trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 04, 2016, 11:52:05 am »
@absolutnie


Dzięki, uspokoiłeś mnie, bo bałem się że pokolorowana może być tylko edycja na USA, tak jak było z Moebiusem i dostaniemy takiego pociachanego potworka.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 04, 2016, 12:03:09 pm »

Jeśli wydanie oparte jest na tym, które wskazał wilk, to uklad plansz pozostanie oryginalny:
zobacz plansze próbne pod tamtym linkiem:
http://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/corto-maltese-edition-couleurs/corto-maltese-1-la-ballade-de-la-mer-salee#&gid=1&pid=4
Format również jest oryginalny 23,2x30,7cm, a nie amerykański. Więc powodów do szatkowania nie było.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 04, 2016, 01:05:40 pm »
Mam tak samo jak Ty. Kupię tylko tytuły "poza Postowe". I cieszę się że wreszcie poznamy w całości przygody Corto Maltese.

A na Komiksowej Warszawie znowu T.K. będzie się żalił, jak to ludzie przychodzą do niego i mówią, że fajnie że wznawiacie Corto Maltese, ale my poczekamy aż będą te tomy, których wcześniej w Polsce nie było. :) :D
Ja oczywiście popieram postawę kupowania tylko premier. Jakby częściej Egmont robił tak jak w przypadku LL - czyli na raz rzucił kilka numerów i zdublowanych i premierowych, to doświadczeni komiksiarze mieliby lepiej.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 04, 2016, 01:52:18 pm »
Po głębokim namysle muszę stwierdzić, że moja wcześniejsza wypowiedź była niemadra i nadmiernie emocjonalna.
Sensu w zmienianiu tytułu nie widzę, tym bardziej, że jest to zmiana na gorsze.
Kolorowanie czarno-białych komiksow też mi się nie podoba, bo zabieg ten psuje wszelkie efekty oparte na kontrastach i niedorysowaniach. W samej "Balladzie o slonym morzu" jest kilkanaście takich plansz, w tym jedna pokazująca Corto i Pandorę w morskiej kipieli: nie widać tam, gdzie kończy się człowiek i zaczyna morze - kolor może ją tylko zepsuc. Tak, jak zepsuł planszę z albumu "Tango" pokazującą kule bilardowe (jest w planszach próbnych)
Niemniej, mam pokolorowaną wersję Les Helvetiques i przyznam, że oglądanie jej nie boli. Tak, jak zauważył gobender, kolory są nałożone subtelnie i z wyczuciem.
Liczę też na to, że w wydaniu Egmontu dostanę porządna wersję "Bajki weneckiej" - wydanie Postu jest okropne i że w "Złotym Domu w Samarkandzie" znajdzie się plansza oryginalnie pokolorowana akwarelkami przez Pratta.
Jasne, że kupię te albumy, których nie mam. Ale resztę też kupię - z ciekawości.
Najprawdopodobniej kupię nawet tę "Balladę", chociażby po to, żeby pokazać mojemu przedmówcy, jak bardzo się myli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 02:55:55 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 04, 2016, 05:26:40 pm »
Może ktoś wie coś więcej i zna jakieś szczegóły o komiksie "Brald" Piątkowski/Oleksicki ? - okładka mnie zaintrygowała, można gdzieś znaleźć jakieś przykładowe plansze ?

Offline Andy13

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 07, 2016, 02:35:40 pm »
Czy wiadomo może czy batman/superman skończy sie na runie loeba czy egmont zamierza wydawać dalej?

na szczęście będą wydawać dalej. "Wrogowie pośród nas" w przygotowaniu.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 07, 2016, 02:40:52 pm »
Dobra wiadomość, bo to chyba najlepsza seria DC jaką teraz Egmont wdaje. Jestem za pełnymi 12 tomami S&B po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 07, 2016, 02:44:09 pm »
to chyba najlepsza seria DC jaką teraz Egmont wdaje
Zgadzam się! Tak długo, jak mówimy o Gotham Central. :D

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 07, 2016, 02:45:34 pm »
Oczywiście że mówimy o Gotham Central!

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 07, 2016, 02:56:18 pm »
Oczywiście mówimy o Superman i Batman.

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 07, 2016, 03:30:42 pm »
Bazyliszku, wyjaśnij mi proszę, co sprawia że B/S jest najlepszą serią DC wydawaną u nas? I w czym jest lepsza od innych serii takich jak Wonder Woman, Gotham Central czy chociażby Ligi Sprawiedliwości?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 07, 2016, 03:32:40 pm »
Bo tytul ten jest tani i podobaja mu sie rysunki.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 07, 2016, 03:40:32 pm »
I jest Batman. A Batman wymiata. Choć ostatnio mu się przyjada. Ja tu dostaję sprzeczne sygnały.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 07, 2016, 04:02:28 pm »
Po pierwsze jest najtańsza.
Po drugie jest ze starego DC
Po trzecie ma fajne rysunki
Po czwarte ma fajne scenariusze z udziałem Batmana i Supermana.


Liga Sprawiedliwości jest droższa i dość wtórna względem Starego DC. Wieczne Zło, to przecież przerobiony i powiększony pomysł Morrisona z Ziemi 2. Batman z N52 jest do kitu. Długie Halloween z WKKDC rysuje Sale dlatego mi się nie podoba.

I pytanie - ktoś naprawdę nie chce kontynuacji tej serii?

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 07, 2016, 04:20:58 pm »


I pytanie - ktoś naprawdę nie chce kontynuacji tej serii?


Ja.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything