Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1132337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4695 dnia: Grudzień 11, 2017, 03:48:47 pm »
Tak, bez folii (gildia). Na oko wygladaja bardzo podobnie do I wydan (te tez mam), ale tez reklamowalem, bo rogi ubite, i teraz jeszcze raz na nie czekam.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4696 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:02:33 pm »
Art już takie kwoty osiąga, sprzedając go mógłbym nadrobić kilka z wielu zaległości  :roll:

Offline Stoneheart

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4697 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:16:50 pm »
A teraz chwilka na zastanowienie - zróbmy założenie:
Egmont decyduje się, jak piszecie, reklamować wadliwe towary u swojego partnera biznesowego (Madiatoonu), z którym drukował w kooperacji, i... możecie się Panowie chyba pożegnać z wieloma tytułami, które E. obecnie oferuje na rynku. Na szali: użerać się z czytelnikami, ale działać dalej na obecnych zasadach vs. popsuć sobie kontakty z jednym z większych licencjodawców i być może zrobić sobie "renomę" w środowisku, a tym samym zacząć oddawać rynek... hmmm, co by tu wybrać? - pomyślał Egmont.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4698 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:38:37 pm »
możecie się Panowie chyba pożegnać z wieloma tytułami, które E. obecnie oferuje na rynku. Na szali: użerać się z czytelnikami, ale działać dalej na obecnych zasadach vs. popsuć sobie kontakty z jednym z większych licencjodawców i być może zrobić sobie "renomę" w środowisku, a tym samym zacząć oddawać rynek... hmmm, co by tu wybrać? - pomyślał Egmont.
Jak mają wydawać gówno to niech nie wydają w ogóle. Ostatnie miesiące to wpadka za wpadką. Zawsze górują na liście wydawnictw jako najlepsze wydawnictwo, a teraz wtopa za wtopą. Ludzie czekają na komiksy i ich dodruki więcej niż 10 lat, a tu pojawia się kwiatek ze słabymi kolorami, posklejanymi stronami, tłumaczeniem ze sporą ilością błędów, grzbiety wołające o pomstę i można tak wymieniać bez końca. Nie chodzi tu nawet o to, że każdemu będzie coś nie odpowiadało tylko jakby za te komiksy brały się jakieś osoby nie mające nigdy kontaktu z komiksem. Amatorszczyzna niestety.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4699 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:52:07 pm »
Nie no bez przesady, ta rysa na okładce nie jest tak dramatyczna, żeby posuwać się do wymiany całego nakładu czy też nazywania go gównem (w połączeni ze sklejonymi stronami itd.) Nie podoba mi się co robi ostatnio E. w sprawie jakości wydań, ale tu już chyba przekraczamy jakieś granice absurdu.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4700 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:54:39 pm »
Nie pisałem o Artbooku.

Offline celtic

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4701 dnia: Grudzień 11, 2017, 05:16:20 pm »
Nie rozumiem tego biadolenia nad dostępnością. Thorgal Artbook od 1,5 miesiąca był dostępny w przedsprzedaży. Jeszcze w ubiegły piątek był dostępny w sklepie wydawcy. W piątek zadzwoniłem do Gildii i spytałem, czy jeszcze dostaną? Odpowiedzieli, że jest szansa i żebym sprawdzał stronę. Po dwóch godzinach się pojawił i spokojnie zamówiłem. Aktualnie jest niedostępny. Tylko, że miał być limitowany, więc rzeczywiście był i to mnie cieszy. Jak ktoś przez 1,5 miesiąca nie kupił z 30% rabatem tylko czekał do ostatniej chwili na dodatkowe 10 PLN oszczędności z dyskontu, to podjął ryzyko, że nakład się skończy.

Jeśli miał być nakład limitowany to Egmont nie powinien sprzedawać go we wszystkich dostępnych sklepach. Wybrać jeden i swój i tam zorganizować dystrybucję. Rozumiem rozgoryczenie osób które zamówiły go w przedsprzedaży np. w Bonito i go nie otrzymały. Ja całe szczęście swój egzemplarz dostałem.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4702 dnia: Grudzień 11, 2017, 05:34:18 pm »
Ludzie tydzień temu tu wieszali psy na wydawnictwie Scream, że wydawnictwo swoje komiksy sprzedaje w kilku wybranych sklepach a nie najpopularniejszych w tej chwili dyskontach. Zresztą, nie winiłbym akurat w tym przypadku Egmontu za brak artbooka np. w bonito, ale bardziej kulawy system składania zamówień między hurtowniami i księgarniami.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4703 dnia: Grudzień 11, 2017, 05:55:48 pm »

Ok
Porównajmy takie SL czy O. maja swoje wydania tylko gildia. Tak wydawnictwa przyjęły koniec kropa. Tu nie była informacji ani o ilości sztuk, ani o tym ze sprzedaż w wybranych księgarniach. Egmont jakoś potrafił zrobic wydania tylko dla Empiku, nie chodzi mi o ostatnie dwa lata,
Główną sprawą jest problem z tym ze od paru miesięcy wpadka goni wpadkę. To problem z tłumaczeniem to problem z drukiem to jaja z artbookiem. Egmont nie jest jedynym wydawcą, ale pretenduje do miana najgorszego.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4704 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:08:13 pm »
Ok, let's play a game. Egmont ogłasza, że będzie 850 sztuk artbooka na miesiąc przed premierą. Jaka będzie twoja decyzja o zakupie?

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4705 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:12:35 pm »
Pan Kolodziejczak / Egmont po raz kolejny we wlasciwy dla siebie spodoba "zaznacza" to, ze komiksiarze to bardzo wymagajaca klientela. Ja proponowalbym, aby przed kolejnym takim komentarzem przyjrzal sie jakie ceny drukowane sa na komiksach. Sie placi, sie wymaga. Proste.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4706 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:15:58 pm »
Mam pytanie. Czy osoby które odebrały już artbooka też mają tak, że dwie strony (208-209) są nieprzetłumaczone? Tak jak na zdjęciu:

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4707 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:19:12 pm »
przyjrzal sie jakie ceny drukowane sa na komiksach. Sie placi, sie wymaga.

Sorry, ale że się tak zapytam, Kiedy ostatni raz kupiłeś coś od Egmontu, za wydrukowaną cenę? :shock:

Offline Stoneheart

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4708 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:22:14 pm »
@up:


Chyba nie chodziło o kupowanie po cenach okładkowych, a kupowanie po cenach z określonego poziomu... Tak to czytam.


Podbijam pytanie od mkolek81 - ktoś coś?

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4709 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:26:46 pm »

Podbijam pytanie od mkolek81 - ktoś coś?




Czy osoby które odebrały już artbooka też mają tak, że dwie strony (208-209) są nieprzetłumaczone?


Oczywiście, że jest to niedoróbka każdego egzemplarza.