Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2550 dnia: Czerwiec 25, 2017, 03:03:39 pm »
zgadzam sie, ze szkoda nie znac, ale kazdy z nas nie zna wielu rzeczy, o wiele bardziej podstawowych niz komiksy, ktorych szkoda nie znac. co wiecej, takich rzeczy jest tak wiele, ze nie mozna poznac ich wszystkich w ciagu jednego zycia. jest to zatem rzecz normalna, ze nie zna sie czegos, czego szkoda nie znac. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2551 dnia: Czerwiec 25, 2017, 08:49:39 pm »
Dla mnie to po prostu zegarmistrzowsko (tak, w tym wypadku tekst reklamowy oddaje naturę konstrukcji komiksu) i po prostu genialnie skonstruowana świetna historia.


Dokładnie tak, słowo "dekonstrukcja" przyczepiło się do Moore'a jak "mroczny rycerz" do Batmana. A niesłusznie. Moore to wielbiciel Golden Age, jego Tom Strong to hołd oddany komiksom z połowy ubiegłego wieku, Top 10 to również bardziej true superhero niż dekonstrukcja, to czysty zachwyt i jedno wielkie mrugnięcie okiem do czytelnika. O Strażnikach dużo napisano, ale za mało o tym, że to po prostu fantastyczna, wielowątkowa historia komiksowa o przemijaniu. Moore zaczyna ją tworzyć tam, gdzie inni skończyli, celowe omijanie jej, to błąd. 

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2552 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:04:24 am »
Bo Moore często żałuje tych komiksów z lat 80. - szczególnie często spotykałem się z jego żalem po "Zabójczym żarcie", twierdząc, że jego ukazanie się spowodowało wysyp naśladownictw, wręcz trend, który zabił beztroskę Golden Age.

Dlatego właśnie od lat 90. zaczął się z tej dekonstrukcji wycofywać. Choć Moore jest Moorem i nawet w takim "Top 10" SPOILER!!! pedofilska szajka superbohaterska KONIEC SPOILERA!!! znaleźć się musiała :wink:

Offline gascan

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2553 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:42:36 am »
Pewnie co innego było czytać strażników jak komiks się ukazywał, a co innego teraz. Nie wątpie że to dobry komiks. Pokazuje ludzkich superbohaterów wplecionych w wydarzenia historyczne tylko co z tego? Peter parker z tm semic też miał cechy osobowości. Batman to podobno też człowiek i to z traumą.
Strażnicy superhero jak każde inne. Nawet nigdy nie miałem w wishliście. Świadomie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2554 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:54:58 am »
Pewnie co innego było czytać strażników jak komiks się ukazywał, a co innego teraz.


Wiesz przecież, tak po prawdzie to prawie żaden z nas nie przeczytał tego komiksu jak się ukazywał.
perły przed wieprze

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2555 dnia: Czerwiec 26, 2017, 10:04:09 am »
Pewnie co innego było czytać strażników jak komiks się ukazywał, a co innego teraz. Nie wątpie że to dobry komiks. Pokazuje ludzkich superbohaterów wplecionych w wydarzenia historyczne tylko co z tego? Peter parker z tm semic też miał cechy osobowości. Batman to podobno też człowiek i to z traumą.
Strażnicy superhero jak każde inne. Nawet nigdy nie miałem w wishliście. Świadomie.

Nie do końca zatem masz mandat by twierdzić czy takie samo superhero jak każde inne. Bardziej wygląda jakbyś sam przed soba sięusprawiedliwiał dlaczego nie czytałes tego komiksu. Co jest lekko silly ;)

Offline gascan

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2556 dnia: Czerwiec 26, 2017, 10:35:30 am »
Może trochę się usprawiedliwiam. Obecnie cofnąłem się trochę intelektualnie i jedyne rzeczy jakie mogę czytać i nie zasnąć bo robocie to tytuły dużo lżejsze. Strażników będę chciał na gwiazdke i wtedy postaram się przeczytać.
 Gra była spoko chodziło się rorszakiem i waliło po ryjach w stylu arcade. Taka konwencja komiksu bardziej by mi pasowała.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2557 dnia: Czerwiec 26, 2017, 03:30:52 pm »
Mój wujek był wielkim fanem 1z10 (mówię był, bo nie żyje, a nie że mu się program przestał podobać)

Ale podczas gdy wszyscy ludzie odpowiadają na wszystkie pytania (lub zgadują) i myślą, że są zajebiści, on miał inną technikę.
On na początku programu wybierał jednego gracza i odpowiadała TYLKO na jego pytania.
Jak wuj odpadł przed kolesiem, to wiedział, że jest słaby

Jak koleś odpadł przed wujem, to zmieniał gracza na innego...

I tak powinno być na tym forum jeśli szukacie porady komiksowej...

Nie da się słuchać wszystkich. Trzeba wybrać jednego gracza i słuchać jego. A jak się okaże, że jego odpowiedzi są ciągle błędne, to szukacie innego gracza...

So simple...

I jeśli ktoś kiedyś chciałby sprawić m przyjemność i śledzić moje odpowiedzi, to Strażnicy to jeden z mich ulubionych komiksów

Za pierwszym razem śledziłem tylko zagadkę o co chodzi i było wielkie ŁUP!!!!
Za drugim razem szukałem potwierdzenia, że to wszystko pasuje rzeczywiście.
A następne kilka-kilkanaście razy to już się tylko delektowałem odkrywając już tylko przypadkiem kolejne smaczki (nawet bez szukania)

Ta historia jest jak zegarek, stanowiący jakby nie było jeden z głównych motywów komiksu
Wszystko zaplanowane od początku do końca. Każda mała rozmówka ma znaczenie, każdy bohater odgrywa swoją rolę

I pięknie się to wszystko spotyka w niesamowitym finale... Majstersztyk!!!

Ale oczywiście graczy jest wiece, więc możecie śledzić pytania innego gracza..
Albo odpowiadać na wszystkie pytania, nie będąc jednak pewnym jak dobrze byście sobie poradzili w programie..

Bo to wasze życie, i zrobicie jak chcecie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2558 dnia: Czerwiec 27, 2017, 03:39:50 pm »
Nie wiem czy już było ale są okładki i ceny na sierpień:

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Batman Epilog za 59,90 ciekawe co na to 8azyleusz :D Wyjdzie taniej niż u Hachette za HC.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2559 dnia: Czerwiec 27, 2017, 04:41:14 pm »
Okładka "Grzechu" strasznie leniwa moim zdaniem. Polski tytuł wrzucony bez polotu i angielski zostawiony tak jak był. Masówka...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2560 dnia: Czerwiec 27, 2017, 04:56:10 pm »
Batman Epilog za 59,90 ciekawe co na to 8azyleusz :biggrin: Wyjdzie taniej niż u Hachette za HC.
To przez wycięcie Rebirth #1 (i wtedy będzie tylko 120 stron) bo będzie w Batman vol 1. Jestem Gotham  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 05:15:28 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2561 dnia: Czerwiec 27, 2017, 05:49:19 pm »
Nie wiem czy już było ale są okładki i ceny na sierpień:

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Batman Epilog za 59,90 ciekawe co na to 8azyleusz :biggrin: Wyjdzie taniej niż u Hachette za HC.

Już na to odpisałem parę stron temu. Masz słaby refleks. Krótko - cenę Batmana obniżyli ale jeszcze cieńsze Rebirth kosztuje 10 zł okładkowo więcej. Czyli warto wziąć tego Batmana a DC Delux Rebirth nie kupować.

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2562 dnia: Czerwiec 27, 2017, 07:27:05 pm »
Masz rację, w kolekcji pewnie wyjdzie za jakieś 5 lat, to się kupi w cenie 39 zł z panoramą na grzbiecie. A tak już wracając na Ziemię I, to zdajesz sobie sprawę, że to będzie jedno z najtańszych wydań tego komiksu na świecie?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2563 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:06:35 pm »
Już na to odpisałem parę stron temu. Masz słaby refleks. Krótko - cenę Batmana obniżyli ale jeszcze cieńsze Rebirth kosztuje 10 zł okładkowo więcej. Czyli warto wziąć tego Batmana a DC Delux Rebirth nie kupować.

Tyle, że w jednym masz format powiększony, a w drugim nie. Poza tym nie biorąc DC Universe sam robisz sobie krzywdę bo to baza wypadowa do całego Rebirth. Jak zwykle posty oderwane od rzeczywistości.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2564 dnia: Czerwiec 29, 2017, 12:11:39 pm »
http://bonito.pl/bestsellery

16.Kaznodzieja
50.Thor 3
62.Ms.Marvel 2
69.Superman: Lois i Clark
70.New Avengers 4

Kaznodzieja cały czas na przodzie peletonu.
Supek się wdarł bo tani  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2017, 05:23:10 pm wysłana przez JanT »

 

anything