwentnym grafikiem w branży.
Neal Adams ma momenty wielkie (endoskopia Visiona, sceny w przestrzeni kosmicznej), choć moim zdaniem jego rysunki nie są aż tak wystrzałowe, jak w "X-men". Zapewne co innego realizować z Thomasem jedną z wiodących serii, a co innego eksperymentować w niszowym tytule, który i tak idzie do kasacji...

Dla mnie "Kree/Skrull War" to komiks, który autentycznie wciąga i przynosi sporą satysfakcję. Ścisła czołówka klasyków WKKM.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 09:11:27 pm wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:40:12 am »
Dobra - są Ultimates 1, jest Marvels, jest Origin. Ale tych "ciężko strawnych" jest mały procent. Większość tytułów Kolekcji to pozycje dobre lub bardzo dobre. Kurczę - nawet taki Iron Man z lat 60-tych. Jak się go przeczytało, to to fajny komiks jest.

@Szczoch
+1
O to właśnie chodzi. Kree/Skrull War zestarzało się wyjątkowo ładnie. Ja to czytałem z przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 02:28:33 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 11, 2017, 09:38:09 am »
Dobra - są Ultimates 1, jest Marvels, jest Origin. Ale tych "ciężko strawnych" jest mały procent.

Czekaj, czy Ty właśnie zasugerowałeś, że "Marvels" jest ciężkostrawny? Ja rozumiem, że żyjesz z wkładania kija w mrowisku, ale to naprawdę nie świadczyłoby najlepiej o Twoim poziomie...

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 12, 2017, 05:12:24 am »
Interkosmos - to dla mnie jeden z lepszych zeszytów jakie wyszły w drugiej sześćdziesiątce. a wojna chyba najlepszym tomem drugiej szescdziesiony. 

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:48:15 am »
jako ze jakis czas temu zaprzestalem kupowania kolekcji ze wzgledu na zmęczenie komiksami ktore wyszly w latach 60-80 to mam prośbę o podanie infa które z ponizszych sa wydaniami współczesnymi a ktore starsze:
104 - Defenders: Dzień Defenders.
105 - Avengers kontra X-men. Część 1.
106 - Iron Man: Początek końca.
107 - Avengers: Wojna Kree ze Skrullami.
108 - The Amazing Spider-Man: Pajęcza wyspa, część 1.
109 - Inhumans.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:56:54 am »
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection
Przy tomach masz Classic jak są stare.

104 - Defenders: Dzień Defenders. - stare
105 - Avengers kontra X-men. Część 1. - nowe
106 - Iron Man: Początek końca. - stare
107 - Avengers: Wojna Kree ze Skrullami. - stare
108 - The Amazing Spider-Man: Pajęcza wyspa, część 1.  - nowe
109 - Inhumans. - stare

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 13, 2017, 09:02:36 am »
jako ze jakis czas temu zaprzestalem kupowania kolekcji ze wzgledu na zmęczenie komiksami ktore wyszly w latach 60-80
offtopicowo: Gdy mnie dopada taka chandra (gdyż regularnie zaczytuję się w ramotkowatych marvelach), to na odtrutkę mam zawsze pod ręką komiksy spoza amerykańskiego mainstreamu.

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 13, 2017, 09:07:28 am »
mam bardzo dużo "antydepresantów"  :biggrin: , jednak sposób narracji, rysunki, zmeczyło mnie to i zniecheciło do dalszego regularnego kupowania kolekcji w sytuacji gdy na rynku jest tyle do kupienia/czytania innych komiksów

Murazor - dzięki za info

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 17, 2017, 03:49:28 pm »
Eeee - kiedy i jak Peter stracił pajęczy zmysł (wstęp do Pajęczej Wyspy)? Bo w Superiorze Spider-Man miał go znowu.
I ja wiem, że Mucha się wymiksowuje z kolekcji po 120 numerze. Ale to nie powód żeby ostatnie numery lekce sobie ważyć. Już na początku komiksu mamy w dymku "obiety", zamiast "kobiety". Co ten korektor?

PS. Kurierzy to dranie. Zostawił mi paczkę z komiksami w korytarzu i se poszedł. Nie pukał, nie prosił o podpis. Komedia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2017, 03:53:40 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:24:22 am »
Może zbyć często namawiales go do nabywania kolekcji...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:57:14 am »
Wolverine, Adama Warlocka, Luke'a Cage'a, Ghost Ridera (Johnny Blaze), Iron Fista, Novy (Richard Rider), Kapitana Brytanii, Spider-Woman (Jessica Drew) i She-Hulk.

Anionorodnik tłumaczył Marvel Origins The 70's tzn, że będą powyżsi bohaterowie i znowu dużo przypisów. :) Gołym okiem widać, że brakuje Punishera, ale na szczęście pojawi się w MMH. Chociaż ja wolałbym z nim coś innego, bo mam tego Essentiala Mandragory. Zresztą dla mnie Punisher to idealnie rozwijana postać - od występów drugoplanowych do solowej serii. Nie był robiony na siłę.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:02:24 am »
i znowu dużo przypisów.
Nie będzie ich dużo. Tym razem pojawią się tylko tam, gdzie naprawdę były potrzebne. Wziąłem sobie wasze uwagi do serca.  :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:50:04 am »
Ale Anion - ja kocham twoje przypisy. One były świetne. Moleman - przypis. Francuska Afryka Równikowa - przypis. Thunderbolt - przypis. Hulk - przypis. :) Itd. Bardzo potrzebne informacje to były, wyjaśniające trundy englijski język. :D Nie przestawaj.

@DOWN
8azyliszek zawsze ma rację - daaa. :) :P :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 10:14:44 am wysłana przez 8azyliszek »

 

anything