Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #990 dnia: Marzec 08, 2017, 03:24:03 pm »
Poczekaj do przełomu kwietnia i maja i będzie.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #991 dnia: Marzec 08, 2017, 03:48:21 pm »
Daliby już ten katalog do końca roku i ucięli spekulacje. Skąd ta pewność, że wznowią Noce Nieskończone?
Katalog pewnie już dali, ale tym razem dopilnowali by nie był do publicznego wglądu ☺️

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #992 dnia: Marzec 08, 2017, 03:53:55 pm »
Daliby już ten katalog do końca roku i ucięli spekulacje. Skąd ta pewność, że wznowią Noce Nieskończone?


Z mojej strony to tylko domysły. TK pisał, że nie będzie wznowienia NN w 2016.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #993 dnia: Marzec 08, 2017, 05:28:47 pm »

Offline Gre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #994 dnia: Marzec 08, 2017, 06:30:12 pm »
Serio chcecie noce nieskonczone to jest chyba najslabsy komiks z serii o sniacym

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #995 dnia: Marzec 08, 2017, 06:47:33 pm »
Serio chcecie noce nieskonczone to jest chyba najslabsy komiks z serii o sniacym
Którego brakuje większości osób aby mieć komplet Sandman (tak wiem że nie zalicza się do głównej serii).

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #996 dnia: Marzec 08, 2017, 06:48:33 pm »
Serio chcecie noce nieskonczone to jest chyba najslabsy komiks z serii o sniacym


Zboczenie komplecisty (chociaż Śmierci nie kupiłem, za dużo powtórzonego materiału)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #997 dnia: Marzec 08, 2017, 06:53:55 pm »
Serio chcecie noce nieskonczone to jest chyba najslabsy komiks z serii o sniacym


Pod jakim względem najsłabszy?
Bo graficznie to jest wypas, z jakim w głównej serii rzadko mieliśmy do czynienia.
Fabularnie bywa lepiej lub gorzej (bo to różne opowieści są), ale jednak pierwsza z nich dostała Nagrodę Eisnera.
Co zatem słabego jest w tym - według ciebie - najsłabszym komiksie z serii?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #998 dnia: Marzec 08, 2017, 06:54:50 pm »
Rozumiem tez tak mialem i pamietam ze polowalem bardzo dlugo na ten komiks po czym przeczytalem i odstawilem na polke z niesmakiem....

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #999 dnia: Marzec 08, 2017, 06:57:32 pm »
Rozumiem tez tak mialem i pamietam ze polowalem bardzo dlugo na ten komiks po czym przeczytalem i odstawilem na polke z niesmakiem....


Ja z kolei nie rozumiem: jak miałeś?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1000 dnia: Marzec 08, 2017, 07:00:04 pm »

Pod jakim względem najsłabszy?
Bo graficznie to jest wypas, z jakim w głównej serii rzadko mieliśmy do czynienia.
Fabularnie bywa lepiej lub gorzej (bo to różne opowieści są), ale jednak pierwsza z nich dostała Nagrodę Eisnera.
Co zatem słabego jest w tym - według ciebie - najsłabszym komiksie z serii?
Czytalem kilka lat temu i z tego co pamietam to historie byly slabe (moze oczekiwalem zbyt wiele)no nie zrobil na mnie takiego wrazenia jak glowna seria...i caly hype na ten tytul przez to ze jest niedostepny tylko podwyzsza apetyt...a dostaje aie sie dzielo przynajmniej dla mnie ci najwyzej poprawne

Offline Gre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1001 dnia: Marzec 08, 2017, 07:01:29 pm »

Ja z kolei nie rozumiem: jak miałeś?
Poniewaz kupilem ten komiks w momencie jak byl juz wyprzedany a glowna seria bardzo mi sie podobala i bardzo chcialem go zdobyc

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1002 dnia: Marzec 08, 2017, 07:14:40 pm »
Komiks dostałem zaraz po premierze (swiatowej). Po pierwszym rzucie oka na zawartość stwierdziłem, że to rodzaj hołdu dla kultowej serii, złożonego przez rysownikow z górnej półki i za coś takiego uważam go do dziś. Pamiętam, że autentycznie zachwycił mnie epizod malowany przez Prado, zaskoczyło mnie, że Sienkiewicz aż tak bardzo odjechal. Zdziwiła mnie opowieść zrealizowana przez Barrona Storeya, niekomiksowa bardzo, ale potem, jak poczytałem o tym twórcy, to zrozumiałem, czemu praca znalazła się w tomie (swoją drogą dwa czy trzy lata temu pytałem o niego w jednym z dużych sklepów komiksowych w Berlinie i sprzedawca powiedział, ze taki tworca nie istnieje).


Rozczarował mnie jedynie Manara, bo (tak uznałem wtedy) zrobił komiks na poziomie "Thorgala", ale - żeby była jasność - nie uważam, ze to jest niski poziom.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1003 dnia: Marzec 11, 2017, 04:18:12 pm »
Przykład jak Egmont źle drukuje Wieczny Batman vol 1 zeszyty 19 na kolory nie patrzeć bo to skan i digital ale widać wyraźnie jak u Egmontu niewyraźnie  :smile: to są te rozmazane/nieostre strony które podobno u niektórych nie występują.

Kliknąć by powiększyć albo RMB i "pokaż obraz":





Strona jest źle wydrukowana (raz to widać bardziej raz mniej) gdy jest takie przebicie koloru na dymkach:



Skan nie jest z mojego egzemplarza a w moim i kilku innych które widziałem jest dokładnie to samo.

Takie coś występuje ostatnio bardzo często w komiksach Egmontu (w SH w większości) i aż dziwne że tak mało ludzi na to narzeka (byle twarda oprawa była cała  :smile: ).
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2017, 04:29:55 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1004 dnia: Marzec 11, 2017, 04:31:11 pm »
Aż czasy TM-Semic się przypominają (tam często były takie przesunięcia kolorów).

 

anything