Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 28, 2016, 05:50:11 am »
nie wprowadzaj w błąd. Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana.

To zabawne, ale dotarliśmy do punktu, w którym to tego rodzaju uwagi brzmią nie do końca poważnie. I nie chcę Cię przyznaniem tego urazić Cię, Cringerze, ale po ostatnich strzałach 8azyliszka jestem gotów uznać jego prawo do fantazjowania w zakresie przyszłości kolekcji w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że jest on (o ile ostatnia z jego rewelacji nie jest wkrętem roku) postacią syntetyzującą potrzeby konsumenckie znacznej rzeszy polskich komiksofili (wiem, przerażająca to diagnoza) i w moim odczuciu pozyskał sobie na przestrzeni ostatnich miesięcy prawo do życia w tym swoim wyimaginowanym świecie.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że ciągle zmyśla o rzeczach, które jednak już się wydarzyły i polecając w oparciu o nietrafione domysły komiksy, które dopiero zostaną wydane, zasługuje na eliminację z życia forum (przynajmniej do świąt). Gdy pisze bowiem, że

Luke Cage (...) jest w Avengers vs X-Men, których 1 część wyjdzie w środę.
 

odpowiadając tym darkowiso123, który chciałby, by polski czytelnik lepiej poznał tę postać, nie zaznacza, ponieważ najpewniej nie wie, że w polecanym dla obecności Cage'a tomie "Avengers vs X-Men" wspomniany bohater pojawi się aż na ośmiu kadrach, zawsze jako niema postać w obrębie prężącej muskuły drużyny lub równie niemy fragment kotłującej się tłuszczy. W kontekście posta, na który odpowiada, jest to rekomendacja nieuczciwa. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 05:58:03 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 28, 2016, 06:23:20 am »
W kontekście posta, na który odpowiada, jest to rekomendacja nieuczciwa.
Uczciwszą rekomendacją byłoby, że Luke Cage pojawia się z Alias.
- ale to wydaje Mucha, nie WKKM
- i niekoniecznie tam Luke Cage daje się poznać jako superhero. Bardziej jako człowiek z krwi i... ehem.. kości ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 28, 2016, 06:37:10 am »
A jacys mniej znani super bohaterowie np (...) luke cage ? Ucieszyło by mnie to bardzo :razz:
Jeśli chcesz poczytać o Luke Cage'u to polecam sięgnąć po serię New Avengers Bendisa (początek masz w WKKM, resztę dokup od Muchy), jest tam dość sporo o tej postaci.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 28, 2016, 06:47:12 am »
po ostatnich strzałach 8azyliszka jestem gotów uznać jego prawo do fantazjowania w zakresie przyszłości kolekcji w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że jest on (o ile ostatnia z jego rewelacji nie jest wkrętem roku) postacią syntetyzującą potrzeby konsumenckie znacznej rzeszy polskich komiksofili

Dziękuję winckler, że tak to widzisz. Ja w sumie też :) ale oczywiście nie wiem cy tak jest w obiektywnej rzeczywistości świata faktów. Może po prostu, jeśli chodzi o komiksy, staram się płynąć z głównym nurtem i na podstawie skromnych danych i przecieków od wydawnictw, analizować trendy i wysnuwać wnioski. Na dziś wiele wskazuje na to, że superhero dalej jest w Polsce na tyle popularne aby wynik sprzedaży obu kolekcji były zadowalające dla Hachette i Eaglemoss. A ponieważ obok WKKM Haszet sprzedaje już na dwóch rynkach MMH, nie widzę przeciwskazań, aby podobnie nie zrobiło w Polsce.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 28, 2016, 06:48:24 am »
Uczciwszą rekomendacją byłoby, że Luke Cage pojawia się z Alias.
- ale to wydaje Mucha, nie WKKM
- i niekoniecznie tam Luke Cage daje się poznać jako superhero. Bardziej jako człowiek z krwi i... ehem.. kości :wink:

Jeśli chcesz poczytać o Luke Cage'u to polecam sięgnąć po serię New Avengers Bendisa (...).

Chcąc połączyć te dwie rekomendacje, można dla porządku zauważyć, że zagrożenie, które zbiera Avengers w najbliższym tomie WKKM, wpływa zasadniczo na życie osobiste Cage'a. Ale to w New Avengers #24 się dzieje (tie-in z serii kolejnych "New Avengers", nowszych niż ci, których poleca mkolek81), zeszycie, który pozwala lepiej zrozumieć relacje Cage'a i Jessiki Jones w nowej odsłonie jej przygód wydawanej obecnie przez Marvela. Harde miny bohatera trzeciego planu podczas starć dwóch drużyn w "Avengers vs X-Men" niewiele nam o tym powiedzą.

Dziękuję winckler, że tak to widzisz. Ja w sumie też :smile: (...)

