Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1132009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3900 dnia: Wrzesień 25, 2017, 11:33:42 am »
Ellisa łykam wszystko  :smile: Taki Nextwave to tylko jeden tom w Marvel Classic https://www.goodreads.com/book/show/7175950-nextwave-agents-of-h-a-t-e

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3901 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:11:31 pm »
Wszelcy Deadpoolowcy w końcu przekonali by się co to humor w wydaniu superbohaterskim


Niech Ellis napisze około 300 numerów pod rząd o Nextwave a nie 12. Zobaczymy czy nie przestanie mu brakować pomysłów.


Wtedy zaczniemy rozmawiać o poziomie i porównywać.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3902 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:28:43 pm »
Jak w każdej dziedzinie życia (pracy, polityce, dyskusjach forumowych) bardziej szanuję tych, którzy wiedzą, że już czas kończyć bo powiedzieli wszystko co mieli do powiedzenia od tych co tłuką 300 numerów (projektów, ustaw, postów) pod rząd myśląc ze ilość jest ważniejsze od jakości...

Zostawiam ten wpis pod Twą rozwagę...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3903 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:36:03 pm »
Jak w każdej dziedzinie życia (pracy, polityce, dyskusjach forumowych) bardziej szanuję tych, którzy wiedzą, że już czas kończyć bo powiedzieli wszystko co mieli do powiedzenia od tych co tłuką 300 numerów (projektów, ustaw, postów) pod rząd myśląc ze ilość jest ważniejsze od jakości...

Zostawiam ten wpis pod Twą rozwagę...


Nie chodziło o to.


O wiele łatwiej jest wejść w kompletnie nowy projekt albo jeszcze lepiej stworzyć własny od podstaw na swoich zasadach niż grzebać w historii postaci i szukać informacji czy przypadkiem "tego już nie było kiedyś".


Ellis może mieć mnóstwo serii, które zaczyna i za chwilę kończy i mogą być one świetne ale porówanie jest mylne. Nie twierdzę, że nie robi resaerchu bo całe Nextwave jest właśnie na tym oparte.


No ale to porównanie ....


Porównać to sobie można Nextwave do Thunderboltsów też 12 numerów Ellisa ale nie takiej kobyły jak Deadpool.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3904 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:40:24 pm »
Bo ja wiem...
Nie czytałem Nexwave, ale poza Captain to tam sami bohaterowie ze sporym bagażem w Marvelu...
A Deadpool to taki gość, za każdy może wejść i mieć na niego jakikolwiek pomysł jaki się chce i będzie pasować...

Ale oczywiście lepiej mi poczekać i faktycznie przeczytać, więc oddaję pole...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3905 dnia: Wrzesień 25, 2017, 05:37:13 pm »
Ktoś się orientuje ile ma części ma mieć Czarny Młot i czy Egmont planuje w najbliższym czasie wydanie 2 tomu?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3906 dnia: Wrzesień 25, 2017, 05:44:09 pm »
Ktoś się orientuje ile ma części ma mieć Czarny Młot i czy Egmont planuje w najbliższym czasie wydanie 2 tomu?
Ile to nie wiem. To jest ongoing, którego drugi tom zbiorczy jest w zapowiedziach dopiero na styczeń 2018 w USA. Większej częstotliwości niż jeden tom na rok u nas, bym się nie spodziewał.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3907 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:11:43 pm »
Ooooooo to się solidnie rozczarowałem. Właśnie odebrałem dzisiaj i wygląda czadowo, ale za rok to ja przecież nie będę pamiętał co czytałem. Zatem wyląduje w randze półkownika i zaczeka do lepszych czasów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3908 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:20:57 pm »
Ooooooo to się solidnie rozczarowałem. Właśnie odebrałem dzisiaj i wygląda czadowo, ale za rok to ja przecież nie będę pamiętał co czytałem. Zatem wyląduje w randze półkownika i zaczeka do lepszych czasów.
No właśnie to są uroki wydawania trwających serii (nie zamkniętych). Podobna sytuacja jest z Sagą, Bękartami z Południa od Muchy, Lazarusem, Żywymi Trupami, Black Science od Taurusa, prawie wszystkie tytuły jakie zapowiedział Non Stop Comics. Wiele osób narzeka na ten bufo jaki mamy w przypadku Marvela czy DC, ale w takich sytuacjach to jest zbawienne. Jestem ciekaw jak Egmont rozegra sytuacje z tytułami Odordzenia, które wychodzą jako miesięczniki, bo jej bardzo szybko dogoni z wydawaniem. No ale coś za coś, jesteśmy dzięki temu na bieżąco, prawda?   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 06:26:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3909 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:39:58 pm »
Szczerze mówiąc mi aż tak strasznie nie zależy aby być na bieżąco. Może zaczną wtedy wydawać mniej znane serie co może być dobrym rozwiązaniem zresztą.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3910 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:41:55 pm »
No właśnie to są uroki wydawania trwających serii (nie zamkniętych). Podobna sytuacja jest z... Lazarusem...
Ktory dodatkowo ma mega obsuwy w ostatnim czasie. Czas jaki minal pomiedzy vol.4 i vol.5 to cos  ok roku i 2 miesiecy. Masakra. Choc w tym konkretnym przypadku warto bylo czekac, bo piatka Lazarusa urywa jaja.
 
