Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 12, 2016, 02:31:59 pm »
No to kupią wkkdc i będą mieli. Albo kupią wydanie Fun Media.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 12, 2016, 02:34:19 pm »
No nie bo "za drogie", "niedostępne" i/lub "chcemy komplet". Generalnie "nie da się" :)

A może Egmont zrobi niespodziankę i będą dwie wersje? :)

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 12, 2016, 03:05:48 pm »
Nie wiem czym są filmożercy, ale na stronie KŚK nadal jest okładka z Frankiem :wink:

Okładka pochodzi z materiałów prasowych Egmontu. Niedługo pewnie zostanie podmieniona na KŚK. W dwa wydania raczej nie wierzę. Egmont robi po prostu miejsce na tom z kolekcji.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 12, 2016, 04:13:22 pm »
No to kupią wkkdc i będą mieli. Albo kupią wydanie Fun Media.

Jest jeszcze opcja kupić niewiele droższe wydanie zagraniczne w OHC, bez błędów w tłumaczeniu i porządnie wydane.

W to, że Egmont planuje wydać E-2 w ramach Deluxe raczej wątpię, zwłaszcza po ich oświadczeniu, że mówiąc w skrócie robią miejsce WKKDC i nie zamierzają wydawać tego samego.

Offline pitt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 12, 2016, 05:17:59 pm »

No to kupią wkkdc i będą mieli. Albo kupią wydanie Fun Media.
No nie bo "za drogie", "niedostępne" i/lub "chcemy komplet". Generalnie "nie da się" :smile:

A może Egmont zrobi niespodziankę i będą dwie wersje? :smile:

Mi zawsze wydawało się, że fajnie byłoby to mieć to w jednym wydaniu HC (jak i reszte JLA DELUXE), a nie w dwóch różnych. Ale widocznie Egmont wie jak zrobić, by lepsze było wrogiem dobrego.
Ja tam już sobie gderanie odpuściłem, bo to nic nie da.
Komiks JLA Ziemia-2 mam z Fun Media, stan idealny, sam go kupiłem w kiosku i mam do niego ogromny sentyment, bo kończył on pewną ere. Kupować wydania z WKKDC z kolejną krzywą okładką nie planuje.
A co do Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości - JLA, tom 4. to nie zamierzam wydawać na niego 90 (czy ~70 w promocji) złotych za 272 stron komiksu w HC. Kupie 4 miesiące póżniej za +/-50 złotych.
 
Jest jeszcze opcja kupić niewiele droższe wydanie zagraniczne w OHC, bez błędów w tłumaczeniu i porządnie wydane.

W to, że Egmont planuje wydać E-2 w ramach Deluxe raczej wątpię, zwłaszcza po ich oświadczeniu, że mówiąc w skrócie robią miejsce WKKDC i nie zamierzają wydawać tego samego.

W to też nie wierzę. Tak samo jak w wydanie JLA One Million przez Egmont. 1.000.000 wyjdzie za kilka lat jako "bieda" HC z WKKDC.
Ktoś już chyba wyżej wróżył i ja się z tym zgadzam, że Egmont z komiksami DC w 2017 będzie starał się podokańczać serie i jak naszybkiej prześliznąć się do 2018, by wziąść się za wydawanie Rebirth. WKKDC im tylko w tym pomaga. Tylko, że styl tego pozostawia wiele do życzenia.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 12, 2016, 05:53:05 pm »
 
Mi zawsze wydawało się, że fajnie byłoby to mieć to w jednym wydaniu HC (jak i reszte JLA DELUXE), a nie w dwóch różnych. Ale widocznie Egmont wie jak zrobić, by lepsze było wrogiem dobrego.

Oczywiście, że fajnie. Ale zrobiła się z tego drama o wiele większa niż na to zasługuje. Zapewne większość będzie mieć na półce kilka tomów WKKDC, gdyż są tam tytuły godne uwagi, a które pewnie nigdy w Polsce nie byłyby wydane. Dlatego wzrokowcy nie powinni mieć większego problemu postawienie z lewej strony półki JLA 1-4 (bez Earth-2) w jednolitej szacie graficznej, a z prawej kilka ulubionych komiksów w szacie od WKKDC (w tym Earth-2).

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:01:00 pm »
 
Tylko, że styl tego pozostawia wiele do życzenia.


Tak to jest, jak ma się monopol na komiksy od jednego wydawnictwa. Nigdy mi się to nie podobało i teraz mamy efekty.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:04:09 pm »
Trzymam kciuki, aby ten monopol się wkrótce skończył. Mam nadzieję, że DC dostrzeże, że w mocno rozrastającym się polskim rynku jeden wydawca DC i Vertigo to stanowczo za mało.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:32:31 pm »
I jeszcze jedno "osiągnięcie Egmontu" - rozkładówki w Civil War:










Może zamiast ładować tymi pakietami po kilkanaście pozycji miesięcznie czas iść w jakość?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:55:07 pm »
rozkładówki w Civil War

u muchy było okej?

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:57:46 pm »
u muchy było okej?


W WKKM jest w porządku, nie wiem jak w normalnym wydaniu od Muchy.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:00:45 pm »
U Muchy też jest ok, właśnie sprawdziłem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:11:33 pm »
dzięki. to chyba sobie daruję zakupy.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:11:42 pm »
Jakiś czas temu napisałem że Civil War Muchy będzie prawdopodobnie najlepszy jakościowo  :smile:

Na FB ludzie piszą że też tak mają. Czyli cały nakład do zwrotu.

i jeszcze jako bonus z cytat z FB: "Przynajmniej czyste. Mi od dłuższego czasu przychodzą brudne strony"



 

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:16:41 pm »

Czyli cały nakład do zwrotu.

na której ziemi Ty żyjesz?  :wink: