trawa

Autor Wątek: Aliens Vs. Predator  (Przeczytany 10921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Aliens Vs. Predator
« dnia: Październik 27, 2016, 06:00:32 pm »
Właśnie przeczytałem 2 tom Fire and Stone: Aliens, jako wierny fan Ksenomorfa i kosmicznego Drapieżcy pomyślałem,że warto by było podyskutować na temat  komiksów  z tego uniwersum. Które serie i tytuły są warte uwagi z obecnie wydawanych w USA. Które historie wydane w Polsce są godne uwagi i co jeszcze Obcym i Predatorem mogłoby zagościć na polskim rynku komiksowym.

Offline Death

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 06:12:42 pm »
Ale napisz jakąś opinię o tych komiksach. To będzie dobry początek dyskusji. :)
Mam Prometeusza i jak przeczytam, to też się wypowiem.
Aha, za chwilę moderator i tak przeniesie ten temat do amerykańskich, bo nie pasuje do komiksów ogólnych.

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 07:11:06 pm »
Które historie wydane w Polsce są godne uwagi i co jeszcze Obcym i Predatorem mogłoby zagościć na polskim rynku komiksowym.
Niedawno ruszyła bardzo fajna seria "Aliens - Defiance" Briana Wood'a  :smile: liczę że Scream nas tym obdaruje.

I takie wznowienia bym chętnie zobaczył:

Aliens - Labirynt
Aliens VS Predator (to z TM-Semic)

Offline Death

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2016, 07:47:28 pm »
Tego drugiego kompletnie nie pamiętam, choć czytałem. Wiem tylko, że był bardzo gruby i bardzo fajny. :smile: Na pewno milion razy lepszy od filmu, w którym te dwa kosmiczne przyjemniaczki się spotkały. Labirynt podobał mi się najbardziej ze wszystkich wydanych u nas albumów o obu rasach kosmitów. W tym komiksie bardziej przerażał nie Obcy, a człowiek. Dużo hardkorowych scen, np. pamiętam, że jeden z bohaterów
Spoiler: pokaż
został zmuszony do zapłodnienia własnej matki
. Obok Alinoe i Weapon X najlepszy horror "tamtych lat".
(Baj de łej. Kika dni temu czytałem WE3 z Taurusa i pięknie mi dopełnił top 3 ulubionych komiksów o naukowcach i laboratoriach. Czyli WE3, Weapon X i Labirynt. Trzy świetne komiksy).

Te z Batmanem też były dobre (a przynajmniej tak je wspominam). Nie czytałem tylko tego trzeciego czarno-białego. Prometeusz zbiera dobre oceny, a Wiedźmin ze scenariuszem Tobina - o dziwo! - bardzo przypadł mi do gustu, dlatego jakiegoś znośnego poziomu po nim oczekuję.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2016, 08:08:40 pm »
Aha, za chwilę moderator i tak przeniesie ten temat do amerykańskich, bo nie pasuje do komiksów ogólnych.

Sam już zgłosiłem jak się połapałem, że w złym msc utworzyłem topic:-D

Co do Prometeusza, mam wrażenie, że ta seria to chyba taki restart uniwersum AVP w komiksach wynikający z filmowego Prometeusza. Dużą wadą tego komiksu jest właśnie ów film, bo autorzy zamiast mieć swobodę w rozwijaniu jego wątków muszą cały czas mieć na uwadze, że za rok będzie sequel. Stąd też akcja dzieje się ilestam lat w przyszłość, dość prosty i nieco wkurzający zabieg, by uniknąć nieścisłości w kanonie. Na plus przedstawienie co się stało z LV-233, dżungla i to co w niej żyje po kontakcie z czarną mazią. Dostajemy również kilka dodatkowych informacji czym ta breja jest i jak działa. Ogółem wrażenia pozytywne, ale gdyby nie film podejrzewam że byłoby jeszcze lepiej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2016, 08:12:38 pm »
jak tu przytoczę co napisałem w wątku Scream'a

Jest ok, tyle mogę powiedzieć po przeczytaniu pierwszego tomu (drugi kupiłem wczoraj więc jak przeczytam to napisze coś więcej). Dużo lepsze od tego co wydawał pod koniec Tm-semic. To jest nowy start dla serii Aliens i Predator, nie trzeba znać starych historii które u nas wyszły, znaczenie mają tylko filmy (w tym Prometeusz)
Pierwszy tom to rozbudowywanie świata Aliens i Predator o wątki z Prometeusza dotyczące tej czarnej mazi. Wyjaśnienie tego czym ona jest. Dla mnie bardziej sensowne niż to co dali w filmie i fajnie współgra z tym światem. Klimatem komiks przypomina film Aliens niż Prometeusza.

Jeszcze jedno słowo o polskim wydaniu, pierwszy tom masakrycznie śmierdzi lakierem (drugi już nie).


No i doczytałem drugi tom Fire and Stone i jest kiepski. Jak pierwszy mi się podobał, tak ten był strasznie nudny i niczym nie zaskakuje (doczytałem go do końca z myślą że jednak może twórcy coś wymyślą na koniec ale nie, nic z tych rzeczy). Cała historia rozwija wątek czarnej mazi ale nie dostajemy nic poza to co już dowiedzieliśmy się z pierwszego tomu. Kolejną wadą jest tylko 3 bohaterów tej historii, reszta postaci to tylko mięso dla Alienów i ich imiona poznajemy wtedy kiedy mają zginąć. W Prometeuszu poza 4 głównych była masa postaci drugoplanowych którzy pojawiali się w tle, czy też mieli kilka stron dla siebie. Tu tak nie jest, liczy się tylko ta trójka i jedyną interakcja między nimi są kłótnie. Inna sprawa że historia jest osadzona przed wydarzeniami z pierwszego tomu, więc jeśli ktoś go czytał to wie jak ta historia się skończy (dlatego myślałem że dostaniemy jakiś zwrot akcji na koniec a tu nic z tego). Zresztą w tym komiksie jest trochę więcej głupot które rażą. Rysunki też słabe w większości nie istnieją żadne tła na panelach. Historia osadzona jest w tracie wydarzeń z filmu Aliens do czego też nawiązuje krótka historia z końca albumu.

