trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 31, 2017, 01:13:07 am »
Z tego co czytam w wiki to w 5 tomie zmienia się scenarzysta... jeśli sprzedaż była nie taka jak oczekiwano to... oby to moje czarnowidzenie okazało się tylko mrzonką, ale wydawcy w przeszłości porzucili już tyle serii, że się trochę obawiam 

Offline Eragon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 31, 2017, 01:32:06 am »
W zeszłym roku wydali 4 tomy w ekspresowym w sumie tempie, początkowo raczej z powodu filmu, który raczej nie miał zbyt pozytywnego odbioru(czy w najlepszym przypadku można to ując tak: opinie były hmmm różne, że tak powiem).  W sumie to ciekawi mnie czy będzie tom 6, który jest w WKKDC, co prawda dopiero pod koniec 2018 roku ale jednak(tom 1 i 2 też tam są, ale wyszły przed starem kolekcji) W sumie  skoro wydadzą 5 tom, gdzie już nie jest scenarzystą Loeb...to może będzie dobrze(jeżeli sprzedaż będzie na odpowiednim dla Egmontu poziomie). :smile:
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:16:51 am »
Jestem ciekaw czy w kwietniu pojawi się kolejny Batman/Superman... bo jak nie to zacznę przypuszczać, że zrezygnowali z tej serii (na razie - do marca - już 4 miesiące przerwy, 5 miesięcy może oznaczać, że już nie zamierzają wracać)

Pewnie będzie w okolicach premiery filmu Justice League gdzieś latem. Ten piąty tom musi jeszcze być, żeby mieć chociaż te 6 tomów z tej serii po kolei.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:30:24 am »
W kwietniu będzie Sup/Bat 5 na 96%  :smile:

Po kolei:

styczeń - JLA
luty - GC
marzec - Jonah Hex

kwiecień - Sup/Bat

bardziej mnie ciekawi co w maju? znowu Jonah Hex? bo GC 4 raczej później  :smile: nic za to JLA nie zapowiedzieli (gdzie mój Doom Patrol?  :biggrin: )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 07:42:20 am wysłana przez JanT »

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:55:04 am »
bardziej mnie ciekawi co w maju?
Myślenie życzeniowe [on]: Egmont (T.K.) poszedł po rozum do głowy i startuje z monumentalną sagą Geoffa Johnsa - GREEN LANTERN! (chyba poszłyby mi zwieracze normalnie ;) )
Myślenie życzeniowe [off].
Startuje kolejny tytuł z Batmanem (w roli głównej, bądź drugoplanowej). :(

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:31:32 am »
W maju pewnie Top 10 i Bone.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:30:13 am »
Chodzi o "Old DC"  :smile: jakby miała być jakaś nowa seria to chyba by zapowiedzieli w październiku.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:44:10 am »
nic za to JLA nie zapowiedzieli (gdzie mój Doom Patrol?  :biggrin: )

JLA podobno sprzedaje się słabo więc na więcej Morrisona bym nie liczył.

Tak patrząc na bestsellery w bonito to Spider na 21, Ms Marvel na 22, Anihilacja na 46, Wolverine na 53. Żadnego komiksu z DC/Vertigo:
http://bonito.pl/bestsellery

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:50:30 am »
JLA podobno sprzedaje się słabo więc na więcej Morrisona bym nie liczył.

Tak patrząc na bestsellery w bonito to Spider na 21, Ms Marvel na 22, Anihilacja na 46, Wolverine na 53. Żadnego komiksu z DC/Vertigo:
http://bonito.pl/bestsellery

I Bradl na 31

To rzeczywiście dziwne że nic z DC tym bardziej że premierę miał Batman.

Myślę także że Egmont zauważył to już pewien czas temu, że Marvel sprzedaje mu się lepiej a tym samym zwiększył ilość pozycji z tego wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 10:17:41 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:56:43 am »
JLA podobno sprzedaje się słabo więc na więcej Morrisona bym nie liczył.

Tak patrząc na bestsellery w bonito to Spider na 21, Ms Marvel na 22, Anihilacja na 46, Wolverine na 53. Żadnego komiksu z DC/Vertigo:
http://bonito.pl/bestsellery


No tak fajne wnioski, od kiedy bonito jest wyznacznikiem sprzedaży.
Szczególnie że tam ostatnio niskie rabaty, plus jest taki że DC/Vertigo często tam lądują w wyprzedażach, więc sporo może liczyć że JLA będzie - 40%

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:17:30 am »

No tak fajne wnioski, od kiedy bonito jest wyznacznikiem sprzedaży.

Ale to nie są wnioski wyciągnięte tylko ze sprzedaży w bonito :smile:

To rzeczywiście dziwne że nic z DC tym bardziej że premierę miał Batman.

Myślę, że to jednoznacznie wskazuje w jakiej formie Egmont powinien wydawać Rebirth ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 10:22:05 am wysłana przez amsterdream »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:40:04 am »

Startuje kolejny tytuł z Batmanem (w roli głównej, bądź drugoplanowej). :(

Ostatnio sporo myślałem na ten temat i doszedłem do pewnej konkluzji, którą chcialbym się z wami podzielić i jednocześnie zachęcić do tego samego tych, dla których Batman nie jest najważniejszą postacią uniwersum DC :)

Strasznie mnie irytuje ciśnienie na wydawanie kolejnych serii z Batmanem, bo akurat ja zawsze wolałem Supermana, Green Lanterna, a przede wszystkim Ligę Sprawiedliwości. I przy wcześniej wymienionej irytacji, strasznie doskwiera mi brak solowych przygód Supka, nie mówiąc już o GL. Rozumiem oczywiście, że ilość Batmanów wynika z jego popularności, która przekłada się na sprzedaż. Dlatego ja postanowiłem przestać kupować Batmana. Sam niestety tę sprzedaż nakręcałem, kupując wszystkie wychodzące w Polsce serie z nim, ale teraz to już koniec. Trudno, przemęczę się, ale przynajmniej portfel nieco odetchnie. Namawiam do tego samego, tym bardziej, że nagromadzenie serii z Batmanem zapewne przełoży się na tzw. kanibalizację tych tytułów i sprzedaż poszczególnych serii spadnie dodatkowo. Może wreszcie Egmontowi przestanie się opłacać wydawać pięćdziesięciu serii o jednej tematyce i weźmie się za innych bohaterów.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:45:08 am »
Może wreszcie Egmontowi przestanie się opłacać wydawać pięćdziesięciu serii o jednej tematyce i weźmie się za innych bohaterów.


Egmont wydaje bardzo różnorodne komiksy. I nawet wśród tak shomogenizowanego segmentu jego produkcji, jaki stanowią wydawane przez to wydawnictwo komiksy superbohaterskie widać zróznicowanie.


A zmniejszenie popytu spowoduje jedynie zmniejszenie podaży i nic poza tym.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:50:58 am »
@Feldkurat
patrząc na zapowiedzi Egmontowe na luty i marzec to mamy jedną serię z Batmanem. To chyba nie tak dużo? Owszem jest kilka serii około batmanowych ale tam Batman nie jest główna postacią (jeśli w ogóle występuje).
 

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:53:41 am »
Myślę, że to jednoznacznie wskazuje w jakiej formie Egmont powinien wydawać Rebirth :wink:

Była już na ten temat dyskusja i wiadomo że Rebirth będzie wydawane jak Nowe DC, bo to jest kontynuacja.

 

anything