Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:01:17 am »
Teraz Egmont mógłby wydać pierwsze cztery tomy W&XM w Marvel Classic (np w dwóch tomach) a na pewno tego nie zrobi.

I kolekcje blokują niektóre serie? a Egmont nie blokuje DC/Vertigo?  :smile: Planeta Komiksów była zainteresowana rzeczami z Vertigo a ktoś inny też się interesował Hellblazerem i co? i Egmont  :smile:

Ja tu nie chcę nikogo atakować/bronić tylko śmieszy mnie ciągłe atakowanie kolekcji i głaskanie Egmontu po jajkach  :biggrin:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 09:25:26 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:20:38 am »
Teraz Egmont mógłby wydać pierwsze cztery tomy W&XM w Marvel Classic (np w dwóch tomach) a na pewno tego nie zrobi.
Mógłby tylko nie wiem czy nie lepiej np. było by wydanie dłuższego runu z X-menami i Deadly Genesis (Mordercza geneza, ekm.... jak wiem że nie wszystko da radę dobrze przetłumaczyć  :doubt: ) byłby dobrym momentem startu. I poprzez całe X-Men: Messiah Complex i Messiah War, Utopię, Second Coming, Schizm (wiem że było ale można dla ciągłości wznowić) i dopiero Wolverine & The X-Men (to co było przed Marvel Now) i AvX. (to by miało ręce i nogi niż takie wyrwanie początku serii bez kontekstu do całości z tienami do eventu).

Ale podejrzewam że podążymy raczej Uncanny X-Men: Rise & Fall Of The Shi'ar Empire (które dzieje się równolegle do powyższego, częściowo oczywiście) co ma sens jeśli Egmont pójdzie w kosmos Marvela.

Jedynie dobra sprzedaż Deadly Genesis (większa niż Anihilacji) może spowodować że Egmont zastanowi się nad X-menami.

I kolekcje blokują niektóre serie? a Egmont nie blokuje DC/Vertigo?  :smile: Planeta Komiksów była zainteresowana rzeczami z Vertigo a ktoś inny też się interesował Hellblazerem i co? i Egmont  :smile:

Kolekcja nie blokuje serii ale znacząco wpływa na zainteresowanie nią danego wydawnictwa. Mało tu osób pisało że nie mają zamiaru kupować czegoś bo mają to (tom pierwszy) z kolekcji. Jeśli wydawca zaczynał by od drugiego tomu to mnie nie interesowałoby zaczynanie czytania od niego, tym bardziej jeśli była by to bezpośrednia kontynuacja (np. Thor Straczynskiego). To jest problem główny. Dlatego nie ma do tej pory wznowienia i domknięcia 100 naboi.
A co do WKKDC to można tylko sobie gdybać dlaczego to wszystko wygląda jak wygląda.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 09:51:44 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:29:11 am »
@JanT
Ja ciągle piszę jak Egmont robi dokładnie to samo (choćby JLA) o co się oskarża Kolekcję, ale "egmontowa elyta" ciągle mnie zakrzykuje. Tak jak to powiedział prowadzący Szafę z Komiksami, co ja mówię od dawna - Egmont zachowuje się niezwykle ostrożnie. Trzeba czekać, czekać, czekać. To on patrzy co zrobią inni, a sam nie podejmuje śmiałych działań. I tak - inni nie powinni stąpać na paluszkach wokół niego i czekać, że może on łaskawie wyda coś na co ludzie czekają.

Dwa lata czekania na tą waszą Ms Marvel i Hawkeya i decyzja podjęta, dopiero jak wiadomo, że te 1 tomy wyda też Hachette. Jak tak dalej pójdzie, to za kolejne dwa pewnie "zdecydują się" też wydać Moon Knighta, jak nadejdzie w MMH. To jest prawdziwie niepoważne, chimeryczne podejście do klienta. Powtarza się sytuacja jak z czasów Mandragory i Dobrego Komiksu.

A Hachette i Eaglemoss jest jakie jest, wydają porozdzielane tytuły, ale się nie czają aż któryś tom chwyci i dopiero wtedy zarzucają rynek danym bohaterem (jak Deadpool). Znamy listę ich tytułów, ktore wydają regularnie, w dużych ilościach i taniej od konkurencji. I to jest ich siłą i w tym są ciągle lepsi.

Eaglemoss wyda 26 DC sprzed N52 w ciągu roku a Hachette 26 Marvele sprzed Marvel Now oraz 26 Marvel Now, z tego 16 w Polsce nie publikowane. I niech Egmont przestanie robić czarną propagandę konkurencji a się weźmie do roboty i zacznie robić to lepiej. Miał wcześniej 5 lat życia bez konkurencji i mógł wydać wszystko. Jak robi to ktoś inny to się nagle denerwują. Nieładnie Egmoncie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:33:03 am »
Dwa lata czekania na tą waszą Ms Marvel
Ms Marvel nie mogła zostać wydana wcześniej niż Nieskończoność. Krzyczycie cały czas ale nie patrzycie na takie rzeczy. Co do Hawkeye i Moonknight to z tym się zgadzam ale Ms Marvel mogła wyjść dopiero teraz.

