trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:15:11 pm »
Wolf, dzięki za sprostowanie. Moje doświadczenia z nimi jednak na razie do serii z twardymi się ograniczają. Ale zacząłem się wchłaniać dopiero parę miesięcy temu. Na razie poszedł Sandman, Y, Outcast i Bękarty z południa, no ale fundusze ograniczone. Ale co raz częściej zamiast superhero, coś niezależnego wleci do koszyka. Choć nie umniejszam roli superhero. Od niego zaczłaem i sentyment zostanie, mam prawie całe Marvel Now, po polsku ale już wyszedłem z komiksowego przedszkola. Chociaż jak pokazuje Gotham Central, dobre pozycje mogą wychodzić także z tego medium. Następne w kolejce Skalp, Fatale, Saga. No ale zobaczymy jak to będzie.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 01, 2017, 03:56:08 pm »
@Feldkurat
patrząc na zapowiedzi Egmontowe na luty i marzec to mamy jedną serię z Batmanem. To chyba nie tak dużo? Owszem jest kilka serii około batmanowych ale tam Batman nie jest główna postacią (jeśli w ogóle występuje).

No ja wrzucam serie "okołobatmanowe" do jednego worka z Batmanem ;) Detective Comics, Batman, Wieczny Batman, Mroczny Rycerz, Szpon, Suicide Squad, Harley Quinn, teraz zapowiedzieli coś nowego z Batmanem i Robinem... A na pewno o czymś zapomniałem... To prawie 10 serii. Fajnie by było, jakby zmniejszyli to o połowę i w zamian dali coś z Supka, GL lub Aquamana, który w New52 jest bardzo dobry.

Do tego dochodzi klasyka, gdzie mam wrażenie, że co drugi komiks to też Batman :( Rzygam już tym Batmanem za przeproszeniem.

Offline Eragon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 01, 2017, 11:42:05 pm »
No ja wrzucam serie "okołobatmanowe" do jednego worka z Batmanem :wink: Detective Comics, Batman, Wieczny Batman, Mroczny Rycerz, Szpon, Suicide Squad, Harley Quinn, teraz zapowiedzieli coś nowego z Batmanem i Robinem... A na pewno o czymś zapomniałem... To prawie 10 serii. Fajnie by było, jakby zmniejszyli to o połowę i w zamian dali coś z Supka, GL lub Aquamana, który w New52 jest bardzo dobry.

Do tego dochodzi klasyka, gdzie mam wrażenie, że co drugi komiks to też Batman :sad: Rzygam już tym Batmanem za przeproszeniem.
Obiektywnie:
Egmont nie działa charytatywnie. Jak widzi, że jedna, druga, trzecia seria z Batmanem im schodzi to wydają dalej  tytuły ,,okołobatmanowe''. Chcą zarabiać i tu raczej nie ma czego czepiać. To biznes.
Subiektywnie:
Batmana mam dość, znaczy w sumie dzięki temu oszczędzam kasę bo solowych Batmanów nie kupuję raczej, ale chciałbym większej rozmaitości od Egmontu w DC Rebirth...ale pewnie dalej będzie wszystko z  Batmanem plus coś tam z innymi na odczepkę...Tak...chciałbym Supka z DC Rebirth, ale pewnie nie ma na  to szans...
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 11:45:11 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 02, 2017, 07:25:54 am »
Tak...chciałbym Supka z DC Rebirth, ale pewnie nie ma na  to szans...
Są i to duże (i to nawet nie dlatego że dużo go w WKKDC  :smile: ) daję mu tak 82.5% na pojawienie się.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 02, 2017, 07:31:31 am »
Są i to duże (i to nawet nie dlatego że dużo go w WKKDC  :smile: ) daję mu tak 82.5% na pojawienie się.
To ja daje 100% na dwa tomy w ramach Nowego DC :wink:

Do tego dochodzi klasyka, gdzie mam wrażenie, że co drugi komiks to też Batman :sad: Rzygam już tym Batmanem za przeproszeniem.
Batmana mam dość, znaczy w sumie dzięki temu oszczędzam kasę bo solowych Batmanów nie kupuję raczej, ale chciałbym większej rozmaitości od Egmontu w DC Rebirth...ale pewnie dalej będzie wszystko z Batmanem plus coś tam z innymi na odczepkę..
Takie eksploatowanie bohatera może doprowadzić do sytuacji jaką mieliśmy z czasów końca TM-Semica, kiedy zasypywał wydania specjalne/top komiks LOBO. Po pewnym czasie każdy miał już go dość.

