trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1132196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4725 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:47:37 pm »


Cały czas się pytam jakie znaczenie ma znajomość wielkości nakładu o który tak nawołujesz.
Miejsca zakupu. Daty zakupu.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4726 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:15:18 pm »
Ja to widzę, że ten cały artbook Thorgala może mieć jeszcze jedną wadę. Sprawdźcie u siebie.
A mianowicie tylna okładka posiada ogromną wyrwę! Na dowód tego umieszczam poniższe zdjęcie, na którym widać jak spoglądam przez tą ogromną dziurę.



DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4727 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:10:53 pm »
Ja mam coś takiego w Batman: Śmierć rodziny. Eh ten Egmont :doubt:

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4728 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:03:47 am »
Jak mają wydawać gówno to niech nie wydają w ogóle. Ostatnie miesiące to wpadka za wpadką. Zawsze górują na liście wydawnictw jako najlepsze wydawnictwo, a teraz wtopa za wtopą.

Popieram niech natychmiast zawieszą działalność, również tą poza komiksową, a pieniądze z likwidacji firmy przeznaczą na zwroty klientom pieniędzy za sprzedane już komiksy (bo na pewno na każdym komiksie znajdzie się jakaś rysa, literówka, lub strona z czernią zbyt mało czarną) !
Widzę, że forma już dawno przerosłą treść, a jakkolwiek literówka uniemożliwia zupełnie czytanie, nie mówiąc już o drobnej rysie, która dyskwalifikuje cały album (proponuję sprawdzić jak wygląda okładka po kilkukrotnych wysunięciach jej z pomiędzy innych komiksów - no chyba, że są one trzymane w folii i najlepiej nigdy nieprzeglądane)
/oczywiście też przeszkadzają mi pewne rzeczy, zwłaszcza zagięte rogi, ale to już głównie wina kurierów - też proponuję zakazać im działalności !!/

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4729 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:10:36 am »
@Tomasz 66 = TK ?  :lol:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4730 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:01:12 am »
Problem jest w tym, że niezależnie, ile razy wyciągniesz komiks z folii, czy przypadkiem obijesz róg, to środek jest taki sami i o to cały czas ludzie biją pianę. Pojawia się wadliwy egzemplarz, to jest krytyka i ona jeszcze bardziej narasta, gdy to dotyczy kolejnego komiksy. Na dodatek wydawnictwo przybiera postawę "nic się nie stało". Nie liczyłem, ale jeżeli brać pod uwagę ostatnie 3 miesiące zakupów, to gdy się policzy ile się wydało na wadliwe komiksy, to wychodzi dużo pieniędzy. Można machnąć ręką i kupować dalej, albo przestać, jednak wtedy wypadałoby przyznać, że ludzie nie kupują komiksów od Egmontu, bo nie są zainteresowani ofertą, ale nie chcą tej oferty w tej jakości jaka jest im oferowna. Ja jestem zainteresowany komiksem superhero, ale nie wezmę żadnego DC Rebirth z powycinanymi okładkami.

Mnie jeszcze śmieszy fakt, że Egmont wycina te szkice i okładki jakby nie były zbyt ważne, a teraz wydał za grubą kasę artbooka, którego treść w zasadzie opiera się o materiały tego typu, które tak chętnie wycina.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 10:04:46 am wysłana przez isteklistek »

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4731 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:03:43 am »
@Tomasz 66  syp sobie hiperbolami ile chcesz. nie zmieni to w żaden sposób faktu, że Egmont daje ciała na całej linii. zarówno produkcji jak i customer care (a tych mają głęboko w tyłku) a arogancka niezmiennie postawa tylko to potwierdza. 

przy okazji, czy ktoś podczas tych paneli, które czasem się odbywaja, zadał im wprost pytanie, czemu jakość druku jest jaka jest? na to też maja odpowiedź "nam się podoba" ?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4732 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:16:09 am »
Mnie jeszcze śmieszy fakt, że Egmont wycina te szkice i okładki jakby nie były zbyt ważne, a teraz wydał za grubą kasę artbooka, którego treść w zasadzie opiera się o materiały tego typu, które tak chętnie wycina.
No właśnie podpowiedziałeś egmontowi pomysł na kolejne super wypasione limitowane z posrebrzaną okładką (z bonusową rysą) wydanie artbooka (z ilustracją Jima Lee na okładce) :wink:

przy okazji, czy ktoś podczas tych paneli, które czasem się odbywaja, zadał im wprost pytanie, czemu jakość druku jest jaka jest? na to też maja odpowiedź "nam się podoba" ?
Było kilka razy odnośnie tłumaczenia, ale co do jakości jeszcze nie, więc chyba już na to pora.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4733 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:17:47 am »
Nie chce mi się przebijać przez te 10 stron histerii i narzekania na zły Egmont. Widzę, że forumko jak zawsze w formie. Ktoś tu wkleił zdjęcie z fb przedstawiające "ubity" róg. Ja tam szczerze mówiąc nic nie widzę. Ale malkontentów nie brakuje, zresztą narzekanie jest cechą charakterystyczną polskiego narodu - przyczepią się do wszystkiego, pod mikroskopem będą badać w poszukiwaniu rys  :lol: Co miał Egmont napisać w odniesieniu do ewentualnych uszkodzeń? Mógł wyłącznie to, co napisał - nie podoba się, to zwracać. Pieniądze też zostaną zwrócone. W tym względzie przepisy prawa są akurat skonstruowane bardzo logicznie - wymiana wyłącznie, gdy jest to możliwe, a w przeciwnym razie zwrot poniesionych kosztów.

Offline cypis303

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4734 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:55:03 am »
psychopedanteria :biggrin:

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4735 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:01:19 pm »
@ Feldkurat  Cieniutko, nawet jak na trolling

Offline sum41

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4736 dnia: Grudzień 12, 2017, 02:02:28 pm »
Ludzie gdzie czasy TM Semic i zachwyt na każdym komiksem :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4737 dnia: Grudzień 12, 2017, 02:17:51 pm »
Ludzie gdzie czasy TM Semic i zachwyt na każdym komiksem :smile:


Semici to co innego. Ja sobie nawet bardzo cenię to, że moje są tak wygniecione. Faktycznie kiedyś inaczej się na to wszystko spoglądało, liczyła się głównie zawartość.


Współczuję tym, których TM Semici uchowały się w stanie idealnym - to oznaka, że jednak przyjemności związanej z pojawieniem się gatunku superhero na naszym rynku nie mieli żadnej. Miesięczny cykl wydawniczy w moim przypadku oznaczał, że miałem mnóstwo czasu żeby ten jeden komiks wiele razy przemielić przed kupnem następnego.


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4738 dnia: Grudzień 12, 2017, 03:55:56 pm »
Dlatego są ludzie tacy jak ja, którzy wysłużone Semici wymienili na ich odpowiedniki w stanie prawie mint ;)

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4739 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:06:07 pm »
Pewnie głupie pytanie, ale czy Nightwing w oryginale ma inny odcień niebieskiego na grzbiecie/okładce niż reszta tomów? Czy (szok!) Egmont znów spi****lił sprawę? Plus krzywa okładka jak w deluxach :roll: Tragedia. Przynajmniej mniej widać niż w HCku.