Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 02, 2016, 08:47:18 pm »

Nie wiem, może czytałem innego Corto niż Ty ale ja bym powiedział, że to właśnie jest... pulpa.

Pulpę w sensie, coś co przeczytam i wyrzucę do kosza.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 02, 2016, 09:23:59 pm »
ANIHILACJA! Jeeee! A w lutym pewnie Deadpool na walentynki. I bardzo dobrze i tak ma być. Super, że od razu dali JLA 4, to po 28 grudnia niedługo trzeba będzie czekać na własną Ziemię 2. Plus oczywiście Wolverine 4 i Spider-Man 6. Ms Marvel to se zacznę od 2 tomu.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 02, 2016, 10:00:25 pm »
Na okładce JLA 4 jest Frank Quitely czyli będzie Ziemia 2  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 02, 2016, 10:08:39 pm »
Pulpę w sensie, coś co przeczytam i wyrzucę do kosza.


No ok, nie pomyślałbym nawet, na pewno jest to bardzo oryginalne tłumaczenie.
perły przed wieprze

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 02, 2016, 10:36:19 pm »
Ja się ogólnie nie znam, ale czy słone morze nie jest przypadkiem pleonazmem.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 02, 2016, 10:54:41 pm »



Wychodzi na to, że to wydanie będzie oparte na włoskim z 2005 roku.
W sumie - nie jest to złe wydanie. Zbiera całość w 10 tomach. Jest nawet tom zawierający opowieść "Mlodość Corto Maltese" - z planowanej serii, która się nie rozwinęła.



Ale zmiana tytułu idiotyczna i zupełnie niepotrzebna.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 02, 2016, 11:18:23 pm »
Etam, jęczycie już na wszystko. Mi tam się tytuł podoba, tylko okładka mogła być fajniejsza jakaś.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 02, 2016, 11:54:23 pm »
Etam, jęczycie już na wszystko. Mi tam się tytuł podoba, tylko okładka mogła być fajniejsza jakaś.
:smile:

To ile ten tom Corto będzie miał stron? pierwsze czarno białe miało 176 a to wydanie https://www.amazon.it/gp/product/881703133X/ref=pd_sim_14_6?ie=UTF8&psc=1&refRID=YPT5C2XJ0F3VWAA6D1EJ ma niby 255

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 03, 2016, 06:14:29 am »

No ok, nie pomyślałbym nawet, na pewno jest to bardzo oryginalne tłumaczenie.

A znasz inne? Magazyny pulp były wydawane najtaniej z najniżej jakości papieru (właśnie stąd nazwa). Czytalo sie je i do śmieci. Dopiero potem narodził sie zwrot pulp fiction, któryo już bardziej okreslał treść a nie formę.

Offline skil

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 03, 2016, 08:25:33 am »
Wcześniej zapowiadałem, że nie kupię żadnego tomu - te od wydawnictwa Post oczywiście mam, jednak wolałem dostawać argumenty przeciw swemu zamierzeniu, nie potwierdzające je.

No ja się wahałem, ale skoro wg Egmontu "Una ballata del Mare Salato" to "Opowieść słonych wód", to już wiem co robić.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 03, 2016, 08:49:57 am »
A znasz inne? Magazyny pulp były wydawane najtaniej z najniżej jakości papieru (właśnie stąd nazwa). Czytalo sie je i do śmieci. Dopiero potem narodził sie zwrot pulp fiction, któryo już bardziej okreslał treść a nie formę.


Odpowiem Ci szczerze i tak bez tego żeby moje było na wierzchu - patrząc na to, że Egmont wykorzystał faktyczną okładkę Corto (jedną z, bo i tak wolę tę niż to co na okładkach Corto wyczynia np. IDW) i nie specjalnie w nią ingerował na niekorzyść, jak i przez pryzmat moich doświadczeń z ów komiksem uznałem, że piszesz o pulpie jako gatunku. Ot, rozminęliśmy się.
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 03, 2016, 08:55:38 am »
patrze na te zapowiedzi:
Marvel i Star Wars:
Anihilacja tom 1
Ms Marvel tom 1
Wolverine i X-men tom 4
Superior Spiderman tom 6
Star Wars Legendy Karmazynowe Imperium II
DC i Vertigo :
Amerykański Wampir tom 8
Batman Detective Comics tom 6
JLA Amerykańska Liga Sprawiedliwości tom 4

to pomimo że Egmont ma wyłączność na DC to coś słabo z tymi tomami, 5 do 3, szkoda, że 2 tomu Nowego DC na miesiąc wychodzą sporadycznie, tak to spokojnie pozamykali serię przed startem Rebirth

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 03, 2016, 09:40:19 am »

Odpowiem Ci szczerze i tak bez tego żeby moje było na wierzchu - patrząc na to, że Egmont wykorzystał faktyczną okładkę Corto (jedną z, bo i tak wolę tę niż to co na okładkach Corto wyczynia np. IDW) i nie specjalnie w nią ingerował na niekorzyść, jak i przez pryzmat moich doświadczeń z ów komiksem uznałem, że piszesz o pulpie jako gatunku. Ot, rozminęliśmy się.

Przez prostą fromę oryginałów (niezbyt wyszukanych także) łatwo je popsuć, i to Egmont właśnie zrobił, zupełnie ignorujac podstawy designu takie jak kompozycja i wyważenie elementów. Kompletna amatorka. Logo Corto jest jakie jest ale można było trochę dopasowac to do czasów uspokajajac lekko kolorystykę i rezygnując z outline'u, który pasuje do ilustracji niżej jak świni siodło.  Ale jak wspomniałem kompozycja jest największym problemem, a właściwie jej brak.

Okładki IDW nie są idealne. Oni ogólnie niestety mają jednej z gorszych designów wśród zachodnich wydawnictw. Corelowy foncik jest kwestionowalny i moim zdaniem zdecydowanie za dużo ozdobników. Ale widać, ze ktoś się postarał. Zobaczymy oczywiscie jak środek (druk, papier), bo wydanie IDW pod tym względem jest bardzo fajne.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 03, 2016, 10:04:49 am »
Okładki IDW nie są idealne. Oni ogólnie niestety mają jednej z gorszych designów wśród zachodnich wydawnictw. Corelowy foncik jest kwestionowalny i moim zdaniem zdecydowanie za dużo ozdobników. Ale widać, ze ktoś się postarał. Zobaczymy oczywiscie jak środek (druk, papier), bo wydanie IDW pod tym względem jest bardzo fajne.


To już w sumie offtop ale to fakt, gdy chodzi o jakoś wydań, szycie, grube okładki itp to IDW wydaje przepięknie. Jako fan TMNT bardzo chwalę sobie to co robią z tą franszyzą gdy chodzi o wydania zebrane (ale tam też okładki i grzbiety wyglądają idealnie gdy chodzi design, TMNT Works i IDW Collection jako szczyt szczytów, grzbiet naśladujący owijkę na rękojeści to już cud miód).
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 03, 2016, 10:46:35 am »
Cieszę się na Corto i dla pełnej kolekcji jestem gotów znieść wiele. Design okładki jakoś specjalnie mnie nie boli póki co.
Z przyjemnością porównam sobie wersję cz-b z kolor.


W tytule bardziej niż te słone wody zastanawia mnie "Opowieść", zamiast "Ballada". To już na samym wstępie nieco uprozaicznia odbiór. Strasznie jestem ciekaw tego tłumaczenia, czy całość pójdzie tym samym tropem.


Swoją drogą, ostatnio dużo jest chyba przypadków, gdzie przy nowych wydaniach wydawcy bardzo starają się odróżnić tłumaczeniem. Czy to jest kwestia obawy o podobieństwo do poprzedniego? Czy to serio budzi aż takie zagrożenie?