Ja wiem że w przypadku pozycji Marvel różnorodność wydawanych serii wynika także z tego co jest wyświetlane w kinach (Avengers, Strażnicy Galaktyki, X-men, Spiderman) to w przypadku DC jest jednak ten problem że jest tylko Batman.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 07:37:07 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 02, 2017, 07:36:37 am »
To ja daje 100% na dwa tomy w ramach Nowego DC :wink:
??? że jeszcze wydadzą dwa Supki w Nowym DC? i tak dobrze że te 3 tomy Morrisona wydali.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 02, 2017, 07:39:22 am »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 02, 2017, 07:45:08 am »
Jak wyjdzie to pewnie gdzieś w lipcu:
24.Śmierć Supermana (Superman: The Death of Superman) TM-Semic (Superman: The Man of Steel 18-19, Superman 74-75, Adventures of Superman 497, Action Comics 684, Justice League America 69, Superman 21) 12.07.2017

Śmierć = Rebirth  :biggrin:
 

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 02, 2017, 02:50:16 pm »
Obiektywnie:
Egmont nie działa charytatywnie. Jak widzi, że jedna, druga, trzecia seria z Batmanem im schodzi to wydają dalej  tytuły ,,okołobatmanowe''. Chcą zarabiać i tu raczej nie ma czego czepiać. To biznes.
Subiektywnie:
Batmana mam dość, znaczy w sumie dzięki temu oszczędzam kasę bo solowych Batmanów nie kupuję raczej, ale chciałbym większej rozmaitości od Egmontu w DC Rebirth...ale pewnie dalej będzie wszystko z  Batmanem plus coś tam z innymi na odczepkę...Tak...chciałbym Supka z DC Rebirth, ale pewnie nie ma na  to szans...

Oczywiście, dlatego ja namawiam do oddziaływania biznesowego - jak nie będziemy kupować Batmana, to Egmontowi nie będzie się opłacać go wydawać i sięgnie po coś, co będzie się sprzedawało lepiej :)

Tym bardziej, że pewnie "niedzielni" komiksiarze również zaczynają mieć dość tej postaci, bo tego jest naprawdę za dużo na rynku...

Offline pitt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 02, 2017, 03:35:19 pm »
 
Tym bardziej, że pewnie "niedzielni" komiksiarze również zaczynają mieć dość tej postaci, bo tego jest naprawdę za dużo na rynku...

A ja myślę, że bedzie odwrotnie. :smile:
Egmont tak "wypozycjonuje" Bat komiksy z Rebirth, że jeszcze więcej ludzi je kupi.
Bo nie ma innego wyjścia, w Top 50 sklepu Gildia za 2016 - z DC: 6 komiksów z Batmanem (w tym "powiedźmy" 3 z N52), do tego Kryzys, Flashpoint, Gotham Central i Vertigo. Zero Wonder Woman czy Justice League.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 02, 2017, 03:35:31 pm »
W grudniu był ten tom z Jokerem, teraz Ikar, zaraz Waga superciężka. A poprzednie tomy zniechęciły mnie do kolejnych. :/

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 03, 2017, 01:03:13 pm »
Zmieniam temat, zanim zaczniecie narzekać na biednego Gacka bardziej niż ja na prenumeraty :smile:

Co myślicie o tłumaczeniu na język polski onomatopej? Ja wiem, że to nieodłączny element naszego hobby, ale jednak takie "trzask", nie daj boże "łups" czy kultowe już kuriozum "rekinobum" wyglądają pokracznie i jakoś tak... dziecinnie? Czy nie lepiej byłoby zostawić wyrazów dźwiękonaśladowczych w oryginale? Jaka jest Wasza opinia?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 03, 2017, 01:35:48 pm »
Powinno zostać jak w oryginale tak samo jak z większością pseudonimów  :smile: a teraz jeszcze doszło że każdy tłumacz tłumaczy po swojemu: Odwrotny/Odwrócony Flash  :doubt:

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 03, 2017, 04:31:31 pm »
Dokładnie, aby uniknąć takich megabubli jak wspomniane "rekinobum", które jest szczytem ignorancji....

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 03, 2017, 06:28:18 pm »
Moim zdaniem "Rekinobum" to nie tyle ignorancja, co odwrotnie - nieuzasadniona gorliwość (która wiadomo od czego jest gorsza).
Tłumaczenia onomatopei - jak najbardziej w komiksie humorystycznym.
W pozostałych - nie.
Nie mówiąc już po tym, że taka przeróbka to też ingerencja w warstwę wizualną komiksu "SHARKOOM" po prostu wygląda zupełnie inaczej niż "REKINOBUM".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.