A Hachette i Eaglemoss jest jakie jest, wydają porozdzielane tytuły, ale się nie czają aż któryś tom chwyci i dopiero wtedy zarzucają rynek danym bohaterem (jak Deadpool).
Bzdura, to że Deadpool wyjdzie w kolekcji to było pewne, a jak by Hachette patrzyło na sprzedaż tego tomu to by wydali tego Deadpoola, który był w petycji a go nie ma (a co do SBM to tam będzie tylko jeden tom z nim nie zapominaj o tym nic więcej nie dostaniesz). To Egmont poszedł tu zachowawczo i dopiero teraz zasypuje rynek Deadpool w ilościach do które w pewnym momencie przejedzą się wszystkim (tak było z Lobo do TM-Semica).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 02:41:10 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:39:18 am »
Dwa lata czekania na tą waszą Ms Marvel i Hawkeya i decyzja podjęta, dopiero jak wiadomo, że te 1 tomy wyda też Hachette. Jak tak dalej pójdzie, to za kolejne dwa pewnie "zdecydują się" też wydać Moon Knighta, jak nadejdzie w MMH. To jest prawdziwie niepoważne, chimeryczne podejście do klienta. Powtarza się sytuacja jak z czasów Mandragory i Dobrego Komiksu.
I swój plan wydawniczy Egmont układa pod kolekcje (wcześniej WKKDC i teraz SBM) ale dzięki temu możemy się domyślać np kiedy wyjdzie trzeci tom Catwoman w DC Deluxe:

28.Na tropie Catwoman (Catwoman: Trail of the Catwoman)(Catwoman 1-4, 6-9 and Batman 62) 06.09.2017
:biggrin:

A podam przykłady dla niedowiarków  :smile:

WKKDC:

W drugiej połowie zeszłego roku 3 Batmany w DC Deluxe - w tym czasie pełno batmanów w WKKDC.

Wonder Woman 6 w listopadzie zaraz po WW - Krąg w WKKDC

Teraz wychodzi JLA 4 zaraz po JLA - Ziemia "Dwa" w WKKDC

Niedługo wychodzi Catwoman vol. 2 zaraz po Catwoman w WKKDC

W marcu wychodzi Harley Quinn 3 zaraz przed HQ w WKKDC

SBM:

Pierwsze tomy SBM to Spider-Man i Wolverine zaraz od Egmont Superior-Spider-Man i Wolverine i X-Men

Hawkeye z Egmont NOW wychodzi zaraz po SBM Hawkeye (i tak samo pewnie będzie z Avengers)

No i ta zapowiedziana w listopadzie Black Widow w Marvel Classic która jest kontynuacją Black Widow z SBM.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 12:23:22 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:30:54 pm »
W drugiej połowie zeszłego roku 3 Batmany w DC Deluxe
Sorka, ale to najgorszy przykład. Batman dominował we wszystkim: serie, deluxe, one-shoty to standard. Proszę cię Batman to najlepiej sprzedające się komiksy w PL (używanie go jako argumentu powinno być zabronione, a wiesz dlaczego: BO TO JEST BATMAN :wink: )


Pierwsze tomy SBM to Spider-Man i Wolverine zaraz od Egmont Superior-Spider-Man i Wolverine i X-Men
pozycje od Egmontu były zapowiedziane dużo wcześniej niż SBM (październik, wtedy jeszcze nie było wiadomo że kolekcja ruszy) tu Hachette dostosowało się do Egmontu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 02:41:32 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:38:37 pm »
@UP
Ale dlaczego Batmany w DC Deluxe były pod rząd tylko w drugiej połowie roku? a nie na zmianę z innymi tytułami jak w 2015? Wiadomo że Batman się dobrze sprzedaje ale dzięki WKKDC może sprzedawać się lepiej  :smile:

pozycje od Egmontu były zapowiedziane dużo wcześniej niż SBM (październik, wtedy jeszcze nie było wiadomo że kolekcja ruszy) tu Hachette dostosowało się do Egmontu
W październiku Egmont zapowiedział tą Black Widow  :smile: czyli wydział że kolekcja ruszy (może Hachette proponowało wcześniej opracowanie jej Egmontowi) i pewnie listę też znali wcześniej (wszystko na to wskazuje).

Zobaczysz siódmy tom SBM to będzie Avengers (w tym czasie Avengers od Egmont) tak jak mówiłem że szóstym/siódmym będzie Hawkeye  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 12:44:29 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:50:07 pm »
Ale dlaczego Batmany w DC Deluxe były pod rząd tylko w drugiej połowie roku? a nie na zmianę z innymi tytułami jak w 2015?

Bo w pierwszej połowie roku Egmont rzutem na taśmę wydał trzy pozycje o których już wiedział, że wyjdą w WKKDC w sierpniu. Jego ostatnie powtórzenia z listy Eaglemoss.

I myślałem, że już to ustaliliśmy. ;) Pierwsza jedenastka WKKDC to głównie duble, bo a) te tłumaczenia były już gotowe i szybciej można było opracować te tomy, b) Egmont zasugerował zabatmanienie nas żeby trochę zniechęcić ludzi do WKKDC. W międzyczasie to pozwoliło im opracować lepszą paletę własnych tytułów na 2017, kiedy wreszcie w WKKDC będą naprawdę dobre, premierowe komiksy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:50:09 pm »
Ale dlaczego Batmany w DC Deluxe były pod rząd tylko w drugiej połowie roku? a nie na zmianę z innymi tytułami jak w 2015?
Serio BO TO JEST BATMAN. A po za tym zapominasz o seriach Nowe DC, a w pierwszej połowie dominował Batman w nich.

W październiku Egmont zapowiedział tą Black Widow  :smile: czyli wydział że kolekcja ruszy (może Hachette proponowało wcześniej opracowanie jej Egmontowi) i pewnie listę też znali wcześniej (wszystko na to wskazuje).
Wiesz fajnie by było jakby ktoś to mógł potwierdzić, ale tak nie jest. To są na razie twoje spekulacje nic więcej. Jakby Egmont opracowywał SBM to bym się z tym zgodził, ale tak nie jest. Nie wiem jak to jest, ale zdradzanie wcześniej konkurencji planów wydawniczych to ogólnie stosowany zabieg? Wątpię, ale nie jestem wydawcą więc mogę się mylić, w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 12:55:53 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:56:02 pm »
I niby ta Black Widow w Marvel Classic to przypadek? wtedy by raczej wydali pierwszy tom a nie drugi  :biggrin:

SBM - https://www.amazon.com/Black-Widow-Vol-1-Homecoming/dp/0785114939

Egmont - https://www.amazon.com/Black-Widow-Vol-Things-Avengers/dp/0785117687

I przez przypadek w tym samym czasie wychodzą tu i tu ci sami bohaterowie? bo to nie jest pojedynczy przypadek tylko jak na razie wszystkie możliwe:

SBM:

01.Spider-Man - Egmont wydaje Superior Spider-Mana który wychodzi w tym samym czasie
02.Wolverine - Egmont wydaje Wolverine & X-Men który wychodzi w tym samym czasie
03.Iron-Man - Egmont nie wydaje Iron-Mana
04.Capitan America - Egmont nie wydaje Capitana
05.Hulk - Egmont nie wydaje Hulka
06.Hawkeye - Egmont wydaje pierwszy tom Hawkeye w tym samym czasie

nie potwierdzone

07.Avengers - Egmont wydaje Avengers których tom wychodzi w tym samym czasie

Przypadek? jasne  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 02:39:33 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:03:23 pm »
I niby ta Black Widow w Marvel Classic to przypadek? wtedy by raczej wydali pierwszy tom a nie drugi
I o to jestem zły na Egmont. Ta pozycja stoi u mnie pod znakiem zapytania pod kątem kupna. To jest to o czym mówimy tu czy w temacie Hachette, wydawnictwa za bardzo oglądają się na to co jest w kolekcjach (tak wiem, teraz zabrzmiałem jak hipokryta). Ale to też pokazuje jak kolekcje negatywnie potrafią wpłynąć na normalne serię, że będzie dopiero 2 zbiorczy tom. To się robi nie normalne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 07:24:48 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:03:32 pm »
Akurat takie coś ze strony Egmontu pochwalam, bo to ma sens i to jedyna słuszna droga - uzupełnianie Kolekcji a nie kopanie się z koniem. Tak się zastanawiałem czy będę brał tą Black Widow. A skoro to będzie kontynuacja Homecoming (komiksu polecanego przez Anionorodnika), to u mnie sprawa jest już raczej przesądzona.

I skończą się bzdury, że kolekcje "blokują" możliwość wydawania runów i serii innym wydawnictwom. mkolek - kupisz Homecoming w MMH i najwyżej wydrukujesz sobie obwolutę jak Blaskowitz.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:06:58 pm »
mkolek - kupisz Homecoming w MMH i najwyżej wydrukujesz sobie obwolutę jak Blaskowitz.
Jeszcze musi być dobre tłumaczenie  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:07:47 pm »
kupisz Homecoming w MMH i najwyżej wydrukujesz sobie obwolutę jak Blaskowitz.
Przepraszam cie ale nie kupię (a już tym bardziej w tak żałosnym opracowaniu jak to ma teraz miejsce).

Edit: Poszperałem i te dwa tomy o Black Widow o których dyskutujemy to dwie mini serie, czyli to kontynuacja ale nie do końca. Tytuł cały czas do rozważenia dla mnie (ale nie wydanie SBM).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 01:20:45 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:20:16 pm »
Nie interesuje cię Black Widow, to najwyżej jej nie kupisz mkolek. Trudno. Tak jak ja nie kupię Dredda od Ongrysu, bo też mi coś w tym  wydaniu nie pasuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 01:24:35 pm wysłana przez 8azyliszek »