trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 29, 2017, 12:58:16 pm »
Dokładnie, ja też kompletnie tego nie odczułem. Problem wyssany z palca. Należałoby tutaj powiedzieć, że głodnemu chleb na myśli. Tak jak mieliśmy tutaj na forum jednego, który w co drugim dymku Ms. Marvel widział nawoływanie do walki w imię islamu.

Ale z drugim akapitem się niestety nie zgodzę. Po początkowym interesującym zawiązaniu akcji i rozstawieniu pionków na szachownicy seria robi się dość słaba, przewidywalna i nudna (piszę o runie z Now, dalej jak jest nie wiem, czekam na drugi OHC). Graficznie jest uroczo, ale reszta nie wybija się niczym poza przeciętność. Moim zdaniem nie ma czym się jarać na wydanie tej pozycji po polsku. Osoby, które liczą na klimat podobny do pierwszej części Thora Aarona będą rozczarowane. To nie ta liga i nie ten klimat. Tu trzeba naprawdę być fanem tego uniwersum, żeby powiedzieć "wow" po lekturze.


Myślę, że źle to napisałem, dlatego się nie zgadzasz, heh. To co masz w drugim OHC, czyli bezprzymiotnikowym Thor to właśnie to co określiłem jako spadek formy (który całe szczęście idzie w górę w tym w co w teorii powinno być w 4 OHC Aarona) i tu miałem dylemat czy komiks, który mnie jara właśnie się kończy. Były rzeczy dobre, były nieciekawe (tak jak zaznaczaliśmy, Jane dawała radę bo koniec końców było to wszystko logiczne z punktu widzenia dłuższej fabuły) ale miałem nadzieję na przyszłość. To co przyszło później (też zasadniczo zbieram w OHC ale z Thorem jestem do przodu bo przed premierą wydań OHC czytam Unlimited/Comixology) całe szczęście udowodniło, że Aaron ma wciąż wizję na tę fabułę i dalej skacze w nowe szalone pomysły.


Więc tak, to co masz w 3 OHC jest stanowczo słabsze niż God of Thunder, ale dalej jest tam kilka rzeczy, które są najzwyczajniej świetne i zaprocentują w tym co nadejdzie ;)
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #826 dnia: Maj 01, 2017, 09:29:56 am »
Na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection znikły numery przy Secret Wars  :smile: może być tak:

146 Time Runs Out cz. 1
147 Time Runs Out cz. 2
148 Time Runs Out cz. 3
149 Time Runs Out cz. 4
150 Secret Wars cz. 1
151 Secret Wars cz. 2
152 ...

 :lol:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #827 dnia: Maj 01, 2017, 09:46:16 am »
Na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection znikły numery przy Secret Wars  :smile: może być tak:

146 Time Runs Out cz. 1
147 Time Runs Out cz. 2
148 Time Runs Out cz. 3
149 Time Runs Out cz. 4
150 Secret Wars cz. 1
151 Secret Wars cz. 2
152 ...

 :lol:

Nie tyle znikły co nigdy ich tam nie było. Myślę, że Secret Wars cz2 będzie 150 tomem żeby ładnie zamknąć Marvel NOW w kolekcji a w ewentualnych rozszerzeniu już ANAD Marvel pewnie ;) Albo koniec xD

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #828 dnia: Maj 01, 2017, 09:48:19 am »
Jak się pojawiły to były  :smile: Wczoraj rano ktoś edytował.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #829 dnia: Maj 01, 2017, 10:04:31 am »
Główny planista Kolekcji w Hachette GB popełnia ten sam błąd co np. przy Marvel Knights Spider-Man. Wsadza za mało zeszytów do pierwszej części Time Runs Out. Bo co to jest 5? Tyle to ja do domu nie doniosę. Najrozsądniej byłoby TRO upchnąć w dwóch tomach i nie rozumiem czemu tego centrala Hachette nie robi. Może wyrównają w pozostałych dwóch i ścieśnią to z oryginalnych czterech do trzech? Bo do tej pory we wszystkich 120 numerach tylko ten MK Spider-man był tak chamsko urwany. Pozostałe tomy miały zwykle zakończenia z innych wydań zbiorczych, powszechnie akceptowane. A teraz pojawia się taka niepewność

Inną sprawą jest to, czy przedłużą całą Kolekcję o ANAD. Nie znamy wyników sprzedaży na Wyspach bo od nich wszystko zależy. Choć ja jestem optymistą i liczę na dobre wiadomości w czerwcu. Dzięki temu już za rok moglibyśmy dostać nowe przygody Marvela po Secret Wars.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #830 dnia: Maj 01, 2017, 11:33:50 am »
Najrozsądniej byłoby TRO upchnąć w dwóch tomach
Nie zmieści się:

01 - 144 strony
02 - 136 stron
03 - 136 stron
04 - 152 strony

Może w 3 by się udało zebrać ale podana zawartość pierwszego na to nie wskazuje. Będzie kolejne przedłużenie i tom 151 to druga część Secret Wars  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #831 dnia: Maj 01, 2017, 11:56:40 am »
@UP
W trzech tomach byłoby po 190 stron. :) Może jeszcze to zmienią jak się zorientują że im jednego slotu brakuje. Albo jest tak jak było do przewidzenia - będzie kolejne 30 tomów, więc jest miejsce. :) W sumie w niemieckiej edycji WKKDC zrobili podobnie z Flashpointem. Zamiast zamknąć nim pierwszą 60-tkę, otworzyli nim drugą. Można i tak.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #832 dnia: Maj 02, 2017, 07:30:03 am »
Dzisiaj wyszedł nowy tom  :smile: (WKKDC nie wiem).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #833 dnia: Maj 02, 2017, 08:00:32 am »
Pics or did'nt happen. Ja Luthora miałem w czwartek kupować.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 02, 2017, 08:49:57 am »
WKKDC dopiero w czwartek, przynajmniej u mnie.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 02, 2017, 01:42:00 pm »
Dzisiaj wyszedł nowy tom  :smile: (WKKDC nie wiem).
Widziałeś tylko informację na stronie empiku czy fizyczny egzemplarz w kiosku? Jestem w pracy i nie wiem czy mam kogoś wysłać do kiosku.

Offline mani78

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 02, 2017, 01:54:58 pm »
Są w kioskach. Ja już swój odebrałem.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 02, 2017, 02:09:32 pm »
WKKM jest już dzisiaj nowe (bez folii  :roll: ). Natomiast WKKDC jeszcze stare. Sam zajrzałem dzisiaj do kiosku po tym jak na Wiki wyczytałem, że data premiery to 2.05.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #838 dnia: Maj 02, 2017, 02:10:49 pm »
JanT narobił mi smaka, pojechałem do miasta (do galerii całe miasto zjechało chyba) a tu lipa. Ani WKKDC ani WKKM. Stoja tylko stare numery. W Kolporterach to samo. Na mój dziki, daleki wschód dziś nie dowieźli.  :doubt:

A kto kupił, niech fotki wrzuci. Po coś chyba te smartfony są.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #839 dnia: Maj 02, 2017, 03:59:55 pm »
Widziałeś tylko informację na stronie empiku czy fizyczny egzemplarz w kiosku? Jestem w pracy i nie wiem czy mam kogoś wysłać do kiosku.
Kupiłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 02:52:48 pm wysłana przez JanT »

 

anything