Autor Wątek: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC  (Przeczytany 7549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 13, 2017, 12:22:20 pm »
Akurat związek WW i eSa z New52 to jego najmniejszy problem. Czytelnikom nie przypadł do gustu z całkowicie innego powodu.

Możliwe ale związek Supermana z Wonder Woman także był dość często krytykowany (chociaż mi osobiście nie przeszkadzał).
Chodziło także o to, że Superman przeszedł długą drogą dochodząc aż do małżeństwa z Louis i posiadania syna, a New52 całą tą drogą wywaliło do kosza. O wiele lepiej zrobili z Batmanem gdzie wcześniejsze wydarzenia w mniejszym lub większym stopniu zostały zachowane, tylko skompresowane do tych 5 lat. Dzięki temu cała bat-rodzina i Damian występują w New52 razem ze wszystkimi relacjami, które ich łączą.

Offline isteklistek

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 13, 2017, 12:31:19 pm »
Chodzi mi o to, że powinien bardziej sprawdzić źródła, a może czasem podać skąd ma te info, bo sporo rzeczy jest kontrowersyjnych. Czy to jest reboot czy nie to też kwestia dyskusyjna, ale do rzeczy.... jedyna seria która jest kontynuowana w Rebirth, to Harley Quinn i jeżeli nie czytałeś New52, to nie zrozumiesz, co się dzieje. Inna sprawa, że sporo rzeczy, które są przywrócone przed i po Flashpoincie jest też związane z Convergence - tam jest wytłumaczone, co się stało ze starym S i jak wrócił do głównego nurtu, ale nie tylko on, bo Supergirl i  chyba tez Flash też, bo ich Ziemie już nie istniały.

Jest jeszcze Titans Hunt, które jest traktowane jako Road to Rebirth, a u nas to pominięto, a jest to ważna seria, aby zrozumieć Titans z Rebirth - http://dcmaniak.blogspot.com/2016/09/titans-hunt.html .

« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 12:48:13 pm wysłana przez isteklistek »

Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2017, 08:55:19 pm »
Mam takie pytanie odnoście trzech komiksów:
- Doktor Strange: Początki i zakończenie (Egmont)
- X-Men: Sezon Pierwszy (Superbohaterowie Marvela)
- Daredevil: Człowiek nieznający strachu (Superbohaterowie Marvela)
- Ludzka Pochodnia: Pochodnia (Superbohaterowie Marvela).

Chyba można powiedzieć, że są to na nowo napisane genezy tych postaci, prawda???
Czy zatem w ogólnej chronologii Marvela umieścić takie wyszczególnienie na początku???
Chodzi o tą zakładkę:

Byłoby wtedy tak:

WYDARZENIA Z PRZESZŁOŚCI:
Wolverine: Geneza – WKKM 36 (Origin #1-6: listopad 2001-lipiec 2002)
Wolverine: Geneza II – Wydany przez Mucha Comics
Wolverine: Broń X – WKKM 45 (Marvel Comics Presents vol. 1 #72-84 marzec-wrzesień 1991)
Angel: Revelations – Skanlacja Grupy Comics Flying Circus

GENEZY NA NOWO NAPISANE:
- Doktor Strange: Początki i zakończenie (Egmont)
- X-Men: Sezon Pierwszy (Superbohaterowie Marvela)
- Daredevil: Człowiek nieznający strachu (Superbohaterowie Marvela)
- Ludzka Pochodnia: Pochodnia (Superbohaterowie Marvela).

LATA 60:
 Thor...


Myślicie, że tak będzie dobrze???
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 10:31:46 pm wysłana przez graves »

Offline LucasCorso

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2017, 09:11:56 pm »
Doktor Strange: Początki i zakończenie w ogóle nie powinien się znajdować w Twojej chronologii, bo ten komiks dzieje się w Alternatywnym Universum(Earth-41101)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Doctus

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2017, 09:15:27 pm »
Kanoniczność komiksów można sprawdzić na Marvel Wikia

Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 13, 2017, 09:21:02 pm »
Doktor Strange: Początki i zakończenie w ogóle nie powinien się znajdować w Twojej chronologii, bo ten komiks dzieje się w Alternatywnym Universum(Earth-41101)

Czyli Doktora Stranga wrzucam do tej zakładki z alternatywnymi światami:


A pozostałe tytuły mogę tak umieścić???
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 10:31:56 pm wysłana przez graves »

Offline graves

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 13, 2017, 10:36:30 pm »
O skanlacjach dodam osobnego posta.
Nie.
Maragast, dopóki wspominasz na swojej stronie o skanach - każdy link będzie do niej usuwany.
Jeśli zamieścisz - dostaniesz ostrzeżenie.
Na tym forum od zawsze - nie wolno rozmawiać o skanach, translacjach grup skanlacyjnych itd.
Zamieszczanie linków do stron, które mają takie treści jest karane.
Tak samo rozmawianie lub zachęcanie.
Za to wszystko na tym forum jest ban.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 13, 2017, 10:45:15 pm »
Maragast, widze, ze Twoje checi sa szczere, a źródło pokusy do grzechu wiodącej nie w Złym leży, co tyle juz dusz niewinnych ku zatraceniu powiódł, lecz w Twej niewiedzy. Słuchaj kolegów, co tutaj Ci ze szczerego serca radzą, a nie zawiścią kierowani, czy checią wymądrzania, a jeszcze lepiej poczytaj ustawe o prawie autorskim i prawach pokrewnych, bo ona tutaj istotą jest rzeczy.

Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 13, 2017, 10:58:34 pm »
Maragast, widze, ze Twoje checi sa szczere, a źródło pokusy do grzechu wiodącej nie w Złym leży, co tyle juz dusz niewinnych ku zatraceniu powiódł, lecz w Twej niewiedzy. Słuchaj kolegów, co tutaj Ci ze szczerego serca radzą, a nie zawiścią kierowani, czy checią wymądrzania, a jeszcze lepiej poczytaj ustawe o prawie autorskim i prawach pokrewnych, bo ona tutaj istotą jest rzeczy.

Naprawdę zależy mi by jak najwięcej ludzi kupowało komiksy z dwóch powodów:
- żeby sami czytelnicy byli zadowoleni ze świetnie spędzonego czasu, bo czytanie komiksów to super sprawa;
- żeby wydawnictwa zarabiały jak najwięcej by dzięki mogły wydawać jak najwięcej nowych tytułów.
Chcę by każdy był zadowolony.
A już na pewno nie chcę działać na szkodę wydawnictw. Jak pisałem wcześniej kupuję masę komiksów. Wiem, że skany niektórych wydanych w Polsce komiksów można znaleźć w sieci (przypadkiem trafiłem na sporo) ale ich i tak kupuje poszczególne wydania. Bo tak należy postępować. Szkoda tylko, że tak wiele świetnych serii i tytułów nie zostało wydanych.

Maragast, dopóki wspominasz na swojej stronie o skanach - każdy link będzie do niej usuwany.
Jeśli zamieścisz - dostaniesz ostrzeżenie.
Na tym forum od zawsze - nie wolno rozmawiać o skanach, translacjach grup skanlacyjnych itd.
Zamieszczanie linków do stron, które mają takie treści jest karane.
Tak samo rozmawianie lub zachęcanie.
Za to wszystko na tym forum jest ban.

Dobrze, rozumiem wszystko. Więcej nie wrzucę linków ani nie będę pisał nic na ten temat.

Ale na koniec chciałem spytać o jedną rzecz.
Czy możecie chociaż odpowiedzieć na pytanie o kwestię prawną tych skanlacji?
Czy jest gdzieś jakiś zapis traktujący o tym, że czytanie skanlacji niewydanych komiksów jest przestępstwem czy jest jakaś luka prawna dzięki, której niestanowi to przestępstwa???
Jeśli nikt nie wie jak to dokładnie jest to spoko, rozumiem.
W sumie jest to wasze forum i przecież sami ustalacie zasady na nim panujące i skoro zakazujecie wspominania o skanlacjach to rozumiem i już się podporządkuje.
Chciałem tylko zapytać czy znacie regulacje prawne na ten temat? Bo skoro nie to spoko, poszukam gdzie indziej, a wiem także by już więcej tego tematu nie poruszać na tej stronie.

Offline absolutnie

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 13, 2017, 11:05:31 pm »


Ale na koniec chciałem spytać o jedną rzecz.
Czy możecie chociaż odpowiedzieć na pytanie o kwestię prawną tych skanlacji?
Czy jest gdzieś jakiś zapis traktujący o tym, że czytanie skanlacji niewydanych komiksów jest przestępstwem czy jest jakaś luka prawna dzięki, której niestanowi to przestępstwa???



Prawo autorskie jednoznacznie mówi, że trzeba uzyskać zgodę autora na reprodukowanie jego prac w każdym wypadku z wyjątkiem recenzji i opracowania naukowego, w których można zamieścić niewielkie fragmenty omawianego utworu. Skanlacja nie byłaby przestępstwem, gdyby autor komiksu się na jej umieszczenie w sieci zgodził. W każdym innym wypadku to zwyczajna kradzież.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2017, 11:11:25 pm »
Przeciez napisalem Ci, ze chodzi o naruszenie praw autorskich, a ich ochrona zapewniona jest ustawa o prawie autorskim. Czy to jest dla Ciebie niewystarczajace jako podstawa prawna takiej ochrony?

Zreszta nawet bez ustawy latwo sie domyslic, ze jesli jakas osoba włozyla wysilek w wytworzenie jakiejś rzeczy i nie udostepnia jej za darmo, to nie nalezy korzystac z tej rzeczy bez zgody tej osoby. W przypadku komiksow osobami tymi sa autorzy oraz odpowiednie wydawnictwa. Dla mnie i zapewne dla wielu osob tutaj jest to oczywiste, bowiem wynika ze zwykle uczciwosci.

EDIT: @absolutnie jak widze potwierdza.

Offline wilk

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 14, 2017, 04:05:35 pm »

Prawo autorskie jednoznacznie mówi, że trzeba uzyskać zgodę autora na reprodukowanie jego prac w każdym wypadku z wyjątkiem recenzji i opracowania naukowego, w których można zamieścić niewielkie fragmenty omawianego utworu. Skanlacja nie byłaby przestępstwem, gdyby autor komiksu się na jej umieszczenie w sieci zgodził. W każdym innym wypadku to zwyczajna kradzież.
Zakres dozwolonego użytku jest szerszy niż tylko recenzje i opracowania naukowe. Przede wszystkim dochodzi jeszcze własny użytek osobisty. Odpowiedź na pytanie czy umieszczanie w internecie skanlacji lub linków do nich mieści się w granicach dozwolonego użytku wymaga jak zwykle ustalenia okoliczności faktycznych konkretnego przypadku. Według mojej oceny i biorąc pod uwagę moją wiedzę na temat okoliczności w jaki sposób zwykle rozpowszechnienia się skanlacje w internecie, to takie działania nie mieszczą się w granicach dozwolonego użytku. Ale specjalistą z zakresu prawa autorskiego nie jestem. :)