Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1455 dnia: Październik 04, 2017, 10:11:18 am »
A na co tu czekać skoro wszystko już dawno zostało potwierdzone?
Dawać mi tu tego Kapitana i X-Men!!!!!

Może czekają na potwierdzenie dokładnych polskich tytułów bo ostatnio dodali Novę Początek a jak ten tom wyszedł okazało się, że zwie się Nova Geneza ;)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1456 dnia: Październik 04, 2017, 10:21:02 am »
Przecież Pani w BOK-u nie wie nawet co to jest Nova  :badgrin: . A zresztą jakie znaczenie ma dokładny tytuł i to co wpisze Gildia na fakturze? Ważne żeby zawartość się zgadzała i żeby wysłali mi właściwy tom kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1457 dnia: Październik 04, 2017, 10:25:26 am »
Może czekają na potwierdzenie dokładnych polskich tytułów
O tym pisał Anion  :smile: Dopiero pojawią się na gildii gdy na fanpage poda polskie tytuły.

Ale na fanpage już są długo to nie wiem  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1458 dnia: Październik 04, 2017, 10:28:49 am »
O tym pisał Anion  :smile: Dopiero pojawią się na gildii gdy na fanpage poda polskie tytuły.

Ale fanpage podał polskie tytuły takie same jak były podawane tutaj na forum więc to chyba wystarczające potwierdzenie

Ale na fanpage już są długo to nie wiem  :smile:

No właśnie ;)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1459 dnia: Październik 04, 2017, 11:25:55 am »
Panie z boku lubią pleść androny. Pewnie gildia dostaje oficjalne zapewnienia drogą mailową.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1460 dnia: Październik 05, 2017, 09:16:51 am »
No i już są na gildii ;)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1461 dnia: Październik 11, 2017, 07:42:00 am »
Jakie są (tudzież "będą") różnice w Grzechu pierworodnym pomiędzy wydaniem Egmontu a WKKM? W wydaniu Egmontu jest główny event: Original Sin #0-8 i Point One #1. Natomiast w WKKM, które ma być podzielone na 2 tomy, z tego co kojarzę ma być jeszcze coś o nazwie Original Sins.
Ktoś mógłby zapodać co dokładnie ma znajdować się w wydaniu WKKM?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1462 dnia: Październik 11, 2017, 07:48:48 am »
 Original Sin #0-8, Original Sins #1-5, Original Sin: Annual #1

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1463 dnia: Październik 11, 2017, 08:57:34 am »
Dzięki bardzo. W takim razie zainwestuję w wydanie WKKM.

A jak już jestem na takiej fali porównania Egmontu z WKKM, to wiadomo czy są (będą) jakieś różnice w Śmierci Wolverine'a?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1464 dnia: Październik 11, 2017, 08:58:55 am »
A jak już jestem na takiej fali porównania Egmontu z WKKM, to wiadomo czy są (będą) jakieś różnice w Śmierci Wolverine'a?
Na obecną chwile żadnych.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1465 dnia: Październik 11, 2017, 11:11:33 am »
Ojoj... U nas też umrze na końcu? Głupi Egmont.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1466 dnia: Październik 13, 2017, 11:40:18 am »
A ja mam takie pytanie do osób, które kupiły Avengers i New Avengers z WKKM:
czy ktoś mógłby zeskanować panoramę i jakoś przesłać???
Bo mam te numeru już z Egmontu i nie bardzo chcę wymieniać.
A tak mógłbym na jakichś innych tomach powyżej numeru 130 (bo to co nie jest dublem planuję kupować) nakleić wydruk panoramy i mieć całą postać Thora.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 06:15:43 pm wysłana przez Maragast »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1467 dnia: Październik 14, 2017, 11:47:40 pm »
Z przykrością to piszę, ale nieco rozczarowałem się tak wychwalanym "Warlockiem" (WKKM 121 i 123).
Jest to komiks na doskonałym poziomie graficznym i fabularnym - do tego fundamentalny ze względu na dzieje uniwersum Marvela, a nade wszystko jego kosmiczną część.
A jednak stawiam go niżej, niż oba tomy "Kapitana Marvela" - nawet nie biorąc pod uwagę wybitnej "Śmierci Kapitana Marvela".
Nie bardzo lubię punktować wady (zawsze może się okazać, że były one we mnie, a nie w dziele), ale chciałbym zapytać, czy może też mieliście z tym kłopot? Dlatego krótko zaznaczę, gdzie widzę punkty, które spowodowały mój (częściowy) zawód:
- Przegadanie - zwykle mi nie przeszkadza; dywagacje Claremonta, czy tyrady Stana Lee zazwyczaj łykam bez problemu. Tu miałem jednak poczucie jakiegoś "zagadania". Jakby ten kosmos wymagał nieco więcej ciszy. Wiązała się z tym też...
- Deklaratywność - wiele rzeczy jest nam opowiadanych w ramkach, ale nie ma ich w rysunkach, czy samej fabule komiksu. Najbardziej uwierało mnie to przy rzekomym "szaleństwie" Warlocka, którego jakiekolwiek symptomy dało się realniej zauważyć może pod koniec. Przez większość czasu autor jedynie przekonuje nas, że bohater ma jakieś problemy ze świadomością.
- Postać Pipa - może i sympatyczny, ale fabularnie zbędny rezoner. Zeszyt z nim w roli głównej miał może nawet jakiś sens, ale mnie postać ta głównie irytowała i zupełnie nie śmieszyła (za to miałem wrażenie, że jest on czyjąś karykaturą - ale nie wiem czyją).
- Spadek napięcia i ogólnej "ciekawości" historii po zamknięciu sprawy Magusa. Dopiero dwa końcowe zeszyty to znów historia w wielkim stylu i godne zamknięcie tomu. Pod względem jakości oba tomy "Warlocka" to zatem sinusoida, podczas gdy "Kapt. Marvel" to wg mnie cały czas linia wznosząca - od przeciętnych początków, przez historie z zeszytu na zeszyt coraz lepsze, aż do genialnej cody w postaci "Śmierci".

Jeszcze raz podkreślę tylko, że historie takie jak "Warlock" to sedno tego na co czekam w WKKM i fantastycznie, że jednak udało się ją wydać. Ale spodziewałem się, że będzie nieco lepiej...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1468 dnia: Październik 17, 2017, 04:26:57 pm »
Czy tego Kapitana Brytanie już ktoś ma? Warto jutro biegać po punktach sprzedaży?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1469 dnia: Październik 17, 2017, 04:28:47 pm »
Od jutra będzie w kioskach, a w prenumeracie pewnie za jakieś 2 tygodnie. Jeszcze nie wysłano 126-127.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 04:33:59 pm wysłana przez isteklistek »

 

anything