Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1141916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 22, 2017, 08:58:40 am »
dzięki temu może trochę lepiej się sprzeda
Bo dzieciak zrezygnuje z Marvela/DC jak zobaczy kolorowego Corto  :smile: Myślę że raczej więcej osób zrezygnuje z kupna przez te kolory niż znajdzie się nowych nabywców.

Dodatkowo czarno biały Corto byłby tańszy  :biggrin:

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 22, 2017, 09:15:32 am »
Czarno biały Arq nie był tańszy...
A corto pewnie kupią wszyscy, którzy chcą mieć go po polsku, bo wizja mono jest bardzo daleka (chociaż na gildii dalej jest zapowiedź z postu).

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 22, 2017, 09:48:33 am »
Nie wiem czy napisałeś to w formie żartu czy jak najbardziej poważnie, niemniej jednak taka teoria spiskowa (używam tego zwrotu już po raz drugi dzisiaj  :badgrin: ) jest po prostu bzdurna. Mówimy o liście zamieszczonej na portalu Gildia (https://www.gildia.pl/news/1655). Jest to portal zależny od firmy Prószyński Media (m.in. ci od wydawnictwa Prószyński i spólka) i jeśli ktoś chciałby kombinować z wynikami sprzedaży to ewentualnie mogliby wskazać to wydanie na pierwszym miejscu, ale na pewno nie robią żadnych ukłonów w stronę Egmontu.

Napisałem to na poważnie, ale błędem z mojej strony było jedynie nie przemyślenie o kim piszę, bo napisałem o chwycie marketingowym Egmontu, podczas gdy mowa jest o bestsellerach Gildii. Ale to nie ma znaczenia w kontekście mojej teorii i bynajmniej nie jest ona teorią spiskową. To po prostu marketing. Reklamuje się produkty słabo się sprzedające, bo tych dobrych nie trzeba. A lista bestsellerów to jedna z form reklamy, silnie działająca na wyobraźnię. W tym zatem konkretnym przypadku może to być zabieg marketingowy Gildii.

Cytuj
Też się zdziwiłem. Dopisałem się do tej osławionej grupy na fb Kult Kultury Komiksu i... załamałem ręce. Pierwsza rzecz, która mnie uderzyła to fakt, że dla wielu, ale naprawdę wielu osób Empik jest jedynym/głównym źródłem zakupów komiksów. Pisałem z paroma osobami, na przykład sprzedając im komiksy, i prosili o ocenę albo przykładowe strony z komiksu. Podsyłałem linki do alei/gildii i byli w szoku, że coś takiego istnieje.. Kolejnym szokiem były linki do dyskontów i ich cen.

No i oczywiście gusta, jak czytam niektóre komentarze pod postami to jest masakra :) Komiks jest dobry, bo: jest z Marvela, jest w nim Deadpool/Wolverine/Spider-Man/Batman itd. albo człowiek, który jest w grupie od 2 lat piszę, że właśnie odkrył, że jest coś takiego jak Vertigo i ma super komiksy..

Oczywiście rozumiem, że można interesować się tylko trochę i się nie znać, ale takich ludzi jest spoora większość i wcale się nie dziwię, że wydawcy nie chcą wydawać propozycji nie dla mas.

Na KKK są też wątki/posty osób bardziej obeznanych, jest sporo postów z prośbą o polecenie czegoś podobnego do X i ludzie polecają naprawdę dobre rzeczy, ale jest to mniejszość

Hm... to ciekawe. I zaskakujące, a to dlatego, że przcież nie trzeba być znawcą tematu, żeby umieć korzystać z Internetu, a przecież nawet pobieżne przeszukanie sieci pozwoli trafić na ślad tych wszystkich portali, sklepów, for. Ale w sumie ludzie są ułomni, więc dziwić jednak nie powinno ;) Natomiast skoro ci statystyczni czytacze komiksów nie mają pojęcia o istnieniu np. Gildii, to raczej nie oni są uwzględnieni w bestsellerach Gildii.

Cytuj
Za to w Ameryce lista bestsellerów pokrywa się z listą najlepszych komiksów w rankingach.

o, kolejny argument przemawiający na korzyść mojej "teorii spiskowej" :)

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 22, 2017, 09:58:25 am »
Zacząłem czytac Deadopoola Clasic. Pierwszy zeszyt New Mutants trafia idealnie w pokolenie Tm-Semic. Kto pamieta jaki los spotkal Warlocka w X-Men, komiks serwuje powrot do przeszlosci. Przegladalem dalej jest i wielki Jugeernaut ze swoim kolezka Casidim?(tak sie chyba nazywa) Spidermana zabraklo jedynie by znow zapachnialo Semiciem. Jak dla mnie Clasic jest duzo duzo lepszy od tego co zaserwowali z MN. Kolejny tom pewnie tez kupie.
Wojne Darksaida tez ruszylem z lekka, zanosi sie na najlepszy tom z JL  :cool:
LuckyLuca Fingers przeczytalem na raz. Pierwszy kontakt z komiksem z serii LL pozytywny. Bede musial popozyczac od znajomego(ktoremu kupilem) to co ma uzbierane bo komiks bardzo fajny, dobra odskocznia od trykotow :wink:

Offline dudi1212

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 22, 2017, 10:09:27 am »
Podtrzymuję;) Jestem po czterech zeszytach Deadpoola i łezka się w oku kręci na wspomnienie starych Semików i tej kreski. Deadpoola z MN porzuciłem po trzecim tomie, bo albo nawaliło tłumaczenie, które wyszło za bardzo gimbusiarskie albo po prostu te nowe Deadpoole są takie żenujące.


Poza tym mam duży sentyment do tych przerysowanych, nakokszonych superherosów, których głowy totalnie nie pasują mikroskopijnym rozmiarem do reszty ciała;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline redkac

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 22, 2017, 10:49:48 am »
Te wszystkie komiksy z Marvel Now, New 52, czy również prawdopodobnie Rebirth nie trafiają/trafią do mnie, być może starzeję się.  :lol:  Nie wiem jak inni uważają, ale dla mnie te serie są zdecydowanie skierowane bardziej pod młodego czytelnika.
ja się z tobą zgodzę, ale ja mam ponad 40 lat :D DC jeszcze jakoś trawię, ale Marvel Now to taka sieczka dla małolatów, kompletnie mi nie podchodzą te komiksy (wyjątkiem Thor). na szczęście jest Vertigo, jest sporo rzeczy dla dojrzałego/dorosłego czytelnika, więc nie narzekam.
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 22, 2017, 11:49:15 am »
Czarno biały Arq nie był tańszy...
Rzeczywiście. Ale może to dlatego żeby ktoś nie pisał że mu w excelu źle wygląda taka różnica cen  :biggrin:

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 22, 2017, 03:04:25 pm »
A może w związku z nadchodzącą premierą Injustice 2 Egmont rozważy wydanie u nas, bardzo dobrze ocenianego, Injustice Toma Taylora?  :smile:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 22, 2017, 03:16:13 pm »
Egmont teraz chce szybko skończyć Nowe DC i ruszyć z DC Rebirth co już się odbiło na DC Deluxe i GC 4 dopiero w październiku. A najważniejsze pytanie to czy w maju pojawi się coś za JLA? ja myślę że nie.

Offline Inuki

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 22, 2017, 05:50:01 pm »
Czyli mówicie, że warto tego "Deadpoola" brać? Nawet jak nie podszedł mi ten z Marvel NOW i WKKM, a film był dla mnie co najwyżej średni?

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 22, 2017, 06:00:00 pm »
up
Film bardzo mi się podobał, komiks Deadpool z MN natomiast kompletnie mi nie podszedł.
Moim zdaniem Clasic dużo lepszy niż MN, ale polecę głównie pokoleniu chowanym na Tm-Semic.

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 22, 2017, 06:43:09 pm »
Czyli mówicie, że warto tego "Deadpoola" brać? Nawet jak nie podszedł mi ten z Marvel NOW i WKKM, a film był dla mnie co najwyżej średni?
Oj, przecież chyba sam sobie odpowiedziałeś- nie bierz! Kup sobie zamiast tego "Rumble" , "Injection" albo , no nie wiem, "Paper Girls" - cenowo podobnie, a komiksy lepsze...moim zdaniem , rzecz jasna.
A jak ma być krwiście i psychopatycznie , to kup "Bedlam" :)
Sam nie wiem, czemu mi się ostatnio Image tak podoba, ale co trafię tytuł, to ciekawszy niż czytane ostatnio DC i Marvel...

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 22, 2017, 06:58:39 pm »
Bo to Image, które nie musi się trzymać schematów superhero i nawet do wydawałoby się rozrywkowych tytułów potrafi dodać jakąś wartość, która czyni te tytuły czymś głębszym.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 23, 2017, 09:11:53 am »
Widzieliście jak Egmont wystawił pierwszego Snydera na okładce Wieczni Batman i Robin:


jakby to on był głównym scenarzystą (jakże u nas znanym).

Najpierw pominęli Brubakera w Gotham Central 3 a teraz to  :doubt: Zero poszanowania dla autorów  :smile:

Offline dudi1212

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 23, 2017, 10:48:30 am »
Bo Snyder pierwszy, a Tynion czwarty;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

 

anything