trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 20, 2017, 05:31:50 pm »
Dziwne, że na tej liście nie ma Anihilacji. Sporo się o niej pisało na tym forum.
Nie ma bo to TOP 5 na luty. Anihilacji miała premierę w styczniu.

Co idzie lepiej? Marvel NOW  :smile: a dlaczego? To że Deadpool Classic jest wysoko to też nie dziwne.
Tak w przypadku Deadpoola nie ma co się dziwić. Mówiłem ogólnie o Marvelu.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 05:35:11 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 20, 2017, 06:02:21 pm »
http://bonito.pl/bestsellery Bonito Bestsellery:

21 Deadpool - Wyzwanie Draculi
51 Deadpool Classic
66 300
88 All-New X-Men 4
93 Gotham Central 3
98 Uncanny Avengers 4

Też tańszy/SC Deadpool dużo wyżej  :smile: Z DC tylko Gotham Central w SC.
Więc jak musi być wydawane DC Rebirth żeby się tu znaleźć?  :smile:

Jeszcze ciekawostka: Na obu listach nie ma Justice League vol 7 które jest dużo lepiej oceniane od All-New X-Men 4 które na listach jest.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:28:52 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 20, 2017, 06:29:40 pm »
Też tańszy/SC Deadpool dużo wyżej  :smile: Z DC tylko Gotham Central w SC.
Więc jak musi być wydawane DC Rebirth żeby się tu znaleźć?  :smile:
Gotham Central sprzedaje się z innego powodu, ta seria jest po prostu bardzo dobra. W zeszłym miesiącu (nie pamiętam czy to była lista z bonito czy arosa) z DC nic się nie załapało, a był nowy Batman tańszy nawet od Anihilacji, która w zestawieniu się znalazła. To świadczy tylko o dominacji komiksów Marvel, a nie o tym czy jest w miękkiej czy twardej, poczekajmy do marca, wtedy Mucha wyda swoje marvele, które też są w HC. Jeśli wejdą na listę to potwierdzi to o czym mówię.
Jeszcze ciekawostka: Na obu listach nie ma Justice League vol 7 które jest dużo lepiej oceniane od All-New X-Men 4 które na listach jest.
I sam tu mi przyznajesz rację takim stwierdzeniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:35:41 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 20, 2017, 06:36:36 pm »
Tylko że Marvele od Muchy są tańsze od Nowe DC  :smile: Pisałem też już kiedyś że ludzie rezygnują z Nowe DC (wkrótce Rebirth) dla Marvel Classic i nie ma się co dziwić.
Gotham Central sprzedaje się z innego powodu, ta seria jest po prostu bardzo dobra.
A Catwoman jest zła? nie ma na obu listach.
I sam tu mi przyznajesz rację takim stwierdzeniem.
Sprzedają się komiksy tańsze.

A że Marvel jest bardziej popularny to pisałem od dawna (nawet zrobiłem ankietę na FB KKK  :smile: )

Czyli i Marvel się lepiej sprzedaje i tanie komiksy się lepiej sprzedają.

Więc jedyną sensowną opcją dla DC Rebirth jest SC  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:42:53 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 20, 2017, 06:41:22 pm »
Sprzedają się komiksy tańsze.
Nie do końca, Deadpool Classic (ale to jest zły przykład) jest droży od Nowego DC, ale tak Anihilacja już jest lepszym przykładem.
A Catwoman jest zła? nie ma no obu listach.
Może odstrasza obwoluta :wink: , ale szczerze to nie wiem, bo Catwoman jest dobra.

W przyszłym  miesiącu będzie jeszcze Hex, dzięki czemu będzie też można porównać, raz że SC, dwa że tańsze DC.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:44:42 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 20, 2017, 06:44:13 pm »
Nie do końca, Deadpool jest droży od Nowego DC tak jak i Anihilacja.
Bo to Deadpool  :smile: a widzisz że tańszy na obu listach wyżej. Jak Droższy Deadpool i Anihilacja od Nowe DC?

W przyszłym  miesiącu będzie jeszcze Hex, dzięki czemu będzie też można porównać, raz że SC, dwa że tańsze DC.
Z Hexem nie ma co porównywać. Z Sup/Bat będzie można porównać w kwietniu.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:47:57 pm wysłana przez JanT »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 20, 2017, 06:47:50 pm »
Nie posiadacie dokładnych statystyk więc to wróżenie z fusów jest.


Co z tego, że te w miękkiej sprzedają się w większym nakładzie jak mogą generować i tak mniejsze przychody.


Sprzedaż 100 sztuk w miękkiej po 40 zł = 4.000


Sprzedaż 70 sztuk w twardej po 60 zł = 4.200


Z tego zestawienia jasne jest to, że Deadpool się dobrze sprzedaje i to wszystko.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 20, 2017, 06:53:32 pm »
Co z tego, że te w miękkiej sprzedają się w większym nakładzie jak mogą generować i tak mniejsze przychody.

