Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:17:41 pm »
Oby Egmont nie zadławił się tymi ambicjami by wydawać Rebirth w hc.
Osobiście, jeśli do tego dojdzie - odpadam. W formie Marvel Now! (i cenie oczywiście) brałbym nawet serie nie do końca dla mnie pewne - w tym przedziale cenowym można ryzykować, sprawdzać etc. W standardzie Nowego DC Comics! życzyłbym sobie odpowiednika Marvel Classic, a nie przeciętnych serii regularnych.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:20:58 pm »
Już Nowe DC mogli wydawać w miękkich, a teraz to chyba jest klops i zostaną przy HC.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:28:37 pm »
Podoba mi się kierunek w jakim idzie ta dyskusja. Egmont wg mnie sprzedaje więcej Marvela niż DC, bo Marvel NOW jest o połowę tańsze niż N52, przy dość podobnej liczbie stron. I były chyba 2 tomy trochę tańsze - Ziemia Jeden jeden i Dr Strange miały na okładce 70 zł. To jest dobry kierunek - szkoda, że nie idą w tą stronę. I że z DC po 25 zł jest tylko S&B wychodzący raz na kwartał. Mało.

Ja też najbardziej cenię Batmana. Ale nie w wydaniu N52. Po Trybunale Sów wyraźnie widzę spadek poziomu i mi się odechciewa czytać takie głupoty. A podobno dobrej serii Batman Incorporated nie dostaliśmy. Jak tak dalej pójdzie i 75 zł się utrzyma pewnie kupię tylko Supermana i zajrzę do JL.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:36:03 pm »
Może przy Rebirth uda im się wynegocjować lepsze warunki.
To jest polityka cenowa Egmontu bo np taki Doctor Strange z Marvel Classic też ma cenę 70 zł za 144 strony
a Mucha za takiej grubości Marvele (i nie tylko) ma cały czas 59 zł np Alias vol 2
W standardzie Nowego DC Comics! życzyłbym sobie odpowiednika Marvel Classic, a nie przeciętnych serii regularnych.
I myślę że część osób zrezygnuje z Rebirth na rzecz Marvel Classic gdzie tom za około 90 zł zbiera dwa odpowiedniki z Rebirth (np Punisher MAX który zbiera po dwa trejdy) i poziom historii dużo lepszy.
Dr Strange miały na okładce 70 zł
U Muchy by to było 59 zł  :smile:

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:43:54 pm »
To jest polityka cenowa Egmontu bo np taki Doctor Strange z Marvel Classic też ma cenę 70 zł za 144 strony
a Mucha za takiej grubości Marvele (i nie tylko) ma cały czas 59 zł np Alias vol 2I myślę że część osób zrezygnuje z Rebirth na rzecz Marvel Classic gdzie tom za około 90 zł zbiera dwa odpowiedniki z Rebirth (np Punisher MAX który zbiera po dwa trejdy) i poziom historii dużo lepszy.U Muchy by to było 59 zł  :smile:
Ja nawet nie analizuję form wydania pod kątem objętości, tak jak z uwagi na jakość prezentowanych historii.
Tytuły z Vertigo czy większość DC Deluxe to dla mnie porządne komiksy w porządnych wydaniach (dołączy może do nich Marvel Classic - ale to się jeszcze okaże bo tytułów wciąż nie za wiele), ale Marvel Now! (nie licząc wyjątków typu Thor, Hawkeye, Moon Knight), N52! czy Rebirth to tylko czytadła, którym oprawa "miękka ze skrzydełkami" w zupełności wystarcza.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:50:49 pm »
To jest polityka cenowa Egmontu bo np taki Doctor Strange z Marvel Classic też ma cenę 70 zł za 144 strony
a Mucha za takiej grubości Marvele (i nie tylko) ma cały czas 59 zł np Alias vol 2I myślę że część osób zrezygnuje z Rebirth na rzecz Marvel Classic gdzie tom za około 90 zł zbiera dwa odpowiedniki z Rebirth (np Punisher MAX który zbiera po dwa trejdy) i poziom historii dużo lepszy.U Muchy by to było 59 zł  :smile:


Te koszty nie są do porównania, z tego co kojarzę to mucha kupuje licencje na 3 kraje, tym bardziej że premiery komiksów grupy muchy się we wszystkich krajach nakładają ;)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:58:33 pm »
N52! czy Rebirth to tylko czytadła, którym oprawa "miękka ze skrzydełkami" w zupełności wystarcza.
Wiadomo  :smile: a Egmont władował w miękką Gotham Central świetną serię z grubymi tomami która zasługuje na HC (a Bazyl i tak nie kupił  :biggrin: ) a będzie ładował chudzinki z gorszymi historiami w HC  :doubt:
Te koszty nie są do porównania, z tego co kojarzę to mucha kupuje licencje na 3 kraje, tym bardziej że premiery komiksów grupy muchy się we wszystkich krajach nakładają :wink:
A Egmont na jeden? bo pamiętam Fińskie Batmany  :biggrin: Egmont chyba całe SH drukuje na kilka krajów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 31, 2017, 03:29:31 pm »
Egmont wg mnie sprzedaje więcej Marvela niż DC, bo Marvel NOW jest o połowę tańsze niż N52, przy dość podobnej liczbie stron.
To jest tylko jedna z przyczyn. Jakby cenowo było tak samo to i tak komiksy Marvela sprzedawały by się lepiej. Po prostu Marvel jest u nas bardziej popularny (przytoczona lista z bonito pokazuje że taka postać jak Ms Marvel sprzedała się lepiej niż Anihilacja a to przecież całkowity debiut jest).

I że z DC po 25 zł jest tylko S&B wychodzący raz na kwartał.
Pierwsze kłamstwo - ta seria jest po 39,99
Drugie kłamstow - poza nią jest jeszcze Jonah Hex

Wiadomo  :smile: a Egmont władował w miękką Gotham Central świetną serię z grubymi tomami która zasługuje na HC (a Bazyl i tak nie kupił  :biggrin: ) a będzie ładował chudzinki z gorszymi historiami w HC  :doubt:
I to jest jeden z grzechów (kolejny) Egmontu że tak to wydał, a Bazyla że nie kupił :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 07:53:25 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 31, 2017, 03:46:54 pm »
Powtarzam - przeczytałem 1 zeszyt GC i nie spodobał mi się i scenariusz i rysunki.
A to, że GC jest w miękkich jest proste. T.K. powiedział, że zarabiają więcej na cieńszych i mniej na grubych albumach. Zatem jeśli obniżą maksymalnie koszty grubych albumów oraz sprawią, że cienkie dzięki twardej okładce wyglądają grubiej, to zwiększą swoje zyski.

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 31, 2017, 03:48:39 pm »
Egmont chyba całe SH drukuje na kilka krajów.
Egmont nigdzie poza Polską i Finlandią nie wydaje superhero.
Tylko że w Finlandii obecnie Egmont wydaje tylko Marvela i to w bardzo ograniczonym zakresie. Magazyn "Spider-Man" (obecnie zbiera początek "Amazing Spider-Man" Vol. 2) i czasami coś ekstra. A kto obecnie wydaje w Finlandii DC? Jakieś wydawnictwo RW, które wydaje DC w Danii, Włoszech i Finlandii.
Natomiast Donaldy wydają praktycznie wszędzie gdzie istnieją (poza Finlandią).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline rzem

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 31, 2017, 03:56:18 pm »
Naprawdę jest taka ogromna wartość w tym HC?
Dłużej leży, lepiej się prezentuje?
Może i seria GC zasługuje na HC, ale ta SC, w której jest wydana, jest w mojej opinii wykonana w świetnej jakości. To się kapitalnie trzyma w rękach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 31, 2017, 04:03:36 pm »
Ale tu nikt nie narzeka że to jest źle wykonane  :smile: Chodziło bardziej o porównanie że potrafią słabe i chude tomy ładować w HC a takie GC w miękką.

@radef
Dzięki za sprostowanie  :smile: Ale całe SH od Egmontu wygląda jakby dymki drukowali osobno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 04:07:35 pm wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 31, 2017, 04:38:35 pm »
Dzięki za sprostowanie  :smile: Ale całe SH od Egmontu wygląda jakby dymki drukowali osobno.
Na pewno nie drukują tak. Jeden powód - kolorowe napisy. Jeżeli w komiksie są drukowane jakiekolwiek polskie napisy na kolorowo, komiks nie jest wspólnie drukowany (tzn. może być drukowany w tym samym miejscu dla kilku krajów, ale dla każdego lokalnego wydania muszą być przygotowane osobne materiały do druku).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:49:20 pm »
Panowie, patrząc na waszą dyskusje na temat tego czy rebirth powinno być wydane w sc czy hc, doradziłbym tylko jedno. Przenieść się na Image i Vertigo, co ja od pewnego czasu wprowadzam w życie i powoli zapomnieć o superhero. Te wydawnictwa są tylko w twardych okładkach, więc problem automatycznie znika.

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:06:54 pm »
Image i Vertigo tylko w twardych?
Image:
Żywe trupy
Lazarus
Black science
Vertigo:
Lucyfer
to chyba na miękko jest :D