Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1155 dnia: Marzec 15, 2017, 02:02:44 pm »
Czytałem "Bone" (jednotomowa czarno-biała edycja) jakieś osiem czy dziewięć lat temu. Do 1/3 mniej więcej (czyli to, co zawierać ma pierwszy tom) urzekł mnie znakomity, absurdalny i bezpretensjonalny humor oraz proste, ale świetnie nakreślone postaci bohaterów. Później... Cóż. Historia zaczęła skręcać w stronę epickiej fantasy rodem z "Władcy pierścieni". A że Tolkiena nie znoszę, to entuzjazm mi znacznie oklapł. I szczerze mówiąc - nie pamiętam końcówki. Sprzedałem jakiś czas później.
Chrzań się, Smirnov

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1156 dnia: Marzec 15, 2017, 02:03:32 pm »
No ja tak mam, że jestem czepialski. Ale z drugiej strony nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, gdzie przeczytam 10 recenzji w internecie, obejrze przykładowe plansze i dalej nie potrafię sobie wyrobić zdania czy chce nabyć dany komiks czy nie.

Ja po kilku wtopach potrafię sobie to wyobrazić. O ironio, zaczęły się po dołączeniu do forum :D  Wzbraniałem się latami przed Y The Last Man. Złamałem się tutaj i co? Takiej słabizny dawno nie kupiłem.  :lol:  + kilka innych, mniejszych lub większych rozczarowań.

A Bone przetestuje i tak, bo też sie z tym kokoszę 10 lat. Jak się nie spodoba, świat się nie zawali

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1157 dnia: Marzec 15, 2017, 02:08:17 pm »
Czytałem "Bone" (jednotomowa czarno-biała edycja) jakieś osiem czy dziewięć lat temu. Do 1/3 mniej więcej (czyli to, co zawierać ma pierwszy tom) urzekł mnie znakomity, absurdalny i bezpretensjonalny humor oraz proste, ale świetnie nakreślone postaci bohaterów. Później... Cóż. Historia zaczęła skręcać w stronę epickiej fantasy rodem z "Władcy pierścieni". A że Tolkiena nie znoszę, to entuzjazm mi znacznie oklapł. I szczerze mówiąc - nie pamiętam końcówki. Sprzedałem jakiś czas później.


O widzisz, już jakieś konkrety. Ja Tolkiena lubię, więc jest szansa, ze się spodoba.
Dziękuję.  :smile:
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1158 dnia: Marzec 15, 2017, 02:48:59 pm »
Z wydawaniem opinii też tu jest różnie gdyż pełno tu spoilerofobów, którzy skutecznie zniechęcają do dłuższych wywodów.

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1159 dnia: Marzec 15, 2017, 03:03:33 pm »
Zapomniałem, że opcja"spoiler" nie działa.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1160 dnia: Marzec 15, 2017, 03:51:24 pm »
To jak to będzie Batman/Dredd to ja ci kupuję a jak Catwoman to ty mi  :smile:
Deal! :biggrin:
A swoją drogą co do Nowego DC to Wojnę Robinów prognozowałem i proszę :cool:  JLA Power and Glory też będzie :badgrin:
A Rebirth ruszy we wrześniu

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 15, 2017, 03:58:55 pm »
Egmont miał wygaszać, zamykać Nowe DC, a tu jeszcze dokładają. Mocny fundament pod Rebirth?Które miało by wystartować a właściwie okazać się prawdziwa bomba, ilością serii i tańszym s.c?

Tak jak mkolek81 pisał, "Robin War" jest ważne pod kątem kształtowania Bat-Family, dalszych wątków Duke'a (ważna postać w dalszych tomach "Batmana" i potem "All-Star Batman"), Dicka i Damiana (jeśli Egmont zdecyduje się wydać "Nightwinga" z Rebirth, to "Robin War" jest niezbędne), a przede wszystkim popycha wątek Trybunału Sów na nowe tory. Więc to właśnie część tego domykania, a nie dokładania ponad to, co trzeba wydać.

