trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #960 dnia: Luty 26, 2017, 08:20:29 pm »
A ja się dziwię, że nikt nie woła o nowe wydanie / dodruk Moebiusa. Taki Świat Edeny, to chyba jego najlepszy komiks, a u nas dawno wyprzedany. Do tego Erektoman czy Arzak.

A ja się nie dziwię. Moebius mistrzem rysunku był, ale jego solowe komiksy to, hm, dla koneserów.
To są zresztą rzeczy, które zalegały (acz ogólnie były to nie najlepsze lata dla komiksu). Egmont ma wyniki sprzedaży dodrukowanych Mistrzów i podejrzewam, że takie Indiańskie lato sprzedaje się na tyle średnio, że nie liczyłbym na dodruki tych komiksów Moebiusa. Może jakiemuś mniejszemu wydawnictwu by się to opłacało.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #961 dnia: Luty 26, 2017, 08:26:44 pm »
Żeby być uczciwym, to zarówno font jak i kolory w wersji Egmontu wyglądają na bliższe oryginałowi. Ciężko ocenić nie mając komiksu w ręce, ja kupię dopiero w kwietniu.

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #962 dnia: Luty 26, 2017, 08:34:11 pm »
Indiańskie Lato, to miało tylko Mistrzów jako twórców, bo sam komiks niczym wybitnym nie był. Oczywiście, fajnie, że jest tak jak El Gaucho. Tylko tutaj pytanie co dalej z HP? Raczej nie doczekamy się go od Egmontu, a nawet Scream i Taurus nie podejrzewam o kontynuację.

A Eisner? Też się nikt nie upomina. "Życie w obrazkach" czy "Nowy Jork", który wg. mnie jest jeszcze lepszy niż "Umowa z Bogiem". Nikt nie woła, nikt się nie upomina. Aż żal, bo ciągle te chłopaki w rajtuzach - raz na miękko, raz na twardo...


Na komputerze (czy gdzie tam) zawsze będziesz miał jaśniej  :smile: Trzeba zrobić zdjęcie dwóch Egzemplarzy.

Masz rację. Porównywanie wydruków ze obrazami z internetu nie ma kompletnie sensu - to co u ciebie jest blade, to u innego będzie się jaskrzyło niczym neon. To akurat temat rzeka.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 08:38:06 pm wysłana przez pokia »

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 26, 2017, 08:52:04 pm »
(...)A Eisner? Też się nikt nie upomina. "Życie w obrazkach" czy "Nowy Jork", który wg. mnie jest jeszcze lepszy niż "Umowa z Bogiem". Nikt nie woła, nikt się nie upomina. (...)


Życie w obrazkach ciągle jest dostępne, wiec nie ma o co się upominać. A na Nowy Jork sam czekam. Zapowiadali dodruk w tym roku, więc mam nadzieję, że jakoś wcisną to między trykoty (no i zastanawia się nad Bone, ale tutaj nic nie wiem o tym komiksie oprócz tego, że jest uważany za ważny i zebrał sporo nagród).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Koalar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #964 dnia: Luty 26, 2017, 09:10:21 pm »
Indiańskie Lato, to miało tylko Mistrzów jako twórców, bo sam komiks niczym wybitnym nie był.

W Mistrzach jest dużo komiksów, które są tam tylko dlatego, że zostały zrobione przez wybitnych twórców komiksu. Ale tak samo te komiksy Moebiusa, które wymieniłeś, nie są w mojej ocenie wybitne (chyba że w jakichś kategoriach typu "najlepszy komiks oniryczny").
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline NuoLab

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #965 dnia: Luty 26, 2017, 09:13:59 pm »
"Arzach" i "Świat Edeny" moim zdaniem biją na głowę "Feralnego Majora" i "Człowieka z Ciguri" a mimo to te dwa ostatnie doczekały się wznowienia.

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #966 dnia: Luty 26, 2017, 09:58:23 pm »
"Feralny Major" był przełomem w chwili ukazywania się. Dzisiaj jest przyciężkawy fabularnie (fabuły sensownej to tam niewiele), a i graficznie Moebius popełnił lepsze komiksy. Nie chcę ujmować Ferelnemu - mam oba wydania, a pierwsze kupiłem w czasach kiedy był białym krukiem - to mój najdroższy komiks, ale "Świat Edeny" to wg. najwybitniejszy, a raczej najlepszy komiks francuza.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #967 dnia: Luty 26, 2017, 10:14:48 pm »
ja tam cały czas czekam na wznowienie Sandman Noce Nieskończone, ale mam wrażenie że Egmont zamknął już temat Sandmana na dobre  :doubt:

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #968 dnia: Luty 26, 2017, 10:22:58 pm »
Nie, bo tu nie chodzi o panoramę a głównie o cenę.
Pierwsze zdanie i już poległeś od tego co sam piszesz. Kilka numerów Marvela Now od Egmontu sprzedałeś aby kupić to samo drożej tylko że z panoramą. Po co teraz kłamiesz?
Gdyby Egmont cokolwiek z tych tytułów wydał przed jesienią 2014 nie miałbym mu nic do zarzucenia. Ale po pierwszych trzech DC Deluxach sam się uparł, że będzie wydawał tytuły z ich listy. To nie ja to wymyśliłem i ja temu nie jestem winien.
Za to że Egmont wydał coś co jest w kolekcji nie obwiniam ciebie, nawet nie wiem skąd ten pomysł? Pisałem że gdy kolekcja dubluje wydania Egmontu (dostępne) to dla ciebie jest OK. Odzywa się w tobie wielki wolnościowiec i cieszysz się bo klient ma wybór. Gdy Egmont dubluje to jesteś na nich oburzony.
Ale za wszystko co jest po polsku napisane w środku każdego tomu odpowiada już Egmont.
Za wszystko co jest w środku odpowiada osoba z Eaglemossu która to zaakceptowała. A idąc tym tropem, jak sam zauważyłeś za błędy pracownika odpowiada pracodawca czyli Eaglemoss. Ale twoje zarzuty wobec Egmontu nie dotyczyły tylko tłumaczenia ale również ceny wydania specjalnego. No gdzie tu sens?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #969 dnia: Luty 26, 2017, 10:34:29 pm »
ja tam cały czas czekam na wznowienie Sandman Noce Nieskończone, ale mam wrażenie że Egmont zamknął już temat Sandmana na dobre  :doubt:
Skąd takie wrażenie? Sandmany w HC wychodziły co parę miesięcy, w ostatnich miesiącach dostaliśmy i Smierć i Uwerturę. Ja jestem pełen optymizmu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #970 dnia: Luty 26, 2017, 10:51:36 pm »
Kołodziejczak był pytany o ten komiks co najmniej kilkukrotnie i nigdy nie powiedział, że wznowienia nie będzie, chyba tylko, że nie w 2016.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #971 dnia: Luty 26, 2017, 11:34:40 pm »
A Eisner? Też się nikt nie upomina. "Życie w obrazkach" czy "Nowy Jork", który wg. mnie jest jeszcze lepszy niż "Umowa z Bogiem". Nikt nie woła, nikt się nie upomina. Aż żal, bo ciągle te chłopaki w rajtuzach - raz na miękko, raz na twardo...
Nowy Jork był zapowiadany na wrzesień 2016. Nawet sam się tym interesowałem bo niestety nie mam tego na półce.
Co do Sandmana to poza ''Nocami'' mogą jeszcze''Sennych łowców'' z obrazów grozy dodrukować.

Z Egmontem jest trochę dziwnie z racji właśnie tych chłopaków w rajtuzach. Zobaczyli, że strasznie dobrze to schodzi i trochę odłożyli komiks inny niż super bohaterski na dalszy plan. Oczywiście nie zapominają o tych, których on interesuje i nadal coś tam wydają.
Osobiście wychodzę z założenia, że jest bardzo dużo dobra na rynku i nie ma co się przejmować ale lista z dodrukami od Egmontu jest u mnie bardzo długa. Najbardziej chciałbym skompletować Obrazy Grozy i Mistrzów. Powoli może się uda :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #972 dnia: Luty 27, 2017, 01:58:11 am »
Ciekawe, jakie sa wyniki sprzedaży zbiorczego Relaxu - i czy wystarczą do kontynuowania serii [o ile można to serią nazwać]... Z tego co widzę, tom nabyło sporo osób, które na co dzień nie sięgają po komiksy.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #973 dnia: Luty 27, 2017, 06:21:37 am »
Już gdzieś było że prace trwają nad drugim tomem  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #974 dnia: Luty 27, 2017, 07:18:23 am »
Dobre to wieści .

 

anything