Nie dziękuj mi, 8azyliszku. Naprawdę nie ma za co. Bo jednak widzimy to inaczej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 06:54:50 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 28, 2016, 07:37:40 am »
i w moim odczuciu pozyskał sobie na przestrzeni ostatnich miesięcy prawo do życia w tym swoim wyimaginowanym świecie.
Pozyskał sobie to prawo bo wymienił wszystkie możliwe kolekcje komiksowe jako pewniaki na nasz rynek i stwierdził że one wszystkie będą u nas wydane? A jak było z Asteriksem i Lucky Lukiem od hachette? Już dobrze nie pamiętam ale chyba wróżył im sukces?
W każdym razie nie mam nic przeciwko gdybaniu, i liczeniu na kolekcje, nawet wydaje mi się że prędzej czy później MMH do nas trafi. Na ten jednak moment jej nie ma. I pozostanę przy moich, jak to nazwałeś "niepoważnych uwagach".

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2016, 07:40:32 am »
(...) I pozostanę przy moich, jak to nazwałeś "niepoważnych uwagach".

No właśnie. Nie chciałem, żebyś tak to odebrał. Niewydolność komunikacyjna. Przepraszam.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 28, 2016, 08:18:52 am »
Możliwe że z MMH Hachette przedłuży WKKM (o 80 tomów  :lol: ) w sumie byłoby to całkiem OK.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 11:01:27 pm wysłana przez JanT »

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 28, 2016, 08:41:56 am »
Dziękuję za odpowiedzi Cage'a od muchy kupie jak sie pojawi co do MMH to nie wiem czy bd ta kolekcje zbieral bo juz teraz zbieram wkkdc  i wkkm a z tego co piszecie ma byc do 150 tomow przedluzone wiec jakby wyszlo mmh to raczej podziekuje 2 serie mi starcza :P

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2016, 09:42:31 am »
Jestem pewny (mogę się nawet zakładać) że Hachette nie ruszy osobno z MHH gdy trwa WKKM.

Oby oby. Najprostsze rozwiązanie. Jest dużo dubli po 120 to wrzucić w to miejsce coś z MMH, rękawice, Capa Britain etc.

Tytuły w obu kolekcjach często się pokrywają więc nie widzę przeszkód a nawet mogą nam przedłużyć o więcej niż 30.

Bazyl walczy o to MMH jak szalony a ciekawe czy by kupował to w ogóle. Ma Marvela, DC od Egmontu, WKKDC, WKKM, inne rzeczy widziałem, że też kupuje. Skąd tyle kasy brać ?

Także MMH po końcu WKKM albo tytuły z MMH w ramach WKKM i jest spoko. Osobiście wole drugą opcje bo czerwona okładka z nazwą bohatera niezbyt mi odpowiada i w jakieś obwoluty samoróbki bym musiał zainwestować (nie tak piękne jak Blaskowitza)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 09:45:55 am wysłana przez bogi1 »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2016, 11:19:24 am »
Bazyl walczy o to MMH jak szalony a ciekawe czy by kupował to w ogóle. Ma Marvela, DC od Egmontu, WKKDC, WKKM, inne rzeczy widziałem, że też kupuje. Skąd tyle kasy brać?

Z MMH będzie tak jak z WKKDC, stwierdzi, że nie ma kasy i nie będzie prenumerował.

Z ewentualnego przedłużenia kolekcji cieszy mnie obecność kilku tytułów z Now, na których wydanie w PL raczej nie ma szans. Np. Silver Surfer.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 28, 2016, 11:20:06 am »
Ja trochę liczę że po 120 tomie komiksy będą się powtarzać. To będę mógł przestać kupować.
the time is near

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 28, 2016, 01:09:52 pm »
Ja trochę liczę że po 120 tomie komiksy będą się powtarzać. To będę mógł przestać kupować.
Ja bym poszedł trochę bardziej radykalniej
Wolałbym by po 120 tomie kolekcja została zawieszona lub restart kolekcji.
Niestety od nowego roku będzie co miesiąc po 4 Marvele od E., plus cykliczne strzały od Muchy, czy kupowanie ramotek ma większy sens.
Lepiej uwolnić trochę portfel.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 28, 2016, 01:35:44 pm »
Cytuj
czy kupowanie ramotek ma większy sens.

Jak puszczą nam to samo co w UK to nie ramotki a Marvel NOW

Cytuj
Lepiej uwolnić trochę portfel.

Jest szansa na masę dubli jak nasze Hachette nic nie zmieni więc portfel uwolniony troszkę będzie

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 28, 2016, 02:20:12 pm »
kupowanie ramotek ma większy sens.
Co by nie dali w kolejnym przedłużeniu to ramotek tam nie będzie na pewno  :smile: chyba że te kilka tomów co wypadło.