Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2016, 02:35:56 pm »
W ramach przedsmaku przed "Elektrą Assassin" chapnąłem sobie zaległość z WKKM, czyli "Daredevil: Naznaczony śmiercią" McKenziego i Millera.

Parę lat temu zapoznawałem się z tomami "Daredevil Visionaries by Frank Miller", ale - przyznam - ten album (wydany tam jako t. 1) sobie odpuściłem. Pomyślałem, że nic nie stracę, rezygnując z wczesnego Millera z końca lat 70. i "jakiegoś" McKenziego. Ale to pomyłka! Tom wydany jako "Naznaczony śmiercią" jest dobrą uwerturą do właściwego runu Millera. Zaryzykuję nawet więcej:
- Zeszyty pisane przez McKenziego są pod pewnymi względami lepsze, niż pierwsze autorskie zeszyty Millera. Przedsmak tego mięliśmy już w tym tomie, gdzie - moim zdaniem - słabiej (bardziej chaotycznie i infantylnie) prezentowały się zeszyty 165-166, które panowie pisali razem.
- Po drugie, mogę potwierdzić opinię, że współpraca z McKenziem faktycznie naprowadziła Millera na "właściwą nutę", na jaką pisał i rysował później swój run. DD McKenziego to już nie jest wariacja na temat Spider-mana z bandą wyjątkowo dziwacznych przeciwników. To komiks o mężczyźnie z rozterkami, osadzony "blisko życia", nawiązujący do kina gangsterskiego i kryminalnego w jego postaci z lat 70. (a myślę, że popularność "Rocky'ego" i innych filmów bokserskich z tamtych lat też miała tu swój udział).
- Po trzecie, mamy tu świetny wgląd w najwcześniejszy styl graficzny Millera. Patrząc na całość jego pracy nad "Daredevilem", widzimy jak szybko i wręcz dramatycznie, zmienia się jego kreska. W pierwszych zeszytach "Naznaczonego śmiercią" jest jeszcze bardzo "staranna", klasyczna - choć już charakterystyczna. Zdziwiła mnie wręcz realistyczna skłonność do dbałości o detale i tło. Pod koniec tego tomu mamy już właściwie Millera z "Wolverine" Claremonta - z wyraźną geometryzacją, umiłowaniem pustej przestrzeni i bardzo silną ekspresją sylwetek. Potem styl Millera będzie się znów nieco komplikował, oscylował trochę w kierunku karykatury, by pod koniec runu osiągnąć kształt znany nam m.in. z "Ronina"...

Tym samym, bardzo to była pożywna i ciekawa lektura, a dla mnie osobiście - ważna zaległość.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2016, 09:56:00 am »
Premka 102 i 103 już dojechała.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2016, 08:28:23 pm »
8azyliszek: "(...) Hachette ogłosi kolejne wydłużenie WKKM, albo start MMH (...)"

Oby i jedno i drugie. Tomy monograficzne w ramach MMH to dla mnie za mało. Dlatego dobrze by było, aby dalej kontynuowano WKKM z dużą ilością klasycznych opowieści. 

A swoją drogą: wiadomo już czy MMH będzie publikowane w te same środy co WKKM i WKKDC? Rotacja (jak w przypadku "Thorgala") jednak by się przydała...

Jeśli Hachette zdecyduje się na jednoczesne puszczanie WKKM i MMH to raczej będą wychodzić naprzemiennie, jak za czasów Thorgali. Ale Nawimar nawet jeśli zostaną wydane brakujące klasyki Marvela z innych krajów, to niewiele już tych tytułów w WKKM zostało. Jakieś 10 tytułów. Potem tylko nowości z Marvel Now. To MMH ma jeszcze dużo starszych historii.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2016, 08:36:57 pm »
Jeśli Hachette zdecyduje się na jednoczesne puszczanie WKKM i MMH
To już by to zrobił  :smile: tak jak u naszych sąsiadów.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2016, 08:42:51 pm »
WKKM wystartowało w grudniu, Thorgal w lutym. Liczę, że w któryś z tych terminów zmieści się i MMH. Chyba, że chcą zrobić triala, to może aż do czerwca trzeba będzie poczekać.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2016, 01:25:03 pm »
co to jest MMH?


Feldkurat

  • Gość

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2016, 04:38:50 pm »
Na całe szczęście jedną kolekcję mamy już z prawie z głowy  :cool:
Kolekcja Marvela się kończy, Egmont przejmuje pałeczkę  :cool:



Oto dwa maile które napisała do mnie pani redaktor prowadząca WKKM w Hachette Polska. Pierwszy 7 listopada.

Szanowny Panie,
Dostaliśmy od Pana maila w sprawie kolekcji Marvela, chciałabym zapytać, jakie miałby Pan sugestie, jeśli zdecydowalibyśmy się przedłużać  serię do 150 numerów. Na razie decyzja jeszcze nie zapadła, jednak jesteśmy ciekawi zdania naszych klientów

Pozdrawiam/Best wishes

Redaktor prowadzący


Ja oczywiście odpisałem, żeby Hachette w WKKM PL nie dawało komiksów z Marvel Now które niedawno wydała konkurencja i by sięgnęli po tomy Kolekcji wydane w Wlk Brytanii, Niemczech i Francji, ale nie u nas. I dziś dostałem wreszcie odpowiedź.

Szanowny Panie

Bardzo Panu dziękuję za propozycje, zaczynamy właśnie układać listę tomów do przedłużenia i niezmiernie nam Pan pomógł. Oczywiście  nie możemy obiecać, że wszystkie Pana propozycje wejdą w skład naszej serii, natomiast na pewno będziemy mieć Pana sugestie na uwadze.

Pozdrawiam / Best wishe

Redaktor prowadzący / Leading Editor

Czyli - 8azyliszek ma jak zawsze rację.  :cool:


 
Oczywiście nie wiadomo czy jakieś zmiany rzeczywiście będą. Ja oczywiście chciałbym i Warlocka i Deadpoole i Rękawicę Nieskończoności ale w sumie mogą wszystko olać jak kiedyś katalog Anionorodnika i lecieć bezrefleksyjnie listą brytyjską. Ale na razie to jest nieważne. BREAKING NEWS tego dnia jest to, że WKKM PL zostanie przedłużona! Everybody tańczą, everybody klaszczą. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 04:43:28 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 25, 2016, 05:09:11 pm »
8azyliszek to jest największy koordynator polskiej sceny komiksowej jak chce 150 WKKM to ją dostanie, tak samo było z WKKDC pisał płakał aż wydali.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2016, 05:14:39 pm »
8azyliszek to jest największy koordynator polskiej sceny komiksowej jak chce 150 WKKM to ją dostanie, tak samo było z WKKDC pisał płakał aż wydali.

Szkoda tylko, że nie potrafi przekierować tej energii w nieco lepszym kierunku np. pełnych wydań i lepszej jakości wydań. Uparł się na wydania ekonomiczne, blokujące pełne runy i je dostanie :smile: Hip hip hura!

Ja tam się nie obrażę za Warlocka, Circle of Blood, Crooked World czy Separate Reality.

Kolekcje powinny wydawać tylko rzeczy, których nie opłaca się wydawać innym wydawcom.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 05:18:24 pm wysłana przez Antari »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 25, 2016, 05:38:41 pm »
Cytuj
BREAKING NEWS tego dnia jest to, że WKKM PL zostanie przedłużona! Everybody tańczą, everybody klaszczą. :biggrin:

Uciechy na tym zostawię do poznania listy bo jeżeli wyjdzie to co w UK to mnie czeka kupno tylko 6 tytułów.

Nie będę przepłacał i na Death of Wolverine i Deadpool's Secret Secret poczekam od Egmontu (bait na Bazyla) xD

Cytuj
zaczynamy właśnie układać listę tomów do przedłużenia i niezmiernie nam Pan pomógł.
No no sami układają... Raczej dostaną z góry to co Czesi. Tylko pomocnik się zmienił z Aniona na Bazyla :wink:

Liczę, że nie skończy się tak jak przed drugą 60 czyli obietnicami brania pod uwagę zdania czytelników :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 05:41:53 pm wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2016, 05:44:27 pm »
Ciekawe, ciekawe  :smile: Myślę że w tym przypadku raczej tą listę zmienią.

@8azyliszek
Wrzuć też treść maila na fanpage.

Czyli jak niektórzy tu rozumują to teraz Egmont będzie hamował z Marvelem?  :biggrin:

8azyliszek to jest największy koordynator polskiej sceny komiksowej jak chce 150 WKKM to ją dostanie, tak samo było z WKKDC pisał płakał aż wydali.
Cenę Justice League 6 też mu obniżyli  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 05:53:40 pm wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2016, 06:01:11 pm »
Egmont ma umowę wyłączności z Marvelem tak, jak z DC, aby mieć na komiksach logo Marvel Polska? Nie ma, więc to inna sytuacja.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2016, 06:01:57 pm »


Czyli jak niektórzy tu rozumują to teraz Egmont będzie hamował z Marvelem?  :biggrin:
Czemu ma hamować skoro Egmont wydaje całe serie Marvel Now,a WKKM ma tylko pierwsze tomy serii których nie dokończy i jeszcze cena dużo wyższa niż Egmontowe wydanie.