To że crossover składa się z serii, których u nas nie było albo mogą być dalej nie ciągnięte (Detective Comics) nie stwarza żadnego problemu - historia jest tak skonstruowana, żeby jak najmniej odwoływać się do aktualnych dla nich wydarzeń. Zresztą, rozdziałem otwierającym i zamykającym były osobne oneshoty. Ja sam przeczytałem początkowo ten crossover nie będąc na bieżąco z żadną z tych serii i się nic nie stało :)

No i pewnie będzie jakiś wstępniak, to będzie idealny moment, żeby krótko opowiedzieć o każdym Robinie, w tym o zagmatwanych losach Damiana.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 15, 2017, 04:00:04 pm »
A Rebirth ruszy we wrześniu
Na pewno nie  :smile: Harley Quinn vol 6 jest zapowiedziana na listopad a nie będą wydawać Nowe DC wraz z Rebirth (o czym sam TK mówił) w ogóle to skąd by wzięli ludzie do tego jak teraz z innymi rzeczami musieli zwolnić.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1163 dnia: Marzec 15, 2017, 04:03:25 pm »
No i pewnie będzie jakiś wstępniak, to będzie idealny moment, żeby krótko opowiedzieć o każdym Robinie, w tym o zagmatwanych losach Damiana.
Przepraszam wszystkich ja i tak pozostanę marudą i uważam że Egmont jednak dał ciała z seria Batman i Robin z Nowego DC.  :sad:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1164 dnia: Marzec 15, 2017, 04:04:46 pm »
Egmont jednak dał ciała (...) z Nowego DC.  :sad:

Zgadzam się

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1165 dnia: Marzec 15, 2017, 04:09:42 pm »
Przepraszam wszystkich ja i tak pozostanę marudą i uważam że Egmont jednak dał ciała z seria Batman i Robin z Nowego DC.  :sad:

Kiepska sprawa. Też tego żałuje, ale pewnie największym argumentem przeciw było zbyt silne powiązanie z INC, który był jeszcze bardziej upierdliwy w wydawaniu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1166 dnia: Marzec 15, 2017, 04:23:06 pm »
Bo trzeba było wydać właśnie Incorporated zamiast np. trzech pierwszych numerów Mrocznego Rycerza, dwóch Szpona czy Wonder Woman.

Offline dudi1212

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1167 dnia: Marzec 15, 2017, 04:24:56 pm »
Wonder Woman to Ty zostaw w spokoju.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1168 dnia: Marzec 15, 2017, 04:37:05 pm »
Musiał wbić kij w mrowisko bo by nie było...

Ja porzuciłem już większość Nowego DC, całość Wonder Woman i Ligi sprawiedliwości mi wystarczy. Tak samo nie będę zaczynał nic z Rebirth bo zwyczajnie będzie za dużo dobrych komiksów na rynku żeby jeszcze za to się brać.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1169 dnia: Marzec 15, 2017, 04:37:14 pm »
Na pewno nie  :smile: Harley Quinn vol 6 jest zapowiedziana na listopad a nie będą wydawać Nowe DC wraz z Rebirth (o czym sam TK mówił) w ogóle to skąd by wzięli ludzie do tego jak teraz z innymi rzeczami musieli zwolnić.


To Rebirth mnie zastanawia. Z jednej strony TK zapowiadał na początku roku "mocne uderzenie" jesienią, z drugiej w listopadzie nadal będziemy dostawać komiksy z N52. Czy w takim razie Rebirth wystartuje dopiero w grudniu (dość słaby miesiąc na początek czegoś takiego), czy może jednak Egmont zmienił zdanie i pierwsze serie z Rebirth będziemy dostawać na równi z końcem mniej znaczących historii z New 52 (z tego co wiem Harley nie jest zbyt mocno związana z resztą uniwersum), a może Rebirth dotknęła obsuwa i dostaniemy je dopiero w 2018 roku?  :doubt:  Przydałyby się jakieś zapowiedzi na resztę roku, ciekawe czy dostaniemy je przed Komiksową Warszawą...
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

 

anything