Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3855 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:05:51 am »
Mucha dostawała zjebę o krzywe grzbiety - poprawiła się. Lain dostawało zjebę o klejenie - poprawił się.
Taaa. W zeszłym roku kupiłem u nich na stoisku pierwszy tom Hrabstwa Harrow, dałem do podpisu a potem zauważyłem, że ma przesuniecie na całym grzbiecie. Nie wymieniałem, szkoda mi tego podpisu z rysunkiem twórcy. Zresztą zaraz zacznie się burza o źle wydrukowaną panoramę na Uncanny X-force. Tego nie da się uniknąć.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3856 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:33:01 am »
że ma przesuniecie na całym grzbiecie
Nie chodzi o przesunięcie nadruku, tylko o krzywy grzbiet - jak patrzyłeś na niego z góry/z boku:


To zrób test
z najbliższego pakietu Egmontu zobacz ile masz komiksów z mazami.
podaj komiksy i niech inni sprawdza zobaczymy jaki jest odsetek.
Postaram się dać znać, ale sam wiesz jak to jest z czytaniem nowości, które u mnie lecą na koniec kolejki zazwyczaj  ;-) może się to dość mocno odwlec w czasie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3857 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:36:47 am »
Nie chodzi o przesunięcie nadruku, tylko o krzywy grzbiet - jak patrzyłeś na niego z góry/z boku:

Żaden z Chew tak u mnie nie wygląda, a zawsze zamawiałem od razu po premierze. Miałeś wyjątkowego pecha. Jak pisałem to jest bardzo losowe. I widać to zarówno w wydaniach Muchy jak i Egmontu.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3858 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:38:59 am »
Nie chodzi o przesunięcie nadruku, tylko o krzywy grzbiet - jak patrzyłeś na niego z góry/z boku:
Rany a jak czyta się książę w sc i ma sporo stron to grzbiet się gnie :biggrin:
Ja jakoś nie mam problemu w Chew wszystko równo.
Wiesz jest nawet instrukcja jak otwierać książki by nie poniszczyć ich, to że nie potrafisz otwierać książki, nie wiń wydawnictwa.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3859 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:43:03 am »
To mi przypomina pytanie, zadane bodajze przez Bertranda Russella, dlaczego ludzie uwazaja, ze okragly stół jest okragly, skoro istnieja jedynie dwa kierunki patrzenia, z ktorych ow stol jawi sie jako okragly; z pozostalej nieprzeliczalnej nieskonczonosci kierunkow okragly stol jawi sie jako eliptyczny.

Zatem dlaczego, Murazor, przez analogie do "okraglego stolu", nie postapisz tak, jak przystalo na normalnego czlowieka i nie znajdziesz sobie takiego kierunku patrzenia na grzbiety, z ktorego jawia sie one jako doskonale proste?  :wink:

Ale tak na powazne, te krzywe grzbiety to jest wina źle doklejonych wyklejek do bloku. Kiedys nawet probowalem takie krzywe grzebiety prostowac, ale niewiele to daje.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3860 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:44:01 am »
z najbliższego pakietu Egmontu zobacz ile masz komiksów z mazami.
Sprawdzałem Wiecznego Batmana 1 i jakiegoś Supieriora u siebie, w Empiku, po znajomych i wszędzie było to samo. Z moich wszystkich Marvel NOW to nie wiem czy z 5 byłoby bez wad (Thunderbolts 1 był taki  :biggrin: )
Kiedyś też coś bardziej pobrudzonego chciałem zareklamować to mi odpisali ze sklepu że sprawdzili kilka egzemplarzy i w każdym jest to samo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:50:47 am wysłana przez JanT »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3861 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:45:06 am »
Rany a jak czyta się książę w sc i ma sporo stron to grzbiet się gnie :biggrin:
Ja jakoś nie mam problemu w Chew wszystko równo.
Wiesz jest nawet instrukcja jak otwierać książki by nie poniszczyć ich, to że nie potrafisz otwierać książki, nie wiń wydawnictwa.



A jak sobie nie zaspoilerować treści w ten sposób ?

