Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:25:56 pm »
Vertigo (komiksy dla dorosłych), Spider-Man (komiksy dla młodzieży). Dwa różne rynki - Egmont dlatego jest liderem na rynku, bo obstawia wszystkie fronty i na pewno nie będą chcieli tego zmieniać. Skoro podpisali umowę na wyłączność, to jestem pewien, że muszą wydawać przynajmniej w takim tempie jak do tej pory, w innym wypadku Vertigo znajdzie sobie innych chętnych.

Skąd więc słowa Kołodziejczaka, że los Vertigo leży w rękach Y i Skalpu? Powiedział to jakoś na początku 2016 albo wcześniej. Raczej tego nie zmyśliłem, ale nie chce mi się szukać.

W jednym z pytań odnośnie Baśni, też stanowczo wypowiedział się na temat braku możliwości wydania spin-offów, to chyba oczywiste dlaczego.

Offline kas1

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #301 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:28:22 pm »
Na Kaznodzieję szkoda czasu. Będą to wydawali ze dwa lata a sporo innych ciekawych tytułów czeka.
Wiem, wiem. Zaraz usłyszę, że nie wszyscy mają ale na allegro naprawdę można to jeszcze dostać i  wcale nie w takiej wygórowanej cenie. Owszem pewnie byłoby w HC ale zawartość naprawdę jest ta sama co w SC :smile:
Dla przykładu:
http://allegro.pl/kaznodzieja-komplet-13-tomow-i6641511165.html
http://allegro.pl/kaznodzieja-tom-1-5-i6642081204.html

Co innego 100 naboi, które nie zostało u nas dokończone.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 12:33:34 pm wysłana przez kas1 »

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #302 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:31:14 pm »
Do głowy przychodzi mi jeszcze Transmetropolitan.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #303 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:38:32 pm »
Skąd więc słowa Kołodziejczaka, że los Vertigo leży w rękach Y i Skalpu?
Żeby kupili ci których niekoniecznie jara Y i Skalp a czekają na Swamp Thinga albo coś innego  :biggrin:

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #304 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:42:15 pm »
Żeby kupili ci których niekoniecznie jara Y i Skalp a czekają na Swamp Thinga albo coś innego  :biggrin:

Całkiem możliwe. Scalped czytałem już dawno i jara mnie do tej pory, kawał porządnego komiksu, dla mnie najlepszy komiks Aarona. Y czytam i jara mnie niekoniecznie, raczej przeciętna rzecz.

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #305 dnia: Grudzień 17, 2016, 01:06:10 pm »
Na Kaznodzieję szkoda czasu. Będą to wydawali ze dwa lata a sporo innych ciekawych tytułów czeka.
Wiem, wiem. Zaraz usłyszę, że nie wszyscy mają ale na allegro naprawdę można to jeszcze dostać i  wcale nie w takiej wygórowanej cenie. Owszem pewnie byłoby w HC ale zawartość naprawdę jest ta sama co w SC :smile:
Dla przykładu:
http://allegro.pl/kaznodzieja-komplet-13-tomow-i6641511165.html
http://allegro.pl/kaznodzieja-tom-1-5-i6642081204.html

Co innego 100 naboi, które nie zostało u nas dokończone.

Rzeczywiście 1000 zł za komplet to jak za darmo.
I całe dwa komplety aktualnie są na allegro.
Kołodziejczak nie wykluczył, że będzie wznowienie w bliżej nie określonej przyszłości.
Raczej nie w 2017.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #306 dnia: Grudzień 17, 2016, 01:50:34 pm »
Skąd więc słowa Kołodziejczaka, że los Vertigo leży w rękach Y i Skalpu? Powiedział to jakoś na początku 2016 albo wcześniej. Raczej tego nie zmyśliłem, ale nie chce mi się szukać.

W jednym z pytań odnośnie Baśni, też stanowczo wypowiedział się na temat braku możliwości wydania spin-offów, to chyba oczywiste dlaczego.

Dalej nie wiem co jest dziwnego w jego słowach (przyszłość, czyli to jakie zostaną wybrane tytuły i ile ich będzie, a nie czy w ogóle). Nie ma takiej opcji, że ktoś ma wyłączność na jakiś katalog i z niego nie korzysta - logika. Było już wyjaśniane, że Baśnie sprzedają się tak sobie, ciągną bo zaczęli, ale spin-offów nie będzie. Zaś Ygrek i Skalp sprzedają się ok (nie mam pod ręką cytatu, ale pamiętam taką wypowiedź).

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #307 dnia: Grudzień 17, 2016, 02:06:27 pm »
Mam wrażenie ze cokolwiek Egmont wybierze:Kaznodzieja Transmetropolitan SwampThing,100naboi czy cos nowego bedzie kolejnym hitem i jakościowym strzałem w dziesiątke  ;-)

Offline kas1

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 17, 2016, 04:51:23 pm »
Rzeczywiście 1000 zł za komplet to jak za darmo.
I całe dwa komplety aktualnie są na allegro.
Kołodziejczak nie wykluczył, że będzie wznowienie w bliżej nie określonej przyszłości.
Raczej nie w 2017.

Wychodzi po ok 70zł za tom. W drugiej po ok. 60zł. A niektóre tomy można po ok 30zł nabyć. Będzie taniej albo dużo taniej? Myślę, że jak ktoś chcę nabyć tą serię, to całość jest do skompletowania w rozsądnych pieniążkach. Trochę to potrwa ale i tak szybciej niż wydanie 13 tomów przez Egmont. Nawet w formacie obecnego Y i Scalped.

Co do Baśni, to nic tak nie zaszkodziło tej świetnej serii jak żółwie tempo jej wydawania. I zaszkodzi każdej, która będzie w ten sposób potraktowana. Ludzie sięgną po oryginalne wydania.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #309 dnia: Grudzień 17, 2016, 05:50:14 pm »
Trochę to potrwa ale i tak szybciej niż wydanie 13 tomów przez Egmont. Nawet w formacie obecnego Y i Scalped.

Co do Baśni, to nic tak nie zaszkodziło tej świetnej serii jak żółwie tempo jej wydawania. I zaszkodzi każdej, która będzie w ten sposób potraktowana. Ludzie sięgną po oryginalne wydania.

Jeżeli Kaznodzieję wydawali by w formacie takim jak Skalp to zebrano by to w 6 tomach, czyli 1 więcej niż Skalp i Y. To wcale nie tak dużo. Jakby nie zwalniali tempa z Vertigo, to Skalp i Y byłyby już dawno w całości wydane. Wydanie całości Kaznodziei w HC to kwestia roku, jeżeli sztucznie nie zwalniali by tempa jak jest teraz.

Ostatni tom Skalpu był w październiku 2016, a Y we wrześniu 2016. Jeżeli w zapowiedziach na luty nie będzie kolejnego tomu Y, to mamy półroczną przerwę w wydawaniu tego komiksu. To samo ze Skalpem. Powinni jak najszybciej domknąć te serie i ruszyć z następnymi.   

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #310 dnia: Grudzień 17, 2016, 06:11:07 pm »
Może jedynie powiększyć sprzedaż, bo to co znane lepiej się sprzedaje.

uważaj - kiedyś zasugerowałem tutaj coś podobnego i od razu wpadłem na ścianę zbudowaną przez sceptyków.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 17, 2016, 06:11:29 pm »
Jak na razie nie zwolnili z Vertigo (co miesiąc jest jedna pozycja) a Y i Skalp wychodzą rzadziej bo może chcą skończyć wszystkie serie jedna po drugiej.

Nie liczyć stycznia zostanie do wydania 8 pozycji:

3 Baśnie
2 Y
2 Skalp
1 Amerykański Wampir

Więc ostatni tom we wrześniu i w październiku na MFKiG wielka premiera SWAMP THINGA albo czegoś innego  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 06:23:02 pm wysłana przez JanT »

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #312 dnia: Grudzień 19, 2016, 11:46:21 am »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 11:55:41 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #313 dnia: Grudzień 19, 2016, 12:07:02 pm »
I jest Suicide Squad 2 czyli oryginalny vol 5 bo ktoś mi nie wierzył że to wyjdzie  :smile:
I dwa Deadpoole...

No i Skalp 4  :smile:

Coś czuję że Harley Quinn już nie będzie  :doubt:

Są 4 DC bo mi ktoś nie wierzył że tak będzie   :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 12:12:49 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #314 dnia: Grudzień 19, 2016, 12:09:56 pm »
Zapowiedzi z okładkami od Egmontu na luty.

Z Deadpoolem Classic i Uncanny Avengers z Marveli tylko trafiłem ;)

 

anything