trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1132149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 20, 2017, 07:27:23 pm »
Chciałbym tylko zauważyć, że jeśli dobrze pamiętam, z Marvel NOW! były najpierw dwie serie miesięcznie, potem chyba przez jakiś czas jedna, a dopiero potem, po zwyżce sprzedaży znów dwie i na koniec trzy.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #886 dnia: Luty 20, 2017, 07:29:15 pm »
A w Nowe DC na początku był jeden tom na 2 miesiące  :smile:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #887 dnia: Luty 20, 2017, 07:52:18 pm »
Nie macie racji, Rebirth powinien być w HC.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 20, 2017, 07:58:10 pm »
Nie macie racji, Rebirth powinien być w HC.
Żeby ładnie wyglądało na półce?  :smile: Wiesz że jak wyjdzie w HC to dostaniesz mniej serii (w tym serie popularne a niekoniecznie dobre) Czyli lepiej gorsze serie w HC niż lepsze w SC?
Przy takiej konkurencji SH ludzie już podziękują za powtórkę z Nowe DC (gdzie jak ruszało konkurencją było tylko WKKM).

Tak powinno wyglądać SH od Egmont na miesiąc:

3 Marvel NOW w SC
1 Marvel Classic w HC

3 DC Rebirth w SC
1 DC Deluxe w HC (tu może co dwa mięsiące jak grubasy po 400 stron)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 08:10:28 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 20, 2017, 08:02:39 pm »
JanT jak rozumiem o co ci chodzi, też jestem za tym aby Rebirth kosztowało taniej niż Nowe DC. Ale sam dobrze wiesz że HC nie czyni dużej różnicy w cenie, tak naprawdę to Egmont decyduje o cenie. Nie będę zaskoczony że wyda to na miękko bo wiele osób tak che, a cena będzie tylko niewiele niższa bo to Egmont.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 20, 2017, 08:05:22 pm »
To musi być w podobnej cenie do Marvel NOW tak jak Nowe DC do Marvel Classic.
50 zł za tomy 128-168 stron (tylko pierwsze tomy czasem są większe to wtedy 60 zł) i niech jadą z koksem (może to ten brud  :smile: )

Prawda jest taka że DC Rebirth w HC może się nie udać.
I na tym zakończmy (na dziś :smile: )
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 09:16:35 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 20, 2017, 10:27:47 pm »
Utwórzcie nowy wątek do pojedynków SC vs HC, bo nie każdy ma przyjemność w nich uczestniczyć. Ja swoje powiedziałem, nie będę się powtarzał. Rebirth w HC byłby przyjemną alternatywą dla miękkookładkowców zza oceanu. Jeżeli wyjdzie w SC to w polskich wydaniach nie mam czego szukać (pozostanę przy zagranicznych).

Krótką dywagacją na temat lutowej top listy gildii, chciałem wyłącznie przekazać, że ubolewam, iż na podium znalazły się pozycje słabe i przeciętne jak Deadpool WD, All-New X-men czy guilty pleasure w postaci Deadpool Classic, a pozycje bardzo dobre jak Gotham Central czy bardzo równe pod względem poziomu i konsekwentne Uncanny Avengers Remendera zajęły ostanie pozycje. Osobiście widziałbym tę listę odwróconą o 180 stopni. Jeżeli wydawca miałby wyciągać z tego wnioski, to czeka nas zalew pozycji nudnych, przeciętnych i słabych, pal licho w jakiej formie. Jest się z czego cieszyć?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 20, 2017, 10:53:12 pm »
Jeżeli wydawca miałby wyciągać z tego wnioski, to czeka nas zalew pozycji nudnych, przeciętnych i słabych, pal licho w jakiej formie. Jest się z czego cieszyć?
Przecież już tak jest (np Thunderbolts) i wydawca zdaje sobie z tego sprawę i daje cześć serii (jak sam TK powiedział) które mają zarabiać a część dobrych. Oby nie było tak że mając wyłączność na DC bardziej cisnęli z Marvelem. Więc żeby było więcej DC trzeba Reb...  :smile:

A jak zwolnią z Vertigo to będzie czas na łomot, lanie i łubudu  :smile:

I coś czuję że to "Old DC" będzie szło powoli w odstawkę  :doubt: Po JLA nic nie zapowiedziane (przynajmniej na razie) a ostatnie Gotham Central dopiero w październiku.

EDIT: Kolejny Babol Egmontu: W "Gotham Central 3 W Obłąkanym Rytmie" przy każdym rozdziale jest napisane "scenariusz: Greg Rucka" a za scenariusz "W Obłąkanym Rytmie" odpowiada Ed Brubaker  :doubt: Dobrze że go z okładki nie wycieli jak Franka Quitely'a z JLA 4  :smile:

Chyba po tej wodzie z chłodnicy wszyscy w Egmont są w obłąkanym rytmie  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 11:32:25 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 21, 2017, 07:04:09 am »
Mnie się wydaje, że to to nadal nie jest problem oprawy a tego, że komiksy DC są u nas mniej popularne. W przypadku Marvela jak widać sprzedaje się wszystko (w marcu obstawiam, że na listę gildii trafią tytuły, które wyda Mucha). Nawet za czasów TM-Semica tak było, że poza Batmanem i Superman (który też przestał się w pewnym momencie sprzedawać) był tylko Green Lantern, który padł szybko (bo się nie sprzedawał) oraz Lobo. Nie przypominam sobie, aby coś wychodziło więcej. Z Marvela w tamtym czasie miałeś wszystko. I mam wrażenie, że ten trend się nie zmienił, a dodatkowo nowe filmy Marvela to bardziej nakręcają (i są niestety dużo lepsze).

Jest jeszcze jeden problem z Rebirth i to większy od oprawy czy ceny to że:
Niemniej na moje oko zdecydowana większość DC Rebirth to czytadła
I taka jest prawda. Nie wiemy co zdecyduje się wybrać Egmont. Ale znając go i patrząc po doborze tytułów do Nowego DC to pewnie będzie kontynuacja tego co jest wydawane teraz. A poza Wonder Woman to żadna ta seria nie zachwyca, aż tak bardzo aby czytelnicy zmienili zdanie (a nieraz jest gorzej). Pisałem o Supermanie z Rebirth, a tu cały czas słyszę że on się nie sprzedaje. No to jeśli czytelnicy mają takie podejście to czemu Egmont ma startować z jego serią? A ta z Rebirth to co innego niż było do tej pory (choć do początków jakie pisał Morrisona jej daleko)
Prawda jest taka, że znowu zostaną pominięte lepsze serię (np. takie Young Animal) jak to było w przypadku Nowego DC. I zamykanie tego działu jak Nowe DC nie uważam za dobre posunięcie bo tam są nadal świetne tytuły, które nie raz już były tu wymienione.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 07:08:23 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 21, 2017, 07:12:18 am »
Krótką dywagacją na temat lutowej top listy gildii, chciałem wyłącznie przekazać, że ubolewam, iż na podium znalazły się pozycje słabe i przeciętne jak Deadpool WD, All-New X-men czy guilty pleasure w postaci Deadpool Classic, a pozycje bardzo dobre jak Gotham Central czy bardzo równe pod względem poziomu i konsekwentne Uncanny Avengers Remendera zajęły ostanie pozycje.
Zupełnie mi to nie przeszkadza, że komiksy, które lubię nie są hitami sprzedażowymi.  Egmont już od dawna nie urwał żadnej serii - niech sobie wydaje dla mas, wystarczy że od czasu do czasu wyda coś mniej wziętego. Od rzeczy bardziej wysmakowanych mam inne wydawnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 21, 2017, 07:47:45 am »
Mnie się wydaje, że to to nadal nie jest problem oprawy a tego, że komiksy DC są u nas mniej popularne.
Przy coraz większej ofercie dużo osób wybiera tańsze opcje  :smile: Lepiej kupić 3 Marvel NOW niż 1.5 Nowe DC (gdzie oferta jest mniej atrakcyjna przez mniejszą ilość serii) lub też w ogóle rezygnują całkowicie z DC (znam takie przypadki).

A co do popularności patrz jak było wcześniej:

http://www.komiks.gildia.pl/news/2015/08/sierpien_sklep_gildia_pl
http://www.komiks.gildia.pl/news/2015/12/thebest_2015_12

A teraz nawet Catwoman nie trafiła na listy (a GC w SC już jest  :smile: )

Będzie DC Rebirth w SC będzie i na listach  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 08:03:02 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 21, 2017, 08:04:49 am »
Tylko, że przytoczone przez ciebie przykłady to ukazują to o czym mówiłem. W tym okresie Marvel Now startowało i później był jeden tom na miesiąc i co ciekawe znalazły się one w tych zestawieniach. To że dominuje tam DC, pokazuje tylko to że nie było wtedy takiego wyboru komiksów z Marvel (tak wiem był WKKM ale nigdzie nie ma jej sprzedaży). Wg mnie ludzie nie rzucą się na Rebirth tak jak na Marvela pomimo SC i niższej ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 21, 2017, 08:10:18 am »
Wg mnie ludzie nie rzucą się na Rebirth tak jak na Marvela pomimo SC i niższej ceny.
...i lepszej oferty. Rzucą się  :smile: i dużo osób będzie kupować tylko Marvel NOW i DC Rebirth w SC  :biggrin:
Przy tak dużej ofercie trzeba wydawać jak najtaniej i pewnie też z tego powodu do DC Deluxe trafiły same grubasy a w Marvell Classic są 3 serie z tomami po minimum 252 strony (średnio jeden tom zbiera dwa DC Rebirth)
Punisher MAX w pojedynczych tomach wyszedłby 2 x 70 zł (jak za Doctora Strange'a) czyli 140 zł
a w podwójnym zbiorczym 90 zł  :smile:

DC Rebirth ma sens w HC tylko jak będą zbierać dwa tomy.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 09:05:43 am wysłana przez JanT »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 21, 2017, 09:33:09 am »
Krótką dywagacją na temat lutowej top listy gildii, chciałem wyłącznie przekazać, że ubolewam, iż na podium znalazły się pozycje słabe i przeciętne jak Deadpool WD, All-New X-men czy guilty pleasure w postaci Deadpool Classic, a pozycje bardzo dobre jak Gotham Central czy bardzo równe pod względem poziomu i konsekwentne Uncanny Avengers Remendera zajęły ostanie pozycje. Osobiście widziałbym tę listę odwróconą o 180 stopni. Jeżeli wydawca miałby wyciągać z tego wnioski, to czeka nas zalew pozycji nudnych, przeciętnych i słabych, pal licho w jakiej formie. Jest się z czego cieszyć?

I to jest zastanawiające. Podobne zdanie ma większość z nas, czyżby zatem przeciętny czytelnik komiksu w Polsce miał tak różne zdanie od społeczności forumowej? Bo wydawało mi się, że jednak jesteśmy tu jakimś takim reprezentatywnym przekrojem czytelników komiksów. A może mamy tu do czynienia z chwytem marketingowym ze strony Egmontu i wskazaniem najsłabiej sprzedających się pozycji jako bestsellerów, żeby podkręcić trochę sprzedaż?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 21, 2017, 09:49:17 am »
I to jest zastanawiające. Podobne zdanie ma większość z nas, czyżby zatem przeciętny czytelnik komiksu w Polsce miał tak różne zdanie od społeczności forumowej?
Pewnie że tak jest :smile: a żeby zobaczyć różnice wystarczy spojrzeć:

Komiksowa Top Lista 2016 tego forum:

1. Skalp 445
2. Miracleman 410
3. Gotham Central 407
4. Sandman Uwertura 352
5. Skład główny 294

Lista sprzedażowa Gildii za cały 2016:

1.Deadpool 1
2.Thorgal 35
3.Deadpool 2
4.Deadpool 3
5.Thorgal - Louve 6

Tu są raczej czytelnicy z wyrobionym gustem  :smile:

 

anything