Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 414533 razy)

Offline laf

• Zbrojmistrz bracki
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2175 dnia: Maj 18, 2017, 12:00:00 pm »
Czytałem ten tom WKKM i aż taką ramotą to nie jest. Druga sprawa to, że film będzie nawiązywał stylistycznie do lat 80, więc czemu by nie?
Pamiętaj tylko o jednym - odbiorcami tego komiksu nie będą wyłącznie forumowicze. Każdy przygodny zjadacz komiksowy, który w większości łyka tylko to co w kolekcjach i / lub Marvel NOW / NEW 52 patrząc na ten komiks stwierdzi "Znowu jakaś staroć!!?? Mam już tego dosyć. I dlaczego to takie drogie jest?"

To jest 5 tomów zbiorczych tyle samo będzie mieć Punisher MAX. Nie widzę problemów w długości serii.
Niby tak, ale trzeba przyznać, że Punisher MAX to inna skala niż Thor. Również patrząc pod kątem rozpoznawalności autorów. Nie umniejszam wkładu Simonsona, bo dla Thora zrobił on tyle, ile Stan Lee dla uniwersum Marvela, ale jednak trzeba przyznać, że Ennis wyrobił sobie jakąś tam markę. No i dochodzi sentyment dla postaci z pokolenia TM-Semic.

Być może, ale samego Staczyńskiego nie da się wydać. Tak naprawdę to trzeba pociągnąć jeszcze serię kiedy piszę ją Kieron Gillen i zamknąć poprzez Siege (oczywiście jest to tylko moje zdanie). I wychodzi (prawie) tyle samo zbiorczych co w przypadku Simonsona.
Faktycznie zapomniałem, że jeszcze przed Siege pałeczkę przejął Gillen i jako ciągłość zeszyty pisane przez niego również przydałoby się wydać.

Oczywiście nie upieram się nad wyższością runu Straczyńskiego/Gillena nad runem Simonsona i tak jak Ty chciałbym obie te serie widzieć na swojej półce (a na dokładkę jeszcze run Jurgensa). Próbuję jednak spojrzeć z punktu widzenia wydawcy, który bądź co bądź musi zarobić na swoim towarze.

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2176 dnia: Maj 18, 2017, 12:11:55 pm »
Generalnie przy założeniu, że Egmont chce wydać aż 24 tomy klasyki Marvela w przyszłym roku, to w zasadzie nie ma się co martwić o to co wyjdzie, bo przy takiej ilości uda się wypuścić bardzo dużo fajnych tytułów. Osobiście liczę na Kapitana Amerykę Brubakera, Thora Simmonsona i New X-Men Morrisona. Trzymam kciuki.

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #2177 dnia: Maj 18, 2017, 07:06:09 pm »
@mkolek

To wydanie Supermana jest takie dobre, bo ma panoramę. :) A z Thora Simmonsona można by wydać Surtur Sagę, jak kiedyś proponował Anionorodnik.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2178 dnia: Maj 18, 2017, 07:35:50 pm »
A z Thora Simmonsona można by wydać Surtur Sagę, jak kiedyś proponował Anionorodnik.
Tylko po co Egmont miałby się rozdrabniać jakby mógł wydać 5 świetnych tomów. A przesłanki do Surtur Sagi masz już w pierwszym tomie (i jeśli dobrze pamiętam to Hachette pierwszy tom przycięło o dwa numery z oryginalnego zbiorczego).
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2179 dnia: Maj 18, 2017, 07:43:29 pm »
Cięcie runów żeby wydać z nich jakiś fragment to zło i głupota. W trakcie runu bohaterowie rozwijają się. Relacje między nimi również. Wydarzenie są zakorzenione w wydarzeniach wcześniejszych, motywy bohaterów wynikają z ich wcześniejszych działań, relacje i interakcje procentują z czasem. To jest coś wyjątkowego, specyficznego właśnie dla dłuższych runów. Skoro autor miał taką wizję i tak chciał przestawić daną historię, to tak powinna ona być wydana - jak najbliżej oryginału.

Offline radef

• Szafarz bracki
    • Komiksy Disneya
« Odpowiedź #2180 dnia: Maj 18, 2017, 08:48:02 pm »
Za kilka dni (może w weekend) na Kaczej Agencji Informacyjnej pojawi się recenzja, ale nie mogę powstrzymać się od wcześniejszego polecenia komiksu.