Tak to wlasnie jest z serialami kupowanymi w wydaniach zbiorczych, ze trzeba sobie odswiezyc (przeczytac ponownie lub chociaz powoli przekartkowac) poprzednie czesci przed lektura. Pol biedy jak tytul jest w miare nieskomplikowany bo np. takiego Koziorozca to trzeba calosc uwaznie czytac od poczatku.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3911 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:48:47 pm »
@SkandalistaLarryFlynt
Nie bierz ostatniego pytania do siebie. Jest ono skierowane raczej do tych krzykaczy, którzy tak bardzo marudzą, że Egmont jeszcze nie zrównał się seriami z Marvel Now.

@donTomaszek
A tu się zgadzam w 100%, jak napisałem takie uroki. A co do czytania zeszytów to podziwiam te osoby, bo ja osobiście wole zbiorcze (dla mnie jest to wygodniejsza forma czytania), ale jestem świadom, że to dzięki takim osobom, serie dalej są kontynuowane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 06:58:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3912 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:54:09 pm »
Zrozumiałem kontekst, tylko stwierdziłem że mi tam nie przeszkadza że czytam jakąś historię niewydaną miesiąc temu. Z drugiej strony jeżeli dotrzemy do dnia dzisiejszego to zaczniemy dostawać coś mniej oklepanego, albo klasyki o które strasznie ciężko się doprosić?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3913 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:51:14 pm »
Jeśli chodzi o komiks superbohaterski, to naprawdę nie ma powodów do narzekań. Zwłaszcza inicjatywa "Odrodzenia" powinna wszystkich spragnionych nowości cieszyć, bo polskie wydania wychodzić powinny z poślizgiem od sześciu do dziewięciu miesięcy względem zbiorczych wydań amerykańskich ("I am Gotham" jest ze stycznia, "Damian knows best" chyba z czerwca!!).


Mnie, dodam, cieszy czytanie czegoś, co powstaje, co też często nie ma jeszcze wyrobionej marki, czego jeszcze nikt nie polecił. Chciałbym miec dość zasobow i finansowych, i czasowych by śledzić tak wszystko, co rzuca mi się w oczy podczas przeglądania zapowiedzi. I czytać na bieżąco. Z wszystkimi cliffahngerami i niepewnosciami, czy seria dotrwa do finalu. Ale to tylko marzenie... Przynajmniej w wiekszosci przypadków. Ciesze się jednak w chwilach docierania do ostatnich takich zeszytów jak ostatnio "Shade the Changing Girl" #12 czy "Action Comics" #987, gdzie tozsamość Pana Oza wreszcie zostaje wyjawiona (unikajcie WSZYSTKIEGO, co mogłoby Wam COKOLWIEK zasugerowac w tej mierze!!!), bo w tym momecnie zawieszenia czai się całe spektrum najlepszych wrażen zwiazanych z próbami poskładania tych scenariuszy do kupy z ich wciąz potencjalnymi ciągami dalszymi... Zbiorcze tego nie robią. Są ekonomiczniejsze, czasem bardziej eleganckie, zwykle też poręczniejsze (z wyjątkiem omnibusów, ktore też uwielbiam po swojemu). Ale dla mnie zeszyty to ta najpełniejsza wersja przygody. Tak mam.


PS. A "Czarny młot" już jutro!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 08:05:20 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3914 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:49:51 pm »
Trochę cieszę się, że wyrosłem na komiksie europejskim. Rok czekania na nowego Thorgala, Sagę Valty czy Ralpha Azhama nauczyło mnie cierpliwości i nie przeszkadza mi oczekiwanie na nowe np. Black Science.