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3862 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:48:42 am »
Wiesz jest nawet instrukcja jak otwierać książki by nie poniszczyć ich, to że nie potrafisz otwierać książki, nie wiń wydawnictwa.
Oczywiście, że moja wina, zwłaszcza ten różowy w fabrycznej folii.
Odpowiedź Muchy na to zdjęcie:
Był taki etap w życiu Muchy (to te po tytuły prawej). Obecnie sytuacja jest monitorowana, a skrzywienia nie powinny się już pojawić.
Nie komentuj jak nie masz pojęcia ;-)

Zatem dlaczego, Murazor, przez analogie do "okraglego stolu", nie postapisz tak, jak przystalo na normalnego czlowieka i nie znajdziesz sobie takiego kierunku patrzenia na grzbiety, z ktorego jawia sie one jako doskonale proste?  :wink:
Ale tak na powazne, te krzywe grzbiety to jest wina źle doklejonych wyklejek do bloku. Kiedys nawet probowalem takie krzywe grzebiety prostowac, ale niewiele to daje.
Grzbietem do ściany i po problemie :) Tez próbowałem i masz rację, że wyklejka trzyma ten skos i nie idzie go naciągnąć do prosta.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3863 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:49:00 am »

A jak sobie nie zaspoilerować treści w ten sposób ?
To inna sprawa,
Przepaska pół przepuszczalna,
Ciemne okulary
Ciemnia fotograficzna


@ janT
podaj tytuły, strony to się sprawdzi.

Offline Mawer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3864 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:49:33 am »
A jak sobie nie zaspoilerować treści w ten sposób ?


Z zamkniętymi oczami to rób, albo poproś kogoś kto nie będzie czytać komiksu  :lol:


A tak na poważnie w swoich egzemplarzach Chew też tak mam, ale nie we wszystkich i to zakrzywienie było już w zafoliowanym komiksie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3865 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:52:30 am »
Oczywiście, że moja wina, zwłaszcza ten różowy w fabrycznej folii.
Odpowiedź Muchy na to zdjęcie:
Był taki etap w życiu Muchy (to te po tytuły prawej). Obecnie sytuacja jest monitorowana, a skrzywienia nie powinny się już pojawić.
Nie komentuj jak nie masz pojęcia :wink:
Ja kojarzę to zdjęcie, sprawdzałem wtedy i ja nie ma krzywych grzbietów w Chew, jeśli chodzi o różowy to miałeś pecha, reszta wygląda na błędy w obsłudze :smile:
Jedyne skrzywienie grzbietu to mam w WB tom 1, a tam już kwestia stron ma wiodącą rolę.

Jak było pisane, druk to masówka, wyśrodkowanie ceny do jakości.
Można mieć okładki od introligatora, z dokładnością do 0,1 mm, ale koszt komiksu by był 2 razy taki.
Zawsze może być czarna okładka i obwoluta, jak w DC Deluxe,
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:55:50 am wysłana przez Kijanek »

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3866 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:56:20 am »
jeśli chodzi o różowy to miałeś pecha, reszta wygląda na błędy w obsłudze :smile:
Jasne, bo Ty wiesz lepiej jakie komiksy dostałem i jak je czytam. Dziwnym trafem krzywe grzbiety mam tylko w Chew i Fatale (1,4) i Sadze (2, 3).

Offline Mawer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3867 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:57:47 am »
Ja kojarzę to zdjęcie, sprawdzałem wtedy i ja nie ma krzywych grzbietów w Chew, jeśli chodzi o różowy to miałeś pecha, reszta wygląda na błędy w obsłudze :smile:
Jedyne skrzywienie grzbietu to mam w WB tom 1, a tam już kwestia stron ma wiodącą rolę.


Złe otwieranie komiksów nie wykrzywi grzbietu w takich cienkich pozycjach. :wink: Ta instrukcja dotyczy grubszych wydań typu Omnibus. Na filmiku koleś ładnie pokazał egzemplarz w którym grzbiet zrobił się wklęsły.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3868 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:58:17 am »
@ janT
podaj tytuły, strony to się sprawdzi.
Z rozmazaniami były przykłady z Wiecznego 1 teraz nie mam koło siebie ale na pewno dużo było pod koniec.
Z Batmana 9 (co się dublowało historia z Detective Comics ) też było i pisały osoby że mają to samo (na pewno Marian). Można samemu porównać jak się ma oba tomy.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3869 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:02:49 pm »
Jak było pisane, druk to masówka, wyśrodkowanie ceny do jakości.
I ja to rozumiem, przykład z Chew, który jest totalnie OT :) miał pokazać, ze niektórzy potrafią rozmawiać z klientami, którzy ich krytykują i przynajmniej udawać, że zrobią coś w kierunku poprawy.

Egmont robi dużo dobrego wydając masę tytułów, które są pożądane. I poprawia komunikację. Pojawiają się informację w aktualnościach na bieżąco, żeby rozwiać wątpliwosci - jak przy problemie z nowym Wiedźminem, ale gdy się im zwróci uwagę na jakiś błąd to nigdy nie biorą tego na klatę.