trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1245 dnia: Lipiec 24, 2017, 01:13:20 pm »
{Anty oda do panoramy, bo mi zdjęcie Jana skasowano}
Rzucasz mi wyzwanie, dobrze będzie o panoramie.
Pisałem czemu nie kupuje całości, bo sporo tych pozycji z kolekcji nie ma co na półce gościć.
A jeśli ich brakuje we wskazanej kolejności, wtedy mnie to złości.
Bo niestety braki w panoramie, powoduję że kolekcja wygląda brzydko na półce przy ścianie.
Nie zbieram więc kolekcji, a to co czytam starcza mi z marvelowej sekcji.
Może i moje rymy nie są doskonałe, ale bazyl nie potrafi zrobić ich wcale.

{Drugi raz upuszcza mikrofon i udaje się na wizytę do dentysty}
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 07:28:29 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1246 dnia: Lipiec 24, 2017, 03:27:32 pm »
Polecacie ten nowy tom Ghost Rider: Maszyny Zemsty? Opinie są raczej mieszane, miałem wziąć żeby samemu się przekonać ale tyle dobrego w ostatnich miesiącach że sam już nie wiem.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1247 dnia: Lipiec 24, 2017, 04:07:50 pm »
To tylko połowa historii i to nie jakiejś wybitnej. Gdyby to było Egmont NOW za ~23 zł to można by wziąć, ale za 40 zł kupisz dużo lepszych rzeczy.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1248 dnia: Lipiec 25, 2017, 09:57:49 am »
Dotarła prenumerata 120-121.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1249 dnia: Lipiec 25, 2017, 08:03:54 pm »
Dotarła prenumerata 120-121.


Odnośny komunikat w sprawie głosowania WKKM w odpowiednim temacie.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1250 dnia: Lipiec 26, 2017, 03:44:37 pm »
Wie ktoś gdzie można dostać dzisiejszy numer w sieci z wyjątkiem gildii?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1251 dnia: Lipiec 26, 2017, 04:40:06 pm »
Wie ktoś gdzie można dostać dzisiejszy numer w sieci z wyjątkiem gildii?

A co? Na Gildii już nie ma?
W każdym razie aktualny numer zwykle jest na empik.com. Dostawa do salonu jest bezpłatna, więc nie musisz dopłacać, jeśli w okolicy zabrakło. Tylko na razie jest tam jeszcze poprzedni tom z Warlockiem. Może jutro zaktualizują.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1252 dnia: Lipiec 26, 2017, 04:50:30 pm »
Dobre. Dobre.

Czyli co na empiku mogą aktualizować później? Bo właśnie jest jeszcze Warlock.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1253 dnia: Lipiec 26, 2017, 05:04:34 pm »
Czyli co na empiku mogą aktualizować później? Bo właśnie jest jeszcze Warlock.
Nie kojarzę żeby ta kolekcje można było zamawiać na empik.com, w stacjonarnych punktach kupisz jak najbardziej. Może coś się zmieniło po 120 tomie ale do tej pory tak tej kolekcji w empiku nie można było zamówić.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1254 dnia: Lipiec 26, 2017, 05:08:32 pm »
Ale ja też kilka razy wcześniej kupowałem na empik.com z dostawą do sklepu. Tylko, że nigdy w dniu premiery a dzisiaj wszedłem a tam dalej Warlock 121.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1255 dnia: Lipiec 26, 2017, 06:57:01 pm »
Mkolek81
Od dawna można to było zamawiać na empik.com. Co raz tu się tego typu pytania pojawiały, ja zerkałem i zwykle było. A to że Empik jest wolny i późno wykłada towar, to jego cecha główna. Widać dotarło to też na ich stronę. Może informatyk ma urlop.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2017, 06:05:32 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1256 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:04:04 pm »
To tylko połowa historii i to nie jakiejś wybitnej. Gdyby to było Egmont NOW za ~23 zł to można by wziąć, ale za 40 zł kupisz dużo lepszych rzeczy.

