Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 416131 razy)

Sokratesik, Darkwolf1, Kijanek, isteklistek, Ty_draniu, szulig (+ 1 Ukrytych) i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:27:36 pm »
A ten kryzys jest częścią serii odrodzenie? I czy poprzednie kryzysy są częścią np. New52? Sorry za głupie pytania, ale nie orientuje się za bardzo w tych wszystkich światach, seriach, eventach itp. :smile:
Wg mnie Flashpoint jak najbardziej jest częścią New52. Zakończenie tej historii rozgrywa się już w zmienionej rzeczywistości (oczywiście też ją kształtuje tak jak to jest w tym tomie Odrodzenia, które kształtuje Odrodzenie*)
Tu zrobiłem jak najlepiej czytać Ligę Sprawiedliwości w New52 (swoją drogą wychodzący teraz Superman to jeszcze New52 nie Rebirth/Odrodzeniu, a jest na miękko)
http://i.imgur.com/C3sg8vF.jpg

*wiem jak to brzmi ale to wymysł DC  :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 01:43:07 pm wysłana przez mkolek81 »
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline mappy

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:38:20 pm »
Czyli Flashpoint to rozpoczęcie N52, a Odrodzenie to zakończenie N52?

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:41:58 pm »
Czyli Flashpoint to rozpoczęcie N52, a Odrodzenie to zakończenie N52?
w sumie to tak, ale Odrodzenie dalej kontynuuje niektóre z wątków z N52, co będzie widać np. w Batman Detective Comics (w późniejszych tomach są nawiązania do Wiecznego Batman i Robina z New52), zresztą sam Batman (w sumie to cała Batfamilia) w ogóle nie został zrestartowany w ramach Rebirth/Odrodzenia i wszystko to co było z New52 obowiązuje.

Offline amsterdream

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:51:08 pm »
Odrodzenie to wprowadzenie do Odrodzenia. A wydany w tym miesiącu Lois i Clark to wprowadzenie do nowego Supermana.

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:54:06 pm »
Wg mnie Flashpoint jak najbardziej jest częścią New52. Zakończenie tej historii rozgrywa się już w zmienionej rzeczywistości (oczywiście też ją kształtuje tak jak to jest w tym tomie Odrodzenia, które kształtuje Odrodzenie*)
Tu zrobiłem jak najlepiej czytać Ligę Sprawiedliwości w New52 (swoją drogą wychodzący teraz Superman to jeszcze New52 nie Rebirth/Odrodzeniu, a jest na miękko)
http://i.imgur.com/C3sg8vF.jpg

*wiem jak to brzmi ale to wymysł DC  :lol:
Dzięki wielkie, strasznie mi pomogłeś... a jednocześnie utrudniłeś życie, bo nie wiem jak ja się w tym połapie. xD

Offline vision2001

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2480 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:54:47 pm »
Teraz dopiero popatrzyłem w dół. Whaaat? 100 stron za 70 zł okładkowe? Czyli jakieś 42-43 realnie. Za 100 stron? Egmont jednak jest jaki jest i nic tego nie zmieni. Jest to tym śmieszniejsze, że tą samą cenę w Marvel Now będzie miał cały egmontowy Grzech Pierworodny, który ma 250 stron. W każdym razie ode mnie jeden album mniej do zakupienia od Egmontu.
Tanio nie jest. Fakt.
Ale to WKKM ile miało stron? Posiadasz?
Tak zablokujesz wyświetlanie postów jednego takiego:
Profil > Modyfikuj Profil > Lista znajomych/ignorowanych > Edytuj listę ignorowanych

Offline mappy

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2481 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:57:42 pm »
WKKM 4 Wolverine jeszcze mniej.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2482 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:00:56 pm »
Dzięki wielkie, strasznie mi pomogłeś... a jednocześnie utrudniłeś życie, bo nie wiem jak ja się w tym połapie.
Normalnie, jeśli nie chcesz czytać N52 to przeczytaj w pierwszej kolejność Odrodzenie + ewentualnie Lois i Clark, które teraz się ukazało. Jeśli nie czytałeś do tej pory nic N52 to możesz do tego nie wracać, serio, co prawda są jakieś nawiązania do N52 w Odrodzeniu np. Superman Reborn, czyli sprzątanie tego co było w N52 (masakra, strasznie DC namieszało w tej historii), czy też wspomniane przez mnie nawiązania w Detective Comics, ale spoko, powinieneś się połapać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:06:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2483 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:08:41 pm »
Jestem obecnie właśnie na etapie New52, mam wszystko co się u nas pojawiło, mam odhaczone już Batmany, WW, Flasha i coś tam jeszcze, tylko Flashpointu nie czytałem do tej pory z DC Deluxe, ale mam więc teraz nadrobię. :) Dzięki jeszcze raz.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2484 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:17:20 pm »
To ja ci polecę jeszcze przeczytać Strażników Moore'a oraz (ewentualnie) Strażnicy Początek: Dr Manhattan.
Dużo nie chce zdradzać, ale czytałeś już czwarty tom Ligi i wiesz pewnie kim jest Pandora, to powiem tylko że ta postać łączy właśnie Flashpoint, N52 oraz Odrodzenie (ten tom, który teraz wyjedzie we wrześniu, nie samo Odrodzenie DC)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:21:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2485 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:18:54 pm »
Ok, też mam wszystko także jedyny problem to czas. A łączą się jakoś z New52, że tak wspomniałeś przy okazji? :wink:

A ok. Ligi jeszcze nie czytałem, ale spoko, nadrobię... w jakiś rok. :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:23:10 pm wysłana przez Szekak »

Offline Murazor

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2486 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:20:54 pm »
Z Odrodzeniem się łączą

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2487 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:23:23 pm »
Z Odrodzeniem się łączą
które łączy się z Flashpoint i N52 przez postać Pandory, o czym wspomniałem wyżej (akurat edytowałem posta, jak pisaliście)

A ok. Ligi jeszcze nie czytałem, ale spoko, nadrobię... w jakiś rok. :biggrin:
Jeśli zostało ci z New52: Superman (będą duże zmiany, więc możesz odpuścić), Suicide Squad (słabe strasznie, strata czasu i pieniędzy), Szpon (można odpuścić, bo Batman da się zrozumieć bez niego), Harley Quinn (ostatecznie można nadrobić później), All Star Western (ostatecznie można nadrobić też później) to odpuść i zdecydowanie przeczytaj Ligę Sprawiedliwości tak jak podałem w linku powyżej (czyli uwzględnij te kilka dodatkowych komiksów, które tam są).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:32:28 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:45:56 pm »
Ewentualnie Lois i Clark, które teraz się ukazało.

Lois i Clark obowiązkowo. Tam jest pokazane jak się znaleźli w tym uniwersum,  co robili przez te wszystkie lata,  dlaczego się nie ujawnili,  jak dorastał ich syn a poza tym to kawał fajnego komiksu, grającego mocno na sentymentach starszych czytelników.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:53:15 pm »
a poza tym to kawał fajnego komiksu, grającego mocno na sentymentach starszych czytelników.
dokładnie a co do reszty, to myślę że serie z eSem są tak napisane, że Lois i Clark można pominąć, tym bardziej że wspomniana przez mnie historia Superman Reborn miesza sporo (naprawdę DC mogło sobie to odpuści to co tam zrobiło)

Osobiście mam nadziej że Egmont ma w planach wydanie jeszcze Titans Hunt (które też jest Droga do Odrodzenia) i pociągnięcie dalej ich serii Titans już w samym Odrodzeniu, bo naprawdę jest to wg mnie lepsze niż zapowiedziane Teen Titans, no i jest klasyczny Wally West. Przy tylu zapowiedzianych seriach myślę że by się znalazło miejsce i na nią, tym bardziej że All Star Batman będzie chyba pauzować po 14 zeszycie (przynajmniej ja to tak odbieram) czyli ta seria nie będzie tak regularna jak inne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 03:19:17 pm wysłana przez mkolek81 »