trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1215 dnia: Lipiec 22, 2017, 02:44:43 pm »
dokładnie :wink: Do Egmontu dotarło tak, ale teraz Hachette widać że zrobiło się zachłanne i idzie tą drogą, którą Egmont porzucił :wink:
A to ja już nie wiem czy nabijasz się ze mnie czy z Bazyla  :biggrin:

Na fanpage pojawiają się komentarze że ludzie sprzedają duble z Egmontu dla całej panoramy  :smile:
Czyli panoramiczna hipnoza działa  :biggrin:

edit: A Egmont walnął dodruk http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/187848/s/new-avengers-wszystko-umiera/  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2017, 03:12:47 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1216 dnia: Lipiec 22, 2017, 03:49:02 pm »
8azyl zaciera ręce ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1217 dnia: Lipiec 22, 2017, 07:42:27 pm »
Na fanpage pojawiają się komentarze że ludzie sprzedają duble z Egmontu dla całej panoramy  :smile:
Czyli panoramiczna hipnoza działa  :biggrin:

Daaaaaaaa. Przecież to jedyne słuszne wyjście które ja wykonałem jeszcze w listopadzie i grudniu, żeby cena za bardzo nie spadła. Teraz spokojnie sobie kupię lepsze wydania.

Kochałbym Hachette jakby dali Ghost Ridera i Silver Surfera tak jak Capa Amerykę czyli 2 trejdy w tomie

Tzn. że ich nie kochasz za pojedyncze trejdy SS i Novy bo za cienkie, oraz nie kochasz ich za podwójne trejdy Spider-Mana i Kapitana Amerykę bo ci się należy. Tak, tak, jakie to polskie.
Janek oczywiście se jaja robi, a na standardowych narzekaczy kolekcyjnych już dawno ręką machnąłem. mkolek i tak nie kupi, ale się naprodukuje. I słowem nie wspomni, że DC Deluxe Rebirth będzie miało 104 strony w twardych tekturkach z obwolutą za 44 zł. Ja więc napiszę, że Egmont jest jeszcze gorszy niż Hachette.

Nigdy mi się nie podobały pięciozeszytowe tomy i zawsze je krytykowałem. I teraz też mi się nie podobają. Powinno być po 6 zeszytów jak w Avengers i New Avengers. Więcej - bedzie nawet 4 zeszytowe Śmierć Wolverine, tak jak 60 numerów temu Marvel Knights Spider-Man. To bardzo przykre i mi się nie podoba. Niestety główny decyzyjny Hachette Europe załatwił tak połowę kontynentu wybierając takie komiksy do Kolekcji. A polski oddział wkurzył jeszcze bardziej wycinając 7 zeszytów Avengers Areny i 8 FF. Mam nadzieję, że te 5 nieznanych Marvel Now będzie z tych grubszych.

Ale ciągle nie zapominajmy, że będzie 15 zeszytów Infinity po kolei w dwóch tomach. Że będzie 15 zeszytów Orginal Sin w dwóch tomach. Oraz podwójne trejdy Superiora i Kapitana. Ogólnie nie stracimy, zwłaszcza jak nas pozytywnie zaskoczą niespodzianki i gruby Croocked World.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1218 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:23:25 pm »




Anion na FB dał zapowiedzi kolejnych tomów  Ale to są cieniutkie tomy:


127 New Avengers - 144 strony




Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1219 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:29:35 pm »
Dolicz stronę tytułową, przedmowę Marco Lupoi, dodatki po komiksie i sekcję "Polecane lektury". Wychodzi ok. 12 stron.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1220 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:31:46 pm »
Ha! Odwieczna tajemnica objętości...
A w sklepiku Marvela cyfrówka ma 173 stronice-
https://comicstore.marvel.com/New-Avengers-Vol-1-Everything-Dies/digital-comic/28549
Ciekawym, co dodano.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1221 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:36:09 pm »
Dolicz stronę tytułową, przedmowę Marco Lupoi, dodatki po komiksie i sekcję "Polecane lektury". Wychodzi ok. 12 stron.


W New Avengers Egmontu jest 5 stron okładek i też sekcja "polecane lektury"



Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1222 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:51:26 pm »
Wydanie Egmontu jest najkrótsze, bo wyrzucono strony z tytułami rozdziałów i okładki alternatywne, a oryginalne wydanie cyfrowe jest najdłuższe, bo zawiera jeszcze strony redakcyjne (bo po prostu zbito ze sobą całe pliki indywidualnych cyfrowych zeszytów bez wyrzucania z nich czegokolwiek).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1223 dnia: Lipiec 23, 2017, 05:15:11 am »
Na fanpage pojawiają się komentarze że ludzie sprzedają duble z Egmontu dla całej panoramy  :smile:
Czyli panoramiczna hipnoza działa  :biggrin:
Tak, ale jest też masa komentarzy że wiele osób sprzeda całą zebraną kolekcję.

Wg mnie obecnie kolekcja traci czytelników niż ich zyskuje. A jeśli zyskuje to liczba ta nie równa się tej jaką traci (widzę to po grupach dyskusyjnych na FB czy innym forum, ludzie mają gdzieś obecnie kolekcje, nawet prenumeratorzy rezygnują, większość woli jednak obecną formę w jakiej wydaje komiksy Marvela Egmont, czyli Marvel Now + Klasyka).

My tu spieramy się ilość stron, czy oprawę ale prawda jest taka że nowy czytelnik jeśli już kupi jakiś tom kolekcji to robi to wybiórczo. Na pewno na plus jest to że kolekcja wróciła do kiosków po 121 tomie, normalnie jestem zaskoczony, bo od bardzo dawna żadnego jej tomu nie widziałem, co innego niż w przypadku WKKDC i KSM. Tylko znowu kompletacja całej kolekcji jest problemem bo Hachette ma gdzieś dodruki pierwszych tomów i ten argument o panoramie odpada. Bo wejście w kolekcje dla panoramy, kiedy zaczynasz od połowy bohatera, bo obecne tomy kończą jeszcze poprzednią cześć rysunku jest totalnie głupie, bo wygląda to źle. Tak można dokupić sobie część archiwalnych aby aby panorama miała ręce i nogi, ale znowu będziesz mieć cześć historii nie kompletną np. takie AvX. Takie historie w tomach powinny być wydawane jeden po drugim (jak w WKKDC) a nie z półrocznym odstępem. Coś takiego utrudnia też wchodzenie nowym czytelnikom.

A to że kolekcja interesuje coraz mniej ludzi nawet widać to na tym forum:
Mimo to zachęcam do głosowania - jak do tej pory mamy 25 osób i liczę, że uda się przebić wynik 37 głosujących z poprzedniej edycji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 06:30:05 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1224 dnia: Lipiec 23, 2017, 07:40:11 am »
A to że kolekcja interesuje coraz mniej ludzi nawet widać to na tym forum:
W ogóle się mniej ludzi tutaj udziela.

Hachette ma gdzieś dodruki pierwszych tomów
A to już było wyjaśniane  :smile:

Ja więc napiszę, że Egmont jest jeszcze gorszy niż
A odpiszę ci w łącznym poście  :smile: Marvel NOW wychodzi taniej niż WKKM/SBM, Klasyka Marvela wychodzi taniej niż WKKM/SBM, DC Rebirth wychodzi taniej niż WKKDC.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 07:53:34 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:02:18 am »
@UP
Poza zeszytem z DC Deluxe.

@mkolek
Nie trzeba było sprzedawać swojej pierwszej 60-tki, to byś nie miał problemu ze skompletowaniem reszty. Jeśli komuś to przeszkadza, to może zacząć zbieranie od 107 numeru jak zaczyna się Thing. Nie mamy danych jak się sprzedaje WKKM i pozostałe dwie Kolekcje. Ale jeśli mamy drugie polskie przedłużenie, to chyba ktoś to jeszcze kupuje oprócz Janka, bogiego1 i mnie. Cały czas dla mnie tytuły bronią się same. Warlock to bardzo dobry tytuł. Infinity i Orginal Sin to eventy które idą po kolei od początku kolekcji, więc bez niej nie mielibyśmy takiego archiwum po polsku. Kapitan Ameryka podobno będzie dobry - zobaczy się. A potem ANAD w szybkim tempie. Ja cały czas jestem za Kolekcją i mnie narzekania malkontentów tylko śmieszą. Od 5 lat (wkrótce rocznica) tylko słyszę że padnie, że jest niepotrzebna, że nikt tego nie kupuje i że padnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:39:31 am »
@mkolek
Nie trzeba było sprzedawać swojej pierwszej 60-tki, to byś nie miał problemu ze skompletowaniem reszty.
I tyle z podjazdów osobistych, o których twierdzisz że nie robisz.

Jeśli komuś to przeszkadza, to może zacząć zbieranie od 107 numeru jak zaczyna się Thing. Nie mamy danych jak się sprzedaje WKKM i pozostałe dwie Kolekcje. Ale jeśli mamy drugie polskie przedłużenie, to chyba ktoś to jeszcze kupuje oprócz Janka, bogiego1 i mnie. Cały czas dla mnie tytuły bronią się same. Warlock to bardzo dobry tytuł. Infinity i Orginal Sin to eventy które idą po kolei od początku kolekcji, więc bez niej nie mielibyśmy takiego archiwum po polsku. Kapitan Ameryka podobno będzie dobry - zobaczy się.
Nie chodzi mi o jakość, te komiksy jak Warlock, które przytaczasz to klasa sama w sobie. Kapitan Ameryka jest ok jeśli ktoś lubi Remendera, przez co nie każdemu może podjeść, takie jest moje zdanie. Co do eventów zostały one wydane wcześniej i taniej więc po jaki sens jest wydawać je kiedy te komiksy są dostępne. Infinity będzie przycięte i co taka osoba, która chce skompletować New Avengers ma zrobić? Lepszym rozwiązaniem jest kupić wydanie Egmontu. Orginal Sin jeszcze ok, bo będą te zbyteczne tie-iny. Nie zgadzam się, że eventy idą po kolei od początku. Masz Tajne Wojny z lat 80 i potem przeskok o lat 2000. Gdzie X-Cutioner's Song, gdzie X-Tinction Agenda, gdzie Fall of the Mutants, gdzie Mutant Massacre, gdzie Infinity Gauntlet, gdzie Infinty War, gdzie Annihilation (całe szczęście wydał to Egmont), The Other: Evolve or Die, gdzie Inferno, gdzie Annihilation: Conquest, gdzie Messiah CompleX, War Of Kings, gdzie Messiah War, gdzie Omega Effect, czy mam wymieniać dalej?. To jest tak wszystko potraktowane po macoszemu i wybiórczo, że pisanie że po kolei jest nadużyciem, no i pominięto ważny event jakim są Secret Wars z 2015.
Co do sprzedaży to nie masz danych, tylko powiedz mi czemu kolekcja zniknęła z kiosków? Sam wiele razy argumentowałeś tym, że żadne inne wydawnictwo nie wydaje wydań gazetowych (poza Egmontem), ale kolekcja znikła, nie ma jej, nieraz widzę tylko jakiś tom w empiku (tak tego Warlock też tam widziałem).
A potem ANAD w szybkim tempie. Ja cały czas jestem za Kolekcją i mnie narzekania malkontentów tylko śmieszą. Od 5 lat (wkrótce rocznica) tylko słyszę że padnie, że jest niepotrzebna, że nikt tego nie kupuje i że padnie.
Tak masz racje to przedłużenie wyjdzie prędzej niż kolekcja Dredda.

Odpowiadam ci ostatni raz, bo przestałem czytać twój spam, jaki wszędzie siejesz. Ale chciałem sprawdzić jak odniesiesz się do moich postów, w których się nabijałem i zasadniczo, to wyjąłbyś sobie z tyłka kij z napisem panorama bo widać że za bardzo cię uwiera. Mówię ci do widzenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 08:43:31 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:01:07 am »
Co do sprzedaży to nie masz danych, tylko powiedz mi czemu kolekcja zniknęła z kiosków?
kolekcja zniknęła z kiosków bo głównym motorem sprzedaży kolekcji jest sprzedaż poprzez prenumeratę.
Dzięki temu niwelują pośrednika i 100% zysku trafia do nich i nawet sprzedając mniej zarabiają więcej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1228 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:16:50 am »
I tak jest ze wszystkimi kolekcjami że na początku są wszędzie a później prawie nigdzie (na wierzchu  :smile: )

Ciekawe czy będzie test tego Conana?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 12:54:13 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:43:39 am »
Ale chciałem sprawdzić jak odniesiesz się do moich postów, w których się nabijałem i zasadniczo, to wyjąłbyś sobie z tyłka kij z napisem panorama bo widać że za bardzo cię uwiera. Mówię ci do widzenia.


Ufff dobrze. Będzie spokój. Ja sobie wstaję rano w niedzielę, a tu pierwszy post jest od mkolka i oczywiście jedzie po Kolekcji, że coraz mniej ludzi ją kupuje i po co jeszcze jest. No po co wydawca ma dowozić komiks do twojego kiosku, skoro i tak jej nie kupisz. Przecież to jest bez sensu. Odkąd Empik jest w moim najbliższym mieście, to nie ma problemu z dostępem do kolekcji. Znaczy jak wypakują o 11. Wszystko jest kwestią wielkości miejscowości i popytu. W Warszawie widziałem Kolekcje też w zwykłych kioskach. Albo zacznij zamawiać dla siebie u najbliższej kioskarki albo się przeprowadź.


Mutanty wyleciały z Kolekcji wiadomo dlaczego. A eventy z małymi wyjątkami zaczęły lecieć od ery Bendisa. Dlatego nie ma Extinction Agenda itd. I nawet mi nie mów o Secret wars 2015 bo to wiadomo że zakulisowe rozgrywki zadecydowały, że to wyleciało z naszej listy. A Kosmos Marvela jasne zaczął się ukazywać, ale dopiero po tym jak świetnie sprzedała się Imperatyw Thanosa. Ale dlatego ciągle nie ma Infinity Gauntlet - bo klasyki sprzedają się gorzej i Egmont źle myśli, ze tak będzie i z Rękawicą. Zresztą skoro najlepiej sprzedaje się Trybunał Sów, to po co wydawać nowości? :)


@JanT
Będzie. To w ogóle będą lipskie wakacje, bo wszystko pan Robert tłumaczy. :) Jak zapowiedzial na Leszku - wszystkie jego tytuły lecą na początku przedłużenia.