No i miałem nie kupować, ale jednak przekonały mnie rysunki nieznanego mi wcześniej artychy :) Cuś w nich jest...natomiast z miejsca zirytowało mnie cenzurowanie licznych przekleństw- co  to &%*>@ ma być? Inwazja symbolizmu? Już wolałbym , żeby źli panowie mówili "wciórności" :D

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1257 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:35:38 pm »
O nie, tylko nie "wciórności". Od razu przypominają mi się " X-meni" w każdej chyba możliwej odmianie. Swoją drogą, kto ukrywał się pod ksywą orkanaugorze?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1258 dnia: Lipiec 27, 2017, 07:37:19 am »
Od dawna można to było zamawiać na empik.com.
Jest tak jak 8azyliszek pisze - http://www.empik.com/szukaj/produkt?seriesFacet=kolekcja+marvela.
Inna sprawa, że WKKM z internetowej strony Empiku szybko się wyprzedaje.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1259 dnia: Lipiec 27, 2017, 08:39:29 am »
Jest tak jak 8azyliszek pisze - http://www.empik.com/szukaj/produkt?seriesFacet=kolekcja+marvela.
Inna sprawa, że WKKM z internetowej strony Empiku szybko się wyprzedaje.
No to po prostu pecha musiałem mieć, bo zawsze kiedy chciałem zamówić tom, to online go nie było, ale nie śledzę od bardzo dawna tego, więc może rzeczywiście coś się pozmieniało, tylko że jeśli były by te komiksy kiedyś dostępne to nie powinny mieć opisu jako produkt niedostępny, tak jak w wielu innych przypadkach, czy dobrze mi się wydaje? Tak jak to jest z tomem 120?

Ale wyszedł nowy tom z Ghost Riderem (a że jest to jeden z moich ulubionych bohaterów) to polecam zapoznać się z lekturą. To świeże podejście do tej postaci. Może nie moje ulubione, bo nią raczej zostanie Ghost Rider z lat 90 i to bardziej przez sentyment niż jeśli miałbym wskazać coś konkretnego z nim. To jednak nowy GR kawał solidnej lektury, szkoda tylko że jak zawsze w przypadku kolekcji tylko jej początek z brakiem zwieńczenia historii (na marginesie w polecanych lekturach jest pokazany tom 2, nie ma to jak trollować swojego czytelnika i ten brak zakończenia to duży minus dla kolekcji, jak zawsze). Wiele osób narzeka na nowego GR, że jeździ samochodem, że to nie ten sam duch zemsty, ale właśnie w tym jest jego siła. Nowy czytelnik nie musi znać całej jego mitologii aby dobrze się bawić przy tej lekturze.  Robbie Reyes to chłopak próbujący powiązać koniec z końcem i zapewnić bratu, który jest niepełnosprawny normalne życie. To jest bohater, któremu kibicujemy nawet pomimo głupich decyzji jakie podejmuje, a które kończą się tragicznie dla niego i doprowadzają do tego że staje się Ghost Riderem.
Może to nie jest jakaś wybitna historia ale wg mnie dobrze się czyta tym bardziej szkoda że Hachette nie wyda jej w całości, bo to co otrzymujemy w tym tomie to jest tylko wstęp.
Strona graficzna to jedna z mocniejszych storn tego komiksu, pomimo że wiele osób kręci na nią nosem, to przyczyną wg mnie jest to że komiks ten wygląda jak kolorowa manga (!?!), tak dokładnie to napisałem to wygląda jak manga. Nie jest to 1:1, ale wg mnie przebija sporo mangowych elementów. Wystarczy przyjrzeć się twarzom lub scenom akcji jak są rysowane, czy samemu wyglądowi nowego GR, ale to tylko moje zdanie. I raczej w tym upatruje że ludziom się wizualnie to może nie podobać, co wg mnie dziwne.
Podsumowując: polecam, pomimo zbytecznej i brzydkiej panoramy na grzbiecie, to jednak dobra okazja aby zapoznać się z tym Duchem Zemsty, bo raczej nie będzie już innej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 03:33:09 am wysłana przez mkolek81 »