trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1050 dnia: Maj 30, 2017, 11:44:38 am »
W przypadku "She-Hulk" mięliśmy jednak dowcipną i na swój sposób subtelną aluzję waginalną. Dopasowaną przy tym do treści komiksu. Tamta okładka bardzo mnie ujęła.

Kurcze, nigdy w życiu nie zdołałbym dojrzeć aluzji waginalnej na okładce She-Hulk, chyba nawet poddany torturom. Burzenie czwartej ściany - jak najbardziej i pełną gębą. Ale wagina? Nawet teraz, zasugerowany Twoim odbiorem, nie jestem w stanie tego dostrzec. Z miejsca przypomniał mi się stary żart o facecie u seksuologa i testach Rorschacha :)

A co do MJ, to pełna zgoda. Obrazek byłby nawet fajny jako okładka alternatywna w wykonaniu Campbella, ale Ramos zrobił z niej koślawego potworka z dwiema prawymi nogami.   

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1051 dnia: Maj 30, 2017, 12:15:21 pm »
Czy jest to charakterystyczny styl? Jest. Czy dobrze dobrany do nastroju historii? To już mocno dyskusyjne. Moim zdaniem nie jest, a wręcz działa na szkodę historii.

Mnie taki clickbait okładkowy nie przeszkadza. Zdecydowanie za dużo forsowania we współczesnych komiksach wypłukiwania seksualności z postaci kobiecych. Pod tym względem wolałem lata 90. Niepopularny dziś pogląd, wiem.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1052 dnia: Maj 30, 2017, 01:29:41 pm »
Antari- odnośnie tego rysunku , który zamieściłeś....no weź przyznaj po szczerosci- przecież ona naprawdę wygląda jak wk...ona kobieta, której właśnie odwaliło  :) Każdy żonaty przyzna ;)
Ramos chyba awansował w moim rankingu z listy odrzutów na listę "no w sumie nie jest źle".... chyba niepotrzebnie oddałem "Crimson".  Może inaczej bym to dzis ocenił...rysunkowo przynajmniej.

Offline Ryba2111

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1053 dnia: Maj 30, 2017, 01:55:06 pm »
Crimson to początki i te rysunki spowodowały, że jestem fanem. Idealnie pasowały do tamtej historii. Styl Ramosa ewoluował, stał się bardziej dokładny, jednocześnie nie tracąc charakterystycznego przerysowania i braku zachowania proporcji :P Oprócz superbohaterskich prac są też te dla BOOM Studio, gdzie Ramos wciela się w rysownika bajkowych klimatów. Fairy Quest wygląda rewelacyjnie. Naprawdę mocno specyficzny rysownik, twórca jednego z najlepszych designów Venoma :)


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1054 dnia: Maj 30, 2017, 03:17:46 pm »
Prywatny gust czytelnika nie ma tu nic do rzeczy. Znajdą się także fani Capa Liefelda, dlaczego jest on więc obiektem kpin? Wielki rysownik z niego przecież, jego styl ewoluował, jest charakterystycznie przerysowany.

Można mieć oryginalny styl przy zachowaniu pewnych uniwersalnych zasad. Ramos tworzy zwykłe leniwe bazgroły. Ja też potrafię namalować czerwone kółko z niebieskimi patyczkami. Zapewne znajdą się entuzjaści tego stylu. Czy to znaczy, że potrafię rysować? Brzydota też może się podobać ale nie dopinajmy do niej nie wiadomo jakiej teorii o talencie.

Kilka przykładów:



Parker i talia jak u osy. A może jednoznaczna poza pierwszego planu miała odwrócić nasz wzrok od tego partactwa?



Au... ładna buźka MJ!



Prostokąty i kwadraty...



I ładna buźka Parkera.



A tutaj Spider-Man przejął chyba część zdolności od Mr Fantastic. Nie ma sensu dalej komentować.

A to tylko kilka przykładów.

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1055 dnia: Maj 30, 2017, 04:07:36 pm »
Kilka przykładów:



O mój Boże, czy ta Pani z króliczymi uszami ma złamanie z przemieszczeniem prawego kolana?



