trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4500 dnia: Listopad 17, 2017, 12:03:14 pm »
Ja raczej widzę modę na "nie dostrzegaj faszyzmu/agresji/nienawiści/nacjonalizmu w swoim najbliższym otoczeniu". Modę której ulegasz wysmiewajac się i bagatalizujac te zjawiska.

No to żeby dostrzegać i nie bagatelizować. Przeczytałem wczoraj Gnata2

[fragment wyłacznie dla "zaangażowanych"; kolor czerwony przypadkowy;)] 
O trzech białych łysych osobnikach uparcie walczących z hordą dzikich włochatych stworów, które najechały spokojną i żyzną krainę {obrzydliwy podtekst antyimigrancji} na rozkaz swoich religijnych przywódców. Komiks ma wyraźny wydźwięk ksenofobiczny i skrajne przesłanie że to co obce jest złe, itd. Oczywiście brak jakiejkolwiek dywersyfikacji rasowej - nie uświadczymy żadnego pozytywnego bohatera o ciemniejszej karnacji. W dzisiejszych czasach to po prostu dyskwalifikujące. Ociekający stereotypami i podszyty białą supremacją komiks, nie polecamy!

[ale pozostałych :wink: ]
Historia w drugim tomie nabiera tempa i kolorów, ciekawa nowa postać Granitowego Kła i fajne nowe scenerie (góry, świątynia, itd). Trzyma poziom, natomiast dalej cechą Gnata jest to że każda najmniejsza rozmowa ciągnie się na kilka plansz nawet. Brakuje tego co dzieje się miedzy obrazkami (w głowie czytelnika), wszystko jest podane wprost, co przywodzi na myśl czytanie zaadoptowanej disneyowskiej animacji. Trochę Gnat jest takim gotowym scenariuszem na film..

Proszę pozostałych o wypowiadanie się na temat komiksów i nie odchodzenie od tematu.
Kolor czewony/zielony są do moderowania.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 09:00:28 pm wysłana przez graves »

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4501 dnia: Listopad 18, 2017, 08:54:50 pm »

O trzech białych łysych osobnikach uparcie walczących z hordą dzikich włochatych stworów, które najechały spokojną i żyzną krainę {obrzydliwy podtekst antyimigrancji} na rozkaz swoich religijnych przywódców. Komiks ma wyraźny wydźwięk ksenofobiczny i skrajne przesłanie że to co obce jest złe, itd. Oczywiście brak jakiejkolwiek dywersyfikacji rasowej - nie uświadczymy żadnego pozytywnego bohatera o ciemniejszej karnacji. W dzisiejszych czasach to po prostu dyskwalifikujące. Ociekający stereotypami i podszyty białą supremacją komiks, nie polecamy!

Widziałem gdzieś w internecie ranking najczęściej zakazywanych książek w amerykańskich szkołach i bibliotekach. Znalazł się na niej "Gnat" z powodu zajmowania stanowiska w sprawach politycznych, rasizmu, przemocy.

Offline KoZZ

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4502 dnia: Listopad 20, 2017, 09:56:53 pm »
Nie było mnie w kraju parę lat, nie jestem na bieżąco z polską sceną komiksową, ale pierwsze na co zwróciłem uwagę to wydanie Corto Maltese przez Egmont. Wszystko super; tylko czemu w kolorze..???
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4503 dnia: Listopad 20, 2017, 10:01:46 pm »
Bo komiksy w kolorze się lepiej sprzedają?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4504 dnia: Listopad 20, 2017, 10:07:11 pm »
Bo komiksy w kolorze lepiej się sprzedają.

Offline KoZZ

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4505 dnia: Listopad 20, 2017, 10:23:52 pm »
Szkoda tylko, że cena podwójna w porównaniu do wydań czarno-białych :/
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline roble

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4506 dnia: Listopad 21, 2017, 01:33:19 am »
Kolega był za wschodnią granicą że narzeka na ceny..? E ma ceny przyzwoite całkiem..;)


Offline Epekeina

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4507 dnia: Listopad 21, 2017, 07:00:17 am »
Mi te kolory aż tak nie przeszkadzają, dobrano je i zastosowano tak, aby oddawać ducha opowieści. Ale prawdziwym skandalem jest tłumaczenie z tłumaczenia, tak się dzieł o większej wartości nie tłumaczy. Ile sensów, podtekstów, odcieni znaczeniowych nam umyka? Ile ze stylu Pratta uleciało?

Offline nazareth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4508 dnia: Listopad 23, 2017, 06:26:55 pm »
W wątku Egmont 2018 trwa dysputa w najlepsze, a tu do zapowiedzi "wrócił" listopad.
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Star Wars młodzieżówki wyjdą dopiero 30-tego.

Offline starcek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4509 dnia: Listopad 23, 2017, 10:32:44 pm »
A w moim Asteriksie okładka jest zbyt mała - wystaje komiks na ok. 1 mm. I w ogóle biednie wygląda ten tytuł, chyba próbują testują minimalną grubość papieru.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4510 dnia: Listopad 24, 2017, 09:17:00 am »
A w moim Asteriksie okładka jest zbyt mała - wystaje komiks na ok. 1 mm. I w ogóle biednie wygląda ten tytuł, chyba próbują testują minimalną grubość papieru.
Panie. Mam to samo! Pokazałem to nawet mojej dziewczynie i się pożaliłem.
Dziś chyba chwycę się za Młodzieńcze Lata Thorgala i zobaczę co tam s-pepper-zyli. (dla siebie kupiłem w SC, HC szło do kumpla, bo prosił o zakup, a tam wiem, co z grzbietem było spartolone... Tak to jest drukować w co-produkcji).


Tak trochę stając z boku tematu płacę - wymagam, bo chcę mieć idealny produkt (jestem właśnie jednym z "tych") to możliwe, że zostaliśmy nauczeni przez wydawnictwa (nie tylko przez E), że komiks to dobro luksusowe, najlepiej wydane w HC i na kredzie, szyte i klejone, itd. Do pewnego momenty E. szło dobrze, teraz jak widać można się do wielu rzeczy przyczepić (sklejone kartki, paproszki, bladość druku). Ale patrząc na te komiksy drukowane dla E w koprodukcji europejskiej to niestety widać, że odstają jakościowo od tego co mieliśmy dotychczas serwowane. I nie dziwmy się, że wielkie wydawnictwa (nawet zza oceanu) pieją peany nt. wydań egmontowych, bo sami często wydają słabo. Taki np. Skalp w TPB to papier jak Semic, gdzie porównując poszczególne kadry widać w naszym wydaniu, gdzie krew jest krwią, a w wersji Vertigo... Sam nie wiem co to za odcień brązu, czy bliżej nieokreślonej barwy. Tak samo było przecież z Manragorą i serią 100 naboi.
Więc jak E posyła wydawcom poszczególnych tytułów po kilka egzemplarzy danego komiksu, które zeszły z pierwszej partii druku, gdzie wszystko jest cycuś glancuś to nawet pisanie do takiego DHC nic nie wskóra (ale pomysł z napisaniem był wg mnie dobry, choć pewnie i tak oleją tego maila jak dawno temu DC olało mail ode mnie...).
No nic to.


Czarny piątek, a ja dziś nic ciekawego dla siebie nie znalazłem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4511 dnia: Listopad 29, 2017, 04:44:55 pm »
Star wars film przesunięcie na grudzień - razem z pakietem grudniowym ma wyjść

Offline nazareth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4512 dnia: Listopad 29, 2017, 05:52:15 pm »
@up
było do przewidzenia. Dziś 29 a nigdzie się nie pojawiły.

Offline Cyber

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4513 dnia: Listopad 30, 2017, 10:05:10 am »
Co do tych komiksów Star Wars film... Macie gdzieś zdjęcia przykładowych stron?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4514 dnia: Listopad 30, 2017, 11:07:45 am »
Co do tych komiksów Star Wars film... Macie gdzieś zdjęcia przykładowych stron?
Sprawdź sobie tutaj.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything