Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1149677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1830 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:13:45 pm »
Ktoś kupi pierwsze 4 tomy Sin City i nagle odczuje, że wpakował się w serię, gdzie będzie musiał przeskoczyć do tomu 6 bo wydawca nie chce zrobić dodruku 1 tomu.

W Sin City każdy tom stanowi integralną całość i nie trzeba znać tomu 5 żeby przeczytać 6. Ale dziura w kolekcji (i panoramie) boli.

Dla mnie największe zaskoczenie tych zapowiedzi to intrygujący Black Hammer od Lemire oraz wznowienie Lanfeusta. Nic specjalnego, ale kupię z sentymentu bo tom drugi to był jeden z pierwszych komiksów jaki kupiłem po upadku TM-Semic/Fun Media i odkryłem, że komiksy są sprzedawane nie tylko w kioskach :wink:

Ciekawe czy ta zadyszka z old DC/DC Deluxe chwilowa czy już tak będzie na stałe.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 08:30:39 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Inuki

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1831 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:16:28 pm »
chyba nieuważnie czytałeś lub w ogóle... :smile:
cykl pierwszy jest cały czas "on going" tak więc to jest kolejny tom ... z którego bardzo się cieszę :smile:

Nie wiedziałem, bo faktycznie tej serii jeszcze nie czytałem. Tak, wiem - wstyd, ale we frankofony wszedłem niedawno i to też niemrawo. Przeczytałem tylko pierwszy tom drugiego cyklu i prawdę mówiąc czekam cały czas na zbiorcze wydanie, bo miękka oprawa w tym formacie mnie odpycha.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1832 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:18:02 pm »
lanfeust to bardzo symaptyczne czytadło. niezbyt mądre, niezbyt głupie i ładnie się prezentuje ("akwarele i cycki", jak ktoś kiedyś napisał). idealny reprezentant katalogu soleil productions.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1833 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:34:09 pm »
Kaznodzieja wpada nam tak jakby za Skalp.
Raczej za Amerykańskiego Wampira.

Drugi tom Kaznodziei też 89.99 zł a stron 368  :smile:

Zdobywcy z Troy to premiera?
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 08:37:33 pm wysłana przez JanT »

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1834 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:42:48 pm »
Up
A to juz koniec AW. Kóleczka nie ma ,no nic moj blad . To tym bardziej powinni wystartowac z jeszcze jedna seria z Vertigo w przyszlym roku no i moze cos na miekko za Basnie.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1835 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:47:40 pm »
Up
A to juz koniec AW. Kóleczka nie ma ,no nic moj blad . To tym bardziej powinni wystartowac z jeszcze jedna seria z Vertigo w przyszlym roku no i moze cos na miekko za Basnie.

Kółeczka nie ma bo to nie koniec. Ale na razie nie wychodzi ostatni tom z antologią, więc seria będzie zawieszona w próżni do czasu aż się ukaże ostatni tom.

Kaznodzieja pierwszy tom czerwiec, drugi wrzesień a potem nic? Znowu półroczne przerwy w wydawaniu? Ciekawa strategia, szybki start sprintem po czym powolne dochodzenie do mety w bólach.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1836 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:54:20 pm »
Zdobywcy z Troy to premiera?

taa. mnie ciekawi, czy ukaże się "cixi z troy" (które na to dobrą sprawę jest integralną częścią "lanfeusta...").

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1837 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:55:55 pm »
Cytuj
Drugi tom Kaznodziei też 89.99 zł a stron 368  :smile:
Zakładam ze to wpływ natłoku Klasyka Marvela w tym czasie, dla nas lepiej,a po rabatach będzie spoko cena.
Cytuj
Kółeczka nie ma bo to nie koniec. Ale na razie nie wychodzi ostatni tom z antologią, więc seria będzie zawieszona w próżni do czasu aż się ukaże ostatni tom.
Oki kumam baze.Seria która kiedyś kupie.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1838 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:56:04 pm »
Możliwe, że jakieś dodruki dojdą bo większość planów w katalogu kończy się na Festiwalu w Łodzi. Oczywiście Marvel i DC mają chyba rozpisane od początku do końca.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1839 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:59:08 pm »
Kaznodzieja pierwszy tom czerwiec, drugi wrzesień a potem nic? Znowu półroczne przerwy w wydawaniu?
Jak np wyjdzie w styczniu to ile będzie miesięcy? Najlepiej jakby wyszło w pół roku całość nie?  :smile:

Oczywiście Marvel i DC mają chyba rozpisane od początku do końca.
Poza Rebirth'em  :smile: a tego będzie sporo.
 

Offline death_bird

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1840 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:13:56 pm »
Tak przeglądam i wpadły mi w oko dwie rzeczy: mógłbym prosić o kilka słów nt. "Wojna Sambre`ów" i "Sherlock Holmes"? Dobre to fabularnie? Jest co czytać?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Zamorano

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1841 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:26:27 pm »
"Wojna Sambre`ów"

Dużo lepsze graficznie niż fabularnie, literacko moim subiektywnym zdaniem. Ale da się czytać. Nie jest najgorzej, choć grafika obiecywała ton nieco jak by to ująć poważniejszy :)
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1842 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:37:11 pm »
Bawi mnie wasze zdziwienie, że ograniczono DC Deluxe. Przecież ja od dawna pisałem, że ta seria powstała by wcisnąć ludziom jak najwięcej tytułów z Wkkdc przed jej polską premierą. A potem dopchnąć jeszcze parę słabych Gacków. Zrobiła swoje i może odejść.


Należy zrozumieć że oprócz próby powtórzenia sukcesu MN miękkim Rebirth, Egmont uważa że skoro "tłumaczy" i opracowywuje Wkkdc to jest jakby współautorem tych komiksów. A skoro tam jest old dc, to już nie musi wydawać jeszcze Dc Deluxe. Całe polskie dc jest Egmontem  :)


Natomiast ofensywa w Marvelu na taką skalę to po prostu bezpardonowa walka z Hachette. Chcą ich przytłoczyć i maksymalnie zmarginalizować. Oczywiście to się nie uda, bo pewnie niedługo brytyjskie wkkm zostanie przedłużone a potem i polskie. No i ja zawsze będę kupował też komiksy Hachette.


Cieszy rozbudowa Original Sin i Śmierci Wolverine i Spiderverse. Szkoda że Axis dopiero w przyszłym roku. Licze też na Black Vortex. Secret Secret Wars na razie tylko w wkkm :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 08:06:51 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1843 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:48:50 pm »
- Co do Księcia Nocy to mają wznowić całą serię, czy ten tom 1-2 to tylko dodruk na zachętę ?
- Czy jest szansa, że Egmont wyda w przyszlości też inne komiksy z samym Wolverinem?
- Ten zapowiadany Daredevil to konkretnie co ma być?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 10:54:52 pm wysłana przez janjedlikowski »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1844 dnia: Kwiecień 28, 2017, 11:01:26 pm »
Pierwszy tom tego DD https://www.amazon.com/Daredevil-Bendis-Ultimate-Collection-1998-2011-ebook/dp/B00FH631VM

Pierwszy tom Wolverine https://www.amazon.com/Wolverine-Jason-Aaron-Collection-Unnumbered/dp/0785185410 będą 4

Na trzecim tomie Anihilacji nie ma "ostatni tom" to chyba już pewna kontynuacja  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 11:31:01 pm wysłana przez JanT »