Auć! Rhino przebiegł mu chyba po nogach...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Ryba2111

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1056 dnia: Maj 30, 2017, 07:14:48 pm »
Zapytaj tych co kpią z Liefelda. Kurczę, widzę, że posiadłeś monopol na ocenę prac Ramosa. No jest jak mówisz. Dalej nie komentuję.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1057 dnia: Maj 30, 2017, 08:18:25 pm »
Nie no Antari - taki Salvador Dali malował jeszcze bardziej koślawe rzeczy niż Ramos; dziwne, że ktoś te jego prace oglądać chce.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1058 dnia: Maj 30, 2017, 08:18:58 pm »
Przeczytałem sobie Z jak Zagłada z WKKM, kiedyś czytałem z Dobrego Komiksu i jest jeszcze kontynuacja - Imperialni. To jedyna kontynuacja wydana w PL czy jest coś jeszcze z New X-Men?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1059 dnia: Maj 30, 2017, 08:23:53 pm »
@UP
Z New X-Men nic więcej nie ma. Jest za to parę innych histori z mutantami - Astonishing X-Men, Second Genesis, Schizm, W Cieniu Saurona...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1060 dnia: Maj 30, 2017, 09:16:29 pm »
Można mieć oryginalny styl przy zachowaniu pewnych uniwersalnych zasad. Ramos tworzy zwykłe leniwe bazgroły. Ja też potrafię namalować czerwone kółko z niebieskimi patyczkami. Zapewne znajdą się entuzjaści tego stylu. Czy to znaczy, że potrafię rysować? Brzydota też może się podobać ale nie dopinajmy do niej nie wiadomo jakiej teorii o talencie.
W sumie zgadzam się z negatywną oceną obecnej twórczości Ramosa. Choć w moim przypadku "wrogiem nr 1" jest zdecydowanie Slott, a Ramosa pewnie bym wytrzymał, gdyby udało mi się przekonać do scenariusza.
Niemniej, zawsze z jakimś wewnętrznym sprzeciwem czytam opinie, wskazujące na "brzydotę" oraz że "ja też potrafię..."
Brzydota to jest rzecz względna, a czasem bardzo potrzebna do uzyskania właściwego efektu w komiksie. Niech przykładem będzie Corben, którego mało która twarz i w ogóle mało który kadr można uznać za "piękny". Są to rysunki "ciężkie", posępne, karykaturalne, celowo stosujące błędne perspektywy itd. No i przy tym świetne.
W przypadku Ramosa jest to styl, który - powiedziałbym - za bardzo nawet chce się podobać. Jest pełen ruchu, lekkości, atrakcyjnych perspektyw i zaskakujących kompozycji. Jak sam zresztą zauważyłeś:
Mnie taki clickbait okładkowy nie przeszkadza. Zdecydowanie za dużo forsowania we współczesnych komiksach wypłukiwania seksualności z postaci kobiecych. Pod tym względem wolałem lata 90.
jest w jego pracach jakaś atrakcyjność.

A co do argumentu, że "Ja też potrafię namalować czerwone kółko z niebieskimi patyczkami", to chciałoby się powiedzieć: spróbuj jednak zakomponować je odpowiednio, wmontować w pozostałe elementy komiksu, by były z nimi spójne, wyważyć ich dynamikę. Nie bardzo chce mi się Ramosa bronić, ale przecież to jasne, że nie jest to żaden amator, który "też tak potrafi", tylko biegły, nieźle wyedukowany rysownik. Umyślnie stosuje szkicową, ekspresyjną deformację, którą wypracował latami. Podobnie jak np. Klaus Janson, czy Jae Lee. Przy czym, rzecz jasna, twórcą jest od nich o całą klasę mniejszym. Ale jednak.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1061 dnia: Maj 30, 2017, 09:21:23 pm »
@UP
Z New X-Men nic więcej nie ma. Jest za to parę innych histori z mutantami - Astonishing X-Men, Second Genesis, Schizm, W Cieniu Saurona...
Ok, dzięki. To, że jest masa innych komiksów z X-Menami to wiem, niektóre czytałem już jak Astonishing X-Men.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1062 dnia: Maj 30, 2017, 09:24:37 pm »
Nie no Antari - taki Salvador Dali malował jeszcze bardziej koślawe rzeczy niż Ramos; dziwne, że ktoś te jego prace oglądać chce.

Ale czy te rysunki wyglądają na prace kogoś poszukującego nowych środków wyrazu? Stoi za nimi jakieś "dążenie" do czegokolwiek? Bo przyznam szczerze, że nijak nie mogę go dojrzeć. Za to na rysunku z "króliczycą" dostrzegam dwie postacie, którym najwyraźniej usunięto stos pacierzowy. :wink:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1063 dnia: Maj 31, 2017, 03:02:06 pm »
Miła niespodzianka, właśnie przyszła paczka z numerami 116-117. Tego się nie spodziewałem :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1064 dnia: Czerwiec 07, 2017, 10:24:27 am »
Na gildii pojawiły się tomy 119 i 120. Polskie tłumaczenie What If.. to ''Marvel, Co by było gdyby?''

Co raz bliżej do poznania numeru 122 ;) Bo 121 już znamy :)

 

anything