Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gascan

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4425 dnia: Listopad 14, 2017, 10:43:46 pm »
Hellboy ma czerń skopaną ale cena jest niezła. Przecież to tylko komiks.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4426 dnia: Listopad 14, 2017, 11:27:22 pm »
To niech wydają jak Giganty po 15zł.

Offline Luffy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4427 dnia: Listopad 15, 2017, 06:49:45 am »
Przejrzałem Hellboya ze 3 razy bardzo wnikliwie i nie wiem gdzie tam jest słaba czerń :eek:

Znalazłem ze 2 kadry z białymi plamkami, ale tak jest wszystko w porządku. Za taką cenę jest jak dla mnie bardzo w porządku wydane i pisanie do Dark Horse to trochę jednak przesada.

Mam kilkadziesiąt komiksów polskich wydawnictw i w życiu nic większego mi się nie rzuciło w oczy. Może mam szczęście

Offline death_bird

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4428 dnia: Listopad 15, 2017, 08:28:58 am »
Na drukarniach nie znam się ni w ząb toteż nie śmiejcie się, ale czy o jakości danego egzemplarza może decydować np. kolejność druku na zasadzie, że początek "linii" jest w porządku a im później drukowany tym gorsza jakość (bo matryce się zużywają, bo "czarnej farby w zbiorniku mniej", itd.). W efekcie takie jakościowe różnice w obrębie jednego tytułu?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4429 dnia: Listopad 15, 2017, 08:34:18 am »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4430 dnia: Listopad 15, 2017, 08:55:05 am »
Proces druku jest bardzo skomplikowany. Wpływ na gotowy produkt ma wiele czynników. Na początek muszą być dobrze przygotowane pliki, bo jak te są skopane, to nawet najlepsze maszyny nie pomogą. Później leci to na CTP i na maszyny.


Nikt tutaj nie pisał, że na jakość wydruku, w tym krycia ma tez wpływ papier. Często jest to kluczowy czynnik. I tu się wszystko zapętla. Bo pliki powinno się przygotować pod konkretny rodzaj papieru. Inaczej papier powlekany, inaczej niepowlekany, gazetowy.


Z papierem są tez takie jaja, ze ten na górze palety ma inną wilgotność od tego na dole. Przez co ten sam druk wychodzi inaczej.


Jest jeszcze taka kwestia, jak wydruki próbne. Na 100% robi je KG, ale wątpię, żeby w Egmoncie to robili.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4431 dnia: Listopad 15, 2017, 09:04:35 am »
Proces shmoces... to jest drukarni zakichany obowiazek żeby wydrukowac dobrze. I mówimy o zwykłej triadzie na kredzie, czyli rzeczach które robi się od dekad :) a nie o jakimś hexachromie, duotonie czy innych fanaberiach, z którymi nawet nowoczesne drukarnie mogą być nie na czasie.
 
Cyan magenta i yellow pokryły dobrze a czarny nie (nadlewki wyja a kilometr).

Ogólnie to sobie tak gadam dla gadania, bo mam LE i raczej wbijam w Egmontowe wydanie, ale to jest naprawdę żenada i żal mi nowych czytelników, którzy dostają takiego Hellboya czy to na start czy na wymianę TPB. Sam poleciałem to wydanie znajomemu (zanim wyszło ;)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4432 dnia: Listopad 15, 2017, 09:17:43 am »
A jak dadzą więcej czerni, to farba nie zdąży wyschnąć i przyjadą pofalowane jak niedawno u studia lain ;]

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4433 dnia: Listopad 15, 2017, 09:24:29 am »
Proces shmoces... to jest drukarni zakichany obowiazek żeby wydrukowac dobrze.


Ma obowiązek. Ja opisywałem kilka czynników jakie mają wpływ na jakość wydruku.


Poza tym nie zgadzam się z Tobą. Podstawa to DTP. Jak materiał jest źle przygotowany, to najlepsze maszyny cudów nie uczynią.


Przy czym zakładam, ze w Ekart pracują profesjonaliści, a DC I Marvel dostarczają dobre materiały.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4434 dnia: Listopad 15, 2017, 09:51:30 am »
Dlatego w tym przypadku nie biorę tego pod uwagę jako potencjalny czynnik.
Przecież na litość boska nie skanowali komiksu. Dostali gotowca pod wymianę dymków. Chyba, że jakiś specjalista puścił to spolszczeniu na coldset czy total ink 200 :D . W sumie nic mnie już nie zdziwi.

Bardziej przychylałbm się do tego co napisał Misiokles. Może z powodu dedlajnów kryją słabo, żeby szybciej schło.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4435 dnia: Listopad 15, 2017, 09:59:26 am »
Przejrzałem Hellboya ze 3 razy bardzo wnikliwie i nie wiem gdzie tam jest słaba czerń :eek:

Znalazłem ze 2 kadry z białymi plamkami, ale tak jest wszystko w porządku. Za taką cenę jest jak dla mnie bardzo w porządku wydane i pisanie do Dark Horse to trochę jednak przesada.

Mam kilkadziesiąt komiksów polskich wydawnictw i w życiu nic większego mi się nie rzuciło w oczy. Może mam szczęście


Ile kupiłeś komiksów Egmontu w ostaniach 6 miesiącach? Jeżeli ponad 30, to jest dobra skala porównawcza, że różnice w wydaniach są - Deluxy DC, Marvela, Kaznodzieja czy same DC w HC. Druga rzecz jest taka, że czytelnicy od dłuższego czasu na spotkaniach sygnalizują problemy z komiksami i są zbywani trywialnymi odpowiedziami, że wydawnictwu się podoba lub innymi śmiesznymi żartami, wiec co czytelnicy powinni zrobić w tej sytuacji?

Niedługo może być sytuacja, że czytelnicy przestaną kupować tytuły SH od Egmontu, a ten odpowie, że one nie cieszą się zainteresowaniem, co przełoży się na cięcia i zmniejszeniu oferty. Prawda jest tak, że czytelnicy chcą dobrze wydanych tytułów i tu jest źródło problemu, a nie w braku zainteresowania tytułem. Niektórzy jednak akceptują sytuację "lepsze to niż nic" i wtedy twierdzą: "za taką cenę jest jak dla mnie bardzo w porządku wydane".


Nie mam najlepszego aparatu, ale ewidentnie widać jak w prawym górnym rogu są paprochy, nie ma sensu zaśmiecać forum fotkami, ale jest takich stron trochę w najnowszym Dardevilu, Punisher też ma.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 10:11:09 am wysłana przez isteklistek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4436 dnia: Listopad 15, 2017, 10:01:53 am »
@ up
W sumie nawet jakby 10 pln więcej po okładce było a lepiej wydrukowane zapewne nie było by zbyt dużego halo.


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4437 dnia: Listopad 15, 2017, 10:28:44 am »
Przyznam, ze najbardziej z tego wszystkiego, to nie tyle drażni mnie czern, co wlasnie te rozne paprochy i niekiedy smugi (o zdarzajacych sie odciskach palcow nawet nie wspominam). To jest wlasnie cos, co wkurza mnie najbardziej, i chetnie dolozylbym 10 zl do kupowanych egzemplarzy zeby takich baboli nie uswiadczac.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4438 dnia: Listopad 15, 2017, 10:29:56 am »
Ten efekt widać najlepiej wieczorem przy świetle jak mnóstwo tego jest.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4439 dnia: Listopad 15, 2017, 11:12:54 am »
Najgorsze z Egmontem jest to że oni zatrzymali się na początku tego wieku, kiedy czytelników komiksów była garstka, nakłady szły w dziesiątki a nie tysiące egzemplarzy, były 3 wydawnictwa na krzyż a tytułów na rynku 20 co miesiąc.


Nie rozumiem też podejścia Egmontu do wydawanych tytułów, rozumiem że korpo, ale jako jeden z nieliczych wydawców ma zapewniony jeden tytuł który może tłuc i tłuc i tłuc przez lata. Niby pojawia się górka, mogli by zainwestować w zmianę drukarni, naprawdę "ku pokrzepieniu serc i ogórków", warto by było wyjść do czytelnika, tak jak to robią inni wydawcy. Nawet niewielka podwyżka cen przy skoku jakościowym była by do przejścia. Szczególnie że biorąc pod uwagę, ilość i nakłady E. stawiał by się na lepszej pozycji negocjacyjnej z dukaniami niż inni wydawcy.