Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1141887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stupidbadugly

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 24, 2016, 07:59:49 am »
HC to powinien być standard moim zdaniem, wystarczy spojrzeć na Muchę. Jakoś tam nikt nie narzeka na HC, a wbrew powszechnej opinii Mucha też wydaje pozycje słabsze, które wiele osób mogłoby woleć w SC, bo "nie zasługują".
To może ja zacznę. Mi Muchowe pakowanie każdego cieniutkiego tomiku w HC zupełnie nie odpowiada i sprawiło, że rzadko już coś kupuję z tego wydawnictwa. WK też mnie strasznie irytuje pakowaniem pojedynczych albumów serii w HC, tylko tutaj niestety nie mam alternatywy w przystępnej wersji językowej. Jestem generalnie za tym, żeby HC dawać tylko w przypadku dużej objętości tomów serii i ewentualnie miniserie, one-shoty.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 24, 2016, 08:07:56 am »
HC to powinien być standard moim zdaniem, wystarczy spojrzeć na Muchę. Jakoś tam nikt nie narzeka na HC, a wbrew powszechnej opinii Mucha też wydaje pozycje słabsze, które wiele osób mogłoby woleć w SC, bo "nie zasługują"jest moje zdanie.
Mucha za tomy około 150 stron (w Nowym DC np Suicide Squad 01, Wonder Woman) bierze 59 zł
Niech Egmont tak obniży i będzie OK  :smile: Bo w Rebirth będzie dużo takich tomów.
Żeby nie było że DC droższe: "Catwoman - Rzymskie Wakacje" stron 160 cena 59 zł.

Które to te słabsze pozycje Muchy? (poza Sex i Origin II)

Jestem generalnie za tym, żeby HC dawać tylko w przypadku dużej objętości tomów serii i ewentualnie miniserie, one-shoty.
Popieram  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 08:19:19 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:49:30 am »
Już tu jednego mieliśmy od dyskusji o niczym. Ale jeżeli kupujesz to jak najbardziej jest to dyskusja w Twoim interesie.

Czy to jakaś żaluzja do mnie?

HC to powinien być standard moim zdaniem, wystarczy spojrzeć na Muchę. Jakoś tam nikt nie narzeka na HC, a wbrew powszechnej opinii Mucha też wydaje pozycje słabsze, które wiele osób mogłoby woleć w SC, bo "nie zasługują".

Tak jak nikt nie narzeka, że jest zimno na biegunie południowym - bo nikt tam nie mieszka. :) Mucha ma mniejszą sprzedaż własnych komiksów, niż Egmont, więc narzekania na nią są mniejsze wg mnie. I na mój gust rzeczywiście teraz porusza się po obrzeżach Marvela. Orign II, CA White, Reign. Loki, Cage... Nawet ich Alias jest taki mniej popularny. Brakuje mi eventów i ważniejszych historii w ich repertuarze - taki np. Messaiach Complex byłby w sam raz. No i są drożsi, bo mniej sprzedają. Takie zamknięte kółko się zrobiło.

Co do reszty zgadzam się z rbo. Mi N52 poza Wiecznym Batmanem i JL niezbyt się podoba.

A w cenach był już precedens. Twardy Dr Strange wyszedł za 70 zł. A wcześniej Ziemia Jeden Jeden, też miała tą cenę. To mogła by być okładkowa cena, dla cieńszych Rebirthów. Choć to i tak nie zmienia faktu, że taki komiks ciągle jest droższy o 4 zł, niż tom kolekcji Hachette czy Eaglemoss.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:38:18 am »
porusza się po obrzeżach Marvela. Orign II, CA White, Reign. Loki, Cage... Nawet ich Alias jest taki mniej popularny. Brakuje mi eventów i ważniejszych historii w ich repertuarze - taki np. Messaiach Complex byłby w sam raz. No i są drożsi, bo mniej sprzedają. Takie zamknięte kółko się zrobiło.



Powód tego jest taki, że w tych wydawnictwach brakuje osób takich jak ty 8azyliszku, którzy posiadają jakąś wiedzę na temat Marvela. Niektórym chyba wystarczy znaczek Marvel, gdzieś tam jakiś serial może jeszcze w tle i decyzja - drukujemy a przecież ludzie czytają te komiksy a nie tylko odstawiają na półkę żeby jak najszybciej ją zapełnić. Potem jest zdziwienie, że kolejna pozycja już nie sprzedaje się tak dobrze. I można tak szybko zarżnąć rynek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:51:10 pm »
Mucha za tomy około 150 stron (w Nowym DC np Suicide Squad 01, Wonder Woman) bierze 59 zł
Niech Egmont tak obniży i będzie OK  :smile: Bo w Rebirth będzie dużo takich tomów.
Żeby nie było że DC droższe: "Catwoman - Rzymskie Wakacje" stron 160 cena 59 zł.

Popieram, niech obniżą z zachowaniem HC. Byłoby świetnie! Tego dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy lub nawet pod koniec roku. Reszta to pobożne życzenia i spekulacje.

Offline Andy13

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:19:37 pm »
HC to powinien być standard moim zdaniem, wystarczy spojrzeć na Muchę. Jakoś tam nikt nie narzeka na HC, a wbrew powszechnej opinii Mucha też wydaje pozycje słabsze, które wiele osób mogłoby woleć w SC, bo "nie zasługują".
Tak jak nikt nie narzeka, że jest zimno na biegunie południowym - bo nikt tam nie mieszka. :smile:

@Bazyleusz
O tak. Final Crisis. Żebyś mógł go nie zrozumieć i na niego narzekać. (...) On tych komiksów nie czytał.
@Błażewitz
Nie muszę jechać na Syberię, żeby wiedzieć że tam zimno jest.

nie tyle że jestem w tej kwestii za HC, ale zatrważa mnie twoje manipulacja argumentami. tak to właśnie wygląda, gdy próbujesz udowodnić wyższość kolekcji nad wydaniami normalnych wydawnictw komiksowych.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 25, 2016, 02:49:26 am »
a daj już spokój. to jest gość, który jeszcze do niedawna będąc moderowanym albo nie pisał w ogóle (wiedząc że jego wiadomości to spam), albo trzaskał posty na potęgę jak zwykle, ale większość jego wypocin lądowała w koszu jeszcze przed opublikowaniem. żadna z tych ewentualności nie świadczy dobrze o nim jako użytkowniku forum, a że ignoruje fakty i konfabuluje rzeczywistość wiadomo od dawna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2016, 03:30:09 am wysłana przez mgnesium »

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 25, 2016, 07:15:37 pm »
Chyba umknęła mi ta informacja, dlatego pytam, czy Egmont ma zamiar wydawać kolejne tomy serii "Superman/Batman"?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2016, 07:25:16 pm wysłana przez buczanova »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Andy13

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 25, 2016, 07:43:13 pm »
Chyba umknęła mi ta informacja, dlatego pytam, czy Egmont ma zamiar wydawać kolejne tomy serii "Superman/Batman"?
tak
na szczęście będą wydawać dalej. "Wrogowie pośród nas" w przygotowaniu.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 25, 2016, 08:00:51 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź!  :eek:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:44:56 am »
Myślisz, że Imperatyw Thanosa dostanie drugie wydanie od Egmontu? Ciekawa koncepcja. Mam nadzieję, że tym razem nie skopią rozkładówek.
Jeśli będą wydawali dalej tą kosmiczną sagę poprzez: Anihilację - Annihilation: Conquest - War of Kings - Realm of Kings, to nie wydanie Imperatywu Thanosa (zakończenia tej kosmicznej sagi) było by bardzo dziwne, tym bardziej że ten tom kolekcji nie będzie już dostępny, tym bardziej że pomiędzy wydaniami upłynie dużo czasu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 28, 2016, 07:51:05 am »
Ja bym ogólnie nic nie zakładał z kosmosem Giffena i Abnetta/Lanninga póki nie poznamy planu Egmontu na całą zawartość między końcem Annihilation Conquest a Realm of Kings.


Na ten moment tylko pokątnie Deadly Genesis jest pewne (jako prolog do WOK) i trudno określić czy to dwie pieczenie na jednym ogniu czy po prostu Egmontowa potrzeba wydania więcej X-Men. Czy Egmont wyda pełnego Novę, jak podejdzie do rozgrzebanych GOTG, czy w ogóle wyjdzie xmenowe Rise and Fall of the Shi'ar Empire?


Chwała za omnibusy bo ja Egmontowi jakoś niespecjalnie ufałbym.
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:07:45 am »
Ja bym ogólnie nic nie zakładał z kosmosem Giffena i Abnetta/Lanninga póki nie poznamy planu Egmontu na całą zawartość między końcem Annihilation Conquest a Realm of Kings.

Na ten moment tylko pokątnie Deadly Genesis jest pewne (jako prolog do WOK) i trudno określić czy to dwie pieczenie na jednym ogniu czy po prostu Egmontowa potrzeba wydania więcej X-Men. Czy Egmont wyda pełnego Novę, jak podejdzie do rozgrzebanych GOTG, czy w ogóle wyjdzie xmenowe Rise and Fall of the Shi'ar Empire?

Chwała za omnibusy bo ja Egmontowi jakoś niespecjalnie ufałbym.

Nie jesteś jedynym, który nie ufa Egmontowi. I masz rację co do tego że nic może nie ruszć, poza samymi zbiorczymi tomami poszczególnych eventów. I już na początku ominęli Thanos: Epiphany oraz Thanos: Samaritan, które dzięki tobie wiem że są swoistym prologiem do Anihilacji (a wielka szkoda, bo wydanie tego i domknięcie całości poprzez Imperatyw Thanosa, było by super sprawą)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 01:24:18 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 28, 2016, 02:46:37 pm »
Aż sobie pozwolę tu zacytować:

Na minus jest wydawnictwo Egmont, od strony technicznej. Poszło w ilość i co chwilę źle wydrukowane plansze, dymki zamienione miejscami (w ostatnim 5-księgu Blueberry`ego, który czytałem kilka dni temu chyba z 10 razy) i tłumaczenie Misia-Pysia. Niech zatrudnią korektora i sprawdzają co biorą z drukarni.
Jeszcze bym dodał: pobrudzone strony jakimś pyłem (np Harley Quinn vol 2, Batman vol 7, X-Men - Bitwa Atomu) litrówki (np grudniowe Batmany) kwiatki tłumaczeniowe (np "zmiana płci" we Flash vol 3) i źle rozdzielone podwójne plansze (np Wojna Domowa, WKKDC Tom 10: Ziemia Dwa).

Mam nadzieję że będzie poprawa w 2017 w tytułach wydawnictwa jak i opracowanych przez nie kolekcji.
Czego życzę sobie, wam i samemu wydawnictwu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 02:53:07 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 28, 2016, 03:10:33 pm »
Od siebie dodałbym jeszcze śmierdzące g****m klejenie, które Egmont zapożyczył od najlepszych, czyli WKKDC (Elektra: Assassin, póki co w innych komiksach tej nowości nie uświadczyłem).

 

anything