trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #675 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:38:12 am »
A propos tych reklam w "Corto" - jest jednak pozytyw. Mamy prawidłowo odmienionego "Hugona Pratta", a nie jak często się zdarza "Hugo Pratta".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #676 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:03:54 am »
@UP
A kto pisał ten wstęp?
Tekst jest podpisany przez:
Aleksandra Richie

więc sądzę, że jest to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Richie

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #677 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:13:31 am »
Alexandra Richie (ur. 1961) – kanadyjsko-amerykańska historyk - i wszystko jasne. :)
Ale raczej to jest błąd w druku lub jej notatkach i chodziło jej o wrzesień. Tzn taką mam nadzieję.

Dawno, dawno temu moja historyczka w liceum opowiadała mi o tym jak gdzieś w Paryżu nasz bohater był w jakiejś kolejce, na jakimś punkcie kontrolnym. I przed nim stał Niemiec i nie mógł się dogadać z kontrolującym go sierżantem co do wiarygodności swoich dokumentów. I ten sierżant wziął właśnie papiery Bradla i pokazał mu jak porządne papiery powinny wyglądać. A były to oczywiście fałszywki wykonane przez specjalistów z Armii Krajowej. :) Taka anegdotka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 08:17:03 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #678 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:16:15 am »
A ja ze wstępu do "Bradla" dowiedziałem się, że Niemcy zbombardowali Warszawę już 25 sierpnia.
Człowiek uczy się całe życie :smile: .


Największy nalot na Warszawę miał miejsce 25 września. Prosty, wynikający z nieuwagi, błąd, który powinien zostać skorygowany przez korektę.


Owszem, nie powinien był się zdarzyć, ale z faktu, że się zdarzył nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:23:38 am »
Tekst jest podpisany przez:
Aleksandra Richie

więc sądzę, że jest to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Richie
Dokładnie, to ta Pani. Była też na uroczystej premierze Bradla w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego razem z twórcami komiksu.

@pioma10, daj znać jak komiks Ci podobał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 08:41:48 am wysłana przez laf »

Offline pioma10

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #680 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:31:08 am »
Największy nalot na Warszawę miał miejsce 25 września. Prosty, wynikający z nieuwagi, błąd, który powinien zostać skorygowany przez korektę.
Owszem, nie powinien był się zdarzyć, ale z faktu, że się zdarzył nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków.


Dlatego dałem :). I jak słusznie zauważyłeś, powinno to zostać skorygowane przez korektę.
Najważniejsze jednak, że jest to (póki co) bardzo dobry komiks.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #681 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:36:32 am »
Może Bazyl rzucił jakąś klątwę na Egmont  :biggrin: bo u nich nawet Szyłak się myli (posłowie Elektry).

Offline Death

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #682 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:03:44 am »
Jak to dobrze, że poczucie estetyki nie jest dla mnie błahostką. Inaczej jaki sens miałoby zainteresowanie komksem jako sztuką wizualna.
Uwierz mi, że ta reklama nie była w stanie zepsuć tego co już w tym wydaniu zepsuto. Możemy mieć poczucie estetyki, możemy być zainteresowani sztuką, ale oni nie są. Tylko czytelnicy mają jakiekolwiek poczucie estetyki i świadomość obcowania ze sztuką. Oni nie: http://www.bigplanetcomics.com/how-to-destroy-a-comics-classic
Radzę poszukać na Allegro wydania z Postu, a nie płacić 50-80 zł za tę żenadę.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #683 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:23:30 am »
Uwierz mi, że ta reklama nie była w stanie zepsuć tego co już w tym wydaniu zepsuto. Możemy mieć poczucie estetyki, możemy być zainteresowani sztuką, ale oni nie są. Tylko czytelnicy mają jakiekolwiek poczucie estetyki i świadomość obcowania ze sztuką. Oni nie: http://www.bigplanetcomics.com/how-to-destroy-a-comics-classic
Radzę poszukać na Allegro wydania z Postu, a nie płacić 50-80 zł za tę żenadę.

To wydanie Egmontu ma oryginalny układ planszy. To drugi plus (pierwszy, ze w ogóle jest)

Offline Death

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #684 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:25:47 am »
Naprawdę? To ekstremalnie się cieszę.  :smile:  No bo dwójkę o Koziorożcu i tak muszę kupić od nich. :smile:
Czyli będę płakał tylko nad kolorami. Świetna nowina.

Offline rzem

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #685 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:27:58 am »
Uwierz mi, że ta reklama nie była w stanie zepsuć tego co już w tym wydaniu zepsuto. Możemy mieć poczucie estetyki, możemy być zainteresowani sztuką, ale oni nie są. Tylko czytelnicy mają jakiekolwiek poczucie estetyki i świadomość obcowania ze sztuką. Oni nie: http://www.bigplanetcomics.com/how-to-destroy-a-comics-classic
Radzę poszukać na Allegro wydania z Postu, a nie płacić 50-80 zł za tę żenadę.


Zaraz, moment, bo chyba coś przegapiłem Czy ja dobrze rozumiem, że nowy Corto jest w mniejszym formacie niż A4 i kadry komiksu są poprzenoszone na kolejnych stronach?


EDIT: Przeglądam strony na Alei. Format tam podany jest chyba jest właściwy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 09:38:44 am wysłana przez rzem »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #686 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:36:49 am »
Z tego co widzę, to układ plansz w wydaniu Egmontu nie jest zmasakrowany, format też nie jest pomniejszony. Nie siejcie zamętu :smile: A kolory da się przeżyć, choć jakieś piękne nie są.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 09:43:40 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #687 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:48:19 am »

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:06:31 am »
Jakie "siejcie"? Toć napisałem, że jest oryginalny układ planszy. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:09:28 am »
Pytanie z innej beczki na MFKiG było wspomniane, że będzie jeszcze jeden tom Kleksa zbierający krótki historię. Wie ktoś co to może być? Jedynie co znalazłem to: Kleks i złota rybka i Tajemnica VIIb oraz były też jakieś dwa tomy wydane przez Egmont na początku lat 2000. Jest jeszcze Z Kleksem na przełaj przez bajki i nutki, ale wątpię abyśmy to dostali (a szkoda bo byłby komplet). Orientuje się ktoś co zostało jeszcze do wydania?

 

anything