Powiem tak, pierwszy tom (Prometeusz) mi się podobał, końcówka zostawia wiele otwartych wątków i widząc zapowiedź 3 tomu (jest na końcu Aliens) to będą one tam kontynuowane (to będzie AvP). Drugi tom (Aliens) jest słaby wg mnie, ale nie ma takich głupot jak w AvPvT czy AvPvWvD. Zasadniczo jest tu też akcja ale nie tyle co w seriach Xenogenesis.

Niedawno ruszyła bardzo fajna seria "Aliens - Defiance" Briana Wood'a  :smile: liczę że Scream nas tym obdaruje.
Pewnie tak ale wcześniej pewnie jeszcze dostaniemy serię Life and Death, która jest kontynuacją Fire and Stone i też składa się z 5 części. Całość piszę Dan Abnett, nie tak jak Fire and Stone gdzie każdą cześć tworzył inny scenarzysta.

I takie wznowienia bym chętnie zobaczył:
Aliens - Labirynt
Aliens VS Predator (to z TM-Semic)
Jestem ZA.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 08:25:30 pm wysłana przez mkolek81 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2016, 08:27:09 pm »
Niedawno ruszyła bardzo fajna seria "Aliens - Defiance" Briana Wood'a  :smile: liczę że Scream nas tym obdaruje.


Jeśli się nie mylę to Dan Abnett całkiem przyzwoitą serię Predatorach pisze. Bym czytał.


I takie wznowienia bym chętnie zobaczył:

Aliens - Labirynt
Aliens VS Predator (to z TM-Semic)

Labirynt to chyba najlepsze z tego co rzucił nam swego czasu samic. Zaraz za tym pierwszy AVP z 1993. Dorzucił bym jeszcze Aniołów Apokalipsy (to było chyba zakończenie tego cyklu przed Xenogenesis).

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2016, 08:31:24 pm »
Jeśli się nie mylę to Dan Abnett całkiem przyzwoitą serię Predatorach pisze. Bym czytał.
to właśnie jest seria Life and Death (Predator, Aliens, AVP,Prometheus)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2016, 08:42:20 pm »
to właśnie jest seria Life and Death (Predator, Aliens, AVP,Prometheus)
No to tylko trzymać kciuki by F&S sprzedał się na tyle dobrze Screamowi, żeby to wydał.

Swoją drogą, mam wrażenie, że Dark Horse próbuje powtórzyć to, co Marvel robi z Star Wars. Chcą zrobić zwarte expended uniwersum, które będzie uzupełniać wątki między filmami. Pytanie czy współpracują z Foxem tak jak Marvel z Disnayem by nie było nieścisłości z przyszłymi filmami.

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2016, 08:34:09 am »
"Life & Death" fabularnie gorsze od "Fire & Stone".
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 08:37:25 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2016, 11:21:56 am »
"Life & Death" fabularnie gorsze od "Fire & Stone".
a czy jest tak słabe jak wydany u nas Aliens F&S, bo jeśli tak to jestem trochę zaskoczony, tym bardziej że pisze całość Abnett.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 11:28:02 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2016, 11:57:41 am »
Dopiero wyszło:

01 L&D - Predator 4/4
02 L&D - Prometheus 4/4
03 L&D - Aliens 2/4

I jest to słabsze od (oceniając całość) Fire & Stone.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2016, 12:02:00 pm »
dobra to jeszcze inaczej, czy jest to tak słabe jak seria Xenogenesis, czy może jak Terminator vs Alien vs Predator, bo rozumiem że słabsze od F&S

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2016, 12:17:20 pm »
a co tam było?  :smile: prawie w ogóle nie pamiętam tych serii. Poczekajmy niech wyjdzie całość L&D a Scream da znać czy będzie wydawał. A niedługo u nas F&S - AVP chyba najsłabsze z całego Fire & Stone  :smile: za to F&S - Predator jest OK.

Ja i tak od początku mówiłem że Fire & Stone to średniak.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2016, 12:31:01 pm »
a co tam było?  :smile: prawie w ogóle nie pamiętam tych serii.
Dużo strzelania, a potem więcej strzelania i na koniec jeszcze trochę strzelania bo było go za mało a wszystko w jaskrawych kolorach jak u superbohaterów.
 
Poczekajmy niech wyjdzie całość L&D a Scream da znać czy będzie wydawał. A niedługo u nas F&S - AVP chyba najsłabsze z całego Fire & Stone  :smile: za to F&S - Predator jest OK.
Czyli będzie gorzej niż w Aliens?  :doubt: SC twierdzi że to najważniejszy album z całości (takie info na FB), a przykładowe strony wyglądają o niebo lepie niż to co jest w tomie drugim serii.

Ja i tak od początku mówiłem że Fire & Stone to średniak.
Pierwszy album nawet mi się podobał (powiem więcej podobał mi się bardziej niż film R. Scotta), ale drugi już męczyłem. Nie twierdzę że F&S to arcydzieło ale fajnie wpisuje się w filmy i lepsze od serii Xenogenesis.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 01:04:56 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything