Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 393287 razy)

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2445 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:56:10 am »
I przy okazji zacytuje swoją wypowiedź z forum opublikowaną tuż po premierze.
sam ją wcześniej przytoczyłem, ale spoko  :biggrin:
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2446 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:47:51 pm »
Jeśli ktoś zajrzy na jedną czy dwie strony i przeczyta kilka dymków to bedzie rzeczywiście drewnianie. Ale w całości czyta się to świetnie. "Po wypłacie" wciągnę sobie cały integral bo nie chce mi się czekać na Egmonta kolejnego za 10 lat.
MW
The Bus
Hellboy and The BPRD 1955 Occult Intellgence #3
NOW #1
Harrow County 6

Offline Murazor

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2447 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:52:32 pm »
Piszesz o Gnacie? Kolejny tom zapowiedziany na wrzesień, 3 - ostatni tom - jeżeli utrzymają tempo to na początku przyszłego roku.

Offline JanT

• Radca bracki
« Odpowiedź #2448 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:56:21 pm »
O Gnacie:

Cały czas mi się tak kojarzy  :biggrin:

A sam komiks polecam jak najbardziej.

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2449 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:03:49 pm »
... na początku przyszłego roku.

No to prawie ;)

Ale wciągnę i tak bo ten kolor jednak trochę mnie wkurza.
MW
The Bus
Hellboy and The BPRD 1955 Occult Intellgence #3
NOW #1
Harrow County 6

Offline Murazor

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2450 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:07:12 pm »
No z 10 trzeba tylko odjąć "0" i będzie, 1 rok czekania :biggrin: Też się bałem koloru, bo na tych przykładach co ktoś wrzucił wcześniej nie ładnie wyglądały, zwłaszcza tła. W trakcie lektury w ogóle nie przeszkadzały, a krowi wyścig, albo kolorowy jarmark miały swój urok ;-)

Offline brzon

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #2451 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:34:14 pm »
Piszesz o Gnacie? Kolejny tom zapowiedziany na wrzesień, 3 - ostatni tom - jeżeli utrzymają tempo to na początku przyszłego roku.
Kołodziejczak na KW powiedział, że 3 tom wstępnie maj 2018 r., bo ma przyjechać Jeff Smith :biggrin:

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2452 dnia: Czerwiec 20, 2017, 02:43:22 pm »
Super, 8 miesięcy czekania :/

Offline szulig

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2453 dnia: Czerwiec 20, 2017, 02:52:09 pm »
TOP 10 - właśnie skończyłem czytać. Musze przyznać ze po wszystkich batmanach, spidermanach itp. to naprawdę miła odskocznia była. Mam pytanie. Czy jest jakaś dalsza cześc tego co wydał Egmont? Jezeli tak to czy sa plany wydania tego u nas?

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2454 dnia: Czerwiec 20, 2017, 03:46:04 pm »
Mam pytanie. Czy jest jakaś dalsza cześc tego co wydał Egmont?
Tak.
Alan Moore: mini seria Top 10: The Forty-Niners, mini seria Smax oraz oneshot Deadfellas
Paul Di Filippo: mini seria Top 10: Beyond the Farthest Precinct
Jezeli tak to czy sa plany wydania tego u nas?
Jak się sprzeda to pewnie szansa jest. Egmont spokojnie mógłby wydać pozostałe spinoffy pisane przez Moore'a w jednym tomie jako kontynuacja (objętościowo było tak jak wydane Top 10)

Offline szulig

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2455 dnia: Czerwiec 20, 2017, 04:02:25 pm »
Tak.
Alan Moore: mini seria Top 10: The Forty-Niners, mini seria Smax oraz oneshot Deadfellas
Paul Di Filippo: mini seria Top 10: Beyond the Farthest Precinct Jak się sprzeda to pewnie szansa jest. Egmont spokojnie mógłby wydać pozostałe spinoffy pisane przez Moore'a w jednym tomie jako kontynuacja (objętościowo było tak jak wydane Top 10)
Dzieki za info. No coz, mam nadzieje ze wczesniej czy pozniej wydadza reszte.

Offline kas1

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2456 dnia: Czerwiec 20, 2017, 05:20:47 pm »
Siatka widoczna ale nie ma dramatu. W zasadzie wolę taki efekt niż na siłę robione na nowo kolory. Czekam aż ktoś się przyczepi, że tylko część okładki jest właściwie polakierowana :D

Co do "Gnata", to nie ma się nad czym zastanawiać. Co prawda nie czytałem jeszcze polskiego wydania w kolorze i ciężko mi się wypowiedzieć jak jest z tłumaczeniem ale byłem pewny, że będą narzekania. Szczególnie jeżeli chodzi o imiona bohaterów.

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2457 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:15:00 pm »
Egmont początkowo rozważał wydanie całości Top 10 ze spinoffami w jednym tomie, więc na pewno chcą wydać, a z tego co obserwuję, to sprzedaż jest ok.

Offline Garf

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2458 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:13:56 pm »
Mam pytanie czy ktoś poza Grafem czytał Gnata?? Jego recenzja jest hura optymistyczna, co mnie cieszy, ale jest to jedyna recenzja jaką znalazłem, więcej jest gadania i marudzenia na tłumaczenie (głównie imion postaci) niż opinii.
Wydaje mi się, że mogłeś mnie (albo jakiegoś Grafa, nie znam gościa :smile: ) pomylić z radefem, którego opinię o "Gnacie" linkujesz :smile: Ja do tej pory nie recenzowałem "Gnata", wyrażałem tylko swoje entuzjastyczne oczekiwanie na tę pozycję. W każdym razie, bądź co bądź zmotywowany całą sytuacją, skrobnąłem coś niecoś  o "Gnacie" w przeznaczonym dla niego temacie.

Nie czytam nic z Kaczek Disneya (po prostu z tego wyrosłem, a w recenzji sporo jest odniesień), ale lubię Asteriksa, Hugo, komiksy Baranowskiego oraz Kajko i Kokosza. Przejrzałem przykładowe plansze i kreska jest świetna, naprawdę mi się podoba. I mam wątpliwości, bo jednak komiks swoje kosztuje. Czy ktoś mi tu jeszcze pomoże podjąć decyzję??

W świetle tego nasuwają mi się dwie rzeczy: 1) "Gnat" raczej Ci się spodoba 2) Moim zdaniem z przynajmniej niektórych komiksów z kaczkami Disneya nie da się "wyrosnąć" (pierwszy przykład, który przychodzi mi na myśl: "List z domu" Dona Rosy*).

-------------------------------
* Który rzecz jasna w pełni docenić można dopiero po lekturze przynajmniej "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" oraz "Korony krzyżowców".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2459 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:34:44 pm »
Wydaje mi się, że mogłeś mnie (albo jakiegoś Grafa, nie znam gościa :smile: ) pomylić z radefem, którego opinię o "Gnacie" linkujesz :smile:
masz rację, jest mi naprawdę wstyd  :oops: nie wiem jak mogłem was pomylić, recenzje przeczytałem i wiesz co? zamówiłem  :biggrin: