Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 24, 2017, 12:32:48 am »
 To ja n-ty raz powtórzę, że już przerabialiśmy sytuację, kiedy tańsza konkurencja (np Dobry Komiks) zeszła z drogi Egmontowi. Ale to wcale nie przyczyniło się do rozwoju polskiego komiksowa. Takie myślenie typu "Murzyn  zrobił swoje i teraz może odejść", jest dla mnie błędne. To tak jak z tymi stacjonarnymi księgarzami, myślącymi że gdy wyeliminują internetową konkurencję ustawą to wszelkie ich problemy znikną.

To nie Kolekcje blokowały innym możliwość wydawania fajnych komiksów, tylko błędna polityka i zaślepienie tych wydawnictw na sprawy komiksowe. Teraz moim zdaniem jest fajnie, bo naprawdę dochodzimy do momentu gdy oba sposoby dystrybucji będą się uzupełniać. Zbliżająca się Black Widow której 1 tom wyda Hachette a ciąg dalszy Egmont jest najlepszym przykładem (wcześniej Wolverine Origin albo Kolorowa seria). JLA Egmontu skończyła się tam gdzie Wieża Babel zaczęła.. Wonder Woman to samo - będzie najpierw 1 część runu Rucki od Egmontu, a potem bezpośrednia kontynuacja w Kolekcji.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 24, 2017, 12:47:53 am »
Twój post Bazyl pokazuje, że kompletnie nie rozumiesz o czym mówiliśmy. Rozmowa była o dojrzałości czytelniczej, świadomych wyborach i wyrabianiu własnego gustu, kiedy kolekcja już nie wystarcza (ale dalej jest dobra jako źródło wybranych komiksów, nie neguję tego goddammit). A nie kto w parze E-H kogo uzupełnia, kto jest lepszy, a kto tańszy.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 24, 2017, 01:38:50 am »
Jak tam opinie o najnowszym Deatloku? Bo zastanawiam się czy warto wydawać 40 zł :smile:

Dziś [hmm, raczej już wczoraj] wziąłęm się za lekturę, bardzo pozytywne zaskoczenie. Scenariusz dzisiaj wyda się rzecz jasna wtórny, sporo już tych maszynoludzi szukających odpowiedzi na egzystencjalne pytania było w międzyczasie, ale i tak zwroty akcji potrafią czasem jeszcze zaskoczyć. Niezłe rysunki ( widać, że autor lubiał pokombinować z kadrami) , poza tym - podobają mi się wewnętrzne dialogi części ludzkiej ze zmechanizowaną... rzecz jasna jest trochę bijatyk  :wink:
Ogólnie- fajna rzecz... zakończenie komiksu zostawiam sobie na rano :) Wkurzyły mnie tylko te uszkodzenia kartek , o których wspominałem parę postów wyżej.

PS- myślałem, że bohater to dla mnie nowy, a teraz zastanawiam się, gdzie ja już tę przesympatyczną postać widziałem :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 24, 2017, 05:07:22 am »
Rozmowa była o dojrzałości czytelniczej, świadomych wyborach i wyrabianiu własnego gustu, kiedy kolekcja już nie wystarcza (ale dalej jest dobra jako źródło wybranych komiksów, nie neguję tego goddammit). A nie kto w parze E-H kogo uzupełnia, kto jest lepszy, a kto tańszy.
Dojrzałość czytelnicza dojrzałością, a prawda jest taka że czytelnik po mimo własnego wyboru i tak weźmie to co zna z serialu, filmu, czy nawet z powodu sentymentu do tego co czytał w dzieciństwie, tu tak naprawdę nie chodzi dobre komiksy czy gust czytelniczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 24, 2017, 06:09:11 am »
Imho kolekcje powinny się przestawać ukazywać i dać możliwość własnego wyboru a nie to to wam narzuci jakieś wydawnictwo .

Ja się odnosiłem do powyższego zdania. Nie - kolekcje nie powinny przestawać się ukazywać. No i taka jest mechanika publikacji czegokolwiek - wydawca nam proponuje swój wybór i koncepcję tego po co wg niego sięgniemy. Bez wydawnictw nikt by nam niczego nie narzucał, ale chyba zabrakłoby treści do zapoznawania się. :)

Moim zdaniem brak ciągłości wydawniczej jest jakimś niepisanym polskim zwyczajem. Są różne wydawnictwa, wydają różne komiksy i wszystko zależy od wyników sprzedaży. Gdy jej nie ma, seria się urywa. świetnie że Egmont po wielu latach jakoś to sobie poukładał i po kolei zaczął wydawać serie z N52 a potem Marvel Now, co buduje ciągłość świata przedstawionego. Chronologiczne eventy od Hachette też w tym pomagają. Ale to wszystko trwa i trwa. Kurczę same Batmany to albumy rozłożone na 4 lata. Mimo wszystko mi jeszcze brakuje na naszym rynku omniaków. Żeby ktoś się zdecydował rzucić na nasz rynek na raz jeden pełny run i przestać tak drobić po kawałeczku. Wtedy opóźnienia można by szybciej nadrobić.

Kurczę szkoda, że na razie Eaglemoss wykazuje brak zdecydowania w kwestii czy publikować czy nie dodatkowe tomy. Grubasy z GL Flashem lub NML byłyby u nas hitem. To niezagospodarowana ciągle nisza. A jak nie ma konkurencji w danym segmencie, potencjalnie można na czymś takim solidnie zarobić.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 24, 2017, 06:33:42 am »
Ja się odnosiłem do powyższego zdania. Nie - kolekcje nie powinny przestawać się ukazywać. No i taka jest mechanika publikacji czegokolwiek - wydawca nam proponuje swój wybór i koncepcję tego po co wg niego sięgniemy. Bez wydawnictw nikt by nam niczego nie narzucał, ale chyba zabrakłoby treści do zapoznawania się. :smile:
Żaden wydawca nie narzuca ci co masz kupić, jeśli jego oferta lub jej wykonanie cię nie satysfakcjonuje to po prostu tego się nie kupuje i ewentualnie szuka wydania oryginalnego.

Kurczę szkoda, że na razie Eaglemoss wykazuje brak zdecydowania w kwestii czy publikować czy nie dodatkowe tomy. Grubasy z GL Flashem lub NML byłyby u nas hitem. To niezagospodarowana ciągle nisza. A jak nie ma konkurencji w danym segmencie, potencjalnie można na czymś takim solidnie zarobić.
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie wchodzą:
Są różne wydawnictwa, wydają różne komiksy i wszystko zależy od wyników sprzedaży.
Kupiłeś to pierwsze wydanie specjalne? Nie kupiłeś więc tym samym dałeś sygnał że cię takie wydania nie interesują. I nie pisz mi że była cena za duża, jeśli by co zależało aby linia/seria wydawnicza wypaliła to trzeba było się nią zainteresować. Chcesz omnibusów ale skąpisz nawet na wydania kolekcyjne, a omnibusy nie były by tanie jeśli by się ukazały. Dla przypomnienia swojego czasu były wydawane Essentiale i się nie sprzedawały.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 24, 2017, 07:01:55 am »
Wkurzyły mnie tylko te uszkodzenia kartek , o których wspominałem parę postów wyżej.
To reklamuj.

Deathlok nawet spoko  :smile: Myślę że Miller mógł się trochę tym inspirować przy DKR i Elektra - Assasin (nie żeby to był podobny poziom) Bardzo mało "Marvelowy" ten komiks.

Jeszcze co do "Kolekcje to zło" To jak kiedyś pisałem o SBM to o większości postaci z tej kolekcji żaden wydawca by nawet nie pomyślał  :smile: WKKDC to zło bo spartolone jak na razie pod każdym względem.

W Deathloku są te same błędy (powtórzone słowo, zjedzone słowo, zjedzone pojedyncze litery) co w Hawkeye'u z SBM  :doubt: To chyba ten sam wklepywacz dymków nawala? Anionorodnik zajmij się tam tym  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 07:13:16 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 30, 2017, 08:05:52 am »
patrze na okładki AvX w kolekcji i się zastanawiam, czemu na pierwszym tomie na okładce jest dopisane część 1 a na drugim brak części 2, zero konsekwencji, szkoda, trochę to psuje efekt wizualny





ale tak tylko marudzę
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 08:09:44 am wysłana przez mkolek81 »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 30, 2017, 09:24:46 am »
Na dwójce z tyłu napisali :D
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 30, 2017, 10:15:31 am »
Myślałem, że powtórzono błąd z Zachodu, ale nie - tam jest dobrze. Kurczę - to już nie pierwsza wpadka Kolekcji na okładce (choćby złej wielkości literki w Secret Avengers). Osoba za to odpowiedzialna powinna polecieć czy to z Muchy czy z Hachette. Ktoś to wszystko powinien porządnie sprawdzać przed wysyłka do drukarni.





BTW - mkolek jednak kupuje głośne numery z Kolekcji - ooooo. czyli ma jednak fragmenty panoramy jeszcze bardziej poszatkowanej niż ja, ale czepia się mnie za ledwo kilkanaście dziurek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 30, 2017, 10:17:33 am »
Nie - kolekcje nie powinny przestawać się ukazywać.
Jakie kolekcje po zakończeniu WKKM?
Większość rzeczy i tak wychodzi, Dredd, SW, Asterix, LL
Naprawdę czasem zastanów się co piszesz, chciałbym by wyszło, kupił bym a później nie kupię bo za drogo.
Wydawnictwa wydają to na co jest popyt, no chyba że serie są wydawane jako widzimisię wydawcy nawet pod kreską - Usagi

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 30, 2017, 10:21:34 am »
Jakie kolekcje po zakończeniu WKKM?
Ponoć teraz Blueberry  :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 30, 2017, 10:23:55 am »
Większość rzeczy i tak wychodzi, Dredd, SW, Asterix, LL
Thorgal też wychodził, a jednak kolekcja się przyjęła, choć tak wielu wieszczyło jej szybki upadek.

EDIT
Ponoć teraz Blueberry  :smile:
Ha, o tym samym myślałem, kiedy pisałem swojego posta, ale już o tym nie wspominałem, bo kiedyś jak wyszedłem z tym pomysłem, to zaraz odezwały się głosy jakoby ten pomysł był totalną głupotą i wpadką wydawniczą.

A może Valerian z okazji premiery filmu
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 10:28:03 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 30, 2017, 10:25:09 am »
Osoba za to odpowiedzialna powinna polecieć czy to z Muchy czy z Hachette. Ktoś to wszystko powinien porządnie sprawdzać przed wysyłka do drukarni.
Przypomnę ci bo masz ulotną pamięć okładki przygotowuje Hachette, nie mieszaj w to Muchy. Zostało to oficjalnie potwierdzone.
BTW - mkolek jednak kupuje głośne numery z Kolekcji - ooooo. czyli ma jednak fragmenty panoramy jeszcze bardziej poszatkowanej niż ja, ale czepia się mnie za ledwo kilkanaście dziurek.
Przecież ci mówiłem, że czytam cześć komiksów z kolekcji, tylko ich nie zostawiam przez tą "cholerną" panoramę. Albo czytam też te historię w oryginale.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 10:59:02 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 30, 2017, 11:33:37 am »
A może Valerian z okazji premiery filmu
Przecież nie ma kolekcji Valeriana  :smile: a są przecieki z Egmontu że to ma ruszyć http://www.bedetheque.com/serie-39639-BD-Blueberry-La-collection-Hachette.html