trawa

Autor Wątek: Aliens Vs. Predator  (Przeczytany 10922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2016, 12:56:43 pm »
Czyli będzie gorzej niż w Aliens?  :doubt:
Podobnie. Ale dla mnie Aliens jest tylko trochę słabszy od Prometeusza.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2016, 01:33:54 pm »
Główna wadą Aliens jest przedewszystkim to, że praktycznie nic nowego do historii nie wnosi poza oczywiście przedstawieniem ekipy, która przybyła na planetę przed tą z pierwszego tomu. Ale same perypetie rozbitków czytało mi się przyjemnie. Rysunki mi nie przeszkadzały. Po prostu były.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2016, 01:35:21 pm »
mam teraz dylemat czy dociągnąć dalej tą serię do końca czy jednak odpuścić.  :doubt: Podejrzewam że dociągnę do końca tą serię, bo nie lubię rozgrzebanych historii które zacząłem i nie wiem jak się kończą i w zasadzie poziom historii jest jeszcze dla mnie akceptowalny

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2016, 03:39:24 pm »
No tak właściwie to komiksy z Aliensami i Predatorami nigdy nie były jakoś wybitne ani pod względem rysunku ani treści, to tak jak ze wspomnianymi wcześniej Star Wars, albo kochasz albo olewasz. I podejrzewam, że raczej jeszcze długo takie podejście Dark Horse do tematu AVP się nie zmieni.

JanT

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2016, 03:48:47 pm »
I podejrzewam, że raczej jeszcze długo takie podejście Dark Horse do tematu AVP się nie zmieni.

Pisałem już o nowiutkim "Aliens - Defiance" (wyszło 6 z 12 zeszytów) scen. Brian Wood rys. Riccardo Burchielli
i jest naprawdę bardzo dobrze:


Scream liczę na ciebie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 04:05:04 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2016, 03:52:09 pm »
No tak właściwie to komiksy z Aliensami i Predatorami nigdy nie były jakoś wybitne ani pod względem rysunku ani treści, to tak jak ze wspomnianymi wcześniej Star Wars, albo kochasz albo olewasz. I podejrzewam, że raczej jeszcze długo takie podejście Dark Horse do tematu AVP się nie zmieni.

No właśnie ja AVP lubię, miałem swojego czasu wszystko co wyszło w Polsce z nimi w postaci komiksowej. Druga sprawa że obecne Star Wars z Marvel są bardzo dobre, przynajmniej serie główne, zresztą w Legendach też jest masa dobrych historii i to jeszcze tworzonych przez Dark Horse.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2016, 04:30:54 pm »
Może trza by przejrzeć co tam jeszcze DH wydawało w latach 80' i 90'. Oprócz Labiryntu musi być coś godnego uwagi. Chętnie poczytałbym jakieś dobre historie rozwijające mit Space Jokeyów zanim na scenę wskoczyli Inżynierowie z Prometeusza.

Wydaje mi się, że poziom obecnych serii głównie cierpi przez Scotta i to, że nagle z prostego prequela 8-go Pasażera Nostromo zachciało mu się robić nową trylogię przez co wiele odpowiedzi o genezie obcego dopiero zostaną wyjaśnione. A jak wiadomo podstawą kanonu są filmy do którego scenarzyści komiksów dopisują kolejne wątki.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2017, 09:26:49 am »
Doczytałem ostatnie dwa tomy serii Fire and Stone czyli Predator oraz Prometeusz Omega.
Predator to zdecydowanie najlepsza część całej historii. Być może dlatego że głównym bohaterem jest Galgo, czyli najciekawsza i najbardziej wyrazista postać z całej serii, a wątkiem przewodnim jest starcie jego z doświadczonym Predatorem poszukującym Inżynierów. Twórcy w może w niezbyt wyrafinowany sposób nawiązują do Moby Dicka i kapitana Ahaba, ale zdecydowanie jest ok. Zdecydowanie na plus jest też to że historię można czytać niezależnie od pozostałych tomów serii, więc jeśli ktoś nie chce się męczyć ze resztą może spokojnie przeczytać ten tom (ewentualnie sięgnąć po Prometeusza, aby móc lepiej poznać postać Galgo). Rysunkowo jest dobrze, kreska bardziej klasyczna niż w pozostałych tomach. Byłem zaskoczony tym tomem po słabym AVP.
Prometeusz Omega to natomiast zakończenie/epilog do całej historii i znajomość poprzednich części jest wymagana. To tutaj ostatecznie przypieczętowany zostanie los Elden zainfekowanego mutagenem. Poza odwróconym motywem "panny w opałach", sama historia jest taka sobie, powiedziałbym że na końcu zostajemy z pytaniem bez odpowiedzi, a przecież ten one-shot miał domykać serię, hm..... Co mnie zaskoczyło to masa dodatków. Pół komiksu to szkice koncepcyjne z całej serii (w tym rozrysowane mapa z obozami, lądowiskami statków i całym teren, gdzie rozgrywa się historia). I teraz jak patrzę na czarno-białe szkice z Aliens to stwierdzam że chyba coś poszło nie tak podczas kolorowani ich, bo jako czarno białe wyglądają obłędnie, a osobiście wersja kolorowa bardzo mi się nie podoba. Może inaczej bym odebrał tą historię jakbym dostał ją właśnie w wersji czarno białej, nie wiem.

Cieszą zapowiedź kolejny komiksów ze świata AVP:
Life and Death - 1 - Predator
Aliens - Zbawienie / Ofiarowanie
30th Anniversary Aliens

Mam nadzieje, że dobra sprzedaż zaowocuje tym, że Scream zdecyduje się też kiedyś na wznowienia Aliens - Labirynt, Aliens VS Predator oraz wydanie Aliens - Defiance. Jak na razie to będzie jedyna seria ze Scream, którą zamierzam kupować, bo jednak pomimo wad i słabszych historii, ale jednak jako części większej całości, taki powrót AVP wypada naprawdę ok. Dla wielbicieli tego świata wg mnie pozycja obowiązkowa. Tym bardziej w kontekście nowych filmów, które są jakie są  :doubt: .
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 10:32:19 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Gazza

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2017, 04:23:55 pm »
Trudno nie zgodzić się z powyższą opinią o Fire and stone.
Chyba moje oczekiwania względem ponoć najważniejszej franczyzy Dark Horse okazały się zbyt wygórowane. Zresztą chyba dla większości.
Stąd być może zatrudnienie Abnetta na scenarzystę Life and death...?

Póki co Aliens - Zbawienie / Ofiarowanie zamówione i być może okaże się lekturą godną ....

Czekam z wypiekami na 30th Anniversary Aliens - po "akcji" z czarno-białym fragmentem Aliens w dodatkach do Omegi - mam apetyt na więcej xenomorfów bez kolorowania! 😀

Offline amsterdream

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:31:32 pm »
Life and Death: Predator lepsze niż Fire and Stone. Świetne rysunki i kolorki, niesamowicie klimatycznie wyglądają niektóre plansze. Fabuła jest bardzo odtwórcza, ale nie obraża inteligencji czytelnika. Całość na pewno będzie bardziej spójna niż Fire and Stone bo scenariusz do wszystkich tomów napisała ta sama osoba. Za rysunki w większości też będzie odpowiadał Thies. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to ogromna ilość literówek. Ehh Scream :doubt:

Aliens: Ofiarowanie/Zbawienie czytałem ponad dwa miesiące temu, więc za bardzo nie mam głowy do pisania recenzji, ale jest to zdecydowanie najlepszy komiks z uniwersum obcych wydany przez Scream. Szczególnie druga historia to kawałek znakomitego komiksu. Czekam na więcej rzeczy z lat 80-tych i 90-tych.

Offline Itachi

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:59:19 pm »
A że tak zapytam macie jakieś informacje o Aliens 30th Anniversary? Kiedy to ma wyjść?

Offline mappy

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 21, 2017, 11:25:18 pm »
Według katalogu: Jesień 2017.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:00:42 am »
Według katalogu: Jesień 2017.
+ drugi tom Life and Death - Prometheus, taki orientacyjny termin podali mi na MFKiG.

Tylko jeszcze w ramach przypomnienia, bo pisałem o tym w temacie Scream Comics. Ostatni tom Life and Death będzie zawierał Alien vs. Predator + Prometheus: Final Conflict.

Offline Itachi

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2017, 09:34:07 pm »
Dzięki Panowie, w końcu znalazłem ten katalog. Przyznam że zmartwiła mnie ta cisza ze strony wydawnictwa. Obok Torpedo to chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie komiks do końca tego roku. Już chciałbym go mieć w rękach :wink:

Offline amsterdream

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2018, 06:38:33 pm »
Aliens: Koszmarne Azylum i Wojna o ziemię (Aliens "niebieski") - lepsze od pierwszej części, zarówno pod względem scenariusza jak i rysunków. Pierwsza historia wyróżnia się przede wszystkim pięknymi malunkami Beauvaisa, druga fajnie łączy dwa poprzednie komiksy Verheidena z "Obcym: Decydujące starcie" (powraca Ripley!). To co mnie jeszcze ujęło w tym komiksie to niesamowicie oniryczny klimat. Perełka, którą warto mieć w kolekcji.

Life and Death: Aliens od początku czyta mi się to dużo lepiej od Fire and Stone. Dzięki temu, że jest jeden scenarzysta wszystko jest bardziej składne i logiczne. Rysunki Moritata to spore zaskoczenie bo z jednej strony nie do końca pasują do tego typu komiksu, ale z drugiej wyglądają tu dużo lepiej niż w All-Star Western z N52. Czekam na finał, żeby jakoś dogłębniej ocenić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 02:06:53 pm wysłana przez amsterdream »