trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 18, 2016, 08:28:27 pm »
Boję się, że wiele serii Vertigo jest zbyt mało znanych w naszym kraju.... Doom Patrol , Enigma, House of Mystery, Deadman- starsze tytuły raczej nie mają szans na wydanie po polsku. Oby moje słowo w poczwórne g.... się zamieniłpo [jak mawiano w mojej rodzinie]...ale faktem jest, że nowsze Vertigo jest bardziej popularne.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 18, 2016, 09:07:11 pm »
...ale faktem jest, że nowsze Vertigo jest bardziej popularne.
A co wg Ciebie jest popularniejsze od Sandmana, Preachera, Hellblazera, Lucyfera, Swamp Thinga, 100 Bullets, Y the Last Man i jeszcze paru innych starych vertigowych serii? Tak z ciekawosci pytam :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 18, 2016, 11:12:36 pm »
Jakie zwalnianie tempa?
Zwalnianie tempa może nastąpić najszybciej w drugiej połowie 2017 roku, kiedy skończą się "Skalp" i "Y". Pewnie po tym pojawią się kolejne serie.

Jak wynika z tego co tu niektórzy piszą, premiera nowego (4) Y i Skalp ma być za... 5-6 miesięcy? W takim tempie nie mielibyśmy jeszcze drugiego tomu tych pozycji w tym roku przyjmując wariant 6 miesięczny.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2016, 11:34:22 pm »
A co wg Ciebie jest popularniejsze od Sandmana, Preachera, Hellblazera, Lucyfera, Swamp Thinga, 100 Bullets, Y the Last Man i jeszcze paru innych starych vertigowych serii? Tak z ciekawosci pytam :wink:


Bardziej jak bardziej ale... np. taki Sheriff of Babylon jest dość "hot" w fandomie.
perły przed wieprze

Offline przemo1

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 19, 2016, 03:07:28 am »
 Jak trafi się Transmetropolitan, Animal men, Astro City, American Splendor, moje wyczekiwane Books Of Magic !!!, DMZ, Ex Machina, Hellblazer, House of Mystery, House Of Secrets, Human Target, Kid Eternity, Losers, Kid Eternity, Northlanders, Shade, Sleeper, Screamer, Stardust - książka i film wymiata więc komiks również :), lekko po wirażu Sweet Thooth i To tak w alfabetycznym spisie z Multiversum :) To z takich ongoingów i maxi serii, ale na spokojnie kilka mini i one shotów na pewno sią znajdzie. Ooo jeszcze Flinch, którego drugi trade już zamówiłem. 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 19, 2016, 10:27:55 am »
Kid Eternity


Z jednej strony Kid Eternity przypadnie do gustu każdemu kto lubuje się w dziwniejszych komiksach Morrisona ale nie wiem czy naprawdę jest tylu ludzi, którzy go czytają poza jego zabawą w trykoty żeby Egmont się za to brał. Ten komiks prosty w lekturze nie jest (choć nie znaczy, że go nie polecam, mam i sobie chwalę, też za możliwość porównania grafiki Fegredo kiedyś z tym teraz).
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 19, 2016, 02:59:38 pm »
Jest drugi MAD https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/318204-mad-2 pierwszy był świetny  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2016, 09:05:22 am »
A co wg Ciebie jest popularniejsze od Sandmana, Preachera, Hellblazera, Lucyfera, Swamp Thinga, 100 Bullets, Y the Last Man i jeszcze paru innych starych vertigowych serii? Tak z ciekawosci pytam :wink:
Ha! No dla mnie właśnie choćby "Y" to te nowsze Vertigo :D Wybacz staremu dziadowi, zawiesiłem się gdzieś na przełomie stuleci :)
Ale chodziło mi głównie o sukces "Fables", "American Vampire" oraz "Sweet Tooth". Trochę dla mnie zaskakujący, zwłaszcza, jeśli chodzi o pierwszy tytuł.

Przemo1- dzięki za przypomnienie mi o Shade TChM, zapomniałem, że mam to nadal w kolekcji- czyta się jeszcze lepiej, niż te kilkanaście lat temu  :cool:

Co do Northlanders- "Anglo-Saxon Saga" zrobiło na mnie dobre wrażenie, aczkolwiek czegoś tam brakowało. Czekam teraz na islandzkie opowieści....
 

Offline kenji

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 20, 2016, 09:30:55 pm »
Boję się, że wiele serii Vertigo jest zbyt mało znanych w naszym kraju.... Doom Patrol , Enigma, House of Mystery, Deadman- starsze tytuły raczej nie mają szans na wydanie po polsku. Oby moje słowo w poczwórne g.... się zamieniłpo [jak mawiano w mojej rodzinie]...ale faktem jest, że nowsze Vertigo jest bardziej popularne.


nic nie bój


jesteśmy na takim etapie , że w ciągu 2-3 lat większość jak nie wszystkie tytuły które wymieniłeś pojawią się na naszym rynku
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 03:58:02 pm wysłana przez kenji »

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2016, 08:25:39 am »
jesteśmy na takim etapie , że w ciągu 2-3 większość jak nie wszystkie tytuły które wymieniłeś pojawią się na naszym rynku

Rynek tak dynamicznie się rozwija, że chyba to nieuniknione. Po chociażby tym jak rozwija się np. wydawnictwo Planeta Komiksów widać, że nie jest to biznes skazany na niepowodzenie. Myślę więc, że masz rację i większość wartych czytania komiksów prędzej czy później trafi do oferty.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2016, 08:55:44 pm »
Tylko, że Egmont według mnie mocno stopuje Vertigo - kiedy nie mieli wyłączności na licencję, to np. Mucha sporo rzeczy wydawała i teraz pewnie by się inni zainteresowali, no ale się nie da...

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 28, 2016, 01:25:53 pm »
Tylko, że Egmont według mnie mocno stopuje Vertigo - kiedy nie mieli wyłączności na licencję, to np. Mucha sporo rzeczy wydawała i teraz pewnie by się inni zainteresowali, no ale się nie da...

Egmont wydaje cztery serie Vertigo naraz (Baśnie, Amerykański Wampir, Skalp, Y ostatni z mężczyzn). Aż tak tragicznie nie jest. Poza tym wszystkie te serie raczej się już zbliżają ku końcowi.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2016, 01:34:30 pm »
Pewnie, mogłoby być gorzej, mogliby w ogóle nie robić łaski i nic nie wydawać mając licencję na wyłączność, meh...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 28, 2016, 02:41:07 pm »
Mając tą wyłączność to żeby być w porządku muszą cały czas wydawać Vertigo  :smile:
Sami się wkopali  :biggrin:

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 31, 2016, 07:34:23 am »
No ja czekam na 100 naboi w przyszłym roku.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.