trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2016, 06:12:32 pm »
@UP @2xUP
Jak tak nie uważam ale są osoby co tak myślą. Były też PLOTKI że na Marvel NOW Egmont ma wyłączność.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 06:18:45 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 25, 2016, 06:41:44 pm »
Ja tylko spokojnie i kulturalnie przypomnę to że dawno temu miałem swoją teorię o licencjach komiksowych. Nieważne czy w danym kraju jest monopol jednego wydawcy na tytuły DC/Marvel czy jest ich kilku. Standardowo takie umowy nie są bezwzględne, bo w innym wypadku kosztowałyby krocie. Prawdopodobnie i Hachette i Eaglemoss kupili bezpośrednio w centrali licencje na Kolekcję z określona listą tytułów na całą Europę. I sprzedające je centrale wiedzą, że lokalni wydawcy nie mogą tego blokować bo ich umowy dwustronne zapewne miały taką lukę kolekcyjną. Na razie to co się dzieje na polskim rynku tylko potwierdza moje przypuszczenia.

(polecam zwłaszcza komentarze)
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/egmont-strikes-back.html

Namawiam też do pisania do BOKu Hachette, żeby wzmocnić przekaz, że nie chcemy zdublowanych tytułów z Marvel Now w numerach po 120. Inaczej trzeba będzie otworzyć fabryczkę do produkcji obwolut, na te nieliczne nie-duble. :)

P.S. bogi-1 - Nie kupuj Ms Marvel 1 w styczniu. Proste. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 06:44:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 25, 2016, 07:02:05 pm »
Cytuj
P.S. bogi-1 - Nie kupuj Ms Marvel 1 w styczniu. Proste. :)

Kupiłem w listopadzie ale przyjdzie dopiero w styczniu  :lol: :cool:

Jeżeli nic nie zmienią to ja biorę:
- All-New Ghost Rider: Engines of Vengeance
- Silver Surfer: New Dawn
- Nova: Origin
- Captain America: Castaway in Dimension Z
- Fantastic Four: Voyagers
- Young Avengers: Style > Substance
- Avengers Arena: Kill or Die

Szkoda, że to tylko początki serii. Egmont mnie trochę rozpieścił w tej materii i teraz inaczej na to patrzę :wink: Oby chociaż dane story arc'ki w tych tomach były jakoś ładnie domknięte. A tego pewien nie jestem bo ktoś tu coś mówił, że pierwszy tom Avengers Arena nic nie wyjaśnia

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 25, 2016, 08:53:07 pm »
Post do usunięcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2016, 03:05:07 pm wysłana przez Jutrzen »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 25, 2016, 09:14:45 pm »
Jak to jest Bazyli, że z jednej strony piszesz,  że Hachette i Eaglemoss kupili tytuły na Europę a chwilę później nawołujesz, by zakupioną licencję wywalili w błoto i kupili specjalnie coś dla Polski?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 25, 2016, 09:20:22 pm »
misiokles - jak pokazują różnice między poszczególnymi krajami - są możliwe pewne ruchy na liście tytułów. Jeśli Hachette i tak ma w swoich zasobach Deadpoole, Warlocka czy Kaczora Howarda, to lepiej żeby wydała te tytuły, niż powtarzać to co u nas jest spokojnie dostępne na rynku. Nie wiem skąd ci się tu jakiekolwiek wywalanie wzięło. Mieli wykupione dla bezpieczeństwa 170 tytułów a Kolekcja liczy 150 tomów. Coś odpaść musi.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 25, 2016, 09:58:38 pm »
Tylko Niemcy mają: "Punisher: Circle of Blood", "Deadpool: Team-Ups and Downs", "Deadpool: Killer, Gods and Vampires" więc musieli jakoś osobno dokupić  :smile:

Jeśli jest prawdą "zaczynamy właśnie układać listę tomów do przedłużenia" to raczej na pewno pominą duble z Marvel NOW. A pewnie dopiero jakoś maj/czerwiec poznamy tomy 121-123

Ja chcę drugi tom Thunderbolts Ellisa  :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2016, 10:27:51 pm »
Z tym układaniem listy tomów jest taka sama śpiewka jak przed drugą 60. ''Bierzemy wszystkie sugestie do siebie'' etc.

Naprawdę chcę się mylić ;( Ja to bym chciał co lepsze historie z MMH wydane jako WKKM bo jak wspominałem nazywanie tomów nazwą historii bardziej mi leży niż np. tom ''Spider-Man'' etc. I tym kierunku bym szedł z przekonywaniem Hachette. Hachette ma licencje na tytuły z obu kolekcji więc jeden problem z głowy. Wystarczy zmienić kolor okładki, tytuł i wuala.

Według mnie to lepszy pomysł niż wejście w samo Marvel NOW.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 25, 2016, 10:50:07 pm »
Nie wiem skąd ci się tu jakiekolwiek wywalanie wzięło. Mieli wykupione dla bezpieczeństwa 170 tytułów a Kolekcja liczy 150 tomów. Coś odpaść musi.
Zaproponuj tu na forum tomy 121-150 tytułami, na które Hachette ma licencję nie uwzględniając Marvel Now.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 26, 2016, 08:01:41 am »
A dlaczego nie uwzględniając Marvel Now? Przecież to logiczna i chronologiczna ciągłość. Hachette postanowiło włączyć do Kolekcji wszystkie ważniejsze eventy XXI wieku, erę Bendisa. I od 2003 tak sobie idzie - Impas, Upadek, Tajna Wojna, Ród M, NA, CW, WWH, SI, S, FI, AvX itp. A po 120 będzie Infinity, Orginal Sin, Axis (najprawdopodobniej) i Secret Wars na koniec. A lista 121-150 bez dubli mogłaby wyglądać tak:
121. Deadpool: Hey It's Deadpool
122. Captain Britain:  A Crooked World
123. Doctor Strange: A Separate Reality
124. Deadpool: Suicide Kings
125. Howard the Duck - Kaczor Howard
126. Warlock: Part 1
127. Infinity Gauntlet
128. Deadpool: Team Ups and downs
129. Warlock: Part 2
130. Captain Britain and MI13
131. Deadpool: Killer, God and Vampires
132. All-New Ghost Rider: Engines of Vengeance
133. Silver Surfer: New Dawn
134. Nova: Origin
135. Infinity (Part 1)
136. Captain America: Castaway in Dimension Z
137. Infinity (Part 2)
138. Fantastic Four: Voyagers
139. Young Avengers: Style > Substance
140. Death of Wolverine
141. Original Sin (Part 1)
142. Avengers Arena: Kill or Die
143. Original Sin (Part 2)
144. Axis (Part 1)
145. Deadpool's Secret Secret Wars
146. Axis (Part 2)
147.
148.
149. Secret Wars (Part 1)
150. Secret Wars (Part 2)

Tak by wyglądała moja kolejność, gdybym miał kosmiczną kostkę albo Rękawicę Nieskończoności. :) A MMH nie ruszam i niech startuje osobno, bo mi by było szkoda z niej cokolwiek wycinać. Ja chcę jej całość po polsku. No może tylko z innym Punisherem i Deadpoolem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2016, 09:35:50 am »
nie wiem po co wznowienia komiksów które są jeszcze na rynku i raczej będą jeśli WKKM by została przedłużona, no ale...

zdecydowanie zalecam wyrzucenie Avengers Arena: Kill or Die lub dodanie pozostałych 2 tomów aby było komplet, staczy w kolekcji tych urwanych, niedokończonych historii i wątków 

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2016, 10:23:21 pm »
A jacys mniej znani super bohaterowie np hawkeye luke cage gambit capt britain? Ucieszyło by mnie to bardzo :p

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2016, 10:54:12 pm »
@UP
Oni wszyscy są właśnie w drugiej marvelowskiej kolekcji Hachette - Marvel Mightest Heroes. Na tej stronie jak zeskrolujesz na dół, to masz listę tytułów. Niestety na razie nie wiadomo dokładnie kiedy wystartuje polska edycja.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

P.S. Luke Cage miał gościnny występ w Deadpoolu 3 z Marvel Now. A i jest w Avengers vs X-Men, których 1 część wyjdzie w środę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 27, 2016, 10:58:45 pm »
Cytuj
A jacys mniej znani super bohaterowie np hawkeye

Całą serię Hawkeye'a będziesz miał od Egmontu w 2017. A Mucha wyda komiks ''Cage'' jeżeli też szukasz tego bohatera

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 28, 2016, 01:22:58 am »
Niestety na razie nie wiadomo dokładnie kiedy wystartuje polska edycja.
nie wprowadzaj w błąd. Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana.

 

anything