"GNAT" TO GENIALNY KOMIKS,  KTÓRY TRZEBA PRZECZYTAĆ!
Moje oczekiwania odnośnie "Gnata" były gigantyczne. 10 nagród Eisnera robi swoje, a na dodatek komiks często jest opisywany jako "1200-stronicowy komiks Barksa/Kelly'ego w świecie fantasy".
Barksa nikomu nie muszę chyba przedstawiać, a Kelly'ego kojarzyłem z kilku disnejowskich komiksów i pasków "Pogo".
Choć przeczytałem na razie zaledwie cztery rozdziały (w których i tak zmieszczono już ogromną ilość akcji) to już teraz mogę stwierdzić, że ani w jednym procencie się nie zawiodłem. Komiks jest tym czym miał być: wielowątkową opowieścią w świecie fantasy ze sporą dawką humoru. Na dodatek Smith świetnie łączy gatunki. Pierwsza scena przypomina scenę kłótni pomiędzy Donaldem i Sknerusem. Miny Kanta Gnata przypomina Sknerusa na pierwszym rzut oka. A następnie szybko przychodzimy do ataku szarańczy i szczurostworów, które natychmiastowo przenoszą naszą akcję do nieznanego dla czytelnika świata fantasy.
Rysunki urzekają prostotą, a kolorowanie ich nie psuje, a tylko je dopełnia. Pod względem rysunków komiks bardziej przypomina dzieła Kelly niż Barksa co doskonale się sprawdza, ponieważ Kelly operował gładką płynną kreską. Jednak styl Smitha jest uniwersalny, ponieważ europejskiemu czytelnikowi może przypominać komiksy Uderzo czy Cavazzano (też znów Disney).
Doskonała opowieść, doskonałe rysunki, oby dalsze rozdziały mnie nie zawiodły, a komiks trzymał tak wysoki poziom jak na początku.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 09:12:05 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jutrzen

• Czeladnik
« Odpowiedź #2181 dnia: Maj 18, 2017, 10:14:51 pm »
(i jeśli dobrze pamiętam to Hachette pierwszy tom przycięło o dwa numery z oryginalnego zbiorczego).
To u Jurgensa. 8 i 9 numer zostały usunięte.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2182 dnia: Maj 18, 2017, 10:23:23 pm »
U Simonsona też.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2183 dnia: Maj 19, 2017, 01:00:18 am »
U Simonsona też.
dzięki, czyli dobrze pamiętałem

Offline Jutrzen

• Czeladnik
« Odpowiedź #2184 dnia: Maj 19, 2017, 10:29:23 pm »
Przepraszam w takim razie. U Jurgensa bardziej rzuciło mi się w oczy.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2185 dnia: Maj 20, 2017, 09:40:48 am »
Potwierdzone serię z Odrodzenia DC:
Batman
Detective Comics
All-Star Batman
Nightwing
Action Comics
Superman
Wonder Woman
Aquaman
The Flash
Hal Jordan and the Green Lantern Corps
Justice League
Green Arrow
Harley Quinn
Suicide Squad
(chyba wyłapałem wszystko)

Edit: Teen Titans  (dzięki buczanova)

Jim Lee jak gwiazda MFKiG 2017
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 11:32:01 am wysłana przez mkolek81 »

Offline JanT

• Radca bracki
« Odpowiedź #2186 dnia: Maj 20, 2017, 09:43:43 am »
Zero niespodzianek  :smile: A Trinity nie było? Jeszcze dodając tego cross'a to i tak zostaje jedno miejsce.

Offline SawiK

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2187 dnia: Maj 20, 2017, 09:45:07 am »
Czyli jednak wyszlo ze wystartuja z okolo 16tu seriami. Nightwing no wrescie  :cool:

Offline buczanova

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2188 dnia: Maj 20, 2017, 09:49:05 am »
@mkolek81, Batcave podaje jeszcze teen titans w rozpisce
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2189 dnia: Maj 20, 2017, 10:15:12 am »
Jako że jest to jedyna seria, która mnie z tej listy interesuje, to spróbuję ponownie, choc pytałem o to w innym miejscu, ale nie otrzymałem odpowiedzi - jak się ma Wonder Woman z Odrodzenia do tej, która wydawana jest w DC Deluxe? Scenarzysta ten sam, więc podejrzewam, że powinny być powiązane - ta z Odrodzenia jest w jakimś sensie kontynuacją?

Pytał ktoś o ostatnie Batmany Franka Millera? Będą w 2018?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 10:21:26 am wysłana przez arczi_ancymon »