Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 23, 2017, 07:28:33 pm »
U nas na pewno CZERŃ  :smile:

Offline Inuki

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #616 dnia: Styczeń 23, 2017, 07:28:56 pm »
Jedyny plus wydania od Egmontu to będzie większy format jako Deluxe. Tylko co z okładką? Pod obwolutą czerń czy takie coś? :smile:

Czerń, zapomnij o kolorowej okładce :-/ W sumie jakby tego Lobo wycięli to by była kiszka, cały tom nie jest taki gruby, to zaledwie 304 strony, większe grubasy już wydawali. No, ale jeżeli wytną to ja raczej odpuszczam.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #617 dnia: Styczeń 23, 2017, 07:56:29 pm »
Podobno u nas ma być wycięty Lobo/Dredd  :badgrin: na poważnie tak słyszałem a ile w tym prawdy to nie wiem.
Z Tego co kojarzę to chyba są dwie serie z czyste Dreddem wydane przez DC - chyba Vol. 1 z lat 94-96 i Dredd Legends of the law. Co może wydać Egmont.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #618 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:32:53 pm »
Jak pisałem ostatnio, że Egmont stał się naczelnym wycinaczem, to zostałem zwyzywany od bazyliszków. No to czekamy :smile:
Zwróciłem ci uwagę. Jak się okazało - słusznie. Egmont nic z wydawanego Punishera wycinał nie będzie.

Poważnie ten Egmont to taki naczelny wycinak? Co takiego wycinał poza Ziemia 2 i jakiś tam zeszytem Batmana?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #619 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:44:11 pm »
Z Tego co kojarzę to chyba są dwie serie z czyste Dreddem wydane przez DC - chyba Vol. 1 z lat 94-96 i Dredd Legends of the law. Co może wydać Egmont.


Dopercyzowałbym... Po pierwsze, DC wydało na licencji więcej niż te dwie własne serie (ale to mniej ważne). Po drugie, DC nie ma do nich żadnych praw bo licencja wygasła już lata temu, Egmont może wydać te (gówna, bo takie są te komiksy jako całość) tylko jak posmaruje Rebellion i IDW ale za nic w świecie nie może ich włączyć w DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2017, 09:09:29 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #620 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:18:49 pm »

Dopercyzowałbym... Po pierwsze, DC wydało na licencji więcej niż te dwie własne serie (ale to mniej ważne). Po drugie, DC nie ma do nich żadnych praw bo licencja wygasła już lata temu, Egmont może wydać te (gówna, bo takie są te komiksy jako całość) tylko jak posmaruje Rebellion i IDW ale za nic w świecie nie może ich włączyć w DC Deluxe.
Pisałem o wydaniach DC, nie przedrukach, choć z tego co widzę zeszytówki są w ciągłej sprzedaży.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:19:25 pm »
Ja też pisałem o własnych tytułach, nie przedrukach.

Jakie zeszytówki? Bo licencje na wydawanie nowych rzeczy pod marką Dredda w USA obecnie ma IDW (nie DC jak już pisałem) i obecnie wychodząca seria jest właśnie od nich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2017, 09:22:36 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline pitt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:34:53 pm »
Zwróciłem ci uwagę. Jak się okazało - słusznie. Egmont nic z wydawanego Punishera wycinał nie będzie.

Poważnie ten Egmont to taki naczelny wycinak? Co takiego wycinał poza Ziemia 2 i jakiś tam zeszytem Batmana?
No to podbijam.

Z Justice League Trinity War (czyli Egmontowa Liga Sprawiedliwości Tom 4) wycięto "jakieś tam zeszyty" z Constantine #5, Trinity of Sin: Pandora #1-3 i Phantom Stranger #11, dodano FCBD 2012.

Egmont nie wydał jako takiego Justice League Volume 4 The Grid (który zawiera numery #18-20 i #22-23). Zeszyty #22-23 znalazły się w/w Trinity War.

Numery Justice League #18-20 pojawiły się w Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości Tom 1: Najbardziej Niebezpieczni.
Oryginalnie Justice League of America - World's Most Dangerous zawierał tylko numery #1–7, a więc wycięto zeszyty #6-7.
Tom drugi: Justice League of America - Survivors of Evil zawierający numery #8-14 nigdy nie doczekał się i prawdopodobnie nie doczeka sią u nas publikacji.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:55:04 pm »
+sporo okładek/dodatków

dodano FCBD 2012.
Jest to też w oryginalnym wydaniu.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 23, 2017, 10:19:00 pm »
Czyli Egmont więcej nie wydaje niż tnie, tak?

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 24, 2017, 07:26:47 am »
Ja też pisałem o własnych tytułach, nie przedrukach.

Jakie zeszytówki? Bo licencje na wydawanie nowych rzeczy pod marką Dredda w USA obecnie ma IDW (nie DC jak już pisałem) i obecnie wychodząca seria jest właśnie od nich.
Chodziło mi o o starsze wydania, nie to co jest na bieżąco, choć te dwa runy są w ciągłej sprzedaży.


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:42:31 am »
Chodziło mi o o starsze wydania, nie to co jest na bieżąco, choć te dwa runy są w ciągłej sprzedaży.


To, że komiks jest dostępny na rynku wtórnym nie ma nic tu do rzeczy, Egmont dalej nie ma możliwości wydania tego w ramach DC Deluxe przy okazji Batman/Judge Dredd, DC nie ma do niego praw już, nie oferuje w sprzedaży fizycznej ani cyfrowej.

Bo cały czas rozchodzi się o to:

Z Tego co kojarzę to chyba są dwie serie z czyste Dreddem wydane przez DC - chyba Vol. 1 z lat 94-96 i Dredd Legends of the law. Co może wydać Egmont.

I żadne następne "choć" nic tu nie zmieni ;)
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:43:33 am »
https://www.youtube.com/watch?v=0GdxeN1lESE

Wszyscy zapominają że Egmont też czasem nie wydaje pełnych runów np zaczyna od środka: Wolverine & The X-Men, Suicide Squad albo urywa: All-Star Western, Amerykańska Liga Sprawiedliwości (i prawdopodobnie) Flash, Detective Comics.

A on tego robić nie musi  :smile:

@DOWN
Amerykańską Ligę Sprawiedliwości dodaję  :smile: WW i Superman Morrisona to zamknięta całość więc pominąłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 08:59:57 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:54:09 am »
@UP
Jak się tak obracamy w tym temacie to dodałbym jeszcze Amerykańską Ligę Sprawiedliwości, a także Wonder Woman (chociaż tutaj cały run był wydany, ale seria już nie).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:58:34 am »
Wszyscy zapominają że Egmont też czasem nie wydaje pełnych runów np zaczyna od środka: Wolverine & The X-Men, Suicide Squad albo urywa: All-Star Western (i prawdopodobnie) Flash, Detective Comics.

Akurat Wolverine & The X-Men jest złym przykładem w tym wypadku. Ta seria została wydana w całości jako Marvel Now. Wcześniejsze tomy nie wchodzą w zakres Marvel Now i wydanie ich wprowadziło by większy zamęt niż potrzeba, chodzi mi konkretnie o tieny do AvX.

Inna sprawa to Superior Spiderman gdzie dostaliśmy dodatkowy tom, zbierający ostatnie zeszyty Amazing Spiderman, bez których też było by zamieszanie "ale jak to Spidermanem jest Otto?". Przytaczanie Marvel Now w tym wypadku jest bez sensu.

Tak z resztą się zgodzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 09:03:35 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything