Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 22, 2016, 12:57:37 pm »
Wspominał też o kończeniu serii, więc równoległe wydawanie Nowego DC Comics i Rebirth nie wchodzi raczej w grę, a szkoda.
To Harley Quinn już nie dostaniemy bo zostały 4 tomy do wydania jeszcze.  :sad: Pisał już wcześniej Jan T o tym. Serio, Egmont powinien określić co jeszcze chce wydać w ramach Nowego DC.

Offline buczanova

"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 22, 2016, 01:01:57 pm »
To Harley Quinn już nie dostaniemy bo zostały 4 tomy do wydania jeszcze.  :sad: Pisał już wcześniej Jan T o tym. Serio, Egmont powinien określić co jeszcze chce wydać w ramach Nowego DC.
Ale akurat HQ to jest taka jakby niezależna seria z tego co wiem i w Rebirth to chyba jest kontynuowana w tym samym stylu, z tego co pamiętam to gdzieś coś o tym było, więc szansa na dalszy ciąg jest :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 22, 2016, 01:09:29 pm »
W Stanach DC wydało trzy komiksy ze "znakiem" Road to Rebirth, może Egmont również je nam zaserwuje :biggrin:
I to jest dobre rozwiązanie. Miejmy nadziej że tak będzie  :biggrin: .

Ale akurat HQ to jest taka jakby niezależna seria z tego co wiem i w Rebirth to chyba jest kontynuowana w tym samym stylu, z tego co pamiętam to gdzieś coś o tym było, więc szansa na dalszy ciąg jest :smile:
Tak samo jak All Star Western, Swamp Thinga i Animal Man. Trzeba poczekać.

I jeszcze jedna uwaga w kontekście możliwości startu serii Supermana (albo dwóch Superman oraz Action Comics) to można tylko żałować, że Egmont odpuścił wydanie Batman i Robin z Nowego DC, było by to ciekawe porównanie jak dwaj główni superbohaterowie DC wychowują swoje pociechy i jakie łączą ich z nimi stosunki, oj szkoda.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2016, 01:15:14 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #409 dnia: Grudzień 22, 2016, 02:13:16 pm »
Też uważam że raczej na pewno wszystkie Batmany, Justice League i WW  :smile:

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #410 dnia: Grudzień 22, 2016, 03:59:34 pm »
Zastanawiam się czy np. fajnym pomysłem nie było by kontynuowanie tych "sztandarowych" tytułów jak batek, liga w twardej a pozostałe w miękkiej. Dzięki temu na rynek można wrzucić więcej serii oczywiście zaraz pojawi się mnóstwo głosów na NIE sam wole twarde ale jak widzę ile tego się ostatnio pojawia to może być ciekawe rozwiązanie dla DC żeby zróżnicować ofertę.

Offline Inuki

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #411 dnia: Grudzień 22, 2016, 04:38:00 pm »
Ja jestem zwolennikiem twardej oprawy, ale w dzisiejszych czasach rynek jest tak przepełniony superhero, że format Marvel Now jest bardzo sensownym rozwiązaniem. Gdy startowało "Nowe DC Comics" człowiek rzucał się na wszystko, jak szczerbaty na suchary. Teraz wielu z nas robi sporą selekcję, bo nie tylko kasy brak, ale i miejsca na to wszystko. Egmont tłumaczył twardą oprawę NDCC tym, że są to zazwyczaj grube tomy i to był fakt. No, ale skoro albumy "Odrodzenia" są dużo cieńsze, to miękka oprawa jest więcej niż odpowiednia. Jeżeli Egmont chce ruszyć z przytupem, to również taka oprawa jest najrozsądniejsza. No bo jeżeli będą nas zasypywali 3-4 albumami miesięcznie, z ceną 75zł, to ja chyba podziękuję. Jak już wspomniałem kasy brak i miejsca. Tym bardziej, że prawdę mówiąc żadna seria z NDCC mnie nie powaliła. Najbardziej podoba mi się "Liga Sprawiedliwości", reszta jest albo OK, albo po godzinie zapominam co czytałem :-P Tak więc ja też jestem za formatem Marvel Now. Chociaż wydaje mi się, że cena może wynosić 49zł, tak jak w przypadku "Jonah Hex". No, ale jeżeli będzie to 39zł, to super. Wtedy biorę wszystko i selekcję zrobi się w czasie czytania :-P

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #412 dnia: Grudzień 22, 2016, 04:44:17 pm »
Z tego, co pamiętam, warunkiem, dla którego można było pójść w tańsze wydania Marvel Now była mniejsza ilość zeszytów w ramach danego zbiorczego, a w Rebirth nadal liczba zeszytów na trejd jest mniej więcej taka sama, jak w N52, czyli co najmniej 6. Głupio by było też w sumie mieć NDC w twardej, a potem w ramach tego samego ciągu fabularnego w miękkiej...

Ktoś słusznie zauważył, że dokończenie takiej Harley z NDC w momencie, jak już niektóre serie startowałyby w ramach Rebirth raczej nie stanowiłoby problemu. W Stanach też nie wszystkie serie płynnie przeszły w tym samym czasie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #413 dnia: Grudzień 22, 2016, 05:57:37 pm »
HC czy SC- bedzie miejsce na półce czy nie bedzie. Wszk to przyjemne błahostki. Jedyny ból to nawałnica i wysyp komiksow i to juz od stycznia,nikt nie zwalnia kazdy chce ugryźć z tego tortu(naszych portfeli). Kolejny miesiac i kolejne roszady co kupic teraz, co pózniej, a co jeszcze pózniej. Prawdziwy komiksowy zawrót głowy. Najbardziej współczuje tym którzy kupuja(chca)wszystko z Marvela i DC.

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:14:16 pm »
HC czy SC- bedzie miejsce na półce czy nie bedzie. Wszk to przyjemne błahostki. Jedyny ból to nawałnica i wysyp komiksow i to juz od stycznia,nikt nie zwalnia kazdy chce ugryźć z tego tortu(naszych portfeli). Kolejny miesiac i kolejne roszady co kupic teraz, co pózniej, a co jeszcze pózniej. Prawdziwy komiksowy zawrót głowy. Najbardziej współczuje tym którzy kupuja(chca)wszystko z Marvela i DC.

A pomyśleć, że ludzie nadal chcą więcej serii :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:22:52 pm »
Sadze ze wydanie wszystkiego w tańszej formie SC nie rozwiąże problemu. Jest taka ilosci ze i tak z czegos trzeba zrezygnować, mimo to fajne mamy czasy  8)

Offline mack3

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:35:15 pm »
Z tego, co pamiętam, warunkiem, dla którego można było pójść w tańsze wydania Marvel Now była mniejsza ilość zeszytów w ramach danego zbiorczego, a w Rebirth nadal liczba zeszytów na trejd jest mniej więcej taka sama, jak w N52, czyli co najmniej 6. Głupio by było też w sumie mieć NDC w twardej, a potem w ramach tego samego ciągu fabularnego w miękkiej...
Liczba stron na pewno ma wpływ na cenę NDC, ale moim zdaniem nie decydujący (to, że TK coś wspomniał o tej cenie to nie znaczy, że jest to prawda objawiona, poza tym o wielu czynnikach stricte biznesowych nie mógł pisać) - stron średnio jest 40-50% więcej, a cena jest wyższa o blisko 90%.
To kwestia albo cen licencji albo po prostu takiej a nie innej polityki cenowej Egmontu (NDC zaczęli wydawać jak boom na komiksy dopiero się zaczynał, więc pewnie drukowali w niższych nakładach... potem nakłady zwiększyli, a cenę zostawili, za co ich nie winię).

Ja osobiście chciałbym, żeby te komiksy z Rebirthu wychodziły jak najtaniej - to chyba żadne dzieła, żeby musiały wychodzić w jakiejś specjalnej czy luksusowej formie - może danie miękkiej oprawy i trochę mniejsza ilość stron byłyby pretekstem dla Egmontu do "twarzowego" obniżenia cen... oby, bo robi się naprawdę ciężko w portfelu...


Wg mnie Egmont będzie jechał tak jak w zeszłym roku z jednym frankofonem HC miesięcznie, czyli mamy:

Blueberry, Sambre, Wojna Sambrów, Lone Sloane, Cyann, może Towarzysze Zmierzchu (oby), Corto.
7 komiksów (albo 6 jeśli dodruk Sambre'a wydadzą w jednym miesiącu z Wojną Sambre'ów). Zostaje 5-6 w kolejce - pewnie jeszcze 1-2 tomy Corto, może coś ze spin-offu Blueberrego. Ciekawe czemu tak się kryją z zapowiedziami frankofonów - choćby na 1. połowę roku. Kiedy chcą je dać skoro już koniec roku, a TK w zasadzie zdradził tylko 1 pozycję...

Zostaje jeszcze kilka miejsc - może dadzą coś Andreasa i/lun Moebiusa... chyba, że miejsce frankofonów zajmie Bone. No i ciekawe co z tym wznowieniem Nowego Jorku. :smile:

Dobry ten Lone Sloane? Poziom Salambo?
Czy Bone to coś w rodzaju Hugo?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2016, 06:40:32 pm wysłana przez mack3 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:39:19 pm »
Z tego, co pamiętam, warunkiem, dla którego można było pójść w tańsze wydania Marvel Now była mniejsza ilość zeszytów w ramach danego zbiorczego, a w Rebirth nadal liczba zeszytów na trejd jest mniej więcej taka sama, jak w N52, czyli co najmniej 6.

Jak porównuje sobie liczbę zeszytów z pierwszych tomów (na samym dole strony):
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Rebirth
to wychodzi max po 7 zeszytów, a w większości standard to 5 do 6, czyli tyle co Marvel Now (chyba że mają więcej stron). Po za tym w Marvel Now też się zdarzają grubsze tomy np. Deadpool (3 tom), Thunderbolts (3 tom), Avengers (4 tom) itd.

Głupio by było też w sumie mieć NDC w twardej, a potem w ramach tego samego ciągu fabularnego w miękkiej...
I tak i nie. Rzeczywiście fajnie by było bo to kontynuacja, ale jeśli cena spadała by do ceny chociaż "Jonaha Hexa" to jestem za. Bo są dwie opcje Egmont będzie wydała tak jak do tej pory po jednym HC (sporadycznie 2) tytuły z Rebirth na miesiąc i tak nadal będą duże plecy, lub pójdzie w tańsze (miejmy nadzieję) SC i rozwinie ofertę, o większą i różnorodną ilość tytułów.

Ktoś słusznie zauważył, że dokończenie takiej Harley z NDC w momencie, jak już niektóre serie startowałyby w ramach Rebirth raczej nie stanowiłoby problemu.
Tak samo dokończenie All Star Western.

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 22, 2016, 07:36:28 pm »
Czy Bone to coś w rodzaju Hugo?
Hugo to taka przygodówka z Donaldem/Sknerusem autorstwa Carla Barksa (czy też Dona Rosy), ale mająca nie 30, lecz 1000 stron.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Zakrza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:47:02 pm »
No ja jestem ciekaw tego "naprawdę mocnego uderzenia". Chętnie bym przeczytał ten One-shot wprowadzający dla całego uniwersum, Batmana, GL i może jeszcze JL i Flasha. Jak to wydadzą w jednym tomie to kupię bez względu na cenę. A później zobaczymy.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!