Sprzedaż 100 sztuk w miękkiej po 40 zł = 4.000

Sprzedaż 70 sztuk w twardej po 60 zł = 4.200
Zgadza się  :smile: Ale w miękkiej będzie więcej tytułów na miesiąc.

W zeszłym roku z Nowe DC wyszło z 17/18 tytułów a z Marvel NOW 30.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:57:13 pm wysłana przez JanT »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 20, 2017, 06:58:07 pm »
Zgadza się  :smile: Ale w miękkiej będzie więcej tytułów na miesiąc.

W zeszłym roku z Nowe DC wyszło z 17/18 tytułów a z Marvel NOW 30.


Tu dochodzi też jednolitość linii wydawniczej. DC w miękkiej oprawie dziwnie by wyglądały obok tych z New 52 a obok Marvelowych NOW raczej nikt ich nie będzie układał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #879 dnia: Luty 20, 2017, 06:59:03 pm »
Jak Droższy Deadpool i Anihilacja od Nowe DC?
Specjalnie sprawdziłem ceny i Nowe DC (Batman, Liga, SS) jest tańsze od  Deadpool Classic czy Anihilacji, nawet w promocjach.
Z Hexem nie ma co porównywać. Z Sup/Bat będzie można porównać w kwietniu.
Wiedziałem, że to wyciągniesz, że Hex jest mało znany, a S/B specjalnie nie podałem, ale tak masz rację Hex się nie załapie, prędzej S/B jak Gotham Central, ale tylko dlatego że będzie tańsze.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 20, 2017, 07:07:58 pm »
Tu dochodzi też jednolitość linii wydawniczej. DC w miękkiej oprawie dziwnie by wyglądały obok tych z New 52 a obok Marvelowych NOW raczej nikt ich nie będzie układał.
"DC Rebirth" są dużo chudsze (po 5-7 zeszytów jak w Marvel NOW) od "New DC" i DC samo je wydaje tylko w SC a w HC mają być podwójne.
Specjalnie sprawdziłem ceny i Nowe DC (Batman, Liga, SS) jest tańsze od  Deadpool Classic czy Anihilacji, nawet w promocjach.
Przecież Deadpool Classic i Anihilacja są znacznie grubsze. Doctor Strange chudszy był za 70 zł a w nowe DC Minimun 75 zł.

Suicide Squad stron 216 cena 89.99 zł
Anihilacja stron 256 cena 79.99 zł

A czemu Deadpool droższy od Anihilacaji to nie mam pojęcia (bo i tak się sprzeda bo Deadpool?  :smile: ).
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 07:14:12 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 20, 2017, 07:12:56 pm »
Według mnie prawie pewne jest, że DC Rebirth wyjdzie w SC - tylko jakieś serie szczególnej urody, jak choćby ostatnie rzeczy od Millera, wydadzą w HC.

No chyba, że kalkuluje się inaczej, umowy zabowiązują, itp., itd.

Niemniej na moje oko zdecydowana większość DC Rebirth to czytadła, więc miękka ma więcej sensu. Zresztą ta miękka ze skrzydełkami wcale nie jest taka zła i jak dla mnie to mogą sporo rzeczy w ten sposób wydawać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 20, 2017, 07:15:42 pm »
"DC Rebirth" są dużo chudsze (po 5-7 zeszytów jak w Marvel NOW) od "New DC" i DC samo je wydaje tylko w SC a w HC mają być podwójne.
To jest zły przykład, jesteś świadom że np. takie All Star Western, które wyszło u nas w HC, DC wydało tylko w SC i te tomy też mają po 5-6 zeszytów. A to jest tylko jedna taka seria a było ich więcej.

Przecież Deadpool Classic i Anihilacja są znacznie grubsze. Doctor Strange chudszy był za 70 zł a w nowe DC Minimun 75 zł.
Ok, nie będę się spierał o to, ale mam prośbę na przyszłość przestańmy używać Deadpool jako przykładu. On jest ponad wszystkim :smile:

Niemniej na moje oko zdecydowana większość DC Rebirth to czytadła, więc miękka ma więcej sensu. Zresztą ta miękka ze skrzydełkami wcale nie jest taka zła i jak dla mnie to mogą sporo rzeczy w ten sposób wydawać.
I z tym jak najbardziej się zgodzę. Ale my tu mówimy o dominacji Marvela nad DC.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 20, 2017, 07:15:57 pm »
"DC Rebirth" są dużo chudsze (po 5-7 zeszytów jak w Marvel NOW) od "New DC" i DC samo je wydaje tylko w SC a w HC mają być podwójne.


No i to jest przeszkoda ? Wiem, że DC będzie wydawało swoje Hardcovery w grubszej objętości i powiększonym formacie ale przecież Egmont już wydał chociażby Batmana Earth One w Deluxe mimo, że oryginał był w HC standardowych rozmiarów więc nie powiela tego co się dzieje za oceanem w 100%.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 20, 2017, 07:17:53 pm »
Najlepsza korzyść z DC Rebirth w SC to więcej serii (i będzie miejsce na dobre/niepopularne jak w Marvel NOW) i z 3 tytuły na miesiąc zamiast 1/2.